Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

Anderton

Vzhľadom na slabší tunajší priemer zaokrúhlim nahor. Čističi vesmíru vyzerajú na to, že ide o produkciu Netflixu a film nešiel do kín, skutočne skvelo. Je to taká zmes všetkého, čo ste videli už inde, mne napríklad vizuálne najviac pripomenul Expanse, ale ide o pomerne funkčný mix. Dôvodom úspechu je najmä fakt, že fungujú emócie, postavy sú sympatické (a tie zlé nesympatické) a má to dobré tempo. Občas sa v tom dá stratiť, keďže je tu toho deja trochu viac než by stačilo, ale vzhľadom na stopáž to Sung-hee Jo všetko nakoniec s prehľadom zvláda. ()

Kothy

Dost zvláštní korejský sci-fi snímek. Na první pohled jde vidět, že nejde o hollywoodskou produkci. Dostáváme se do roku 2092, kdy je Země zamořená a lidé žijí na oběžné dráze. Tady se snaží paběrkovat a vydělat si na chleba sbíráním starého šrotu. Vše se změní, když všichni začnou hledat onu zázračnou holčičku, která má zvláštní schopnosti a může změnit vývoj teraformace planet. Naše posádka se ocitá před zásadním rozhodnutím, nechat si ji, nebo ji zachránit. Pak už následuje jen nekonečná změť honiček vesmírem. Možná to mohlo být trochu kratší. "Dáte si rajčata?" ()

Arsenal83

Sci-fi blbinka, na ktorej poteší akurát pekný vizuál a tá kórejská herečka Kim Tchä-ri je vizuálne na tom vlastne ešte lepšie. Ale príbehovo ma to neoslovilo tak ako väčšina podobných záležitostí, navyše je to o polhodinu dlhšie než muselo. ()

Chrustyn

Přiznávám, že jsem se na tento korejský Star Wars/Serenity/Strážci galaxie docela těšil, vzhledem k tomu, že originálních ale zároveň čistě komerčních sci-fi filmů moc není. Bohužel ale po prvním docela kladném seznámení, přišlo rychlé vystřízlivění a film vzhledem k délce dvě a čtvrt hodiny, nemá moc co nabídnout a více než akci, budete sledovat, ne zrovna zajímavé hrdiny a neubráníte se nudě. ()

Marze

Ukazka nevabne budoucnosti. Je to hodne barevne a pusobive. Jediny duvod se na to divat je asi radost z vizualu. Pro fanousky zanru. ()

korbitch22

První Jihokorejský sci-fi blockbusters, který střídá neskutečně temné a drsné scény plné brutálního násilí na nevinných lidech a na druhou stranu plno infantilních scén s malým dítětem pro menší diváky. Celkem nevyvážený mix. Předpokládám, že se tvůrci snažili o něco jako Pátý element, což by se možná povedlo lepšímu režisérovi. Vizuální stránka je ovšem naprosto fascinující a má to svoje nezaměnitelné kouzlo. Bohužel tam kde fungují přestřelky nekompromisní vojenské jednotky, která si vypůjčila vizuál z Chappieho, tam není dynamika v soubojích vesmírných lodí. Škoda, že nad tím nedrželi Američané pevnější ruku. Korea bohužel opět selhává v tom nejdůležitějším, v dramaturgii a ze všech bělochů dělá samozřejmě záporáky. Je to fajn, ale mohlo to být epické. 60%. ()

Jirka_Šč

Upřímně - jde to, ale je to slabší. Přitom to má hvězdné obsazení (moji oblíbení dva herci), atmosférový vzhled a jednoho velmi sympatického androida, kterého bych docela rád viděl v něčem západním. Jenže tvůrci se pokoušeli natočit korejský Marvel a ono to ne zcela funguje. Když přijde na sci-fi, v Asii chybí hravost a nadhled. Tedy, až na toho androida, který je fakt cool :). ()

rikitiki

To se nedalo. Málokdy vypínám film před koncem, ale tady jsem stopla po dvou třetinách a koukla jen na ten závěr. Žánrově nesourodé, zašmodrchané, s přehršlí různorodých motivů, furt tam někdo něco musí popisovat a vysvětlovat. Prostě taková zmatená nepřehledná míchanice zabalená do hezkého vizuálu. A přeukrutně dlouhá. SHRNUTÍ: Když chceš vyčistit vesmír. Zachránit Zemi. Bojovat proti totalitě. Oblíbit si smrtonosného androida. Prosazovat ekologii. Najít mrtvou dceru..... žiš, to je blábol na kvadrát. ()

luka4615

Korejský mix "Star Wars", "Guardians of the Galaxy" či snímku "Elysium", jehož největší předností je úchvatná a vtahující vizuální stránka. Bohužel, tuto slibnou ingredienci poměrně markantně sráží chaotický příběh, který se zejména na začátku bláznivě a mnohdy i nelogicky přesouvá z lokace na lokaci, přičemž se nijak zásadně neposouvá vpřed. Ve finále tedy dostaneme nádherně naleštěnou sci-fi jízdu, pod jejíž krásnou slupkou ale není žádná přidaná hodnota. Škoda. PS: Co zde PROBOHA pohledává Richard Armitage? (Netflix) ()

Lacike

Detinsky pojaté sci-fi v štýle bláznivého Guardians of Galaxy odohrávajúce sa v drsnom svete typu Elysium v ktorom boháči žijú v kolónii mimo zemi ako prasatá v žite a chudáci živoria na spustnutej Zemi. No a v čele príbehu stojí posádka desperátov jak z Firefly. A aj keď bol film na Kórejské pomery celkom drahý, tak je to po trikovej stránke také nemastné neslané. Príbeh je podaný nezáživne. Stopáž už tradične Netflixovsky brutálne prestrelená a keďže mi boli nevýrazné postavy ukradnuté, tak som sa dosť nudil. Proste priemerné scí-fko, ktoré vykráda kdejaké iné klenoty, ale v oveľa horšom prevedení. 5/10. ()

JohnCZ

Ze začátku trochu chaotické a až do konce poněkud nesourodé, ale jakmile se vyloží karty na stůl, je to opravdu velkolepá jízda s překrásnými vizuály a zároveň krásně retro atmosférou jak z klasických space oper, které mě naučily tenhle dnes již prakticky mrtvý žánr milovat. K plné spokojenosti by mi stačila snad už jen o něco propracovanější práce s postavami. Oproti třeba takovým Strážcům galaxie tahle partička přeci jen ještě zaostává. ()

corpsy

Jak ja som sa tešil. Svižný, výživný úvod a potom...mrť. Škoda, malo to predpoklady uspokojiť moje chute po nejakom skvelom vesmírnom dobrodružstve. Asi už fakt starnem. ()

agentmiky

Korejská scifi vesmírná jízda na Netflixu ? To tady fakt ještě nebylo. Musím pochválit tvůrce za to, že přišli s docela originálním nápadem pro hlavní příběh, nesnažili se v tomto ohledu nějak kopírovat konkurenci, za to palec nahoru. Poté jsem docela unešen tou vizuální stránkou filmu. Převážně se jedná o podmanivou podívanou, u které si budete klepat na čelo při přečtení samotného rozpočtu, s těmi penězmi se jim povedl menší zázrak. I kvůli všem těmto kladům jsem docela smutný ze samotného výsledku. Scénáristicky to dost skřípe, hlavního záporáka bych zařadil do kategorie s názvem SMĚŠNÉ A KOMICKÉ FIGURKY, neboť to byla bída "na entou". Ústřední čtveřice to musí vskutku zachraňovat, jak jen to jde, ale ne vždy to vychází (sem tam člověk zaregistruje rádoby vtipnou situaci, kdy se všichni zúčastnění smějí a vy jen čumíte na obrazovku a nechápete). No a korunku tomu nasadí ten konec, chápu, proč se vydali tímto směrem, ale když vaše zakončení popírá absolutně i tu nejzákladnější logiku, tak jste udělali něco špatně. Náběh dobrý, ale věcí k vypilování se najde ještě mnoho. Za mě 6/10 ()

Bakllazaan

Upřímně jsem nečekal až takovou technickou kvalitu, ale vypada to opravdu hezky, až sem se zasnil, že koukám na Cowboye Bebopa. Že je to víc dětsky laděný mi nevadilo. Čtvrtá hvězdička je za to, že je to hodno dlouhá doba, co mě akční scifi tak bavilo. ()

Wysch

Tak dlouho jsem se mezi 3 a 4* asi ještě nerozhodoval. Sweepers nejsou špatnej film. Jsou vlastně i vcelku dobrým filmem s přesahem, ale v podstatě jsou napsaný a natočený jako sázka na jistotu. Postavy jsou správně klišoidní včetně záporáka, všechny prvky filmu jsou obšlehnutý odjinud, ale dohromady to sympaticky (i přes přestřelenou stopáž) odsejpá, vizuálně to vypadá dobře, nevyhejbá se to kýči, ale film se umí sám sebe za ten kýč ohodnotit. Osobně mám pocit, že kdyby se film udělal trošičku komornější (a tím nemyslím v počtu postav nebo tak, ale myslím tím zápletku v podobě záporákova supr plánu) a Sweepers se usadili bezpečně třeba jen na orbitě a nešlo by o osud celý planety, bylo by to možná o kousíček lepší. Na druhou stranu, jako moje první rande s korejským blockbusterem západního střihu se nemůžu ubránit malýmu úsměvu - mustr americkýho blockbusteru byl naplněnej, ale přidalo se tam trochu asijskýho (a korejskýho) koření a dohromady to podle mě funguje na hezkejch 70%. Jo btw. Richard Armitage si to svoje přehrávání neskutečně dává! ()

Praxis

Hyperzábavná blbina, která si na nic nehraje. Máme tady ty dobré a toho zlého Armitage, spousta nanobotů, jedna holka a výpravu, která vypadá, jakoby vypadla z předražené hollywoodské produkce za minimálně 200 mega. Korejci to natočili za desetinu. Tohle jsem si plnou palbou extrémně užil. Bejt to v kině, tak se tam radostí rozteču na podlahu. Netflix palec hore. 75% ()

type_B

Konzervativní model vícegenerační vesmírné lodi je zde nahrazen modelem poly-family, čímsi jako komunou či kibucem. Jinak jde o vykrádačku Expanse a jiných sci-fi seriálů. Jako spaceopera pro mamky a tatky z jizni Koreje je to dobré. A pro mamky a tatky z čechije vlastně taky. Tak co. ()