WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa instageek_cz k tomuto seriálu (10)

WandaVision (2021)

Velké seriálové překvapení. Upřímně, čekal jsem, že výsledné hodnocení bude někde na úrovni průměr – lehký nadprůměr, že to bude spíše taková generická výplň, co neurazí, ani nenadchne. Ale to jsem se šeredně spletl! Tvůrci WandaVision totiž mají k dispozici luxus, který si jejich filmařští kolegové většinou nemohou dovolit – čas. Čas na pozvolné představení postav hlavních i vedlejších, jejich vztahů, budování zápletky či ukázky pravidel, dle kterých zdejší svět funguje. A také nástrah, co se v něm vyskytují... Proto mohly být první dva díly seriálu kompletně stylizované jako televizní sitcomy z 50. a 60. let, proto se v nich nestane nic akčního ani superhrdinského. V podstatě v tu chvíli sledujeme jen bláznivá, ale vlastně úplně obyčejná „dobrodružství“ Wandy a Visiona, kteří se snaží před sousedy skrývat, že ve skutečnosti nejsou tak docela normální. Ale to tady není de facto nic. Naštěstí! Samozřejmě žádná sitcomová idyla nemůže trvat věčně, a i zde začne realita vystrkovat svou nepříjemnou tvář. A to hlavně v podobě ředitele SWORD (náhrada za SHIELD) Haywarda, který je, bohužel, typickým klišovitým armádním sporákem. Zbytek postav je výrazně sympatičtější, pestřejší a myslím, že Johnny Woo nebo Monica Rambeau vás budou bavit. Přiznám se, že Wanda ani Vision mě v MCU filmové sérii za srdce příliš nechytali. Prostě tam na ně a jejich lásku nebyl dostatečný prostor. To se ve WandaVision mění. Nečekal bych, jak moc mě oba dokážou emočně sejmout, jak moc jim budu fandit. Elizabeth Olsen i Paul Bettany je hrají fantasticky a více o nich napíšu v samostatných příspěvcích. Závěrem – aplaus tvůrcům za odvahu a originalitu! A vzkaz pro fanoušky Marvel Cinematic Universe – myslím, že tenhle seriál si nesmíte nechat ujít, protože co se stane tady, to určitě nebude v dalších filmech igorováno. Tak máte kliku, že to je fakt dobrá podívaná!:)) Hodnocení: 8,5/10 //// Pro další recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

V první řadě musím říct, že Elizabeth Olsen mě nikdy moc nebrala, ale tady je fakt přímo nádherná!!:)) Jinak je to obrovský bizár a pro nezasvěcené fanoušky asi i stejně velký šok:)) Snad se z něj vzpamatují a uvědomí si, že tady nic není tak, jak se zdá. Doufal jsem ve víc znepokojivé náznaky reality, zatím to nejvíc ze všeho připomíná Městečko Pleasantville. Ale myslím, že i když přibudou barvy, tak celkově WandaVision hodně rychle potemní... /// Více recenzí a zajímavostí ze světa současné i retro popkultury sledujte na Instagramu, profil instageek_cz !:) ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Je opravdu zajímavé, že tvůrci dávkují nové informace po takových troškách. Takhle jsme celé dva díly lapeni v padesátkovém sitcomu a míra znepokojivosti zůstává znepokojivě nízká:)) Což je škoda. Pořád čekám, že se hodně přitvrdí, a závěr epizody tomu snad i naznačuje. Jinak jde ale o příjemnou podívanou, Bettany i Olsen jsou skvělí. /// Více recenzí a zajímavostí ze světa současné i retro popkultury sledujte na Instagramu, profil instageek_cz !!:) ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Zpětně si říkám, že by si 5 hvězd zasloužily i první dvě epizody, protože za to, jak odvážně Marvel tenhle projekt pojal, se fakt zaslouží smeknout. Kdo jiný by si dovolil nalákat diváky na superhrdinský seriál, a pak jim tři epizody servíroval bizarní retro sitcom?:)) Každopádně, teď už všechno začíná být výrazněji znepokojivější a já se fakt těším, jak se to celé bude vyvíjet dál. /// Filmové, komiksové a jiné geek recenze i zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!!:) ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

A teď už se hooodně propojujeme s MCU. Popravdě, přijde mi to skoro líto, protože to "blbnutí" Wandy a Visiona ve starých sitcomech mě bavilo mnohem víc, než bych čekal. V téhle epizodě se na jednu stranu odhalí různá tajemství, ale na tu druhou působí tak nějak až moc seriálově, tuctově, a to i po vizuální stránce. Věřím, že tvůrci ještě mají nějaká esa v rukávu a laťka zajímavosti a originality se zase zvedne. /// Filmové, komiksové a jiné geek recenze i zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!!:) ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Vím, že by to mělo být za pět hvězd, ale fakt mě docela štve ten klišovitě pojatý SWORD a jeho filmově typický, stupidně se chovající šéf. Vlastně celý dění ve vojenským táboře mě moc nebaví. Za to Westview, to je teda sakra jiná písnička!! V tomhle dílu už se přitvrzuje opravdu hodně, konečně dochází na znepokojivý, mrazivý momenty, v který jsem doufal už od první epizody. No a ten závěr... WOW. Zřejmě se bude jednat o podobně přelomový milník, jako když se objevil Tony Stark v Neuvěřitelném Hulkovi. No, tak teď jsem zvědovej, co vyroste z druhého dvojčete!! Že by druhý "Vy-víte-kdo"?:)) /// Pro zajímavosti a recenze nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Povedený halloweenský díl, kde dojde i na hodně solidní hororový moment!!:) Bettany famózní, člověk si v týhle epizodě víc než dřív uvědomuje, že Vision je aktuálně vlastně Frankeinsteinovým monstrem. Evan Peters mi tam svým herectvím stále tak úplně neladí, ale možná má přímo za úkol, aby se odlišoval tím, jak mluví, jak se tváří, prostě aby působil jako cizí element, co do MCU nepatří. Pořád mě moc nebaví to klišovitý pojetí armády, která razí heslo "lepší jedna vražda než deset přemýšlení o možnostech vyjednávání". Vojenský manévry jsou tady skutečně tím jediným černobílým a tuctovým, zbytek show je pestrý jako Visionův halloweenský kostým! /// Nejen pro zajímavosti a recenze ze světa Marvelu sledujte profil instageek_cz , díky!:) ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

V první řadě mi dovolte nemístnou poznámku, ale nemůžu si pomoct - Teyonah Parris je BOHYNĚ a klidně bych si dal čtyřhodinový Snyder Cut, kde by celou dobu jen pobíhala z místa na místo v té upnuté uniformě:)) Jinak další solidní epizoda, od který ale asi diváci čekali víc, a ne jen odhalení toho, co se vlastně už dlouho ví. Opět klobouk dolů před všemi herci, např. Randalla Parka by si dle ohlasů nejspíš spousta lidí ráda pořídila domů místo štěněte, tak moc jim přijde roztomilý!:)) Paul Bettany je famózní a Elizabeth Olsen jakbysmet:) Určitě zůstaňte na potitulkovou scénu a uvidíme, jestli se do konce seriálu dočkáme ještě nějakých velkých překvapení!:) ///// Pro recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Za mě pořád dost dobrý, přímo výborný. V MCU filmech mi popravdě celá Wanda a Vision srdce úplně nedrásali, ale tohle je paráda. Člověku to úplně změní pohled na ty postavy, vztah k nim. Klobouk dolů před mastermindy za těmihle novými seriály, je to další stoprocentní trefa pro Marvel. A epizoda osm mě bavila hodně. Myslím, že dosud byla nejdramatičtější ze všech a pohledy zpátky v čase krásně doplňují/obohacují/rozšiřují nám dobře známé universum. Bravo! ()

Finále (2021) (E09)

Taky se řadím k těm, kteří nechápou, co mají za problém jedinci s průměrným až podprůměrným hodnocením:)) Zřejmě žijou v jiným universu, ale v tom mým bylo finále WandaVision pětihvězdičkovou podívanou. Bavila mě akce a drtily mě emoce (obojí až překvapivě moc), víc asi člověk/divák ani nemůže chtít. Všechno se tímhle dílem uzavřelo a zároveň posunulo o velký kus dál. Podle mě byla závěrečná epizoda tou nejlepší z celýho seriálu vůbec. /// Pro recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři