Agatha Christie's Poirot - Season 10 (2005) (séria)

Detektív Poirot: Po pohrebe (S10E03)

(epizóda)
  • Slovensko Po pohrebe (viac)

Cora si nikdy veľmi nedávala pozor na reči. A zrejme práve to sa jej stalo osudným. Ale dalo sa vôbec robit niečo inak? Jej brat je tesne po smrti a rodinka sa schádza na jeho pohrebe. A Cora Gallaccio si pokladá obyčajnú rečnícku otázku, či náhodou jej brat nebol zavraždený. Krátko potom je nájdená zavraždená spôsobom, kde nikto nemôže pochybovať o tom, že to bola vražda. Teraz je podozrivý z vraždy ktokoľvek z jej rodiny a práve rodinný právnik zavolá svojho dobrého priateľa Poirota, aby tento prípad raz a navždy vyriešil... (oficiálny text distribútora)

PhillM.

Když vám někdo vykládá stále ty samé nudné nudné věci pořád dokola, hodinu za hodinou, den za dnem, týden za týdnem, je to důvod pro vraždu? Hm, tak to bych se coby učitel měl nad sebou dost zamyslet a do budoucna se mít na pozoru. Jinak Suchet táhne celý film sám a sám, bez parťáků, pinká si s postavami a pluje za rozlousknutím tentokrát trošku zamračeně, ale s o to větší jistotou. ()

otík

Takový ten klasický Poirot, který potěší milovníky Suchetova Poirota, ale zároveň nějak extrémně nenadchne, je tak nějak bez emocí. Poirot svým "suchým" způsobem pátrá ve starém sídle, zda smrt starého pána byla či nebyla vražda, kdo stál za vraždou tety Cory a jak to vlastně je se závětí, která byla nalezena. Poirot to vše samozřejmě vyřeší, bohužel s hodně kamennou tváří. Hudba: Stephen McKeon ()

misterz

V rámci celého cyklu s H. Poirotom trocha slabší diel, ale stále dosť dobré na to, aby vo finále došlo na zaujímavé odhalenie páchateľa. Len tá cesta k tomu nebola tak pútavá ako zvyčajne. Na druhú stranu ale bolo zaujímavé sledovať bok po boku s H. Poirotom začínajúcu budúcu superhviezdu M. Fassbendera, zahral výborne. 75/100 ()

Marigold

Ale jo, budiž, takový belgický standard, knír příběhu je nakroucený uspokojivě a filmařský vosk na něm sedí slušně, ale trochu jsem postrádal Herculův nadhled a více šťavnatých bonmotů "nejšedější mozkové kůry světa". Myslím, že do seriálu by to byla porce tak akorát, jako televizák se to přeci jen trochu nudně rozlézá. Samozřejmě, kouká se na to příjemně, toho je David Suchet zárukou spolehlivou. ()

Person

Poirot je to řekl bych lehce nadprůměrný, ale nepatří k těm úplně nej. Na tento díl jsem se však těšil hlavně kvůli Michaela Fassbendera, který je pro mě pán herec. V jedné ze svých prvních větších rolí mě samozřejmě naprosto ohromil. Už zde to byl ten tajuplný a chladný Fassbender. Ale i všichni ostatní podali velmi dobrý herecký výkon, což není u Poirota vždy pravidlem. ()