Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

MajklCZsk

Po Prušinovskýho skvělých Kobrách a užovkách jsem byl jak na trní. Od filmu jsem ne tolik čekal, ale těšil jsem se na ně. Bohužel jsem narazil. Chyby jsou něco horšího než špatným filmem. Jsou průměrným filmem. A co je ještě možná horší - je to snímek, který začal se slibným potenciálem (první polovina filmu je našlapaná), ale dopadl tvrdě na hubu. Jednak tím, že v polovině mění téma, jednak naprosto eticky selhává v samotném závěru. SPOILER Mužskej zde samozřejmě vyjde jako ten hodný bůh, který odpustí své ženě za chyby, které ale neudělala ve svém vztahu! Mezitímco ten jistý chlapák během onoho vztahu svou ženu několikrát podvedl. KONEC SPOILERU Film heroizuje muže, heroizuje i tu myšlenku, že vše se nějak náhodně urovná, a že ženská za vámi stejně doklopýtá. Ale tady jde především o to, že si to asi ani Prušinovský sám neuvědomuje (byl jsem toho svědkem na diskusi po projekci na LFŠ). Tak asi cajk. ()

topi

Jo, tak to funguje v té naší milé společnosti. Pavla Gajdošíková podává suverénní výkon. Nebýt některých dramaturgických kiksů, byl by to nadstandartní zážitek. Komorní a minimalistická hudba je velmi dobře do příběhu vsazena. Jan Prušinovský se nebojí točit jakýkoliv žánr přímo ze života a to se mi na něm moc líbí. ()

Remedy

Český mainstreamový divák nebude z Chyb zřejmě příliš nadšen, protože Jan Prušinovský jde zcela proti trendu osvědčených romantických komedií a zároveň se vyhýbá příliš vyhrocenému dramatu. Ve výsledku se jedná o takovou nahořklou romanci dvou obyčejných individuí, která obsahuje spoustu morálních apelů a poukazuje na zkaženou maloměstskou morálku. A hlavně taky na to, že sociální perzekuce může bejt fakt svině. Něco mě na tom strašně bavilo, protože se v jádru jedná o nesmírně lidsky citlivé vyprávění, které až tragikomicky kontrastuje s trendem současných českých komedií. Podobně originální tuzemská žánrovka tady už dlouho chyběla. [75%] ()

salalala

Tak trochu nedoceněný film, který nezaslouženě prošuměl, přitom patří k tomu nejlepšímu, co u nás loni vzniklo. Jan Prušinovský dlouhodobě umí zachytit určitou vesnickou svéráznost v pozitivním i negativním slova smyslu, což potvrdil i tady, protože atmosféra funguje výborně a příběh je zalidněn životnými postavami, které ale nejsou figurkami ani karikaturami. O něco silnější je přece jen film ve své první polovině, kdy se rodí tak trochu nepravděpodobný, ale hodně křehký vztah dvou osob, které se vztahu bojí, každá ale z jiných důvodů. Když se provalí tajemství hlavní hrdinky, příběh se začne pohybovat v očekávaných kolejích, které ale nejsou nijak otravné a umožní tvůrcům pohrát si s charaktery některých postav, ačkoli právě v této chvíli jako by snímek zůstával na místě a točil se v bludném kruhu, což ale naštěstí netrvá nijak dlouho. Výrazným pozitivem jsou neokoukané tváře v hlavních rolích a zejména Pavla Gajdošíková je naprosto vynikající a spojuje v sobě hodně zajímavé charisma a nenápadnou krásu, Jan Jankovský ale tolik nezaostává, ačkoli jeho postava není tak propracovaná, i zbytek obsazení se ale povedl výborně a není v něm nikdo, kdo by výrazně rušil. Tempo asi mohlo být o něco svižnější a zemitost některých postav ještě větší, ve výsledku se ale dá snímku nejvíc vytknout snad jen nepravděpodobný závěr, protože SPOILER je jasné, že dřív, nebo později se oba milenci budou muset přestěhovat do většího města, kde se ztratí v davu a jejich minulost tam nebude hrát až takovou roli KONEC SPOILERU. Chyby jsou hodně příjemnou romancí, jakých se u nás moc netočí a navíc nevyznívá hloupě a sexisticky. 70 % ()

kajas

Ha, nový Prušinovský! Bohužel tak trochu tuším, že se nedostane k tolika divákům jako Kobry a užovky. Nejedná se totiž o komedii a na oficiálním plakátu se objevují prakticky neznámé herecké tváře, masové publikum tedy nemá co nalákat. Prušinovský má přitom výborný "čich" na herce. Pavla Gajdošíková i Jan Jankovský v hlavních rolích jsou úžasně přirození a přála bych jim i nějaké ocenění, nebo alespoň nominaci. Přirozenost je typická také pro dialogy, kromě pár hlášek tu ale nenarazíte na nějakou údernou scénu, která by vám utkvěla v paměti. Každopádně se jedná o na české poměry velmi kvalitní podívanou, které budu moc fandit při předávání cen. ()

hygienik

Hĺbavá, pekná prípadová štúdia. Chyby doprajú divákom čas na prežívanie emócií, na úkor deja. Pavla Gajdošíková je veľmi sympatická. Kiež by viac českých filmov netlačilo na pílu, rovnako ako tento. ()

radektejkal

Romantický film navazující na tradici českých romantických filmů třicátých a čtyřicátých let; taková  prettywomanovka na český způsob. Na plátně se zde odehrává v překladu to, co se odehrává (nesmazatelně) na internetu. Ema samozřejmě ví, že jsem-li na internetu, tedy skutečně jsem, ale najednou se jí (jim) to nehodí. Do virtuální reality zasáhla skutečnost. Došlo tím k nějaké chybě nebo dokonce sérii chyb? A jakou mají povahu? Pokud by Ema studovala na vysoké škole, mohli by se diváci kochat na internetu její diplomovou prací, a kdyby psala recenze na čsfd, potom jejím vtipným rozumem. ()

kinderman

Kdepak Smolný pich, v němž se tvůrce vyjadřoval k něčemu jinému a úplně jinými prostředky, kdepak Hon, kde šlo o "pouhé" podezření. Jestli mi Chyby něco připomněly, pak můj nejoblíbenější film od Kevina Smithe Hledám Amy, v němž se on také nedokázal přenést přes její exces z minulosti. Svou civilností, autentičností a přesně dávkovaným humorem v dialozích osekaných na samotnou dřeň byly Chyby v kině vtahujícím a posléze dlouho doznívajícím zážitkem. ()

sofiapetra

Pavla Gajdošíková si mě získala - opravdu sympaťanda. Scénář zemitý a poměrně uvěřitelný, příběh smutný a kéž by aspoň někoho poučil. ()

ibeh

Konečně zase jednou zajímavý český film s originálním námětem, neokoukanými herci a dokonce k zamyšlení! Závěr dle mého ukazoval na další chybu hlavní dvojky, ale ta se dá taky napravit, ovšem včas. ()

easaque

4* Asi většina diváků si pod romantickým filmem představuje něco jiného, ale i podobné příběhy se stávají a často zamilovaní mají své kostlivce ve skříni. A proto nevidím jediný důvod, proč bych tento film neměl chválit a můžu se přidat k těm ostatním pozitivním komentářům. Námět je rozhodně zajímavý a scénář stojí na pevných a přesvědčivých základech v psychologii běžných lidí, protože opravdu nikdo není bez chyb. Nejvíc mě potěšily herecké výkony a casting mě neznámých herců, což na mě působilo autentičtěji. Sice se to občas vleče, ale to mi tentokrát nevadilo a tak můžu doporučit a doufám, že aspoň Pavla Gajdošíková si odnese Českého Lva za svůj výkon. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

William_

Velice zajímavý kousek, který mohu doporučit všem, kteří mají rádi filmy s hořkou tečkou. Byl jsem na filmu se spolužačkou, a některé scény pro ní byly až až... Mám na mysli především ty na začátku. Film není nějak extra převratný, ale na nudnou a trapnou šeď českých zvratkových filmů, na které jsme si poslední roky v kinech zvykli, jsou Prušinovského CHYBY příjemným zpestřením a důkaz toho, že umíme alespoň jednou za 5 let v ČR natočit i kvalitní film. ()

M.i.k.e

malý velký film na český způsob ve kterém Prušinovský nejen dokazuje (opět),že je v současnosti asi nejschopnějším českým režisérem,ale taky nastavuje zrcadlo všem těm pokřiveným romanticko-komediálním patvarům,které tady mají v posledních letech žně.Chyby fungují jednak jako příjemně civilní vztahovka,ale taky hezky ukazují naše lokální přizdisráčství a pokrytectví.Klobouk dolů,že se Prušinovský nebál zaměstnat ne úplně známá jména a udělal tak tenhle film uvěřitelně civilní.Hlavně Pavla Gajdošíková je jako Ema výborná a fandil sem jí celou dobu.Jan Jankovský za ní každopádně nijak nezaostává,ale přeci jen mi jeho postava byla mnohem méně sympatická a jeho jednání sem úplně nechápal.Sice sem nikdy nebyl v podobné situaci,ale i tak si myslím,že bych jí rozhodně řešil jinak...80% ()

kaposlav

Česká kinematografia opäť potvrdila, že dokáže ročne produkovať niekoľko dobrých filmov. Aj my Slováci sme sa posledné roky polepšili, ale ten rozdiel tu stále je. Téme filmu je dosť zaujímavé a napadlo ma moto "môže sa to stať aj vám". Názov filmu je tiež Výstižný. ()

Lischai

Hlavní herecká dvojice je skvělá, pěkně to vypadá, atmosféra rozestavěných domků je super, všechno ok... ale premisa "holka kdysi dávno točila porno a její přítel pokrývač s tím není v pohodě" se mnou nějak nerezonovala. Princip romantického filmu je, že aspoň jeden z těch lidí se snaží najít si k tomu druhému cestu a já jejich lásce držím palce. To fungovalo na začátku, ale po odhalení pornografické minulosti najednou mizí drama a jen nekonečně dlouho sleduju, jak se ti dva plácají ve svých životech bez nějakého směřování a snahy o cestu k tomu druhému. ()

honajz2

Posledních dvacet minut tomu částečně zachránilo krk, ale jinak to fakt žádná velká sláva není. Hlavně to dost selhává ve scénáři a ani se tomu nedivím, jelikož Vojkůvka podle mě prostě není dobrý filmař (chápej ani dobrý režisér, ani dobrý scénárista), byť snaha u něj je znát vždycky, ale tady si vše ještě ztížil tím, že napsal scénář k něčemu nehororovému. O což se doposud myslím nepokusil. A kde se v těch jeho hororech dala tolerovat jednoduchá charakteristika postav, o to víc to tady bije do očí. Už jen ten začátek je prapodivný, protože si oba sednou takřka okamžitě a bez nějakého pochopitelnějšího důvodu, přitom Tomáš pro ni na první dojem nemohl být ničím atraktivní. A dost divné je i to, jak ho Ema dlouhou dobu miluje a neustále se s ním snaží být, ačkoli Tomáš je taková nula bez jakéhokoli charakteru a během filmu jsem vůbec nepochopil, co na něm viděla, co ty dva spojuje... Prostě ta chemie mezi nimi vůbec nefungovala, celý ten vztah byl pojatý dost zjednodušeně (stejně jako postavy... s výjimkou Emy, a i tam bych měl výtky) a já měl problém tomu uvěřit. Místy to snad má i blíž k pohádce, než k serióznímu romantickému dramatu. Ale jak už jsem psal na začátku, co většinu filmu nefunguje, tak poslední minuty naštěstí zachraňují a získaly tak Chybám slabou třetí hvězdičku, protože jinak bych kladně hodnotil snad jen kameru, lokace (pro Zdice mám prostě slabost... a i pro Beroun), některé herecké výkony (ačkoli ten Jana Jankovského byl dost divný... a přitom hrát fakt umí, minimálně jednou jsem se o tom už přesvědčil) a snahu o něco jiného než se tu normálně točí. Tak jako tak je to ale ve finále zase jenom průměr, možná i mírný podprůměr a od Prušinovského jsem určitě čekal víc, jelikož Kobry a užovky považuju za jeden z nejlepších českých filmů posledních let... Ale ona je taky pravda, že jemu se povede jak co. Slabé 3* ()

bourec

Znovu docela kousavej film. Musím se přiznat, že do Pavly Gajdošíkový sem se zakoukal. A bylo mi jí až líto. Nijak bych neomlouval to co dělala, ale člověk prostě v životě nějaký píčoviny naseká. A navíc se do týhle role opravdu hodila. U Jankovskýho si tak jistej nejsem, ale spíš zkraje filmu, pak to docela zapadlo. Sice sem těsně po promítnutí filmu dal filmu tři silnější hvězdice, ale nakonec se to uleželo, a i když film není úplně příjemnej na pokuk, tak čtyři musím dát. 80%. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD