Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Caesarion

Mě se to líbilo a hodně. Nemůžu si pomoct, ale byly opravdu silné momenty a to zejména ty pražské. Po všech těch marvel filmech Zimní voják s Wakanďankou  u nás v ČR vyvolal emoce. Jasně. Místama mi ty chytrosti trochu lezli krkem a pak i ty skutečnosti co prostě jsou tím Marvelem jak ho známe. Takoví ten seriál prostě není. Ale ten černoch s tím bílým dostali prostor tady a využili ho nejlíp jak mohli. ()

BrkosOv

S letošních tří marvelovek nejakčnější s dobrým castingem výbornou scénickou hudbou k akčním scénám. A já se celou dobu bavil. Naštěstí jsem vyrůstal na Star Treku tak se mi rasistický narativ jak u některých spolu recenzentů vyhnul. A tradiční americký patriotizmus a afroamerické hnutí za občanská práva mi nijak nevadí protože jako vždy jde o pohádku o boji dobra se zlem a šedou zónou mezi tím :-) ()

W0ltericek

Tenhle seriál beru jako výpln aby mohl byt falcon captain america. Pribeh je takový nijaký to s tím serum mě nepřijde nějak dobrý. Popravdě doufám že nebude druhá season. 6/10 ()

Saturnalia

Série za ostatními Marvel seriálovkami (Loki, Wanda Vision) opravdu pokulhává. Herecké výkony byly vážně dobré a scénář ušel. Osobní problémy hlavních charakterů v této sérii ale byly extrémně nezajímavé a hlavní záporák a jím přednesený přesahující dějový plot nebyl nijak originální v porovnání s předchozími výtvory studia. Nějaký ten egocentrický narcismus co se sám sebe snaží prezentovat jako heroický spíše než despotický (ideálně v kombinaci s nekonstruktivní kritikou vlády) je u Marvelu běžná praxe. Tady to podle mě ale celkem přesáhlo únosnou mez, a fakt že sekundární záporně-neutrální charakter (baron Helmut Zemo) na problematičnost despotického zneužití moci neustále upozorňuje ten pocit jen zhoršuje, místo aby působil v show sebe-uvědoměle. Marvel se snaží už delší dobu posunout od svých začátků s krystalizovanou mocenskou fantasií k něčemu filosoficky závažnějšímu. Většinou úspěšně, ale zde obsah mezi dvěma extrémy hrozně osciluje a působí to jako protiřečení. Nejhůř nesu fakt, že charaktery Zema a Johna Walkera, které mají obrovský potenciál, prošli svými formativními/ikonickými momenty v tomto podprůměrném počinu, místo aby jim byl dán prostor v něčem závažnějším. ()

JancakV

Slabší seriál od Marvelu. Hodně se na tom podepsalo, v Americe asi hodně řešené, téma kolem Falcona alias nového Kapitána Ameriky a barev pleti. A to seriál opravdu zabíjelo, viz zbytečná vsuvka se zhrzeným důchodcem. Chemie mezi hlavními postavami byla chvílemi fajn. Ale bylo to málo. ()

Muffynka

Jedna hvězda za snahu. Už u prvního dílu jsem usínala.  U druhého už psala tuto recenzi. A u třetího už mě i opustila snaha a víra, že se něco zlepší. Jedním slovem nuda, ...nuda, nuda, nuda. Tak čtyřmi slovy. Tyto ,,hrdiny,, už měly nechat ... RIP. Ale to by si neodpustili. Loki super, Wandavision zajímavá, Hawkeye se dal, ale toto se ani neodvážim popsat. Někdo nevěděl čeho a jak se má chytit. A tonoucí se stébla chytá. Absolutní nesmysl. ()

petarda

Znova dostávame nádielku typického Marvel hrdinstva, avšak tentokrát bez kapitána-kapitána, ale Falcona-kapitána. Bolo príjemné, že tejto úlohy sa hlavný hrdina nezhostí hneď na začiatku a bez premýšľania, ale dostaneme i psychologický vývoj postáv/y, ktoré/á sa skutočne niekam posúvajú, podotýkam nielen smerom hore, ale i dolu.  Mám iba obavu do budúcnosti, či práve Falco-kapitán dokáže dostatočne zaujať diváka bez neprítomnosti Zimného vojaka, s ktorým sa celý seriál skvelo dopĺňali a vytvorili skvelé duo, na ktoré sa dobre pozeralo - vizuálne, humorne i z psychologického hľadiska. Samotný Falcon mi však príde malo výrazný, i keď má už dve superhrdinské úlohy, stále mi príde, že tam chýba iskra. Musím ešte  spomenúť postavu “nového kapitána”, u ktorého si nie som istá, či som jeho prítomnosť správne pochopila. U mňa vyvolala neskutočný hnev a nechutenstvo už na začiatku, ale neviem či to mal byť zámer alebo mi herec vážne nesadol. 😄 Vo všeobecnosti seriál hodnotím na 3 z 5. ()

tein odpad!

Amerikanizace a ultra debilizmus na n-tou. Tvůrci nám zde ukazují Amíky jako bandu retardovaných hovad. Takovej výplach se opravdu jen tak nevidí. Do toho ještě banda (super)hrdinů uplakánků neustále řešící své mindráky a jiné de/mentální problémy. Kvalitou to je jak 876. díl Kobry 11 s fašistickou, teda pardon - Americkou, propagandou, kde Simír a jeho kuřbuřt zachraňují svět. Jak jinak, že? ()

MikeFrost

Díky tomu, že moje žena i ja jsme velcí fanoušci Marvelu, není težké sjet celý serial během jednoho dne/ večera . Společně v pelechu s dobrým jidlem a doufat, že se budeme dobře bavit. A hle, tento serial předčil naše očekávání. - Spousta scén z Prahy (litva, Madrapor atd jsou funny, když poznáte pražská zákoutí). Nové postavy, ale i ty staré. Zajimava poenta (a reálná, kdyby opravdu Thanos lusknul prsty v našem světě). Nelze hodnotit špatně, protože je tu humor, přiběh, fanservis, atmosféra a akce. Nic nám nechybělo. Tedy 5* a doporučim rád dál ()

ArchAngel_

Slabší Marvelovka, obě hlavní postavy dobrý, ale co udělali s Emily VaCamp je nesmysl ... a celkově to prostě chce pokračování aby doplnili děj atd. 70% ()

Updated_Cake

Jak pompézně a nadějně to začínalo, tak to strašně a nudně skončilo. Upřímně hromada věcí tam nedává smysl a ani nezapadá moc do logiky universa. Opět čisté vibranium zde nepronikne čistým vibraniem, ale v jiných částech univerza nemají problém se 2 takové zbraně navzájem poškodit. Náhradní rádoby Cpt. America je s trochou nadsázky klaun a pointa celého seriálu se prakticky začne pořádně řešit až v posledním díle. Marvel má na kontě ale už i horší kousky, tak tohle zas taková katastrofa není. Že by mě to vystřelilo ze židle, to ale vážně ne... ()

Tom10000

Budu velice stručný, ve třech bodech. Nejprve shrnutí: v celém seriálu se sice dočkáme mnoha zajímavých zvratů a napětí, napůl i lásky, ale pokud se zaměříme na několik nových postav, vše hlavní se točí pouze kolem jedné z nich, zatímco naši hlavní hrdinové svým způsobem nepříjemně překážejí. Bohužel. A nyní, první problém: Sam po celý začátek, a i po část druhého dílu, než se začne děj pořádně rozvíjet, řeší potíže ve své rodině, podivnou odcizenost od štítu, (který věnuje naprosto nesprávné osobě) a následně v akci s Buckym se v podstatě snaží napodobovat Steva Rogerse: jednat, ale co nejmírněji, a to někdy i v okamžicích, kdy zrovna nesvědčí prostředkům. Nehledě na pátý díl, kdy v podstatě odpočívá, jako kdyby se všude okolo nechystala zkáza, aby v poslední epizodě hravě vyřešil ty problémy, které se ještě o několik okamžiků dříve zdály nerozkousknutelné. Ale o tom později (...). Dále druhý problém: ačkoliv měl Bucky značnou výhodu oproti svému černošskému kamarádovi, musel první epizodu řešit noční můry, dávného přítele, a poté i potíže s jediným, kdo mu mohl pomoci: s Falconem. Než přišla řada na akci, měli ještě spolu dosti času podívat se za Carterovou do tajuplného města (v podstatě vlastně okrajová scéna, co se týče celkové myšlenky, jež mohla býti mnohem rozvinutější) za dávným supervojákem, jehož role se stala doplňkovou, a nakonec i za Zimou. Jistě, právě ten, kdo si dříve Buckyho zotročoval, značně na kvalitě přidal, jeho odchod se ale stal pro seriál de facto ostudou. A nakonec třetí problém: zoufalá ořezanost charakteru Karli, coby dívky, jež bojovala za práva objevených lidí po Probliknutí. Několik chvil, kdy jsem z ní měl dočista radost, se dalo najít. Kupříkladu pohřeb její matky, u nějž promlouvala ke svým spojencům. Debata se Samem, kdy se jí málem podařilo přejít na Světlou stranu. A poté náhlé podlehnutí Temné straně, z níž však skončila až nechutně rychle vyřazená, když zemřela. Zkrátka: scénáristé i režisér s ní jednali až moc zbrkle. Ono vyprávět o ní v de facto třech dílech, jelikož ostatní (první, druhý, pátý) nestály za to, není snadné. Jenže... proč jsme si nemohli odpustit Buckyho hospodské setkání s mladou dívkou, když patřilo k momentkám? Proč se vůbec řešila porouchaná loď, černošský supervoják, případně i (dokonce) cizí Kapitán Amerika Walker? Proč jsme neměli na stole čtyři postavy, tedy Sama, Buckyho, Karli a Power Brookera/Carterovou? Dle mého názoru rozsah děje neodpovídá omezenmu času, čili pěti hodinám vyprávěné. A proto se jeví v polovině případů mdlý (...). Celému seriálu dávám 60 procent. Půlku za dobré díly, plus deset procent za Karli. Podívejte se na něj, když dostanete chuť, ale jindy prosím nikoli. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)