Agatha Christie's Poirot - Season 11 (2008) (séria)

Tretie dievča (S11E03)

(epizóda)

Detektíva Poirota navštívi rozrušená mladá žena Norma Restariková, ktorá si myslí, že niekoho zabila. Lenže skôr ako sa od nej dozvie nejaké informácie, Norma vykríkne, že je už príliš starý a utečie. Tá, ktorá prišla o život je Lavinia Seagramová, Normina opatrovateľka - nájdu ju mŕtvu v posteli. Z predpokladanej samovraždy sa napokon vykľuje vražda. Norma si nevie na nič spomenúť, ale myslí si, že ju asi zabila. Poirot však musí nájsť skutočného vraha... (STV)

kaylin

Opět krásně zamotaný díl, kdy vás prostě baví sledovat, jak se Poirot dostane k tomu, kdo je vlastně vrah. V tomhle případě to však rozhodně není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, a Poirot odhaluje tolik skutečností, které vás prostě překvapí. A myslím, že v tom nejpozitivnějším možném smyslu. Navíc je zde i větší prostor pro humor. ()

HiddenDragon

S11E03. Trochu psycho-dil. Hned na zacatku se totiz k nejake vrazde prizna neznama mlada dama a utece. A v tom duchu je s ni vetsina scen, protoze na tom je zalozena i zapletka, udelat z ni cvoka. Bohuzel i samotna herecka - Jemima Rooper - je zvlastnim zpusobem skareda i hezka zaroven. Neni to vylozene odpudivy typ, ale ma tak divnou celist a opuchle rty, ze kdyz se k tomu pridalo to jeji vysilovani, at ji zavrou jako vrazedkyni, mel jsem chut ji dat facku, at se probere :)) Ale asi byl zamer nekoho takoveho do role vybrat. Aby byl divak na pochybach, jestli po ni po ni muzi jedou kvuli penezum nebo by se mohla opravdu nekomu libit. Takze je to herecka tak trochu "na hrane" v tomhle smyslu :) Pribeh je opet docela zamotany a nektere momenty jsem si poustel znovu, protoze se mi ta jmena tri spolubydlicich - a mrtvych ci zijicich matek a chuv - trochu motala, ale pointa je dobra. Sice je to obtizneji uveritelne, snazit se na nekoho hodit vrazdu zpusobem, aby se dotycny zblaznil, ale budiz. Samotny konec je natocen dokonale a je i dojemny. ()

Lupes

Ale ne, tohle je už fakt moc překombinované. Opět je ve hře několik faktorů, které autorce předlohy tak často ubírají kredit. Je to především její utkvělá představa, jak snadné je někoho dohnat k sebevraždě, dále jsou opět ve hře odložené děti a v neposlední řadě i tradiční přiznání k vraždě bez důkazů. A tak se odhalení podvodníci až směšně demaskují; i nabídka zmrzliny byla přece pokusem jak zranit nebohou duši a dohnat křehkou dívku ke smrti! Strašná slátanina. Nepravý otec, nepřiznaná sestra, odlákaný milý, bohatá však přesto trudomyslná matka (alespoň ta že byla pravá)... Mám za to, že autor je jasný. Nebyly to snad opět české ručičky, které dopomohly ke slávě zahraničním spisovatelkám? Posuďte sami: Tomáš: "Ale jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Karlo, jsi...” Karla: "Ano, Tomáši. Jsem tvá sestra.”...Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” ()

mosem

Poirot jako obvykle půvabně šarmantní, miluji jeho cupitavou chůzi. Paní Oliverová je rozkošně praštěná, lze ji mít rád nebo nenávidět - prostě jako obvykle. Norma mně typově vůbec neseděla - a už vůbec jsem nenacházel důvod, čím by někoho oslovila - snad kromě majetku;-). Standardní díl, který má rutinní kvality, ale nepřináší nic co by diváka oslnilo. ()

laepus

Původně jsem chtěl dát jen tři, protože tenhle díl mi osobně nic moc neříká (ale to je jen můj názor), ale za ten dojemný závěr, kdy i Poirot zaslzí a zateskní si, musím tu čtvrtou přidat. Jinak díl je krásně psychovyšinutý, zvlášť hlavní hrdinka pochopitelně a rodinné vztahy jsou tak propletené, že i Agatha se v tom podle mě musela pořádně motat. ()