Historický epos Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov, krehkosť spravodlivosti a silu a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi, ktorá je ochotná riskovať a postaviť sa za svoju pravdu. Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa  pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi. Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka, zo zločinu, jej čin odvahy a vzdoru, predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život. Kráľ Karol VI nariaďuje svojím poddaným šlachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Následná skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život  a smrť, stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk. (Cinemart SK)

Stanislaff

Ano, Ridley je pouze jeden. Ale u mě vítězí film, který si promitnu mnohokrát, protože mě něčím zasáhne. Hereckými výkony, střihem, hudbou, kamerou, příběhem, vizualností a tak. A to se bohužel nestalo. Jednou mi to stačilo. Viděl jsem a opakovat nebudu. Pardon.😃 ()

Dejf19

Ridley Scott pořád umí. Takhle má vypadat historický film. Skvělá režie, scénář, herecké výkony, výprava... no mňamka. Top moment - tady je to jasný... DUEL. ()

Fujin

Dobrý historický film inspirovaný skutečností. 3 pohledy na aféru která rozhodne o životě a smrti zůčastněných. Zbytečně dlouhé, opakující se záběry a stejné scény, které nepřináší nic nového to hodně táhnou dolů. Odměnou za výdrž je souboj na konci, ten je na 5*. Celek lehce nadprůměr. ()

StaryMech

Nad verbalem jsem se dvakrát třikrát zasmál (bejvávalo líp!), nad JitkouCardovou měl pocit, že čtu někoho, na koho se můžu spolehnout. "Soupeře" a "Poslední souboj" vidím na rozdíl od Morien jako staré víno a zkyslý krabičák. ()

bemygirl

Velké, velké zklamání. Rozvleklý, zdlouhavý příběh naprosto nesympatického hlavního hrdiny. Nuda na druhou. Od Ridleyho Scotta čekám jiné filmy. Ale každý stárne a mění názory a zaběhlé postupy. ()

Noeni

Francie ve čtrnáctém století? Situace ukázána postupně ze tří pohledů a přesto bez jakéhokoliv hluchého místa? Souboj, u kterého nebudete moct samou nervozitou ani vydechnout, dokud neskončí? Tohle ve filmu najdete. Ale to rozhodně ani zdaleka není všechno. Je to příběh o lidské důstojnosti, o boji za sebe, čest a pravdu, o přátelství a nenávisti, ...  Nestačila jsem zírat. Film mě okamžitě pohltil a ohromně na mě zapůsobil. Dokonce tak, jak žádný film dlouho ne a ještě teď se občas přistihnu, jak o něm přemýšlím, ačkoliv už to bude půl roku od doby, kdy jsem ho viděla. Herecký obsazení, příběh, hudba, napětí, témata... bylo to celý absolutně fantastický. ()

Enon

Čekal jsem od toho trochu víc, nejedná se vůbec o špatný film a dokonce mohu říct, že tento film je nadprůměrný ale něco mi tam prostě chybělo. Myslim to tak, že tam nebyla nějaká fakt jako WOW scéna u které bych si řekl, že tohle sem ještě neviděl a potřebuji to nutně vidět znova. To je jako tak nějak můj jediný a zásadní problém. Jinak se jedná o skvělý historický film s nádechem dramatu a špetkou surovosti, který si zaslouží uznání a vaši pozornost.78% ()

davidh76

Dobry film. Ale zadna super pecka. Misty jsem se nudil. Psychologicke komorni historicke velkofilmy (jestli je to vubec mozna kombinace) nejsou asi muj salek kavy. ()

besenheim

Velice pěkné zpracování historického příběhu a určitě zajímavý vhled do toho, jak tehdy společnost vnímala znásilnění. Pozoruhodné zvláště v dnešní době, kdy je to dost aktuální téma. Celkově mě to ale prostě moc nebavilo. Hodně se to táhne a všechny postavy jsou nakonec dost nesympatické (snad kromě Karla VI., který z toho má celou dobu spíš humor). Závěr ve mně navíc nenechal v podstatě žádný pocit, což je pro mě zásadní nedostatek. Kdybych to měl shrnout, kvalitně zpracované historické drama, ale koneckonců trochu nemastné neslané. ()

Marcel25

Komorná, historická dráma, výborne natočená, s fantastickou výpravou a presahom do súčasnosti. Tri pohľady ktoré interpretujú príbeh sú osviežujúce a pridávajú dynamiku do pomerne statického ale myšlienkovo bohatého rozprávania. Záverečný súbor dychberuci. ()

Sejkorka

Hundrt procent. Další historicky opus mistra Ridley Scotta. 3 x opakovaný příběh z pohledu 3 lidí, bývalých nerozlučných přátel a manželky jednoho z nich. Nerozluční přátelé, zdá se, jsou i Ben Affleck a Matt Damon, spoluautoři scénáře. Oba hrají výtečně, Ben snad nejlíp, co jsem viděl. A zase jeden objev, Jodie Comer. Sakra ženský, dejte mi už pokoj .... -:) Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. ()

F_FF_Brukner

Ridley je stále ve formě. Nebýt přespříliš akcentované a době (nikoli té středověké) poplatné #me too angažovanosti, šel bych takříkajíc do plnejch. Výpravou, kamerou i režií je to parádní filmový počin. Nápad s třemi různými naračními rovinami téhož považuju za skvělý. Herecky se tentokrát v dobrém předvedli i dva hrající spoluscénáristé a zbytek ánsámblu je pro mě taky bez výhrad. Nejlepší výkon v mých očích podává Jodie Comer a závěrečný fight je něco, co by se mělo učit na filmových školách. ()

RomeoJ

Skvělé propracovaný děj, který je rozdělený do tří kapitol. Týto kapitoly nám jednotlivě odkrývají děj z pohledu tří hlavních postav. Celý záměr režisera je ukázat francii ve 14.století a hlavně nerovnoprávnost mezi ženami a muži ve společnosti a to si myslím, že se mu povedlo. Trochu mi nesedí Matt Damon v tého hlavní roli, jinak jsou herci a herečky dobře vybrány. Za mě skvělé drama, řekl bych i mysteriózní. ()

Helljoen93

Syrové, geniálně vystavěné psychodrama zapadající jak do kontextu dnešní tak tehdejší doby. Starosvětská černobílá stylizace na jedničku, scénář perfektní.  Není co vytknout. ()

Johny203

Vynikajúca výprava a skvelé produkčné hodnoty. Podarilo sa vybudovať žijúci stredovek. Herci hrajú veľmi dobre, všetci traja, prípadne štyria odvádzajú dobrú prácu.  Dej je neustále zaujímavý aj keď dostávame viac krát niektoré udalosti a ten záverečný súboj je strhujúci. Ridley to stále vie.. 90%. ()

tvojaMamka

Krásna ukážka fungovania spoločnosti v 14. storočí a ešte krajšia ukážka povahy ľudí. Všetko je o uhle pohľadu a každý vidíme veci jednoducho po svojom. Tento snímok ma tiež donútil k hlbšiemu premýšľaniu a určite aj menej empatických donúti sa na veci pozrieť z tej druhej strany. Čo je vlastne pravda? V situáciách kedy existuje len zopár svedkov je pravda vlastne to , čomu človek uverí. Konečný duel bol epický a veľkolepý. Dávam 9/10 ()

No.Mercy

Prvních 35 minut jsem sledoval průměrnou středověkou záležitost - naprosto precizní zobrazení středověku včetně skvělých detailů (dost možná lepší než v jakémkoli jiném filmu), avšak s nepříliš poutavým, zmatečným a zdlouhavým příběhem  v hlavní roli s A. Driverem, kterýho fakt nemusím. Nedokázal jsem si představit, o čem bude zbylá hoďka a třičtvrtě. Ovšem jakmile se objevil nápis Chapter II, došlo mi, jak bude film koncipovanej  a opět si získal mojí pozornost. Netrvalo to dlouho a doslova mě pohltil. Závěr - naprostá pecka. Ridley předvedl fakt skvěle odvedenou práci - dokázal všem, že jde na plátně rozebrat diskutované téma, tak aby si z toho každej něco odnesl, každej se nad tím zamyslel z pohledu všech stran a zároveň to každýho bavilo. A to bez nutnosti cicmajících se transek v pozadí, černochů ztvárňující francouzké panovníky a podobně. Musím říct, že si mě nakonec získal i Driver a ve finále mě roščiloval spíš Affleck. Opomenuli špatný dojmy z prvních 35 minut a ty dobré ponechám, není tomu takřka co vytknout. 92% ()

Jareth

Zajímavé pojetí příběhu, příběh postupně vidíme z pohledu tří osob, které nám postupně rozklíčují celý příběh. Jinak má to fajn herce a kamera je úchvatná. Film vás nechá v napětí do poslední chvíle, a i když to má něco kolem tří hodin, budit se nebudete, a naopak jsem to hltal, od začátku do konce, povedený film po všech svých stránkách. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům