Sám ďábel (Liz Hurley) si najde Elliota Richardse (Brendan Fraser), lehce přihlouplého dobráka, zamilovaného do své kolegyně Alison Gardnerové (Frances O´Connor). Aby získal její srdce, podepíše Elliot s krásnou ďáblicí smlouvu - splnění sedmi přání výměnou za jeho duši. Jak se ovšem ukáže, ďáblice, která je stále o krok před Elliotem, bujaře mu servírujíc jeho tužby, má poněkud zlomyslný smysl pro humor, a tak vrací svého "klienta" každým z jeho nových životů do živoucího pekla. A tak je Elliot pořád blíž a blíž peklu skutečnému, věčnému... (oficiálny text distribútora)

Stanley

Smlouva s ďáblem není zdaleka jen komedie pro pobavení. Obsahuje i mnohá zásadní ponaučení pro každého, kdo má v sobě kus Elliota. Královsky jsem se u tohoto filmu bavil a nejeden moment by mě dokázal rozesmát i po dvacátém zhlédnutí! Brendan zde byl vyloženě roztomilý a Elizabeth zatraceně sexy. Co mě tu dostalo snad nejvíc, byl Elliot jako drogový boss: "Moment! Já mluvím španělsky! Que diablos! Kdyby mě tak slyšela paní Kleinová, moje učitelka španělštiny. Vždycky říkávala, že nikdy nebudu schopný dát dohromady větu...." :))) ()

lebowski!

Klasický film za dvě hvězdy, ale přidávám i třetí za ďáblici, díky které je těch 80 minut hned líp snesitelných a za scénku s narkobaronem, která je dle mého vrcholem filmu. Od této chvíle má kvalita pouze sestupnou tendenci. ()

Aelita

Opojení a oslnění svými přáními a sny jsme všichni, když vidíme jen lákadla života a zapomínáme na to, že tento svět je rozdělený, nerovnoměrný a nevyvážený. Nic není stoprocentně kompletní a dokonalé. Mužům chybí ženy a naopak, s rájem sousedí peklo, radost střídá zklamání, sladký šťavnatý plod v sobě skrývá červa ... Bůh a Ďábel ruka v ruce plní svůj plán záchrany lidstva vlastním dosti poťouchlým způsobem. Pohled na to, jak se pokusní lidičky proplétají jejich labyrintem k malému kousku sýra, je evidentně baví, jinak proč by to dělali. Stejné je to i s tímto filmem, kde se tragické téma vypráví komediálními prostředky, tradiční Bůh a Ďábel jsou pojati netradičním způsobem, promyšlený humor občas vypadá jako lidový trapas a ve všech směrech skvělá ďáblice Elizabeth Hurley plní přání přehrávajícího a jednoduchého již se samotné role Brendana Frasera. Samozřejmě se filmu dá vytknout to či ono, podstatné je však to, že mne bavil, v čemž shledávám poťouchlou zákeřnost Boha s Ďáblem, v jejichž nabídce vždy chybí to nejdůležitější, bez čehož skutečnost pozbývá smyslu a její prožití dokonalé spokojenosti, ale přes to všechno se jim daří oslňovat lidi a činit je spokojenými i s nedokonalým, náhradním a pomíjivým. Tomu říkám bedazzle-art nebo eye-wash nebo hocus-pocus. ____ Zajímavosti: Kromě reklamního plakátu s polonahou kráskou a sloganem "In your dreams ... ", kolem kterého procházejí Elliot (Brendan Fraser) s Ďáblem, mefistofelské téma pokoušení a plnění přání dokreslují dva obrazy na zdech ďáblovy kanceláře. Jeden z nich zobrazuje Adama a Evu u stromu poznání dobra a zla, druhým je obraz Hieronyma Bosche "Sv. Jan Křtitel rozjímající" (St. John the Baptist in the Wilderness - viz http://www.abcgallery.com/B/bosch/bosch63.html). ___ Matematický úkol "Xn + Yn = Zn , kde n > 2 a X, Y, Z ≠ 0", který Ďábel stírá z tabule, nemá řešení v oblasti přirozených čísel. Je to Velká Fermatova věta, pro kterou přes 300 let hledali důkaz matematici celého světa. ()

Flaxik

Všechno bych tý Líze Hudralový podepsal! Jestli takhle vypadá ďábel, tak se nedivím, že je v pekle narváno. Scéna se zapadajícím sluncem je kurevsky romantická, basketbalista je kvalitní a narkobaron je prostě geniální. Konec to mrví dost, ale ten ďábel...Lamborghini Diablo samozřejmě neodolatelný stylový doplněk. ()

DruidKarel

826. hodnocený film: Tuctová komedie s vtipným nápadem, že bych mohl mít 7 přání, které mi ďábel splní. Tedy mě, spíše Brandonu Fraserovi. Snímek působí docela zábavně, ale na rande do kina by se asi moc nehodil. Na to je až moc průměrný. 3* jsou tedy maximem, čehož může dosáhnout. 3* ()

wohna

Nápad dobrej, ale špatně udělaný. Elizabeth Hurley obstála už jenom její krásou, zato Brendan Fraser vyhořel. A to doslova. ()

MarekT

Ačkoli americký typ komedie neprožívám tolik jako třeba britskou či francouzskou odnož (nemluvě o tom, že jsem snímek shlédl nedobrovolně v době školní výuky), nepřišel mi tenhle kousek vůbec špatný. Dle mého soudu se povedlo celkem zachovat původní duch britské předlohy z dílny Petera Cooka a Dudley Moorea, až tedy na ten nám cynikům ne zrovna přijatelný šťastný konec. Zde v komentářích často opěvovaná Elizabeth Hurley, krom toho, že je doopravdy pekelně krásná, totiž svým sympaticky slizkým výkonem povyšuje dílo na regulérní černou komedii (není náhoda, že ona sama je Britka). Stejně jako Brendan Fraser, jehož Elliot sice ani na pikosekundu nevzbuzuje soucit - narozdíl od jiných pisatelů to však vidím jako pozitivní věc, jelikož se jeho úspěšnosti mohu po dobu trvání příběhu dosyta vysmívat. S tímto filmem jako takovým relativní spokojenost, nicméně mám tušení, že původní snímek Stanley Donena (tentokrát se správně přeloženým názvem "Okouzlený") je ještě po všech čertech zdařilejší. 70% ()

PROCESOR

Nejsem přísný i přes dobrej rozjezd, je to klasická jednohubka, kterou si znova pustíte možná..Vážení pánové, jestli Ďábel vypadá takhle, tak chci do pekla! A dostáváme se k otázce, jsou hlášky spoiler? Spoiler je informace, která prozrazuje klíčovou část děje (např. rozuzlení) nebo jisté předem nečekané formální postupy. Všemocný Google říká, že nikoli. Tak sorry , pár jich sem dám pro nalákání.. -"Duši nemůžeš prodat, protože ti nepatří" -"Všichni by si jenom užívali, ale platit to je ani nenapadne" -Ďábel, "Jdu s nějakými právníky na oběd, jsou to mý klienti" -"Nebe a peklo nemusíš hledat, jsou přece tady na Zemi" ()

Sammya

Jako celek nic moc, ve skutečnosti je to docela blbá komedie, ale mám ráda Brendana a celá scéna s kolumbijským drug lordem byla naprosto boží. Na jeho španělštinu asi nezapomenu. Ale jinak to bylo dost unylé a kupodivu celkem devadesátkové, ač je to film z roku 2000. ()

Martrix

Typická americká popcornovka až po okraj naplněná stereotypními nenápaditostmi. Úspěšný sportovec je idiot s malým ptákem, inteligentní hezký spisovatel s velkým ptákem je gay... . S výjimkou asi tří fórků, to ani nebylo vtipné. ()

WolfR

Jestli takhle vypadá ďábel, tak se do pekel těším! Ale jinak to byla průměrná nenáročná komedie s dobrým námětem, 3 hvězdy. ()

otík

Povedená komedie s vnadnou Hurleyovou v roli ďábla, který plní přání přitroublého Brendana Frasera, aby na konci z něj dostala jeho duši. Hlavně díky nezapomenutelné scéně se šíleným basketbalistou a s heslem "na sto deset procent", které u nás zlidovělo, dávám velmi slušných a poctivých 60 %. ()

dr.fish

Elizabeth Hurley......pak dlouho nic.....pak životní herecká příležitost pro Frasera hrát něco jiného než v Mumii......a pak ten zbytek, snaživě napsaný scénář, který ač zpestřen na maximum, překvapivě nudí po celou dobu. Takže z komedie zbylo několik hereckých kreací průměrného herce a módní přehlídka Elizabeth Hurley, která by vypadala svůdně i navlečená v pytli od cementu....70% ()