Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Dobrodružstvo lacného bytu (S02E07)

(epizóda)
  • Česko Tajemství levného bytu (viac)
všetky plagáty
TV spot

Táto okúzľujúca barová speváčka, ktorá je v skutočnosti dobre maskovaným špiónom, pred časom odcudzila plány na zostrojenie nového modelu ponorky americkej armády. Krátko na to do Londýna prichádza agent FBI Burt, ktorý ma jediné zadanie. Chytiť ju. Tento "pán dôležitý" však urobil osudovú chybu. Nedokázal nájsť spoločnú reč s Poirotom. Ten je na stope oveľa bližšie. Keď sa Poirot dozvie, že plány putujú do rúk talianskych fašistov, jeho úsilie sa zintenzívňuje... (oficiálny text distribútora)

TV spot

lemonova

Musím sa priznať: vôbec som to s tým bytom nepochopila!! Vrahyňa je pol roka v Anglicku, človek, ktorý po nej ide, obchádza jej byt niekoľko mesiacov, ale zavraždiť ju príde práve vtedy, keď si za seba zoženie náhradu? Ale nech! Časť je to zábavná - a opäť skvelý Hastings aj s tou jeho štetkou. :)) ()

Autogram

Príliš lacný byt stojí za preskúmanie s rovnakou vážnosťou ako špionážny pripad. Priestor v krátkom príbehu je aj na dobrú akciu a nemálo humorných preslovov. –––– Pán Poirot má výbornú povesť. – Hm, a medailu za najkrajšie fúzy. –––– Ako som mohol odolať pokušeniu doviesť tento prípad do dramatického konca? –––– Žiadne odtlačky nenájdu. Pretože procesionál nosí rukavice. ()

chelseaman22

WTF? Jedinou opravdovou výhodou této zoufalosti je skutečně přijatelně krátká metráž! Pseudointeligentní zápletka z West Side je neuvěřitelně paranoidní a infantilní. Americká děvka sbalí na své vnady nějakého úředníčka z Ministerstva námořnictví. Ten je popoháněn touhou ošahávat děvce rozkrok, tak na její popud zčoří plány na ponorku (aneb každý úředník má přístup do trezoru). Stojí za doplnění, že SEXY buchta do něj v konečném zúčtování narvala čtyři kulky do krajiny srdeční. Následný přesun na starý kontinent je spojen s nechutným PŘESBUŘTEM od ef-bí-aj, jež je chytrý jako sedlo od koně. Na scéně se taktéž objevuje jakási frakce COSA NOSTRI, jež by dle pověstí měla zabíjet vždy a všude. Bohužel se mafián chová jako Milius, což vede k faktu, že nikdo neexne a Hercule s ňoumou Hastingsem jsou za borce. 30% ()

Tom_Lachtan

Jeden z důvodů, proč mám Poirota tak rád je fakt, že je to takový malý egocentrický hajzlík, který neodolá možnosti ukázat pakoni, že je opravdu pakoněm (v tomhle případě dokonce americkému pakoni). Tenhle konkrétní díl má sice děj poněkud hovadivý, který se hrozně spoléhá na velké shody náhod a na lehce deus ex machinální hrátky, ale skvěle to zachraňuje přítomnost velké trojky vedlejších postav Hasting - Inspektor Japp - Slečna Lemonnová, jejichž přítomnost v seriálu zvedne zábavnost skoro vždycky, plus je taky zábavné parodování dobových kriminálek (teda, to si spíš jenom domýšlím, dobové kriminálky z let meziválečných mám nastudované asi tak jako výskyt trojhlavých dvojčat u afgánských chrtů v průběhu devatenáctého století). ()

filmmovier

Trošku slabší epizodka, ale je zde několik okamžiků, které dělají tento díl vysoce nadprůměrným dílkem. Je to tradiční Poirot, jak jsme na něj v krátkých epizodách zvyklí. Změny oprti krátké povídce vůbec nejsou na škodu a opět je tu i velká dávka klasického anglického humoru, atmosféra, napětí a skvěle obsazené role. nejlepší scény: Poirot se vkrade do bytu a spadne mu šroubovák a závěr, kdy narovná jablka v míse aby ladila se symetrií. Příběh je zajímavý, ale jak již bylo řečeno, spíše průměrný. Klasická anglická detektivka, která se mi opět hodně líbila. 75%. ()