Agatha Christie's Poirot - Season 6 (1994) (séria)

Detektív Poirot: Vražda na golfovom ihrisku (S06E03)

(epizóda)
  • Slovensko Vražda na golfovom ihrisku (viac)

Ak sa Poirot ocitne na dovolenke, môže si byť istý, že sa pre neho čoskoro skončí. Inak tomu nie je ani teraz. Na francúzskom malebnom vidieku v Deauville si nevie vynachváliť ten kľud, ktorý mu v Londýne chýba. Zatiaľ čo sa oddáva malebnému vidieckemu prostrediu, Hastings sa celkom ponoril do golfu. Pokojné vody však naruší návšteva Paula Renaulda, ktorý má pocit, že ho ktosi podviedol. Lenže pocit je vystriedaný s holým faktom. Paul Renauld bol unesený. Navyše ho neskôr nájdu bez známok života. Vyšetrovania sa ujíma detektív Giraud, ktorého arogancia len povzbudzuje Poirota v tom, aby vraha vypátral skôr. Počas krátkej návštevy Londýna sa Poirot rozpamätal na podobný prípad, ktorý sa odohral v Británii pred desiatimi rokmi. Zdá sa však, že do celej veci bude mať čo povedať Hastings. (STV)

Lupes

Nadsázka a ironie vůči francouzskému Poirotovu alter ego je dle mého devizou a ne na škodu. Opět škoda nešvaru tohoto zpracování, které z nepochopitelných důvodů odkrývá svými retrospektivami vraha hned na úvod. Jinak je ovšem zápletka bez větších lapsů, příležitost dělá nejen zloděje, ale i vraha. A zoufalý křik zlotřilé matky na závěr je víc než jen morální pointou. Zajímavostí dílu je jistě i to, že Arthur Hastings zde potká svou vyvolenou. Přes své preference pro kaštanové vlasy a své viktoriánské třídní předsudky se nakonec zamiluje do tmavovlasé (v knize) zpěvačky Dulcie Duveen, která nejen miluje jiného, ale navíc kapitána zneužije. Přesto pomůže Poirot oběma k vzájemnému vyjádření lásky. V knižní předloze poté Hastings získá farmu v Argentině a usadí se jako farmář. ()

genetique

Všetká zamotanosť, pochybné alibi, divné okolnosti a chabé dôkazy okolo vraždy majú opäť svoje poirotovské čaro, čakajú na finálne vygradovanie a prešpekulované vysvetlenie. Len ten hlavný motív a zvláštnosť vraždy, ktorými sú Herculove príbehy také preslávané, mi tentokrát príde úplne obyčajná. Rovnako ako úplne nezvládnutá romantická nádielka. Mierne slabšia časť prípadov si aj tak ale udržuje svoje renomé. 75%. ()

otík

Tentokrát Poirot vyšetřuje vraždu bohatého obchodníka, jehož mrtvola se našla (jak jinak) na golfovém hřišti. Poirotova genialita vynikne opět hlavně na závěr, kdy zcela obrátí vyšetřování na ruby a už zatknutého syna mrtvého obchodníka osvobodí a obviní zcela nečekaně toho, koho bych nikdy netypoval. Zvláštností na tomto dílu je to, že Hastings se zamiluje do jedné z podezřelých a Hercule mu pomůže tuto podezřelou z vraždy očistit. A souboj mezi Poirotem a namyšleným francouzským detektivem nemohl dopadnout jinak. ()

Johanita

Tolik náhod a podivných okolností...ajajaj... no i tak dávám 3 a půl hvězdy a to i přestože si potrpím na zápletky jiného druhu. Poirot v tom prostě umí chodit. Opět další dovolená, která se proměnila v zajímavý případ...a Hastings je zase okouzlen a nakonec i zamilován. I přes ponurost příběhu film nakonec vyznívá poeticky. To bude asi ta Francie, akordeón v pozadí a ta romantika nakonec. Škoda, že kvůli ní ubylo vtipu a svižnosti - i přes svéráznou postavu francouzského detektiva s minimálně stejně velkým egem jako je to Poirotovo. ()

Padme_Anakin

Moc pěkná detektivka, pánové Poirot a Hastings odjeli na dovolenou do Francie, ovšem ani odpočinek ani golf jim Agatha Christie nedopřála, Poirot byl požádán o pomoc, oslovil ho velmi bohatý Renauld, že prý má strach o svůj život, no a Hastings po setkání s krásnou zpěvačkou podlehne jejímu půvabu.. Napnutá jsem byla jako struna, netušila jsem, kdo je vrah a musela jsem si počkat do finále, kdy Hercule Poirot zaperlí, převeze svého francouzského rivala o fajfku a svůj knírek si ponechá.. Krásně to ty baby zamotaly.. ()

• V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)