Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

wistar

6/10-zklamání. Vizuálně je film sice moc pěkný a znalci marvelovského vesmíru film určitě ocení. Ale z hlediska postav, scénáře je to docela nic moc. Příběh je tak nějak naplácán na sebe bez větší přemýšlivosti. Herci jsou super a film uteče docela v pohodě. ()

darius1706

Mámo, čarodějnici Wandě se zbláznily hormony a chce miminko, tedy vlastně dvě a chce je rovnou v pubertálním věku, to zase bude mrzení, jestlipak ona při tom nebude chtít zničit celý Vesmír? Nebo rovnou všechny? Ale klid, holoubku můj, zavoláme jednoho doktora, on taky kouzlí a navíc nám sem upadla jedna puberťačka, co umí cestovat napříč realitami, oni Wandu zase usadí. A dobrá zpráva je, že i v jiných realitách mají LGBT+ hnutí - dokonce k nim rozdávají odznáčky, co mohou cestovatelky mezi realitami nosit na bundičkách a dokonce, představ si, tam mají lesbické páry, Kapitánku Marvel černošku (shodou okolností je to ta samá, co skorozaskakovala za Bonda), Kapitán Amerika už není chlap, ale je to jeho snoubenka (jestli se nepletu), tak ještě štěstí, že tam byl alespoň Charles X, i když hodně vyměkčenej, když vyjma vzletných řečiček dostal napráskáno asi za půl minuty. A důležitá věc je, že hlavní hrdinka je "latino", takže ou kej po všech stránkách. - Nic, konec legrace, když to zhodnotím, tak mám radost, že mě všichni poslali do háje s tím jít do kina, byl bych hodně naštvaný za vyhozené peníze za lístek. Smutnější je to o to, že celkový nápad byl fajn a mohl to být výborný film (bez ohledu na to, že superhrdinové už mi lezou krkem) a na mnoha místech měl k tomu i našlápnuto. Žel bohu zajímavé dějové linky byly zadušeny hned v počátku a nijak se nerozvinuly a celkově děj byl takový galimatiáš, že to bylo na hlavu. Pár vtípků vyšlo, natočené to bylo taky moc pěkně, váhal jsem, že bych to dal výš, ale dneska pěkný vizuál zvládá už téměř každý a děj bohužel nedopadl, ať se rejža snažil, seč mohl. ()

Norrek

S každým dalším filmem od Marvelu jsem čím dál víc přesvědčen, že jsem za ty dvě dekády novodobých zfilmovaných komixů dospěl. A nebo šla kvalita rapidně do kytek. Jinak si to neumím vysvětlit. Každý další film mě sere o trošičku víc (čest poslednímu Spideymu a dalším výjimkám) než ten předchozí a stále více se blížím názoru těch, kteří tomuhle žánru nemůžou přijít na chuť od samého začátku. Je to stále barevnější, zmatenější, více bez nápadu. Co na tom, že to to už ani za zbla nedává smysl? Že celá ta věc se rozpadá a už jen vymýšlíme, jak jednu logickou kličku zalátat další, ještě dementnější? Hlavně že vyděláme a za nějaký měsíc a půl budeme moct pustit do kin další průjem (sorry Thore, Waititi z tebe na podruhé udělá ještě větší parodii). No nic, tak jsem si postěžoval. Asi tak dvě *. Protože lehce hororový nádech Scarlett Witch docela slušel a profesora s novým vehiklem jsem moc rád viděl. Uups, bacha na spoilery. asi největší moudro ve filmu: "It's over!! Yaaaay ()

besenheim

Asi se to nedá jinak říct, než že potenciál námětu Mnohovesmír naprosto nevyužil. Kdyby to bylo o něco víc hravé, o něco víc promyšlené a ideálně taky o dost méně předvídatelné, mohl by to být asi celkem fajn film. Takhle to ale vlastně v ničem nevybočuje z marvelovského průměru, kterého čím víc je, tím méně může zaujmout. Nakonec film nedokázala zachránit ani značka "horor," ostatně protože si nedovedu vysvětlit, kde k ní autoři přišli. A tak se nám rýsují dvě hodiny toho, co už jsme mnohokrát viděli. Škoda. Vy, kteří jste toužili po pořádně šílené jízdě mezi paralelními vesmíry s dávkou neotřelého chaosu, pusťte si raději Everything Everywhere All at Once (2022), které tuto tématiku zpracovalo stokrát zábavněji a zajímavěji. ()

KiSsNeO

Hezká audio-vizuální podívaná na rozdíl od pubertální kokotiny - spidermana bezdomovce. Nejvíc byl music battle Strange vs. Strange!! ♫ ()

kepejo odpad!

Toporné šavlování rukama a drsné pózy jak Franta když se vrací po 12ti pivech z hospody a hledá klíče od bytu, obohacené o červený a zelený prskavky, aby to jako bylo efektní. Možná to mělo i nějaký stupidní příběh, ale ten se v efektech ztratil. V nesmyslném přeskakování z místa na místo jsem se tak nudil až jsem dokonce usnul a to se mi ještě nestalo. V nejlepším měl Marvel s hrdinskými filmy přestat, ale na to už je pozdě. ()

rumbakoule69

Každým filmem kvalita MCU od doby vydání Endgame upadá. Bylo zde sice pár výjimek jako No way home nebo Shang-chi, celkově je to ale jen horší a horší. A Doctor Strange je jen dalším důkazem tohoto downfallu Marvelu. Do poloviny mě film bavil, ale závěr byl hodně kýčovitý a na to, že Marvel dlouho tento film prodával jako první MCU horor, byl konec i hodně pohádkový. Zkrátka jako při každém MCU filmu (snad až na Infinity War) zase vše dobře dopadlo. A fanoušky už to přestává bavit. Na závěr bych snad ještě filmu vytknul to, jak strašně na sílu tlačí do vážných momentů trapné rádoby vtipné poznámky nebo průpovídky hrdinů, které nejen že se vůbec nehodí k tak seriozním scénám, ale ani k postavám samotným. A nejsem suchar, u některých momentů jsem se při filmu zasmál, ale u většiny se mi chce vyloženě brečet trapností. ()

Elanornegra

Po prvom pozreti som mal veľmi zmiešané pocíty. Mal som úplne iné očakávania, aj keď som čakal hororove prvky, čakal som aj monumentálne súboje. Že to bude viac epic. Nakoniec je to dosť osobne, po druhom pozreti, oveľa lepšie. Určite najlepsi moment predstavenie profesora X, ale aj cela scéna. Tak isto aj zničenie iluminatov. Finále trosku viac prestrelene, ale dávalo zmysel. Len je to iné. Striedanie universov, nad ocakania, pripomína to What if? Scenár nakoniec Ok, aj Elizabeth Olson aj Benedict nadpriemer, soundtracky low.druhom pozreti….. Videne v kine….80% ()

Sugest

Začal jsem jako skalní fanda Marvelu. Vyrostl se sešitem Spidermana v ruce a miloval jsem to od Spawna po Endgame .. a po pár posledních filmech musím říct, že už si to můžou nechat. Tohle neni film, ale předimenzovaný cvičení grafiků. Návaznost na cokoliv zanedbatelná, dějovej oblouk plochej, emocí co by se za nehet vešlo a s postavama nakládaj jak se jim zlíbí. Není to dobré. Edit: No, napodruhé jsem to dokoukal a ta poslední část, ze které trochu víc kouká režije Sama Raimiho neni špatná. Celek nezachrání, ale zvedl jsem to z odpadnu na dvě. Přál bych si, aby Marvel víc stavěl na scénářích a méně na CGI. Viz Civil War. ()

BigJohn02

Klidně budu močit proti větru - mně se to líbilo. Stopáž nebyla přepálená  a zdaleka to nebyl takovej chaos, jak jsem slyšel dopředu. Raimiho brutálnější styl je znát, zombie Strange je prostě k sežrání a klasické cameo Bruce Campbella včetně potitulkové sekvence je boží. ()

Caesarion

Já jsem z téhle trikově nadupané mrdy, absolutně hotovej. Sam Raimi se vrátil na plný koule a to doslova. Po Vdově a Číňanovy, jsem ani nedoufal, ale ne……… Raimi do toho napumpoval všechno co na jeho filmech máme rádi. A za 200mega to vážně stálo za to. Zábava, trikova špička, napětí, hororové prvky, humor, top cameo……….. Všechno tu je. Neskutečná Řacha. ()

Final

A je to tady. Disney se rozhodl, že už se nebude držet zpátky a přinesl nám krutou, lehce nelogickou audiovizuální žranici nacpanou úchvatných CGI a jednou starou známou. Co dodat k filmu jako takovému? Ten je vlastně přesně takový, jaký jsem očekával. Což se nedá považovat za zklamání. Zkrátka Marvelovka v plné polní, která někomu nemusí sedět, protože jde opět o vizuální podívanou podle komiksu, ve které mnoho reálií nemůžete očekávat. V čem tedy Disney vlastně šlápl vedle? Ačkoli se na první pohled zdá, že vše do sebe zapadá, už u posledního Spider-mana jsme si mohli všimnout lehkých náznaků toho, že se nám začnou protínat universa. U filmového universa to nevadí. Shlédnout všechny potřebné filmy není ten největší problém. Ale co dělat, když se začíná protínat seriálové universum? na rovinu, ne každý filmový fanda miluje i seriály a seriálové odbočky. A ne každý seriálový fanda si přijde na své v celovečeráku. Zkrátka, seriály a filmy jsem vnímal jako separátní světy. V pochopení logiky, že z filmu vytvoří seriálovou odbočku nemám problém. Nakonec, kdo chce, může se na seriál podívat a kdo nechce ztrácet čas, nemusí a může jít rovnou k dalšímu dílu filmového universa. Ale co dělat, když se nám ve filmu objeví jeden z kladných hrdinů Avengers jako padouch? Navíc s motivací, která tak nějak uniká běžným divákům? Odpověď najdete v seriálu WandaVision, který ale může být celkem problematický shlédnout, díky stále mizerné dostupnosti Disney+ u nás. A tak se nám začínají protínat světy seriálů a filmů a v udržet si pořádek v celém tom chaosu a vidět všechno, začíná být pro obyčejného diváka, celkem problém. A to nemluvím o kolísající kvalitě některých seriálů. Neberte mě špatně. Film jsem si užil a znám i seriál, ale nelíbí se mi fakt, že se ze seriálů začíná stávat povinnost. Nesvědčí to filmovému průmyslu a Disney možná celým tímhle započal novou éru chaotického úpadku jeho vlastních snímků. Marvel filmy od teď budou jen dalšími přírůstky jedné velké teorii chaosu. Hanba! ()

stret

Toto som vydrzal pozerat 10 minut. Digitalna akcia vas zamoruje od prvych sekund. Vydrzal som to pozerat tak dlho preto, lebo na mne sedela macka a priadla, a ja som ju nechcel rusit. Ked tam Cumberbatch a kolektiv sibrinkovali tymi rucickami - k comu im domalovavali digitalne efekty, nevedel som co si pocat s trapnostou takeho rozsahu. Rozmyslam, kto je cielovka takehoto filmu. Dospeli uz vobec nie, leda ti dementni. Uz ani teenageri nie su tak tupi aby toto zrali. Leda ti dementni. Bude to nejaky maly vekovy vyrez predpubertalneho veku, este zuzeny znizenym IQ divaka. ()

Dalajlada

Doctor Strange nám sice trošku potemněl, ale taky nám trochu zevšedněl. Tam, kde je první díl objevný, zábavný a skvělý, je druhý díl, nudný, nudný a nudný. Prostě jen další Marvelovka, které už nejde o nic jiného, než o tahání peněz z dětí. ()

Aleshgang

Viděl jsem pouze pár Marvel filmů, ale Toto byl jeden z nejlepších. Postava Doktora Strange se mi opravdu líbila. A během filmu jsem zjistil že existuje Víc takových doktorů jako on. Dokonce Jeden měl tři oči. Tato marvelovka byla fantazijní a to se mi líbilo. ()

Neuker odpad!

Pokud tomuhle někdo dal více než odpad! rating, zaslouží odebrání voličského práva. Neskutečná zhovadilost, která absolutně bourá absolutně všechno, všude a na vždy, v celém MCU, jelikož vše, VŠE, co se stalo, je cannon. ()

sml41

tak neviem či mi odchadza hardisk či blbnú ramky... ale toto multiuniverzum už mi moj procesor nestíha ani zaznamenavať ani chápať,to je už tak nudná tema, že by som radšej palil mravce lupov ako sa kukať na toto nudne pokračovanie, tu uz ide fakt len o biznis, marvelakom asi dochadzaju napady na scenar tak len vyťahuju resp vťahuju divaka do parasvetov čo je ozaj nuda... mali by sa zamyslieť nad svojim počínaním aby do parariti nepadli aj oni.. no a to tretie oko...???? to si už fakt robia kozy.... ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023