Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa chelseaman22 k tomuto seriálu (67)

Zrkadlo mŕtveho muža (1993) (S05E07)

Agáto, Agáto! Implementace určitých tvých myšlenek je rázu neúprosně cyklického! Dražba zrkadla v Christie's se vyšplhala do téměř stejných výšin jako Výkřik by Munch za pěkných 119,922,000 dolarů! Hercule si může vyškrábat další zářez do své sukové hole - existuje nějaké hrabství, kde by náš mrož neulehl v honosném paláci?! P. S. Hermafrodit L.e.e.n.e.e. pije neúprosně krev každému poarotovci! 75% ()

Krádež šperkov v hoteli Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Živnostník Hercule dostal angínu kvůli nadměrnému zatížení neuronů a synapsí! Tak hybaj do Hastings, kde šperky za 200,000 franků jsou! Léčebná kůra čajem Indonesian Sencha dělá divy - Hercule hýří aktivitou ergo navštěvuje bouřlivé večírky, jež svou pompézností konkurují těm by Gatsby. A v pauze mezi popíjením grappy vyřeší případ krádeže a odměnu odevzdá infantilní služebné, jež tvrdí, že míti Filipa je vskutku na místě prvním! Sračka. 40% ()

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

"Víte Poirote, já jsem už úplně pitomá. Má sestra dělá holku pro všechno na koleji v Hickory a já mám podezření, že se jí stane něco strašného! Jste sice naivní a hloupá jako patnáctiletá slečno Citrónová, avšak já teď aktuálně nezachraňuji pražádný trůn, tak tam zítra zajedu sockou a zeptám se, kdo by mohl mít zájem na ukradení poloviny páru škrpálu či prskavek s délkou <10 cm. Ách pane Poirote, vy jste zlatíčko! K večeři vám udělám chřest a třeba se nám ještě podaří přemluvit vrchního inspektora k naší věci! Zajisté slečno Citrónová!" 86% ()

Detektív Poirot: Vražda na golfovom ihrisku (1996) (S06E03)

Nejzajímavější na tom je skutečnost, že ať je obrýlený rebel kdekoliv, tak je neprodleně pověřen vyšetřováním. Ergo scénáristé si jednoznačně byli vědomi této skutečnosti, tak postavili mrožovi do cesty Krakonoše s dýmkou od Butze Choquina. Zatímco se Hercule myšlenkově mečuje s frantíkem, tak ňouma Hastings opět prožívá situaci, při které si nevinný pohled dívky vyložil jako žádost o sňatek. A věřte nebo ne, on toho hubana dostane! 74% ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Hastings se vrací z nacistické Argentiny, kde marně zkoušel investovat do železnice, slečna Lemonová je (jakož od prvního dílu) stará panna a Hercule se nám zamiloval do blonďaté americké šťabajzny od komediantů! Naštěstí vrchní inspektor Japp zůstává pořád stejný - lahváče v sítěnce a věčný apetit na hovězí na ledvinkách! Zapeklitý příběh nedá divákovi ani čuchnout, v klasickém závěrečném herculovském závěru se divák již po sté nestačí podivovat nad inteligencí a výkonností mozkových buněk toho Belgičana! 94% ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

Bůh žehnej mé mizerné paměti! Viděno třikráte a vždy překvapen viníkem! Obézní Hercule je se svým psíkem (kapitánem) vyexpedován kamsi k Hastings na dovolenkový toť ostrov, jež bude jevištěm skutků hanebných. Zatímco bude ňouma Hastings přemýšlet nad skonem své argentinské restaurace, tak Hercule bude naslouchat svým ptáčkům a následně začne dělat mravnostní policii, což bude zájmena vaditi koitachtivým ženáčům. A když se dostaví i informátorka Citrónová, tak lze definitivně říci, že této epizodě nic nechybí! 96% ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Není nad to, když se TEN Belgičan společně se svým natvrdlým psíkem Hastingsem vydá do země Paštúnů! Ale nenechte se plést drazí kolegové, žádný poznávací Asian Trip se nekoná, Hercule má čich jako ohař, jež větří mastícího zajíce. Ubytování v jednohvězdičkovém komplexu primárně určeného pro vykopávkaře, jež promarnili svá vysokoškolská studia studiem pavědy, jež v dlouhodobém horizontu nenabízí pracovní uplatnění Herculovi příliš nevoní, ale následující události přehluší Herculovo remcání. Naneštěstí se zdejší komunita příliš v lásce nemá, což vede k sérii zastavení životních funkcí v organismu spojené s nevratnými změnami, které obnovení životních funkcí znemožňují (viz spolehlivý zdroj Wikipedia). Hercule, tvé dedukční schopnosti mít! 88% ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

Ty jeden proradný intelektuále! Dejte Herculovi patnáct let starou vraždu, obstarejte mu sezení s účastníky inkriminovaného pohodového víkendu a tra dá - vrah je odhalen a hurá na šibenici! Věru sympatická popravená je ještě za života svého donucena trpět osmnáctku, jež rejdí s jejím chotěm a (což je s podivem) veškeré příbuzenstvo tuto skutečnost bere jako samozřejmý fakt. Proto jsou na konci prodlouženého víkendu všichni šokování zabitím jejich miláčka, jež byl v mimomanželském sexu stejný odborník jako Hercule v problematice belgických pralinek. Hastings opět nikde, tak snad příště! 86% ()

Detektív Poirot: Tmavý Cyprus (2003) (S09E02)

Divák je zvyklý na následující průběh: Hercule si vyjede na dovolenou (nejlépe na Kanáry) - zavětří nepřátelství - ohledá mrtvolu - a začne se chlubit svou dedukcí! Ale zde je v pozici zevlouna, jež baží po jakémkoliv vzrušení, jež mu průběh jeho prozatímní penze nemůže nabídnout. Ergo začne být nesnesitelný, jelikož v každé hádce zří potencionální motiv vraždy. V obklopení dvou krásných žen (ty se nám vyčerpali alespoň na pět dílů dopředu) se Hercule touží předvést, a proto nechává exhumovat těla, po večerech v putyce popíjí absinth a přitom pozoruje, kde se co šustne a v neposlední řadě posílá tweety svému psíkovi, jež naneštěstí není v krajích nabízející fixní internetové připojení. Zjevně by nebylo na škodu si k večeři koupit tu krabí paštiku, že Hercule?! 87% ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Jeden z absolutně nejchabějších epizod s francouzským detektivem! Narcismus z něj jen sál, poslouchal cizí hovory jako seniorka krmící holuby před Billou, vražedkyni nechal jít se nalokat čerstvého vzduchu (v konečném důsledku se její vény nalokaly toliko oblíbených hořkých mandlí) a venkovský prostor zjevně není kompatibilní s Herculovo lakýrkami od Alessandra Malchiorri! Nikdy jsem se nedomníval, že k tomu dojde, ale - HASTINGS NA SCÉNU! 62% ()

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (2005) (S10E01)

A jéje! Tak se ten náš Herkules opět zamiloval do dívky o dvě generace mladší! Nejenže by ji byl býval s ochotou zahříval lože, ale ani se neodvážil tu křehotinku obvinit z podlé vraždy! Slabší variace na Vraždu v Orient Expresu byla naozaj bez servítek vůči ženám - jedna dostala po držce tak, že by ji milenec nepoznal, druhá téměř okusila teplo sálající z vlastní horké krve tryskající z hrdla a třetí by pro koitus interuptus zabila. A zabila. Krása! 91% ()

Karty sú na stole (2005) (S10E02)

ZASE SI JE PŘECHCAL, ERKYLE! Nadmíru interesantní zápletka, jíž do dokonalosti chyběl jen trochu méně prostější konec! Hercule opět křehl pod pohledy mladých slečen z Devonu, zatímco jeho družka z branže slídila a tahala rozumy od aktérů karetního večera. Nanejvýš vtipné je, že v každém Poirotovi je zmínka o Egyptě (ach Luxor!), o šedých buňkách mozkových a neslušnosti masturbace na veřejnosti. Hercule, tys slídič dvakrát pomazaný! 96% ()

Detektív Poirot: Po pohrebe (2006) (S10E03)

Největší hádankou bezesporu bylo to, jestli ten štramák vychytralý je skutečně ten mučitel černouška Solomona Northupa z toho ověnčeného jižanského eposu. Až závěrečně titulky rozsekly ten uzel gordický. Mezitím Hercules opět definoval, co že je ONE MAN ŠOU. Věčná škoda, že slušňák Festbender po úspěchu výše uvedeného titulu zběhl k hollywoodským běhnám pro znatelně vyšší gáži! 76% ()

Unesené prúdom (2006) (S10E04)

Už u knižní předlohy jsem se nudil k smrti. A snímek zjevně velice přesně kopíruje inkriminovanou předlohu. Vyjma Davida Huntera to stálo za starou belu. Hercule opět řešil případ jen proto, aby na závěr obdržel od mladé dědičky decentního hubana a závěr... To je pořád to samé. Chybí tam ty hňupové Hastingsové, chytrolíni Jeppové a babky držgrešle. 67% ()

Smrť pani McGintyovej (2008) (S11E01)

Hercule, četl si Annu Kareninu? Stejně jako ona jsi mohl skončit pod kolesy žlutého vláčku miliardáře Jančury! Žel slabosti žen sis pouze odřel koleno a vítr ti odcizil formální šál koupený v módním domě Gucci. 93% ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Pokud si uvědomíte, že předchozí díl se odehrával v božské Sýrii, kde vítr čechral beduínům plátěné stany a teď jste nuceni spokojit se s prostředím dívčí školy kdesi v Hampshiru, tak budete bědovat jako důchodce na dnešní mládež. Začíná být dosti otravné, že se v každém druhém díle v závěrečném zúčtování objeví někdo, kdo již dávno má být mrtev či se ukážou neočekávané příbuzenské vztahy. 75% ()

Tretie dievča (2008) (S11E03)

Po předlouhé době Poirot, jež má kule na správném místě. Ovšem nelze si nevšimnout skutečnosti, že v každém druhém díle se v závěru zjeví děťátko zemřelé, jež zabilo, aby dědilo. Poněkud otravným faktorem je náhrada za hňupa Hastingse a koumáka Jeppa - kremrole všechno ví, všechno zná, Planetu opic viděla dvakrát... Inu výtek je dost, ale pokoukaná je to na úrovni. 90% ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Není nad to, když se na Vánoce přesunete kamsi do Sýrie, kde Hercule šetří několikero vražd, včetně vraždy kozy! Vítr víří písek, jež je unášen na hruď ježibaby, vyhřívajíc se na horkém syrském slunci. Jenže ouha, proč tam tam babka jedovatá leží celé odpoledne a ani nemekne? Ona se totiž smaží přátelé! Díra v krku a kozí krev na hrudi - co víc si přát od odkrývání hrobky Jana Křtitele?! 90% ()

Detektív Poirot: Tragédia v troch dejstvách (2010) (S12E01)

Je věru rozkošné, s jakou grácií se Hercule vetře na každou afterparty pořádanou v přilehlém okolí. Tentokrát vymete hned tři večírky, přičemž na každém musí u hosta konstatovat "tuhý jak prkno". 82% ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Takhle to má být! Vrah má zabíjet i malé nevinné fakany a to nejlépe tak, že jim do chřtánu jako vepříkům narve jablíčko a hlavinku chvilku podrží pod vodou. A když k něčemu podobnému dojde, tak Hercule nelení a opět se jako host přisere k nějakým zbohatlíkům, aby jim dával rady ohledně života a při každé další vraždě zmínil pranostiku (třeba tu s tím štírem). Vrah byl dopaden, Hercule nebyl zabit a ta spisovatelka získala další podněty pro svou budoucí brakovou tvorbu! 93% ()