Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

bizz_mjc

Až vás holka bude prudit s romanťárnou, tak tady máte jedno doporučko. Ale abych vás neodradil, toť jen premisa, neb vše další je tu logicky v úplně jiným balení. Zábavným, oddechovým, dobrodružným a s odsýpajícím tempe.. A na avizované, byť oprávněné, podobnosti se Zombielandem se vyprdněte, zbytečně byste se připravili o příjemnou oddechovku, která nebýt Covidu v kině mohla být podzimní úspěšná popkornovka. ()

Brain-D

Velmi pěkný, lehce vtipný dobrodružný film. Čekal jsem malinko něco tvrdšího a ujetějšího, takže jsem malinko zklamaný. Rozhodně bych doporučil snímek mladšímu publiku či vašemu psovi, pokud nějakého máte. Pro mě osobně to byla spíše taková zábavná jednohubka. 60% ()

Trustme

Sci-fi film, který osloví současného diváka trpícího v covidové apokalypse, neboť je plný jinotajů, podobenství a optimistických hlášek, které zapadají do naší reality a lze je adaptovat pro přežití v bitvě proti všemožné havěti v nouzových dobách. ()

VanTom

Nebezpečná pouť zmutovanými monstry ovládanou postkatastrofickou krajinou za pubertální láskou po dlouhý čas sice sympaticky bavila, ale nijak moc nevzrušovala – jak by také mohla, vzhledem ke komickému tónu (jasně inspirovanému Zombielandem) a ústřednímu nešikovi. Až závěrečná třetina emocemi příjemně pootočila a drama vystupňovala. Nášupu bych se nebránil. ()

lykan9

Láska a příšery je vlastně velmi slušná sci-fi komedie, která rozhodně nemůže urazit fanouška žánru. Mě osobně však tento film nesedl. Postavy se mi zdáli takové mdlé a nijak zajímavé, tudíž mě neměl, kdo pořádně vtáhnou do příběhu. Místy byl samotný příběh vyloženě ujetý - ne v dobrém slova smyslu. (Ten robot byl opravdu zbytečný) Na druhou strany musím pochválit originalitu a skvělou vizuální stránku. A hlavně nenudil jsem se. ()

Timak

Hodně milé, zábavné a cool překvapení. Hodně mi to připomnělo Eight Legged Freaks, neboli Pavoučí teror, což bylo taky super. ()

Lukyn007

Několik elementů ze Zombielandu tu rozhodně je, to však neznamená, že jde o kopii. Snímek Love and Monsters šel jinou cestou, romantičtější a lidštější, přesto jde o béčkovou jízdu, jež se nebere vážně. Tohle každému nesedne, ale já bych si třeba dvojku dal. ()

ondraondra

Dylan O'Brian čelí po Labyrintu dalšímu postapokalyptickému světu a není to vůbec špatné. Je to něco na styl Zombielandu, akorát místo zombíků jsou tu jsou celkem originální přírodní monstra. Hlavní hrdina je takový klasický outsider, což není vůbec na škodu. Taky se mi hodně líbily scény s Michaelem Rookerem. Celý film je dost napínavý a finále není takové, jak by se ze začátku mohlo zdát, což chválím. Tenhle survival film mi prostě a jednoduše sednul a klidně bych si dal pokračování. 7/10. ()

Kalidor_

Postapo pro mladší diváckou kategorii. Zničený svět byl docela líbivý, nedepresivní, hlavní hrdina roztomilý trouba. Ale co musím velice pochválit jsou monstra, jakožto i celý vizuál. Avšak bohužel celkově spíše pohádka než bezútěšné postapo. Linie "lásky a odhodlání" zde byla pro mě nezajímavá. Za mě velká škoda, že ten svět a monstra nebyly využity pro temnější pojetí filmu. ()

Hollohlaway

Příjemné obsazení a nečekaně solidní efekty. Postapo atmosféra je dobře vybudovaná, ale přeci jen trochu krkolomná a nelogická. Jídlo, voda...kde to ty lidi sedm let berou? Ale akce je taky ucházející, je to sice spíš takové příjemné než strhující, ovšem zabaví to. ()

andalin

Tenhle film má všechno. Lásku a příšery, to je jasný... ale taky apokalypsu, cute psa, roboty, kombo malý drzý holky a drsnýho skorotáty, průvodní melodii ozvláštněnou banjem, příručku pravidel pro přeživší, hodný potvory a zlý lidi. Takže vlastně všechno to nejlepší z jiných apokalyptických filmů, malinko rip-off, ale pospolu to tvoří moc fajn celek. Je to vtipné, svižné a vlastně jsem si i pobrečela. Dokonalá role pro Dylana O'Briena, už jsem ho dlouho v ničem neviděla - doufám, že po tomhle se mu dobré role jen posypou! :) ()

blackkocour

Během filmu se mi honila myšlenka, co by dokázalo ještě zahubit tuhle zamořenou planetu. Měli jsme tu asi tisíce variant, ať už šlo o mimozemskou civilizaci, mnohonásobně velký hmyz, žraloky, pavouky, dokonce i deseti metrový psy, živí nemrtví, a nějaký zelený a svíticí marshmeloun.., tak mě kurňa zajímá, s čím se, ten náš ukecaný otrapa, kterému nějaký píčus, prověřil vést úlohu hlavního hrdiny, ještě utká za pačasy? Bude to dvaceti metrový meloun, a s velkou vytřeštěnou hubou, bude ze sebe vystřelovat ohnivé pecky? Bude to obří megalodonský banán, co bude svou šlupkou odhazovat celý New York, nebo Los Angeles, do vesmíru? Bude to jedovatý avokádo, co svou obří peckou, a nechutnou chutí na jazyku, zahubí všechno živé, co se hýbe, hlava nehlava? Budou to monstrózní kořenová zelenina, která se svým stonkem, uškrtí všechny zavšivený čokly? Páč, pro mně, jako pro chlupatého kocoura, příjde tvor co si žere svoje vlastní hovna, jako dost primitivní stvoření. Ježiš, ty vole, proč mě napadlo zrovna tohle? Není divu, že jsem si dnes dělal ovocný kompot. ()

kenkaku

Film působí jako pilot nějakého seriálu nebo začátek trilogie. Navíc mi přišlo, že ho začali natáčet jako fanouškovský film na který až teprve časem dostali peníze (první 1/2 hodina je trikově na úrovni béčka z osmdesátek - první monstrum je loutka... ostatní už CGI). Nicméně film působí celkově mile a vyváženě. Prostě jako zábavný element funguje perfektně. ()

sedm.1

Love and Monsters je naprosto parádní filmová zábava, které já osobně nemám v podstatě ani co vyčíst. Zápletka sice spadá určitě do kategorie méně náročnějších, na to ale prdí pes, jelikož od prvních minut nabere spád, pořád se něco děje, divák v pravidelných intervalech dostává nadprůměrně fungující dávky akce, monster, humoru, i emocí a celé je to zabalené do takového odlehčenějšího dobrodružného hávu, jenž nabízí i uspokojivé množství napětí a působivé atmosféry. Co se jinak přímo monster týče, tak ačkoliv rozpočet filmu nebyl úplně obří, což je právě na jejich zpracování znát asi nejvíc, tak mě i přesto zatraceně hodně bavili a uvítal bych jich klidně víc, každopádně ale největším pozitivem se pro mě stali opravdu hodně sympatické postavy a jejich představitelé, samozřejmě v čele s Dylanem O´Brienem, který to tu táhne jednoznačně nahoru, jelikož je přesvědčivý a výrazný opravdu ve všech polohách svého herectví, a upřímně jsem si jeho postavu vážně hodně oblíbil. Já jsem zkrátka z této dobrodružné monster jízdy opravdu nadšený, jedná se o parádní oddychovku, disponující naprosto vším, co potřebuje pro to, aby byla sakra úspěšná a já tak trochu doufám i v druhý díl, na který bych se vážně hodně těšil. ()

Kienast

Skvělý zábavný film se sympaťákem Dylanem "utekl jsem z labyrintu" O'Brienem a spoustou příšer. Nebránil bych se pokračování. 8/10 ()

iXtr3m3

Veľmi veľmi sympatická a "good feeling"ová jednohubka, ktorá síce svet nezborí, ale je to taká odľahčený a celej rodine prístupná "tak trochu iná" variácia na Zombieland. Sympatický casting, tak akurát vtipu, tak akurát akcie, tak akurát dobrodružstva. Z kvality spracovania vidieť, že toto nebol titul primárne pre digitálnu distribúciu, lebo je to naozaj ale naozaj kvalitné, farebné, s výbornou výpravou, zaujímavými nápadmi, peknými monštrami, ja som to jednoducho zhltol a vedel by som si pozrieť aj dvojku ohľadom výpravy do horskej kolónie. Nenáročná celorodinná zábava od najmenších po najväčších, dobrodružstvo hrou a ako čerešnička na torte pekný psík, nech tam máme z každého rožku trošku. :) ()

666Carnage

Tohle mi sedlo. Post-apo svět potvory ošlehaný příběh a super konec. Dylan O'Brien je sympaťák a film táhne. Pes byl taky skvělý. Film má hlavně tempo a díky zajímavému světu s výpravě se nenudíte. Velice příjemný film 75% ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)