Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa djbarrel k tomuto seriálu (60)

Detektív Poirot: Vianoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Velmi, velmi dobrý díl, s dramatickou zápletkou, plným domem podezřelých a ještě dramatičtějším rozřešením. Skvělé - 88% ()

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

Poměrně zajímavý případ a to se zpočátku zdálo, že nepůjde o nic zajímavého. Každopádně Poirot opět nezaváhal a celý případ rozluštil. 81 % ()

Detektív Poirot: Vražda na golfovom ihrisku (1996) (S06E03)

Dobrá detektivka, velmi zamotaná, možná snad v některých momentech až příliš. Pochybný francouzský detektiv se snaží marně šlapat Poirotovi na paty a snaží se odsoudit prvního podezřelého. Vše je velmi pochybné a zamotané, ale naštěstí Poirot nám vše rozplete. Velmi dobrý díl. 84 % ()

Detektív Poirot: Nemý svedok (1996) (S06E04)

Velmi dobrý příběh, rafinovaný vrah, trocha duchařiny, falešné stopy a pejsek jako Poirotův pomocník při vyšetřování. Co by člověk mohl chtít víc. 90 % ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Poirot opět nezklamal. Ač se na první pohled nic nedělo, během pár okamžiků tu byla vražda a vzápětí přibyli ještě dvě další. Poirot nezaváhal a nenechal se okouzlit půvabnou kráskou a opět případ zdárně vyřešil. 82 % ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

Velmi povedený díl, děj je velice zamotaný, motiv má každý, do toho se přidává případ s drogami. Jeden z nejlepších Poirotů. 90 % ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Jeden z nejlepších Poirotů. Jeho protivník však tentokrát není žádné béčko a vymyslel brutální a takřka dokonalý plán. Nicméně před šedými buňkami mozkovými nejlepšího belgického detektiva se musel sklonit i on. 85 % ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

Jeden z nejlepších Poirotů. V tomhle případě nebyl ani tak kladen důraz na krimi stránku věci, jednalo se o 14 let starou vraždu a Poirot jen vyslýchal tehdejší účastníky. Větší důraz byl kladen na dramatickou stránku a příběh působil dost ponuře. Mělo to takovou smutnou a tesklivou atmosféru k čemuž vydatně pomáhala skvělá hudba. I když to možná není úplně klasická Poirotovka, tak je to velmi dobré a na rozdíl od mnoha jiných dílů tenhle není ničím odlehčen. 97 % ()

Detektív Poirot: Tmavý Cyprus (2003) (S09E02)

Velmi dobrá detektivka, skoro až thriller řekl bych. Hustá atmosféra by se dala krájet. Velmi povedený Poirot. 85 % ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Jeden z těch lepších filmů s Poirotem. Ačkoliv se vše nejdřív zdálo poměrně jednoznačné, časem se to krásně zkomplikovalo a na konci bylo opět vše velmi jednoduché. Vražd bylo tentokrát opravdu požehnaně. 81 % ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Kvalitní detektivka ve které nebylo vše tak jak se zdálo. A nebo naopak ? Velmi dobrý díl, pomalým tempem směřoval k vyřešení ostatně jako vždy. 85 % ()

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (2005) (S10E01)

Dobrý, zamotaný příběh ve kterém má každý motiv. To mě baví a tentokrát tomu nebylo jinak. Ačkoliv pachatelé tentokrát byli dva, opět nestačili na "malé šedé buňky". Stále se něco děje, nejsou tam hluchá místa a hudba byla skvělá. 86 % ()

Karty sú na stole (2005) (S10E02)

Dle mého jedna z lepších Poirotovek, tentokrát totiž Poirot nemusel řešit jen onu vraždu podivína, ale i vraždy spáchané jeho hosty a potenciálním vrahem. Velmi zajímavé a dobré. 83 % ()

Unesené prúdom (2006) (S10E04)

Jeden z nejlepších Poirotů. Velmi složitá zápletka, zajímavý děj, dějové zvraty. Prostě Poirot v nejlepší formě. 87 % ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Velmi zamotaný a velmi zajímavý příběh, když připočtu jako vždy skvělého Davida Sucheta, vyjde mi skvělá kriminálka u které jsem se dobře bavil. 87 % ()

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Tenhle film mi něčím (pravděpodobně tím, že se řešila věc z minulosti) připomínal Pět malých prasátek, který patří k mým nejoblíbenějším. Skvělá atmosféra a takové trošku modernější pojetí. Samozřejmě i příjemná hudba. Jediné co mě trošku zamrzelo, že Poirot tentokrát nehrál až takovou úlohu jak jsem byl zvyklý z minulých dílů. samosebou nic proti paní Oliverové, ale Poirot tam měl být prostě víc. Každopádně lehce nadprůměrný díl a velmi nadprůměrná detektivka. 83 % ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

Dost možná nejslabší z celé série o Poirotovi. Né tohle se vážně nepovedlo. Celá velká čtyřka byla o ničem. Ty scény okolo Poirotovo smrti byli krásně temné a tesklivé, ovšem celý zbytek, jak protivník, jeho pohnutky a vůbec všechno, to byla skutečná tragédie. A ten úprk před výbuchem ? To jsem vyprskl smíchy, opravdu komické, tragikomické. 42 % ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Tenhle díl ve mě vyvolává tak trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu, zápletka je opravdu dobrá, jsou tam zajímavé vraždy, Poirot je ve zvláštním rozpoložení, temná opravdu temná atmosféra, skvělá hudba, brilantní herecké výkony ... Na druhou stranu scény kterak Poirot opravuje vysílačku a pod. to je prostě hrůza. Myslím, že některé snahy o "modernu" měli zůstat na papíře a ne je cpát do filmu. Navíc to bylo malinko překombinované a některé scény byli vyloženě samoúčelné. Jinak, ale skvělý Poirot. 80 % ()

Opona (2013) (S13E05)

Poslední případ Hercula Poirota a já se nemůžu zbavit dojmu, že tohle bylo opravdu zlé finále. Né tedy, že by snad bylo vyloženě špatné, ale od té závěrečné tečky jsem čekal cosi víc. Jak se říká, to nejlepší nakonec, tak tentokráte to tak nebylo. Jinak herecké výkony naprosto v pořádku, Hastings byl opět trochu mimo, jako vždy, kamera výborná, prostě vše bylo OK, ale dívat se na Poirota jak sedí ve svém křesílku a prakticky se nic moc neděje, nevím no. Ihned po shlédnutí bych asi hodnotil trochu výš, nicméně po promyšlení ani nemohu. Kdyby to nebyl díl ve kterém Poirot zemře a navíc spáchá vraždu, asi bych ho považoval za jeden z nejslabších. Taková karikatura sama sebe ... a přitom atmosféra jako hrom. Škoda, za mě zklamání nejen kvůli Poirotovo konci, ale i za celý průběh. 65 % ()