Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (33)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Geniální David Suchet v hereckém spolukoncertu s Hughem Fraserem , Pauline Moran a Philipem Jaksonem. Volně, byť mistrně převyprávěné detektivní příběhy Hercula Poirota, detektiva malého vzrůstem, však velkého duchem z pera Agathy Christie. Přiznám se, že číst ony příběhy mi nečiní zdaleka tolik potěšení, jako je sledovat v seriálové, či filmové podobě. Nelze opomenout dobrý střih, hudbu, kameru, režii i perfektní vizuální podobu. Jistě některé příběhy jsou slabší, některé naopak brilantní. Nechybí jemný humor a občasná nadsázka. Jako celek lahůdka za plný počet. ()

Byt na treťom poschodí (1989) (S01E05)

Geniální hypochondr řeší nepříliš složitou zápletku a jde mu to skvěle. 75% ()

Neuveriteľná krádež (1989) (S01E08)

Skvěle natočené, svižné, dialogy naprosto super. 100% ()

Krížový kráľ (1989) (S01E09)

Skvělý díl, který dá nahlédnout pod pokličku dobovému natáčení sladkobolných, tehdy velmi oblíbených, dojáků. ()

Stratená baňa (1990) (S02E03)

Velmi dobrý díl, kde dokonce nechybělo jisté napětí. To jak Poirot vyklepnul Hastingse v monopolech bylo vtipné. Za mne 85%. ()

Zmiznutie pána Davenheima (1990) (S02E05)

Slabší díl, kde sice je překvapivá pointa, ale celé je to takové líné. Nicméně interakce Poirota s papouškem a plnění Hastingsových úkolů vtipné bylo. Za mne 60%. ()

Dobrodružstvo lacného bytu (1990) (S02E07)

Spíše průměrný díl, kde dosti škatulkovitě je americký detektiv vykreslen jako buran bez vychování, za to s urputností buldoka. Za mne 55%. ()

Dobrodružstvo talianskeho šľachtica (1993) (S05E05)

Skvělý díl, zvláště závěr s "drsnou" honičkou v autech a výrazem Poirota, když zjistil, že má doma siamáka. ()

Zrkadlo mŕtveho muža (1993) (S05E07)

Dobrý díl, jen hudba byla strašná a vůbec se k tomu nehodila. ()

Detektív Poirot: Vianoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Když vám v bytě netopí, není nadto se ohřát u řešení nějaké obskurní vraždičky. Velmi dobrý díl s vytříbenými dialogy, trochou anglického humoru a trochou dramatu. Za mne spokojených 85%. ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Tyto delší epizody jsou poněkud rozvláčnější a místy lehce překombinované. Nicméně i tak má zpracování vysoku úroveň. ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

Skvěle udělané, výborně zahrané. Dobrá zápletka, malebné zákoutí a solidní závěr. Za mne 90%. ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Na můj vkus malinko roztahané, málo zajímavých lokací. Jinak docela dobré, ale každopádně slabší, než jiné díly. Za mne 60%. ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Velmi dobré zpracování jednoho z nejznámějších případů p. Poirota. 100% ()

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (2005) (S10E01)

Zajímavé prostředí, bohužel zcela průhledná zápletka i vyústění. Možná trochu kratší stopáž by prospěla více. každopádně špatné to nebylo. za mne 65%. ()