Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

serbero

Dr. Stranger je riadna hovadina. Dve hviezdy za perfektné vizuálne efekty, no inak to nemá ani hlavu ani pätu. Rozpravka pre nasť ročných. ()

DynamiteDawe

Tohle jsem rozhodně nečekal. Začalo to dobře a já si říkal: Dobře, jdeme na to. Ale to mi moc dlouho nevydrželo. Pak to začalo být takové chaotické a roztěkané. Šlo to všude a nikam. Protože se to nedalo smysluplně sledovat. Nebudu prozrazovat žádné spoilery. Jen řeknu, že jsem byl silně zklamaný. A jakmile jsem se dostal přes půl hodiny, skutečně jsem uvažoval o odchodu. Tento film si zasloužil lepší scénář a vhodnějšího režiséra. Raimi nebyl nejlepší volbou pro film Doctor Strange. Ostatní věci, které režíroval, mám rád. Ale tohle byl opravdu zmatek! V podstatě by se dalo říct, že koncept mnohovesmíru by mohl mít neomezené možnosti, kam tento film směřovat, bohužel se tak nestalo. ()

Johny203

Strange tu podobne ako v Spidermanovi nevyznieva najlepšie a aj zápletka je podobne rýchlo odbitá. Má to však dobré triky (omnoho lepšie ako v seriáloch), dobrý vizuál, prácu s kamerou aj zaujímavé nápady. Raimi klasicky prepašoval pár hororových tónov a takmer chýba ten retardovaný humor z ktorého si u Disneyho spravili trademark. Pár kastingových zlyhaní (Krasinski) a chýbajúce Rko, už len pre tú štavnatú zábavu. Hlavne, na to čo všetko to chce riešiť, tu chýbajú tak 2 hodiny stopáže. Takto to nieje ani mnohovesmír ani šialenstva. Osobná linka Strangea je však vynikajúca a dôležitejšia ako tá superhrdinská (teda aspoň pre mňa keďže som si prešiel niečím obdobným). Druhý Doctór Strange je však zábavnou a dobre odsýpajúcou Marvelovkou, jednou z najlepších odkedy sa vesmír rozpadol na prach, ten potenciál je však nenaplnený. ()

studentice

První polovina mi přišla zmatená, jakoby mi něco důležitého uteklo, ale druhá půlka se povedla-byla zde akce, napětí a líbilo se mi, že postavy nebyly černobílé:) ()

TomTopG7

Filmu jsem dal 4 z 5, protože si nezaslouží 3 hvězdy, ale byl jsem trochu zklamaný. Čekal jsem, že ve filmu bude víc Cameí, avšak to by mi vůbec nevadilo kdybych byl spokojený se zbytkem filmu. Zaprvé mi vadilo jak měl mít film mít původně 3 h a nakonec měl jen 2 h, jelikož si myslím že ta změna Scarlett Witch z dobra na zlo byla až moc rychlá a přišlo mi že to působilo trochu divně a také  některé další scény by si zasloužili více probrat do hloubky. Zadruhé mi vadilo, že jsem čekal že film, který se jmenuje Multiverse of Madness v sobě bude mít víc různorodých vesmíru, ale nakonec jich tam bylo jen pár, které nebyli tak zajímavé. Zatřetí mi vadilo jak Scarlett Witch dokázala vyřídit Ilumináty jako nic a chápu, že je to dost silná postava a možná by mi ani nevadilo kdyby je porazila, ale šlo to udělat líp a ne tak že za pár sekund sejme tým strážců multivesmíru. Celkově mi film přijde film jako promrhaný potenciál. ()

d.p.1

Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že Marvel natočí film s doktorem Strangem, který bude takový "meh", že se mi to ani nebude chtít dokoukat, tak bych se mu tehdy vysmál. No a on by ten člověk měl pravdu. Nuda, nuda, perfektní herecký výkon Benedicta Cumberbatche a pak zase nuda, odpad a trapnost. A nebylo to obsazením, ani režií, ani efekty, ale naprosto trapným scénářem. Po 40 minutách jsem to chtěl přepnout na zprávy, to se mi nikdy u Marvel filmu nestalo. Koukal jsme se na to spíš proto, abych to předplatné Disney trochu využil, ale úplně mi to sebralo chuť kouknout se na cokoliv dalšího z fáze 4. No a abych to dokončil, po 50 minutách jsem to na ty zprávy fakt přepnul.. a bylo to lepší.. Jedna hvězda za Sama Raimiho, který natočil úžasnou trilogii Spiderman, ale tady s tím odpadem bohužel mnoho udělat asi nešlo, jedna hvězda za Benedicta, který byl jako Strange vždy perfektní a který ve svém vlastním filmu byl odsunut na druhou kolej a to je vše. Bez těhle dvou, bych dal hodnocení odpad. ()

Lukas222

Podľa trailerov to vyzeralo na megalomanský prúser. Som rád, že to nakoniec také hrozné nie je. Mohlo byť ale ešte lepšie. S R-kovým ratingom. Vo filme je hromada scén, ktoré s vekovou hranicou od 12 rokov nemajú patričnú váhu, ani odozvu. Inak dobré. ()

radm8

Nevím, mě se to líbilo. Není to jako Avengers nebo filmy z předchozích ság, ale rozhodně jsem se nenudil. Moc se mi líbilo propletení jiných vesmírů (Captain Carter, Fantastic four). I Wanda jako záporák byla super. ()

Pohanka.T

Tři postřehy Doktorovi Strangeovi: 1) Nastolení multiverse umožňuje Marvelu do MCU bez bolesti zařadit nové postavy, některé vrátit a dělat si s jeho dalším směřováním prakticky cokoliv. Tohle určitě potěší skalní fanoušky, kteří v každém filmu hledají sebemenší náznak, kam se bude MCU dále ubírat. 2) Rychle se blíží doba, kdy jediná kulisa, která se při natáčení nejen Marvelovek bude používat, bude zelené plátno. Efekty můžou být hezké a propracované, jako třeba v novém Avatarovi, nebo v Harrym Potterovi. No a potom taky můžeme dostat Doctora Strange, který bohužel v tomto směru plynule navazuje na závěr WandaVision. Hodně pasáží působí zbytečně přeplácaně a navíc ve výsledku vypadají i docela průměrně a lacině. 3) Z Marvelovek se postupně stala konzumní zábava. Bezduché filmy chrlené na nás jak na běžícím pásu, u kterých si autoři lámou hlavu maximálně nad tím, jak vydělat co nejvíc peněz. Filmy se snaží držet si nějaké společné směřování, ale s každým dalším filmem, do kterého se Marvel snaží narvat víc informací, než snese, je celé MCU děravější a nakonec na to jednou nejspíš i dojede. ()

emde odpad!

Sam by mal natočiť nový evil dead a nestrácat čas s týmto odpadom. Klasika čierna plus biela a aby sme boli gender korektný, tak tu dáme tiež nejaké lesby. ()

Legasis

Od Dr Strange jsem čekal o tolik víc. Je to postava se skvělým potenciálem, který Marvel předvedl v prvním filmu, ale tentokrát to byla podívaná naprosto průměrná, nic extra. Děj je naprosto generický a nemá žádnou hloubku, Wanda nedává smysl - celou dobu jen brečí kvůli dětem co má její kopie v jiném vesmíru - a ještě jako hřebík do rakve je film protkaný propagačními prvky radikální levice, které tam vůbec nemusí být a jsou skvělým příkladem toho, o čem tenkrát mluvil Čechov s tou svou zbraní. Přídavek illuminátů byl nápad tak strašně blbý, že mě to upřímně pobavilo, ale bohužel, byli dalším příkladem toho, že měl jistý Anton Pavlovič tenkrát pravdu - netuším, proč tam byli. Já budu dělat, že to měl být vtip. A aby to nebylo málo generické, je záporák poražen klasickým talk-no-jutsu... Škoda, škoda! Alespoň vizuální efekty byly fajn... ()

Ardno.Lamalz

Zbytečnost, podprůměrnost, bez špetky kreativity, to že tam hezky hrály barvičky v těch psychadelických animacích tu plytkost nezachránily, ani příjemné mihnutí se starých známých... Viděno v kině, těšil jsem se a třikrát jsem usnul... Bez pocitu jakéhokoliv zvratu, herci hrající hrdináky si to odkroutili, nic, co by udělali a neměli udělat, vše strojené, scénář povrchní, bez jakékoliv smyslné hloubky známé z některých dávných předchozích filmů, podtrhující charaktery.                               DOPORUČUJU NEPŘÍTELI, JAKO MRHÁNÍ ČASU ()

ROSTABAR

Putují z paralelního vesmíru do druhého a chtějí nějakou knihu, která jim dá moc, ale současně i problémy. A ženská, mocná čarodějka, co chce mít své děti, ale chce je ukrást jiné mámě z jiné vesmírné dimenze. Kdyby přišla za mnou, tak bych jí třeba poučil jak se děti dělají a třeba jí i předvedl praktickou ukázku a nemusela by dělat bordel ve vesmíru. ()

MickV21

Tak jsem do toho po dlouhém odkládání pustil a za sebe můžu říct, že tahle cesta MARVEL Universa se mi moc nelíbí. Opět jak je u MARVEL filmů zvykem je tu spousta CGI digibordelu. Tentokrát mi ale přijde, že je kvalita CGI o několik úrovní než než bylo zvykem. A nebo to možná bylo tím, že jsem film neviděl v kině. Máme tady opět LGBT, ale to je u posledních filmů trendem, tak to nechám být. Co mi ale bylo trnem v oku je nedotažený scénář který občas nedává logiku a přijde mi, že se sami tvůrci občas ztráceli. Sice pár skvělých momentů tady je, ale příště bych chtěl víc a nebýt Elizabeth Olsen, tak jsem to v polovině filmu vypnul. Škoda protože podle trailerů to vypadalo skvěle a nakonec jsem dostal jen takovou jednohubku na kterou hodně rychle zapomenu. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023