John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Stoctyrec124

Řekl bych, že existuje pouze velmi málo filmových sérií, které by měly vysoce úspěšné a kvalitní všechny filmy. John Wick patří určitě mezi ně prostě jen tím, že to Keanu Reeves velmi dobře hraje už od prvního filmu. Čtvrtý závěrečný díl byl takovou třešničkou na dortu úspěšnosti této série, protože stejně jako předchozí díly měl dokonale vybalancované akční scény s těmi ostatními a příjemně to zakončili tím, že John Wick dosáhl konečně toho o co se celou dobu snažil. SVOBODY, bohužel si ji moc dlouho neužil což mě jako jediné mrzí na tomto filmu, jinak to byl excelentní film a moc jsem si to užil. ()

Petr490

Na 5* to vlastně vůbec není. Prostředím, soundtrackem a souboji to sice bylo špičkový dílo. Nejlepší John Wick po stránce rozmanitosti prostředí. Ale příběh? Ten skoro nebyl. Nehodlám jakkoliv spoilerovat, ale moc od toho filmu, jako celku, nečekejte. Je to prostě akční John Wick. Začne to být zajímavé až kolem poslední čtvrtiny filmu. Takže klidně choďte čůrat během soubojů, o nic extra nepřijdete. ()

Murphynek

Svatý Grál akčních filmů. Tedy jen v případě, že už jste obeznámeni s faktem, že v této sérii jde fyzika, smrtelnost i realističnost stranou. ()

SamGee

Filmová séria John Wick sa stala nielen fenoménom v akčnom žánri, ale aj projektom, ktorý vzkriesil hereckú kariéru Keanu Reevesa. Po troch úspešných snímkach prišla štvrtá časť, ponúkajúca nové choreografické úkony, nové postavy a epický rozmer.     Titulný hrdina (Keanu Reeves) nemá stále pokoja, nakoľko vedie osobnú vojnu s enigmatickou organizáciou High Table. Zlomový moment nastane vtedy, keď ambiciózny markíz Gramont (Bill Skarsgard) ponúkne Johnovi slobodu od High Table v prípade, ak sa zúčastní smrtonosného duelu. Mal by Wick prijať túto ponuku aj za cenu vlastného života?   V najnovšom diely od Chada Stahelskeho sa príbeh vyvíja zaujímavým smerom – protagonista musí bojovať proti starým spojencom a zároveň sa postupne vyrovnáva so svojím osudom. Práve fatálne zmierenie predstavuje to najlepšie zakončenie pre postavu Johna Wicka. Samozrejme, dej sa opiera o akčné sekvencie, ktoré sú alfou a omegou.    Na jednej strane tu máme shootout scény (t. j. scény, kedy postavy po sebe strieľajú) a bitky bojových umení (ktoré sa objavujú od prvého dielu) a na druhej sa predstavujú novinky vo forme šermiarských súbojov, lukostreleckej paľby, hádzania sekier a vypúšťania "dračieho dychu". Všetkým akčným  scénam nechýba dravosť, tempo, elegancia a WOW efekt. Dokonca, v posledných minutách okusí akcia zmenu žánru. Za skvelú spracovanú akciu si Stahelski a tím kaskadérov z 87Eleven Productions zaslúžia hlasný aplauz.   Akcia si pomáha ďaľšími technickými skvostmi. Rôznorodé hudobné žánre (klasická hudba, techno) dodávajú filmu údernosť, kamera sa stáva najlepšou z celej série vďaka okuľahodiacim záberom, vizuál obohacuje obrazovú zložku, výber kulís je vydarený a z rekvizít i kostýmov dýcha štýlovosť.     Nebojte sa, nezabudol som na hercov a ich charaktery. Keanu Reeves v hlavnej roli  toho nenahovorí veľa, ale ťahá snímku hore charizmou a melancholickou povahou. Narozdiel od lakonického Wicka tu máme pestrú paletu postáv. Donnie Yen odzbrojuje divákov bojovými chvatmi a humorom, Bill Skarsgard vyniká ako záporák filmu, Shamier Anderson s nemeckým ovčiakom sú slušným doplnkom do Wickovho sveta, Scott Adkins si evidentne užíva úlohu  gangstra, Hiroyuki Sanada s Rinou Sawayamou obohacujú Johnov charakter a Winston (Ian McShane) funguje ako morálna opora pre protagonistu.    Určite sa nájdu aj takí, ktorí budú kritizovať  prepálenú stopáž a dôraz na „fantasy“ element. Rozumiem ich argumentom, musia si však uvedomiť, že každé pokračovanie musí mať dlhšiu minutáž i prvky „fantasy“, aby zápletka pôsobila trochu veľkolepejšie i dokázala prekvapiť  obrovské publikum.    Johna Wicka 4 považujem za jeden z najlepších dielov z celej tetralógie a za jeden z najlepších  akčných filmov našej doby. Ponúka úchvatnú akciu, ktorá sa nebojí ukázať, ako sa robí profesionálna choreografia. Keď primiešame ešte k tomu koloritný vizuál, solídnu výpravu, zábavné postavy a osudového hrdinu, vznikne z toho nezabudnuteľný filmový zážitok, ktorí si užijú milovníci kvalitných akčných zárezov aj filmové obecenstvo.        Príbeh, herci, postavy, hudba: 8/10, Zakončenie Johna Wicka: 10/10, Akcia: 10/10, Kamera, vizuál, kulisy, rekvizity, kostýmy: 10/10, Celkovo: 9,5/10. () (menej) (viac)

jsed

Mozem nechápat v tomto filme ale prijat vsetky veci. ale slepý zabiják je uz naozaj sila...  Najvacsím kladom je pre mna hutná atmosféra, ked je na plátne IT... ()

Rogamko

Tak sme sa dočkali John Wick: Chapter 4 je tu a sním aj nálož akcie. Film ktorý od začiatku po koniec celých 169 min človeka nenudí, do toho sekunduje skvelá overená hudba z predchádzajúcich dielov, skvelý herci najmä Donnie Yen ktorého ako slepého záporáka považujem za jedného z najlepších z celej série, tak isto Bill Skarsgard z ktorého ide úplne zlo a človek ho nemá rád už pri prvom okamžiku, Hirojuki Sanada ako manažér hotela je skvelý tak ako aj starý dobrý Vinston v podaní Iana McShana, obaja pomáhajú Wickovi ako sa len dá aj keď vedia že môžu nato kruto doplatiť. Dosť ma bavila postava stopára a jeho pes Shamier Anderson ktorého neviete kam zaradiť či na stranu Wicka alebo Skarsgarda a jeho bandy ale koniec je výborný v jeho podaní. Nech žije kráľ Laurence Fishburne od kedy sa objavil v sérií tak ho mám rád hlášky ktoré má vždy pobavia. Ďalšie postavy ktoré určite stoja za zmienku sú Marko Zaror ktorý Johnovi riadne zakúri a dá mu pocítiť  hrubej sily a samozrejme tlstý Scott Adkins ktorý je naozaj na nepoznanie a nato aký je tlstý sa teda vedel riadne oháňať kopancami bohužiaľ zlaté zuby mu to nezachránilo. Dej filmu je jednoduchý a začína tam kde skončila trojka čiže pokračuje v nasadenom trende všetci idú zabiť Wicka ale Wick zabije všetkých čo mu prídu do cesty len mu dajte zbraň. Každá jedna scéna bola výborne natočená Chad Stahelski je majster remesla, či už to v Berlíne alebo v Paríži tak isto Osaka Continental ale najviac ma zaujala scéna v dome kde nám režisér ponúkol brutálne akčný pohľad z hora čo som ešte ja osobne nevidel teda aspoň si to nepamätám a bol som nadšený z toho. Film je teda jedna báseň určite podľa mňa o dosť lepšia ako tretia časť, je tu stále akcia dialógy sú fajn nie moc dlhé, podstatná je tu naozaj akcia a super finále. Plné hodnotenie teda 5* si určite film zaslúži a snáď sa dočkáme aj piatej časti, uvidíme ešte ako prekvapia Balerina a seriál Continental. Na záver ak si myslíte že som zabudol na jednu postavu ktorá je v tejto sérií od začiatku tak som nezabudol a tou je Lance Reddick ktorý nás ako určite viete nečakane opustil a to je veľká škoda lebo Vinston takého komorníka už nikdy mať nebude ( ČESŤ JEHO PAMIATKE ). 10/10 ()

Draconian

Další díl a opět delší stopáž. Znovu film s přepálenou délkou...ale čtyřka je i tak opět výborná. Příběh samotný není nějaká pecka a vlastně je děj v zásadě jednoduchý. Scénáristé si to nekomplikují a každá postava má zde jasné, třebaže jednoduché motivace. Dává to smysl, tak proč to zbytečně dělat složitější. Bohužel to někdy vypadá, jako by jednotlivé dějové posuny sloužily jen k tomu, aby se John dostal k další akční scéně. Ty jsou však u akčnáku to hlavní a opět se perfektně povedly. Někdy má člověk pocit, jako by byl ve videohře (pohled ze shora je pecka a připomněl mi Hotline Miami). Místy však byly scény možná až moc dlouhé. I přestože se série snaží předat pocit realističnosti, že tam opravdu jste...tak je to samozřejmě hrozně přehnané a přepálené. Kladasové i záporáci přežijí takřka cokoliv. Nicméně s tím je asi třeba u akčního bijáku počítat. Fascinuje mě totální absence policie všude. Stříli se tu o sto šest a ani jedna houkačka. Ale i to holt k Wickovi patří. Práce s kamerou je parádní a to i mimo akční záběry. John Wick je prostě velkofilm. Hudba také fajn a vše šlapalo jak má. I záporáci výborní. Závěr je...neprozradím, ale líbil se mi. I čtvrtý Joh Wick je výborný akční film. To "akční" si tu podtrhněte. Mohlo to být kratší. Užil jsem si to a tak musím dát vysoké hodnocení: 80% ()

Heywood

Patřím do klubu fandů Reevese, ale nepatřím do klubu fandů Johna Wicka. Díl první šel, druhý mě nechytil, třetí otrávil a čtvrtý jsem přetrpěl. Vyjma propracovaných bitek (hvězda) a podmanivé kamery (hvězda) je to scénáristicky slátanina podřadného komiksu s trapnostmi od analogových pitomostí až po stovky gangsterů, co čekají na radiopokyn spáchat za "bílé noci" veřejně vraždu s masovým pojetím. Kdo by se obtěžoval s nějakou primitivní appkou...Kdo tuhle blbost napíše, tomu možná rozumím, kdo do toho dá peníze, pak asi ví, jak je tento svět zhlouplý. Přepálená stopáž jen rozšiřovala nekonečné bitky, kdy jeden zabije stovky a ani se u toho pomalu nezpotí, natož,, aby ho něco škráblo. Superman Wick už byl asi otravný i pro vlastní studio, že se rozhodlo pro závěr, který alespoň mě potěšil. Když vidím zde ty ovace hvězd, jsem rád, že jsem neupadl do obliby stylu, který mě připomíná socialistické soudruhy, kteří také dokázali nemožné a byli nezranitelní a nezničitelní a hráli si na šlechtu. Pokud to měla být alegorie, pak snad, ale obávám se, že tvůrci hráli na primitivní strunku pokleslé zábavy a tekoucího kečupu. 40% ()

hufnagel

Bohapustá nekonečná bitková recyklácia v tomto dieli a o tom hlavnom spolku "Stole"sme sa stále nedozvedeli žiadne väčšie detaily,čo pokladám za vážnu chybu. ()

Winster

Rozhodne lepsi nez trojka a dvojka, snazili se i pobavit…jinak je to porad stejny koukas nlati a strili zavres oci mlati a strili.  Pobavil arkade mod a schody…celkem 4 hvezdy. ()

warha

Vzpomene si tu ještě někdo na GTA II? Ano, tak přesně jako ve starém "gtáčku" jsem si připadal při sekvenci v budově v Paříži. Absolutní absence příběhu, tvůrci tentokrát posunuli hranici akčních scén na úroveň, která se nedá jen tak překonat a JW IV patří mezi nejlepší akční filmy a místy nebudete vědět jestli náhodou nehrajete nějakou střílečku nebo se díváte na film. Bohužel filmu ubírá trochu té logičnosti a absence příběhů nebo nějaké hlubší a delší dialogy. Tři hvězdy je málo, pět zase moc, takže čtyři jsou akorát. ()

Arcisit

Všechny Wickové pro mě byli průměrná podívaná v tomhle bylo míň píčovin, míň kung fu a hezčí pozadí. Tentokrát 4 hvězdy. ()

chozze008 odpad!

I na todle jsem se omylem dostal a vetsinu filmu stravil na baru, uz jednicku jsem prohlasoval za hovadinu a todle se nijak nezmenilo. Fakt jsem po prvnim filmu netusil ze natocej dalsich nekolik pokracovani. Treba me nekdo jednou vysvetli co je na tom tak dobreho. ()

Brodequin

Pravidlo "někdy méně je více" zde platí na 100%. Marně přemýšlím, zda jsem viděl v poslední době něco trapnějšího. Pajdající John Wick, mluvící jak retard, dialogy na bodu mrazu, neustále se opakující ta samá a nekonečná akce, města bez policistů, nepřátelé se slepými náboji... no bylo toho dost. U závěrečné scény, která se odehrávala na 222 schodech, jsem se už musel fakt smát., tvl jak se furt kutálel dolů! :-D  Neuvěřitelná parodie. :-D Na tom kruháči u vítězného oblouku to taky bylo k popukání. Hvězdu dávám za pěknou scénu se zápalnými náboji, která byla točena izometricky. Ta se fakt povedla. Jinak to byl děs, který nemůžu brát ani s nadhledem. ()

veverysiak

Moje očakávania sa nielen naplnili, ale bolestne preplnili, JW4 je patetická, preexponovaná, zbytočne vyumelkovaná mindžovina, ktorej sa máli pôvodný konštrukt zobrazenia nesmrteľného gniaviča eliminujúceho sebe podobných magorov, a preto nepochopiteľne siahne po renesančných kulisách s múdro sa tváriacim aristokratom, ktorý trepe dve na tri, čím núti ostatných mordošov trepať filozofické sprostosti o to viac, aby nezaostali a tiež v hanbe nezostali, nudné počítačové bitky a strieľačky sú popretkávané žalostnými lyrickými reklamami na účinky nejakých fajných mozgovymývajúcich látok a toto všetko naťahuje stopáž tohto nestráviteľného šalátu na nezdôvoditeľnú a nudnú dĺžku, toto fakt nemá opodstatnenie a za ďalšie pokračovanie by som dal chlapom doživotie, a propos, nedajte sa odrbať tým záverečným pomníkom, takže 20%. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)