Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Dixieboy

Marvelovská splácanina, z níž se vyklubal chaotický spektákl o psycho-matce chorobně závislé na svých dětech. To, že dokonale zničili několik dobrých postav, asi nikdo moc neřešil... ()

Elio

Nikdy titul filmu nevypovídal o celém příběhu tolik, jako Doctor Strange in Multiverse of Madness. I podle traileru se myslím pořádná šílenost čekat dala, ale tohle, to bylo opravdu překvapení. Ano, bylo to jiné. Ano, šlo to směrem R rated počinů. Takže to "asi" znamená něco dobrého. I když, ani bych neřekla. Doctor Strange už ve svém prvním uvedení ukázal, že se hrátek s všemožnými představami, vyvolanými možná tak hodně silnou kombinací opiátů, rozhodně nezalekne. Osobně mě pojetí prvního dílu vůbec nezaujalo, takže se asi dalo čekat, že ani sequel si nezíská místo mezi oblíbenými Marvel výtvory. Nevím, jestli to bylo absencí humoru, jestli to bylo přítomností R rated momentů (i když jich nebylo tolik, jsem jednoduše máčka a vážně podobnou tvorbu nevyhledávám), nebo snahou nastavit Doctora Strange jako psychohoror. Ať tak či tak, u mě tohle prostě nezabodovalo. Na druhou stranu si rozhodně cením snahy jít jiným směrem, který se jak pojetím, vyprávěním i vizuálním ztvárněním vymyká na všech frontách. Někdy je ve filmu jednoduše potřeba riskovat. Pokud se Samu Raimimu tento skok do lví jámy vyplatil, nebo ne, se asi ještě uvidí. Za mě tam ale vůbec skákat nemusel. ()

muti

Filmu určite chýbali nejaké nezabudnuteľne scény, potenciál sa tu nevyužil - napr chrámova pasca, kde mohla Wanda blúdiť trošku dlhšie (ako Spidey vs Mysterio), prípadne pobyt dr Strange v astralnej podobe z prvej časti. Xavier sa tiež neukázal, ta scéna mohla byť o dosť zaujímavejšie spracovaná. Scény kde zranená Wanda vždy dobehne utekajúcich hrdinov je takisto na zamyslenie, tento béčkový horror style sa tu nehodil. Páčil sa mi "planeswalk" Ameriky (dizajnový tím asi nechal placeholder name), aj prelet dimenziami ako v štýle "What if...". Undead Strange skin aj s plášťom boli super, aj keď Dementori boli tiež takí na zamyslenie ()

Slezan123

Toto bylo opravdu šílené a vtipné, tam kde to vtipné být nemělo. Film byl tak špatný až se ze mě stal hltač této šílenosti. Triky a efekty byly tak špatné a šílené, až mi narostlo třetí ucho. Typické marvelovské barvičky mě už omrzely. Pan scenárista asi při psaní této šílenosti musel opravdu zešílet. Toto šílené dílo je opravdu šílené a kdo řekne že to není šílené, tak je šíleným. Už teď se nemůžu dočkat až uvidím Lékař šílený v mnohovesmíru lumpáren a neplech za zrcadlem. Děkuji, 25% ()

RobinPM100

Když ženská nemá děti, začne jí to lézt mozek, asi tak by se dal shrnout děj filmu. Doctor Strange je tu v roli takového čarodějného gynekologa snažícího se urovnat paseku v hlavě Wandy, která když už nemá svoje děti, jde je hledat do paralelních vesmírů. Jako takhle, dějově je to celkem kokotina, navíc to vychází ze seriálu Wandavision a Marvel seriály je zatim jeden solidní hnůj za druhym, tudiž to taky neni ideál. Nicméně je tu Raimi a z celé záležitosti dělá fan servis pro fanoušky, když se objeví Ash, popadáte se za břicho a když z hrobu leze zombie verze Doctora Strange, tak si vás získá úplně :D Hlavně je to celé hodně nemarvelácky temné, doslova jak DC film a hrdinové i docela brutal umírají, scéna s verzí jakejchsi "Avengers" z jiného vesmíru je top. Film si moh odpustit moderní zlo ve formě propagandy LGBT, sice krátké, ale přesto 2 x tak úplně zbytečné. Doporučuju počkat i na druhou potitulkovou scénu, nejvtipnějši z after credits scének doposud. 4/5 ()

IZFNP

Veľmi ťažko sa mi to hovorí, ale Marvelu dochádza dych. Ešte 3 takéto filmy a neviem neviem, či bude stáť za návštevu kina. Doctor Strange a mnohovesmír sú pre seba ako stvorení a mali potenciál byť absolútne akýkoľvek len chceli. Hororový, vtipný, temný, veselý, romantický, šialený, epický… a nejak nič z toho, zase. Viac než čokoľvek iné to bol mess, ktorý až hriešne málo využil potenciál svojho konceptu a svojej zápornej postavy a vlastne ma hnevá, ako s danou postavou bolo naložené. Taktiež mi vadí, že tu mali vystupovať postavy, na ktoré očividne nebol budget ani úsilie - nie je trošičku divné, že z celého MCU tu vlastne boli 2-3 postavy? Ok, postavy z iných filmových univerzov kvitujem, a uznávam, že po Spideym to v tomto ohľade mal Strange tažké, ale pachuť premárnenej príležitosti tu skrátka je. Úprimne, neviem prečo všetci chvália Raimiho - ja to tam nevidím. Film mal veľmi generický režisérsky štýl, zameniteľný s polovicou filmov z MCU, a o nedotiahnutosti scenára ani nehovorím. Asi v 3-4 scénach som si povedala “oj toto je niěco nové, toto má štýl”, lenže tento pocit mi vydržal tak 2 minúty. V jednotlivostiach super, ako celok to skrátka nefunguje. Po druhom zhliadnutí možno hodnotenie upravím, možno som len rozmaznaná, ale čakala som jednoducho viac. ()

spoock

Na to, ze se jedna o hratky s paralelni vesmirem je to az prilis komorni. Ma to sve chvile, ale z camei slo vytriskat vic. Dr. Strange 2 se tudiz zaradi po bok nemastneho Thora 2. What If ... Nebo posledni Spiderman byl mnohem, mnohem odvaznejsi. ()

PTomA

Takhle to přece nejde. Dějový oblouk filmu bych dokázal napsat na útržek hajzlpapíru s přehledem. Všecko musí kompenzovat cestování mezi multiversy, ale mimo perfektní Raimiho obrazy tam nic není. Ztrácím víru v budoucnost MCU s každým filmem. ()

cerdax2

Nebyla tam ani jedna prazdna minuta, ale ani jedna zapamatovatelna minuta skoda, 2 hodiny dobre odvedeneho filmarskeho remesla, ale nic vic - pribeh slabucky, atmosfera prumerna. 65% ()

Vasyl

Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi ani dvojka. Chápu, že všechny marvelovky jsou v podstatě pohádky pro děcka, ale tohle je na úrovni herypotra, akorát bez hůlek a bez Hermiony. Hodní a zlá (největším záporákem v celým multiversu je nevyrozená třicítka) mávají rukama a posílají na sebe barevný koule. A na konci všechny zachrání holka co k tomu, aby ovládala svoje schopnosti, potřebuje slyšet od doktora, že ovládá svoje schopnosti. ()

xxmurphyxx

Je to oficiálne, Marvel je v sračkách. A kurva hlboko. Tak záživný a rozsiahly materiál ako je multivesmír, alternatívne reality a podobné veci natočiť takto nezáživne a jalovo, tak to už chce ozaj riadnu dávku talentu na kurvenie vecí. Človek očakáva prehliadku fascinujúcich svetov, kde každý je iný, výnimočný, plný nápadov a dostaneme čo? To isté, akurát, že niekde idú ľudia na červenú a niekde na zelenú. Ó a mrakodrapy sú obrastené zeleninou. Naozaj originálne. To isté sa týka monštier. Jednooká kokotina s chápadlami? Nejakí kamenní trollovia? Duchovia? To ako vážne? To je jediné, na čo sa zmôžete? Fuck you, fuck you and suck a cock! Ale hlavne, že tu máme teplú Mexičanku pobehujúcu celý film s dúhovou vlajkou pripnutou na rifľovej bunde a negrov zachraňujúcich bielych neschopákov v nejakom Šaolinskom chráme. To je základ. A tak nám nakoniec ostáva najväčší bonus a záhada mnohovesmíru. Ako kurva vznikla America Chavez, keď nám už prijebaný Raimi naservíroval flashback s jej dvomi matkami. Lebo to je to najdôležitejšie z Marvel univerza. Že niekde v alternatívnej realite sa deti rodia lezbením dvoch kúnd o seba. Zrejme ako keď sa trú ryby. Kde sú tie časy Avengerov, Logana, prvých X-menov......Nenávratne v piči. ()

AndrewNewman

Zase ten Raimiho štýl. Tá jeho príšerná chuť všetko dramatizovať a zbytočne desiť mladších divákov. Ono keby tá hrôza bola aspoň účelová a netvorila len akési zbytočné pozlátko filmu. Ktorý inak nie je zlý. Strange je po Iron Manovi druhý najzaujímavejší superhrdina od Marvelu. Benedict ho opäť hrá veľmi dobre a takisto mi sedela aj Wanda ako záporák a potešila Rachel McAdams. Ale film je inak niekde zbytočne priamočiary, inokedy zbytočne prekombinovaný. Skrátka dobrá predloha vs zlý scenár a réžia. Je to o chlp horšie než paralelné cestovanie vesmírom v Spider-Manovi a či rozprávkové Shang-Chi. Celkovo fajn, ale čo sa Marvelu týka mierne sklamanie. ()

Lucky_fool

Užil jsem si to. Ale v hodnocení je třeba vzít fakt, že na marvelovky se člověk nedívá kvůli logice, či bůhví jak skvělýmu storytellingu. To není ani snad jejich účel. Jako popcornová zábava pro průměrný nerdy, co rádi vypnou na chvíli mozek, to je ale dost v pohodě. Ocenil jsem inkorporaci lehkých horrorových prvků, v marvelovkách to je příjemná změna. :) ()

Dukekuky

Přesto že je to slabší Marvelovka, tak se tu najde spoustu dobrých věcí. Jelikož je to první hororová Marvelovka která patří do MCU tak to byl celkem nezvyk, ale Sam Raimi film dobře udělal. Ani chvilku jsem se nenudil, párkrát leknul a taky zasmál. Bohužel film je dost osekaný. Film se mi líbil a můžu ho doporučit 7/10 ()

Facerr

Tenhle film se za mě musí hodnotit co nejdřív, protože pár dní poté člověk úplně zapomene, o čem vlastně byl. Jo, lítali tam nějaký věci, efektama se to jen hemžilo, prolítání světů bylo vysloveně boží a .... dobro bojovalo zase na plno se zlem. To je snad to jediný, co mi utkvělo. Nevytrhnul to nakonec ani magický Benedict. ()

HellFireFery

Se slzami v očích musím napsat, že jsem takový kvalitativní propad po završení předchozí "marvel fáze" skutečně nečekal. Některé seriály se vydařily. Spiderman se starou partou také potěšil. Vše ostatní mě ale stále více a více od Marvelu odhání pryč a mně to upřímně zatraceně mrzí. Doufal jsem, že Dr. Strange mě přesvědčí o tom, že s Marvelem musím ve svém životě nadále počítat. Pro jistotu do filmu byla přidána i má oblíbená postava Wandy a režie se ujal můj oblíbenec Sam Raimi. Jaké bylo mé zklamání, když celý film začal. Vše působilo jako šité horkou jehlou. Žádné epické scény, rozhovory, napětí... Celé to působilo jako typické béčko, na které se jednou podíváte a podruhé už ho vidět nemusíte. Hororové scény byly spíše jak z hororu pro děti a scénář samotný udělal z ústředních postav jen obyčejné loutky bez špetky života. Když tedy Wanda na konci zažívá další z životních krizí, tak mně jako divákovi je to bohužel úplně jedno (a to jsem tu postavu tak miloval). Uvidíme, co Marvel nachystá příště, ale už teď se obávám, že s Endgame skončilo to, co jsem na Marvelu tak miloval. ()

Elephant13

To se vůbec nepovedlo. Absolutně mě to nebavilo. Šílenost bez špetky propracovaných postav,plná zvláštní akce.. stručně a jasně, jedna hvězda je víc než dost. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023