Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Votvirak

Ahoj Jani , co to je ? 2 hvězdičky? Tak jsem kokot? Dyg je to Marvel ne? Se fakt poseru, doporučuji vynechat , nebo sledovat po kalbě. ()

bearmeedek odpad!

První film se mi dost líbil, z tohoto druhého jsem málem zešílel. Jedná se o absolutní sračku. Žádný film, jen soubor dementních scén. Nebudu pátrat, kolik duševně chorých lidí se na tom podílelo, ale jisté je, že to museli být minimálně dva totální debilové. Jeden co to vymyslel a druhý, který to zrealizoval. Být na tom v kině, tak určitě odejdu. U televize jsem si říkal, že to vydržím do konce, protože večer už je stejně háji. Pardon, překlep - v hajzlu. ()

Hellknight12

Výborne spracovanie všetkých filmov a seriálov v jednom filme. Hlavne čo sa týka informácii. Čo všetko treba vidieť aby vám tento film dával zmysel a užili ste si ho? Loki, WandaVision, What If...? No a samozrejme prvého Dr. Strangea, Infinity War Endgame. Ja osobne som mal dilemu, keďže som fandil obom stranám. S. Raimi to proste vie. Je to rýchle, zábavné a na Marvel až príliš temné a nemyslím paletu farieb. Aj keď tá tiež nie je nejako zvlášť svetlá. Horor? Áno aj nie. Hororové prvky to má a má aj dobrú atmosféru, ktorú dokresľujú farby ale aj hudba. Bolo tu pár momentov, ktoré má veľmi pekne prekvapili. Hlavne čo sa týka scenára. A prečo nie horor? Odpoveď je jednoduchá. Nesmel by to byť Disney. Na to je to až moc obmedzení film. S. Raimi sa proste vie vyblázniť či už na atmosfére alebo humoru alebo aj nejakých temných alebo brutálnych scénach. Najlepší príklad má aktuálne napadá Evil Dead. Skvelý film ale pokiaľ ste nevideli filmy a seriály za posledné cca 4 roky tak si to až tak neužijete. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. Ak by to nemal Disney a S. Raimi mal 100% voľné ruky, tak by som mu neváhal dať 100%. Ale nestalo sa. ()

E lan

Ale ano, docela jsem se bavil. Triků “ňeurékom”, sem tam rádoby vtipné scény, docela promyšlené (byť trochu zmatečný) příběh a nakonec docela povedený závěr. Když k tomu přidáme lehce nadprůměrné herecké obsazení dostaneme se k podobnému celkovému hodnocení. ()

LordMysti

Dávám tomu ještě 3* ale asi jen proto, že je to prostě "velká" Marvelovka. Každopádně je to hrozně přeplácané a to jak vizuálně tak dějově a myslím, že lepší to už nebude :(. ()

gemi

Trošku jsem se obával "mnohobordelu", v němž se ani vepř nevyzná. Ale téma je podáno velmi stravitelně, takže to pochopí i dítě. Vizuálně opojná podívaná plná hutné akce, která je tady docela podhodnocená. Tohle by mělo být v červených číslech. ()

Ceberus

Klasická tříapůlhvězdičková marvelovka. Vizuálně opět top, snad až na výjimku prvního jednookého monstra. Trochu to připomíná Temného rytíře tím, že i tady celý film táhne záporačka a Elizabeth Olsen podává vynikající emocionální výkon, díky kterému věřím motivacím její postavy - tu samotnou bych hodnotil pěti hvězdami. Cestování napříč univerzy nabízelo jedinečnou příležitost přizvat si camea dle libosti, mno nakonec se událo za mě vlastně jenom jedno zajímavé, které ale potěšilo, protože daného herce mám rád. To Spider-Man: Bez domova dokázal v tomhle ohledu šokovat mnohem víc. ()

MERKATtv

Ako povedal jeden môj kamoš s ktorým som na tom bol: „Toto je Rick and Morty??“. Tento film je šialený a od Infinity war nám Marvel nedal takto dobrý film. Veľmi mi pripomínal atmosféru starých Marvel filmov a aj komiksov. Sam Raimi je pán režisér a toto je jeden z vizuálne najkrajších Marvel filmov bol som na tom v 3D a páni síce ma z toho bolí hlava ako nikdy ale tento film je v 3D niečo šialené. Doctor Strange ukazuje svoju bláznivú stránku, Scarlet Witch zapla berserker mód a konečne ukazuje svoju silu na plno a America Chavez je fajn nová postava. Tento film je skvelý a fakt veľmi ma prekvapil. Jediná vec ktorá ma sklamala a zároveň aj potešila sú kameá. Vidno, že Marvel stále nevie čo chce spraviť a tak zatiaľ iba ťahajú divákov a smejú sa im do ksichtu. Síce je pekné, že odhalili nové charaktery ale zase ich zamietli pod koberec ako to už spravili v tejto MCU fázi asi siedmi krát. Taktiež videl som to v SK dabingu a nebolo to až tak zlé iba niektoré preklady má iritovali. Film je veľmi fajn a odporúčam ísť na toto na IMAX. Je to zážitok. ()

ŠpetaMarek

Jako vůbec se nedivím, že Scott Derrickson z tohoto projektu utekl. Předpokládám, že Feigeho zadání bylo následující: "Potřebuju navázat na 4 filmy, 2 seriály, rozehrát x nových postav a x filmů... jo a taky by se hlavní postava neměla nikam posunout, zbytek je mi jedno". Nakonec z toho může tedy Raimi odcházet s hlavou vzpřímenou. Nejen, že zadání splnil, ale onen "zbytek" si ukradnul pro sebe. Mám radost, že jsem dostal Evil Dead 3 (či 4, podle úhlu pohledu) za 200 mil. USD. Tato myšlenka mě totiž zachraňovala v momentech, kdy jsem se nudil, nebo mě něco štvalo. A že toho nebylo málo. Jako Marvelovka to bude u mě až někde v poslední čtvrtině oblíbenosti. Postavy jednají jinak než mluví, asi nejtěžkopádnější rozšiřování vesmíru skrze promluvy, memberberries, bez kterých by byl film o 20 minut kratší a ničemu by to neublížilo a hlavně trestuhodně nevyužitý "mnohovesmír". Když se navíc podívám na kredit scénaristy (Rick&Morty), tak kroutím hlavou. Takže jako film Sama Raimiho a jeho, snad, návrat do hollywoodu palec hore, jinak jako součást MCU palec dole. ()

Worry77

Už jsem unavenej z Marvelu. Každej film z dílny právě zmíněného studia má striktně určenej děj, strukturu a ve svý podstatě i finále. V mých očích se tyhle fimy za posledních pár let, až na žalostně málo vyjímek, nedokázaly dostat ze svý vlastní průměrnosti a Multiverse of Madness mě v tom jenom utvrzuje. Jediný co se mi líbilo, byla režie Sama Raimiho, která je na snímku opravdu znát. Pár prvků z Evil Dead, děsivější a rozhodně brutálnější scény byly vítanou změnou. Za polechtání ratingu a minimální vybočením z řady tvůrcům určitě palec nahoru. (55%) ()

oldy

Sam Raimi se nam vratil a vytvořil svuj nelepší film za posledních 10let :D Je to lepši jak jeho Spiderman 3 třeba. Objevi se tu i kratce Bruce Campbell ze serialu Ash :) Díky cestování mnohavesmírem uvidíme i nove "Avengers"(iluminati). Wanda jako hlavní zaporák fajn,ale má své dny a musi se někdy i chovat jako matka dětí. A pro své děti by zabila uplně všechny. Někdy jde z ní strach a jindy nevíte co si o ní myslet(ono ji to dojde vlastně až ke konci). Strašidelných prvku je tu málo,ale na marvelovku dost :D  Prvky jako ožívaní mrtvých a vyvolávaní duchu tu jsou. A možná se i leknete :D Takže není to žadny top film,ani odpad :D Někdy mě to bavilo a jindy moc ne. Lepši než první dily noveho Spidermana(Far from Home,Homecoming)  7/10 ()

Flory14

První Strange je pro mě asi to nejlepší z MCU a samotná postava momentálně ta nejoblíbenější proto natěšenost na film byla velká. Nicméně já jsem zklamán. Už první akční scéna za mě bylo velké vystřízlivění že marvel jde jinou cestou než jakou bych si přál, připomínalo mi to scénu ze Spy Kids. Bohužel během snímku se najde postupné zlepšení ale přesto je to souhrn lokací vytvořený přes zelené plátno kde se pár lidi sem tam pomydlí. A takto bych asi shrnul i celý snímek, scénář nestojí ani za půl grešli, je to tak tucotvé a nezajimavé že jsem se dost nudil. Hlavní postavy mi vůbec nepřilrnuli k srdci. Jak mě v začátcích  v MCU Strange bavil svou arogancí, konáním pro vyšší cíle a i jakousi záhadností a šedivost postavy, stal se z něj klasický hrdina bez výraznější osobnosti. Wanda byla o něco lepší ( rozhodnutí co s postavou udělali považuji za velice odvážné a potěšující), nicméně její motivace a činy nebyly dostatečně vysvětleny. Doslova jedna věta měla vše objasnit a to mě osobně zkrátka ani na marvel nestačí a začíná mě štvát jak se počítá s tím že fanoušek si to nějak zdůvodní. Vše se okecá, domyslí a odpustí ale když to větší diváků stačí nedá se stím moc co dělat.  America mohla asi něco nabídnout ale pro mě osobně to není postava kterou bych nutně potřeboval znovu vidět a její závěrečné prozření to je kapitola sama o sobě ale opět diváci to marvelu žerou tak proč v tomto trendu nepokračovat. Střih je dost urychlený což mě nesedělo ale to je možná věc v kusu. Film má však i dobré věci. Hororové prvky a brutalita je na marvel nevídaně slušná. Ikdyž občas ty horové scény mi přišli tak  spíš na efekt a nedávali vždy smysl. Kouzlý se tu originálně a dostatečně. Není tu na sílu tlačen trapnohumor. Ilumináti jsou zajímavé a zábavné spestření. Dvě silnější hvězdy ale víc nemohu dát. Za mě se to řadí mezi nejslabší marvel filmy a znovu ho vidět nechci. ()

BFG2000

Na rozdíl od nového Batmana, je nový Strange alespoň trochu zábavný. Takže když člověk hodí za hlavu tu hroznou stupiditu, kterou tvůrci film zcela zbytečně okořenili, zbyde obstojná triková orgie, na kterou se prostě hezky dívá. Každopádně Sam Raimi by se neměl zahazovat s takovými tématy a naopak by si měl najít něco zcela vlastního, kde se může naplno realizovat. Zde šlo vidět, jak moc má svázané ruce. Jinak udělat záporákem zapšklou frustrovanou maminu, která je chvíli spíše k smíchu, pak chvíli zase spíše k pláči, byl totální fail. Není dobrý záporák, není dobrý film. Druhý fail byl, že před filmem nebyl trailer na Avatar 2, jak někteří slibovali :-P ()

TheStitch630

Druhý díl Doctora Strange sliboval mnohé. Prozkoumání alternativních světů, hororovou atmosféru i další verze našich postav. Režie Sama Raimiho se nepochybně na výsledku podepsala – atmosféra, zajímavá práce s kamerou i brutálnější styl. To, co jsme dostali, mě upřímně zklamalo. Příběh na mě působil jako jeden velký slepenec někdy až moc nahodilých částí. Vinu na tom můžou mít buď masivní přetáčky nebo spoustu materiálu, který zůstal ve střižně. Prvky hororu za mě nefungovaly tak, jak by měly. Záporák skvěle zahraný, ale jeho vývoj uspěchaný. Uspěchanost je totiž kámen úrazu všeho. Stopáž 127 minut je zkrátka málo. Postavy jsou ploché, bez většího příběhového oblouku, a fungují hlavně jako hybatelé děje. Proto ve finále vůbec nefunguje emoční tah na branku a veškerá snaha přijde vniveč. Multiverse byl hlavním lákadlem všeho. Mrzí mě, jak promarněná šance se z toho nakonec stala. Koncept paralelních světů se prozkoumá jen z rychlíku a nenabídne nic převratného. Camea sice fanoušky potěší, ale o nic extra nejde. To samé platí o soubojích, které moc nápadité a zapamatovatelné nejsou. Ve směs je to průměrný film, který pobaví, ale nenadchne. Na MCU dost slabé, obzvlášť po předešlém No Way Home. 3/5* ()

GameboyNES

joo, Samík pořád umí. Fakt jsem si tohle narozdíl od prvního dílu užil. Teda mohli si odpustit ty dvě buzerantky matky. Olzenka jako padůch byla fíborná. ()

Skratik

Film má velké problémy v těch nejzákladnějších aspektech budování příběhu. Je uspěchaný, chaotický, motivace postav působí vágně a celkově se postavy kolikrát chovají naprosto nelogicky. Dvojka Strange se snaží o hodně, ale pod tíhou špatného scénáře dosahuje velmi nelibých výsledků. Raimi se snažil potahat film zaměřením na spíše erkový vibe s hororovými prvky, to ale neutáhne tu hroznou šeď a uspěchanost, kterou film trpí. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se do filmu dostal- expozice funguje hrozně zvláštně- divák je do filmu doslova vhozen (s tím třeba skvěle pracuje Nolan- Temný Rytíř, Inception), přičemž zde to nepůsobí vůbec přirozeně. Nemluvě o tom, že motivace antagonisty je naprosto dementně pojatá. 5/10 ()

wege

Baví mě, že se děti nakazily a chodí na to do kina se mnou. Díky tomu mám i já trochu jiné vnímání, nehodnotím to tedy až tak špatně. Doufám, že po letech budou vzpomínat, že je táta vzal na jejich první hororový film, a i když jim nebylo (a ještě dlouho nebude) doporučených 12. Co mě ale nebaví je, že to už u Marvelu točí tak, že když nevidíš všechno, tak ti spoustu věcí uniká. Filmy jsem viděl, ale na seriály se mi moc nechce, nebo spíše asi se na ně postupně podívám, ale nechci na to koukat před nějakým filmem, jen abych to plně chápal. Nebo jinak, možná bych to chápal dokonale, ale to by to muselo mít tři hodiny a museli by spoustu věcí vysvětlit a ten film by byl asi ještě hůře stravitelný. Obecně ten film není po profesní stránce špatný, jenže ani Raimi nedokázal z toho příběhu / scénáře, který je strašně prostoduchý, více vykouzlit. Já vždycky u Marvelovek oceňoval, když ty hlavní postavy řešila nějaká morální dilemata, životní zlomy, které se projevily do vývoje jejich postojů a chování. Ať už to bylo skoro vždy u Spidermana (někdy skvěle, někdy méně), u Starka, u Rogerse apod., tak jste tomu věřili, tady to teklo po povrchu. Nějak mi zatím to budování univerza po Endgame nevoní, ale třeba to zase dokážou, jako před tím a za pár let budu mile překvapen. ()

RAFT

Režisér Sami Raimi se po osmi letech konečně vrátil natočit Doctor Strange.Film šlape ,zajímavý děj ,drsnější postavy .Za mě 80% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023