Historický epos Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov, krehkosť spravodlivosti a silu a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi, ktorá je ochotná riskovať a postaviť sa za svoju pravdu. Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa  pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi. Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka, zo zločinu, jej čin odvahy a vzdoru, predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život. Kráľ Karol VI nariaďuje svojím poddaným šlachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Následná skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život  a smrť, stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk. (Cinemart SK)

vladous

Tak Ridley zas ukázal, co je to filmařský řemeslo, naprosto strhující film, který nenechá i přes svoji délku diváka ani vydechnout. A tak za mě fakt po delší době hodně dobrej biják. Děkuju za úhvatné herecké výkony, a to nejen Damona a Afflecka, ale i Jodie Comer, která byla nejen nádherná, ale i přesvědčivá, stranou nemůže zůstat ani Adam Driver, který tuto trojici důstojně doplnil. To, že Ridley má smysl pro detaily, již dávno víme, ale zasadit je do historických kulis tak přesvědčivým způsobem, se opravdu tak často nevidí. A tak mu i odpustíme některé trikové záběry zahrnující širší pohled na historicky dané lokace, které někdy tuto věrohodnost postrádaly. Dávám 90%. ()

michalek.k

Udělala jsem pokus. Nezjišťoval jsem, o čem film je. Pouze jsem se ujistil, že má skóre nad 80% (kritická hranice pro utracení peněz za lístek, 60% je pro spuštění televize). A šel se ženou do kina. A bylo to super. Je to film pro ženy i muže. Je zábavný. A díky třem verzím vyprávění si vychutnáte srovnání druhé a třetí verze s tím, co už dobře znáte díky první verzi.  Reálie jsou hezké, souboje a bitky také. Dědek Scott válí. A uteče to jako voda. Tento týden byl filmově dokonalý - Poslední souboj a Duna, obojí za 5*. ()

MAsakRA

Trojité pojednání o tom, jestli si tenkrát místo polibku na tvář dali francouzáka... P.S.: Mám rád dlouhé filmy, ale tady si nemůžu pomoct. Ta stopáž byla uměle natažena. ()

Frankie86

Ridley Scott a středověk - na to jsem prostě musel jít, protože obojí mám rád. Film je sestaven ve všech směrech obrovsky pečlivě. Interiéry, exteriéry, kostýmy, skvělé herecké obsazení, hlavní zápletka. Bojové scény byly fantastické - v jednom záběru se mihne i Vladimír Furdík, takže asi vím, odkud vítr vane... Musím však pár věcí vytknout. Příběh je vyprávěn z pohledu tří osob, takže je poměrně hodně scén vidět dvakrát. A to je pro mě kámen úrazu. Deset minut filmu uvidíte za půl hodiny znovu. A pak zas jiných deset minut uvidíte opět za půl hodiny nebo hodinu znovu. To je to, co mi brání dát filmu 5 hvězd. Ty scény byly skvěle natočené, ale proč bych je měl vidět dvakrát? Díky tomuto se dostala stopáž na 2 a půl hodiny a za mě to bylo zbytečné. Kéž by bylo více historických filmů a méně Marvelu. Snad se brzo opět něčeho takového dočkáme. ()

kopy123

PO DLOOOOUHÉ DOBĚ JSEM ODCHÁZEL Z KINA S ÚSMĚVEM NA TVÁŘI. REALISTICKÝ, BRUTÁLNÍ VELKOFILM OD MISTRA RIDLEYHO SCOTTA PLNÝ BOJOVÝCH SCÉN, KRVE A SEXU. ()

Muffin

Vizuální stránka středověke reality jak víno. Nicméně už dlouho jsem neměl při finální mlátičce takhle nervy v kýblu. Místy se zdá, že se příběh trochu vleče, ale kdo dokouká až do konce bude odměněn dokonalou tečkou a vyzněním celého příběhu. ()

Karlito74

Neznám historické reálie, v duchu se modlím aby se tentokrát Pan režisér obklopil opravdu odborníky a neopakoval chyby z Království nebezkého. Film je to totiž překrásný, drsný a nádherně natočený. Skvělé choreografie, atmosféra, příběh, prostě všechno. V USA je to prý propadák a lidi chodí radši na banální kraviny. Doufám že fim dobude tedy Evropu a ostatní kontinenty. Jediný problém vidím v tom jak jsou postavené dialogy, ale to je problém obecně. Člověk 14 věku určitě myslel a mluvil jinak, ale dnešní divák filmu by asi stěží rozuměl. Proto je třeba kompromis, zde je to celkem v pohodě. Člověk nemá pocit prázdně tupých dialogů o ničem jako když sledujete Ulici a které jsou typické třeba pro novodobé české pohádky ( až na jednu dvě výjimky) Ale z5 k filmu, je o legendě, o třech různých pohledech na pravdu a o ženě která riskovala svůj život a život svého muže aby vyšlo najevo, že jí jiný šlechtic znásilnil. Doporučuji velmi velice. Jen to není pro útlocitné, protože tam teče krev a všude kolem je středověk 🙏 ()

Anosompozer

Je zbytočné sa nejako rozsiahle rozpisovať, pretože skôr ako že som pozeral film, som mal pocit že čítam knihu. Dialógy veselo plýnu, na pozadí úžasnej výprave. Posledných 20 min. som len nemo čumel, a zimomriavková po súbojova kanonáda po celom tele ma totálne odrovnala. Asi som urobil svetový rekord v nedýchaní počas filmu. Ďakujem ujo Scott! ()

ilegal1983

Chce clovek ci nechce tak toto skutocne dielko oprete o pravdu z troch roznych pohladov musi zozrat.Nechapem ako to mohlo v kinach prepadnut ale ludia uz nevedia co je to kvalitny film chcu sa len bavit,o pribeh im uz davno nejde.Tak aby sme sa nakoniec necudovali ked napokon Ridley konecne dosiahne vytuzeneho vrcholu a odnesie si sosku.Veru bolo by uz na case a vlastne mu to za to co tu predviedol rezijne prajem.Okrem samotneho posledneho duelu je tu par pekne natocenych bitiek ktore v prvej polovici takpovediac zabijaju nudu.Tieto bojove vsuvky sa minimalizuju az ked zacnu ostavajuce dve pravdy a su dost podobne v urcitych castiach az rovnake.Nebudem sa nijako miernit a usudzujem ze som videl perfektne rezijne i scenaristicky zvladnuty film,ktory nenudi a pri tom nie je v nom zase az tak moc akcie.Pribeh je silny,umocneny tvrdostou stredovekych muzov a krehkostou  zeny.Je vyborne ozvuceny,surovy a mrazivy zaroven.Matt Damon stale dokazuje ze je v skvelej forme a jeho verzia pribehu mi najviac pasovala.9/10 ()

CreepyJoe

Nejde hodnotit jinak než maximálním počtem, protože takové filmy se už prostě netočí, tak nemá konkurenci. Přesto budu velice kritický. Rozhodně mi přišla zajímavá zápletka, ale dějství tří obrazů jak se na odehrané události kdo dívá byly čistě ke škodě. Nezbyl prostě prostor proto, doplnit si to své. Byla jeho manželka jen vychcandíra, která si vše vymyslela aby získala zpět část svého věna? Nebo si to vymyslel její manžel aby tak mohl legálně zlikvidovat politického soka? Byla celá transkace s věnem šikovný kalkulem otce nevěsty, který chtěl vrazit klín mezi dva přátele s motivem oslabit jednotu šlechty? Skvělým závěrem filmu tak mohl být paradox slepé spravedlnosti, skutečně by bývala spravedlnost zvítězila? Ale néé natočme to co nejvíce dementní cestou, scénárista by měl dostat facku. Tenhle film maximálně tak dosahuje polovičních kvalit jeho super filmu " The Duellists" ()

Mike_Doe

R. Scott sa po niekoľkých filmových útrapách konečne zobudil a natočil dobrý film (bohužiaľ, to čo však nasleduje po ňom sú opäť len ďalšie filmové útrapy). Trocha netradičný spôsob rozprávania príbehu z pohľadu jednotlivých postáv dejovú líniu opakoval no na druhej strane pekne zobrazil ako ľudia rôzne vnímajú tú istú udalosť.  Hlavná hrdinka dostala +1*  aj keď ten the Last Duel bol tiež dosť mohutný. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům