Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

Anderton

Nejakú dobu trvá, kým pochopíte, že ide skutočne o film Sama Raimiho a nielen o ďalší pásový Marvel. Čiastočne ním dvojka Strangea stále je, ale aj tie zameniteľné scény skrátka bavia. Omalovánky ale postupne vystrieda autorský štýl. Že to nesadne každému, je z podstaty veci jasné a oživeného Strangea ako z Evil Dead nemusí každý pobrať. Výhodou je, že aj napriek zdanlivej chaotickosti kvôli multiverzu ide o veľmi jednoduchý príbeh, kedy chce jedna čarodejnica získať deti svojich paralelných ja z iných vesmírov. A ten Strange je zase v nejakých iných vesmíroch zase záporák, ale ono vám bude stále jasné, o čo komu ide a kto je kto. ()

Frajer42 odpad!

Dr. Strange, to byla kdysi moje láska na první pohled. Schopnosti, kterými vybavili tvůrci tohoto hrdinu otevřely vesmír, co jeden vesmír, nekonečně mnoho vesmírů nekonečných možností. Všechno to ohýbání reality, zrcadlení reality, cestování v čase a prostoru, to mě prostě neskutečně okouzlilo. První díl z roku 2016 byl prostě super. To byl tehdy i ten náš vesmír docela v pořádku. Hollywood neměl potřebu cpát do každého filmu transky ani homosexuální páry, které mají děti. Záporáci byli tehdy ještě záporní a nosilo se tehdy, že záporáka je třeba zabít a zničit. Za tu dobu se hodně změnilo. Na tvorbě Marvelu se to podepsalo extrémně. Hlavně v posledních asi 2 letech. Co do toho začal kafrat Disney, tak šlo všechno úplně do prdele. Dnešní Marvel ovládli definitivně fanatičtí sluníčkáři. Všude je plno transek, gayů a lesbiček a jejich percentuální zastoupení ve filmech absolutně nekoresponduje jejich zastoupení ve společnosti. Záporáci už dávno nejsou záporní. Jsou to vlastně hodní dobráci od kosti, kteří jen sešli z cesty a už je není třeba zabít a zničit, nýbrž napravit a nasměrovat na správný sluníčkový směr. V závěru už vždy schází se jen chytit za ruce kolem táboráku a zazpívat si Kumbaya. Tento snímek je opravdu odpornou tendenční agitkou. Je nesnesitelně nudný, zdlouhavý, uspávající a rozhodně má jednoho z nejubožejších "záporáků" jakého jsem kdy napřič všemi filmy viděl. Ta malá mexikánská píča je tak strašně špatně a nezajímavě napsaná postava, že nudnější jen těžko na světě pohledat. Extrémní a extrémistická píčovina. Na jeden zátah bych ho rozhodně nedal. Akce se smrštila na to, že tam skáčou všelijací dementi a střílejí po sobě barevně rozlišené paprsky.  [8 %] ()

Kothy

Kde začít? Totální nářez! Sam Raimi nám ukázal, že ještě pořád zvládne natočit pořádnou komixovku. Určitě pro lepší obraz doporučuji zhlédnout seriály What if a WandaVision. Líbí se mi, že na to šli originálně a je to úplně jiné než minulý díl nebo ostatní marvelovky. Po průseru v posledním Spider-Manovi se brány multivesmíru opět otevírají a všichni jsou v obrovském nebezpečí. Těžko napsat něco bez spoilerů. Snad jen to, že jsem hlavního záporáka rozhodně nečekal. V jiných dimenzích se setkáme s některými starými a novými známými. Některá camea mě vážně překvapila a pobavila. Samotná akce je opět neskutečná a ty souboje se jim vážně povedly. Celé je to i dost laděné do hororové atmosféry. Letos nás čeká ještě několik marvelovek, takže se máme na co těšit. Rozhodně to stojí za to. "Přechází se na červenou?" ()

AppleCore

Ohromná dávka imaginace a nápadů, který jsou ale implementovaný do typicky stupidního marveláckýho příběhu. Raimi každopádně svým nadhledem i nadsázkou povznáší celý universum přesně tam, kde mělo už dávno být. Dělá si z toho všeho otevřeně prdel a tak trochu se vrací do dob Evil Dead, kdy dokonale snoubil šílenej horor s divokou komedií. Navíc nás při akci bere přímo do jejího centra, ukáže každej detail a nebojí se jít za hranici PG13 – díky tomu se divák mění z prostýho pozorovatele v dáli v aktivního člena dění. A tak jako už tradičně všechno to dobrý dokonale zabíjí příšernej orchestrální paskvil a primitivní příběh, kterej filmu bere jeho obří potenciál napříč multiversem žánrů, který představuje. ()

Kudly4

Nelíbilo. Ale je fakt, že ze všech hrdinů, zrovna Strange a Wandu nemusím. A America Chavez ? Bleh. Myslím si, že Marvel, už má stejně ty nejlepší roky za sebou. (Bílina - PepeKk - Disney+) ()

Ratemus

Bohužel čekal jsem víc, má to naprosto úžasnou režii, Raimi je zpět, děsu, brutality a násilí je zde nejvíc z celého dosavadního MCU a rozhodně je násilí více a explicitně ukázáno, než v kdejakém R filmu. Některé smrti jsou opravdu velmi nehezké a násilné, hudba je výborná. ALE ten scénář je prostě slabší, jde strašně vidět, že mezi scénami toho hodně chybí, že se stříhalo a to filmu škodí. Má to velmi rychlé tempo, skáče se mezi místy strašně rychle a hodně se toho děje. Nevysvětluje se zhola nic ohledně Wandy, takže kdo neviděl WV, je ztracen, její motivace je vysvětlena jednou větou. Postavy jsou moc fajn, i když jsou defacto jen čtyry, žádná nenudí, tak proč je to pro mě tak slabé? Film sliboval hodně a přinesl málo. Ilumináti byli moc fajn a rozhodně perfektní zpestření, ale taky jsem od nich čekal víc a ne, že tam budou jen tři minuty. Není to rozhodně nejlepší Marvelovka, spíš takový lepší průměr. Měl jsem raději ty staré koncepty scénáře než co z toho nakonec vylezlo. ()

silentname

Vo výsledku som s "Doctor Strange In The Multiverse Of Madness" spokojný. Neviem či by som to ohodnotil ako jeden z najlepších filmov roku (myslím si, že ešte si počkáme), no rozhodne som sa dočkal kvalitného zážitku. V prvom rade by som povedal, že emocionálna rovina filmu je veľmi dobrá. Nechcem zachádzať do detailov, nakoľko ide o veľké spoilery, ale v tomto smere si ma film skutočne získal. Uveril som mu asi každú momentku. Rovnako skvelá je Elizabeth Olsen. Pri sledovaní som si uvedomil, že skutočne priniesla jednu z mojich najobľúbenejších postáv vôbec. Mám veľmi rád Wandu Maximoff, patrí medzi mojich najobľúbenejších hrdinov a doteraz ma mrzí, že sa nikdy nedočkala toho momentu, kedy by si získala úctu ako mnohí jej kolegovia ako "Iron Man" , "Captain America" , "Hulk" , alebo aj "Doctor Strange". Dokonca v rámci jedného dialógu tu padne skutočne zaujímavá veta, ktorá dáva tomu všetkému úplne iný rozmer. A keď si to spätne vezmem, tak mala Wanda stopercentnú pravdu. Niekto urobí rozhodnutie, ktorým ovplyvní všetkých, ale na konci sa stane hrdinom. Ale niekto iný sa potom stane nenávideným. A v tomto smere nám to "WandaVisionukázalo veľmi dobre. Myslím si, že ale Benedict Cumberbatch nezaostáva a rovnako je skvelý ako Stephen Strange. Dokonca vo viacerých variantoch. A tiež si myslím, že do toho dal všetko. Film má niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré fungujú (ako napríklad vysvetlenie snov)... a je super vidieť aj niekoľko iných variantov rôznych hrdinov v multiverzoch. A myslím si, že tak ako doteraz tvrdím, že "Inhumansje najhorším projektom z dielne Marvelu, tak využitie Black Bolta tu bolo skvelé. Možno by mi nevadilo navštíviť viac univerzov, ale som spokojný. Špeciálne efekty a triky sú vynikajúce, film vyzerá super, je to slušná dávka zábavy a vo svojich najlepších momentoch skutočne funguje. Občas však akosi stratí sústredenie na určité momenty a trvá mu celkom dlho, kým sa k tým momentom potom vráti. Bez spoilerov očividne viac asi nedám, tak koment tu ukončím. Pre mňa ide o skutočne skvelý film, ktorý som rád, že som videl. A teším sa na ďalší projekt z dielne Marvelu. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

Né všechny komiksové filmy, musí nutně řešit složitost života a nebo jak zachránit galaxii před fialovým maniakem, některé komiksovým filmy mohou být prostě jen dobrá akční zábava. Což je případ i tohole filmu, nějaké ty morální otázky tady sice sou, ale nic těžkého na přemýšlení, tenhle film výborně funguje jako akční hororová jízda a je si toho vědom, nesnaží se z toho dělat vědu. Ale přesto posun Wandy a Strange je výborný, na Wandě je to obzvlášť vidět, když začínala tak působila vyděšeně a držela se zkrátka, ale tady je normální tank. A co se týče Strange a jeho hledání štěstí, nakonec bude ještě jednoduší než se zdálo a je fajn, že se dokázal přenést, přes to že s Christine, to prostě nikdy nebude a dokáže jít dál. Co se mi na filmu hrozně moc líbilo, že když už sem si myslel že mně nemůže ničím překvapit, tak bum hudební souboj, který je prostě geniální, takže v tomhle směru mně film hrozně bavil, neustále má co nabídnout. Ale jako pár drobností tu je, ale neni to nic drastického, jako u čtvrtého Thora, ale za mně tedy vede nejchytřejší muž na planetě Reed Richards, to je prostě wtf. Ale jinak je to paráda a moc sem si to užil a po vlažné jedničce, je tohle styl který sice neni nijak průlomový, ale je to zábavný a o tom to je. ()

Rocky62

Velká očekávání vystřídala studená sprcha. Nový Strange je dosti vrstevnatý. Máme tu paralelní vesmíry, alternativní životy, osobní naplnění hlavní postavy a několik odkazů na předchozí marvelovky. Otázka zní, jak tvůrci obstáli v jednotlivých aspektech. Za mě bohužel neobstáli ani v jednom. Tedy ne na tolik, abych mohl během projekce použít slovo "kulervoucí". Celkově je snímek dosti nekonzistentní a ve zmiňovaných aspektech nedotažený. Určitě nechybí jistá tvůrčí invence i ambice posunout se dál, ale Raimi zkrátka stvořil chaotický bizár, kde jednotlivé dějové linky nemají dostatek prostoru, aby mohly být přehlednější a zábavnější. Marvel si v tomto případě ukousl příliš velké sousto, které horko těžko tráví i samotný divák. ()

SeBig

Tak tohle je opravdu už na hraně mezi 2-3 hvězdami. Je to hodně digi bordel, ani známka po nějaké výraznější scéně (snad jen jedna by se tak dala brát ale nvm) působí to spíš jako taková vypínačka na zabití nudy. Ke konci už jsem se díval na čas. Vypadá to že marvel opravdu ztrácí dech.. nebo už ho ztratil? ()

Arsenal83

Vizuálne sa nedá nič vyčítať, veď aj dobré herečky tomu krivákovi vybrali. A komu pripadali dve hodiny dlhé, nech sa má na pozore, že Sám Raimi zamýšľal pôvodne film na 160 minút. To by už z tých špeciálnych efektov človek upadol do kómy. Hoci tie hororové prvky by ho mohli aj prebudiť. Multivesmír ma ničím neprekvapil, ale fanúšikom podobných žánrom to bude stačiť. ()

Chrustyn

Doktor Strange pro mě není úplně oblíbená postava i přes skvělé pojetí Benedicta Cumberbatche ale druhý Strange mě až překvapivě pobavil a věřím, že má na tom největší zásluhu veterán Sam Raimi, který se k Marvelu vrací po 15 letech. Druhý Dr. Strange má celkem banální historku, kdy po vzoru Terminátora, jedna silná postava brání slabší postavu, před postavou nejsilnější. Do této historky je samozřejmě zakomponováno propojení celého Marvel univerza včetně postav, které by zde divák opravdu nečekal a natočeno to je až překvapivě hororově a příjemně staromilsky. Sam Raimi mi udělal velikou radost, protože jsem po dlouhé době dostal komiksovku, která mě překvapila, přestože je samozřejmě poslední Spider-Man konzistentnější a asi i lepší. ()

korbitch22

Raimiho rukopis je hodně znát, hlavně v opravdu hororově mířených scénách. Olsenka jako vraždící svině v sídle Iluminátú umí neskutečným způsobem pobavit i vyděsit. Nejodvážnější Marvel od dob prvního Bladea. Občas to víceméně opět uklouzne ke komedii, ale takový směr Marvelu bych si nechal upřímně líbit. Úžasná hororová jednohubka která mě vlastně docela nadchla.80%. ()

Marze

Čaroděj s lehce sociopatickými sklony. Film připomíná psychedelický sen. Zápletka se točí kolem potřeby ochránit dívku schopnou přeskakovat alternativními realitami. Film spoléhá na znalosti Marvelovské televizní tvorby. Pokud neznáte toto velké universum, film si neužijete. A zdejší univerzum je ještě komplikovanější - multiverzum, paralelní svět. Tím chybí vyprávění, jen se cestuje. Vizuálně to je ale pěkný film. ()

marhoul

Slátanina nehodna mého času, ani pozornosti. Nekonečná nuda bez humoru a přijatelného nápadu, zapadající do nesmyslného kvanta hovadin, které Marvel nadšeně chrlí. Čest výjimkám, které mi sedly. Hlavně, že je to barevné, hýbe se to a sype to. ()

rollman1

V první řadě tady opravdu máme Marvel hororovku, kterou doručil mistr hororu Sam Raimi. Jeho rukopis je tady hodně znát a dočkáme se zde věcí, které jsou až někdy za hranicí ratingu PG-13. Nechybí krev, spousty mrtvol, smrt v tak drastické podobě, že až tomu nebudete věřit. Pořád se ale jedná o Marvel film, takže střeva atd. rozhodně nečekejte. Přesto je však druhý Strange nejvíc odlišný od ostatních filmů Marvelu tím, co dokáže na plátně ukázat. Vizuál je parádní a všechny atrakce zde jsou natočeny s největší parádou, kde nechybí nápady, lekačky a skvělé hrátky s kamerou. A také klasický humor, který je občas trošku mimo. Dalším velkým plusem jsou pak postavy, nejvíc však Elizabeth Olsen v roli Wandy/Scarlet Witch, která si film krade pro sebe. To, co začalo v Age of Ultron a provázelo Wandu skrz další filmy, včetně seriálu Wandavision, který je mimochodem pro tento film nesmírně důležitý a kdo ho neviděl, bude se ztrácet, zde krásně kulminuje. America Chavez je svěží posilou do MCU, její origin je však dost odfláklý, což je škoda, protože hodně lidí bude zajímat, co je zač. Největším kamenem úrazu je tak to, že se film očividně hodně stříhal. Film má neskutečné tempo a to znamená, že se musí běžet, nehledě na to, že některé scény mezi sebou nedávají úplně smysl a ke konci se dostáváme mnoha zkratkami. Tady by naopak filmu prospělo, kdyby měl 30 minut navíc. Paralelní světy jsou tak jen načrtnuty a tento snímek tak nejspíše slouží jako odrazová rampa pro budoucí hrátky s multivesmíry. Verdikt: Marvel nakopává Multivesmíry. Je u toho dost násilný a hororová stránka tomu opravdu spěje. Wanda je skvělá, efekty taky, soundtrack boží. Jediné co filmu ubližuje, je tak zběsilé tempo, díky kterému se skáče ze scény na scénu a občas to trochu drhne. Jedná se o fajn počin, ale chybí tomu ten WOW efekt. Děti na to určitě neberte, ale do kina běžte. ()

Stanislaus

S velkou silou přichází velká zodpovědnost a s takřka neomezenou silou přichází na řadu ... ŠÍLENSTVÍ! Nový Doctor Strange mohl být vzhledem k ději v posledních MCU filmech a ke schopnostem ústřední postavy natočen v podstatě jakkoli a byl jsem zvědavý, jak se s tím popere Sam Raimi, tvůrce Spider-Manů, ale i kultovních hororů. Ve filmu nechybí pár slušných lekaček, nápaditých scén ("hudebni fight" alá Scott Pilgrim) a creepy postaviček (viz okaté pomrkávání po Lesním duchovi), přesto mohl Raimi klidně i "přitvrdit", byť byly některé postavy zprovozeny ze záběru drsným způsobem. Mnohovesmír měl určitě též větší potenciál, na druhou stranu se z filmu naštěstí nestal vyloženě scenáristický bordel. Novačka America byla spíše taková nemastná neslaná, zato jsem se bavil nad nejedním cameem, k němuž film doslova vybízel. První potitulková scéna přitáhla do MCU další oscarovou herečku - jsem zvědavý, jestli to byla jen "jednorázovka" či ne. Nejsou to sice čisté čtyři hvězdičky, nicméně jsem se v kině bavil po celé dvě hodiny - a to se počítá. ()

BMW12

Hned v úvodu tvůrci na nic nečekali a hodili nás přímo do akce. Už zde bylo patrné, že Marvel v nové fázi sází ještě více na speciální efekty. Nevím zdali je to úplně dobře, mě se líbili i ty komornější příběhy, kdy se filmy zaměřovaly spíše na jednotlivé postavy, než na efekty. Každopádně Sam Raimi se tohoto snímku zhostil velmi dobře, musím říci, že mi to velice rychle uběhlo a celý film mě bavil. Benedict Cumberbatch, Benedict Wong i Elizabeth Olsen byli super. Potěšila Rachel McAdams. Naopak mě zklamala představitelka dětské role Xochitl Gomez, tady se casting moc nepovedl. Marvelu musím také vytknout, že se nechal strhnout k tomu současnému LGBT „trendu“ viz dvě matky dětské hrdinky... ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023