WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (10)

WandaVision (2021)

Ono každá epizóda mala niečo do seba ale ako celok dávam iba 4* pretože posledné diely boli slabšie a fakt si myslím, že druhá séria nie je potrebná. Ale podarený MCU seriál to uznávam. ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

Nikdy som nemusel sitkomy a 50-tkove bezfarebné už vôbec nie. Ale toto ma síce prekvapilo ale zase aj potešilo. Marvel si môže dovoliť risknúť a experimentovať s niečím takým. Navyše pár scén a záver napovedajú že nie všetko je s kostolným poriadkom. Uvidíme čo ďalej. Jo a chémia medzi hrdinami je ešte viac cool než vo filmoch. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Posun do 60-tich rokov je fajn a čo sa týka pasáže s Visionom ktorý má v prdeli obvody k vôli žuvačke, tak to je na nezaplatenie. A pasáž s vrtuľníkom a s tým včelárom, no to sú teda riadne halušky. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Prechod do sedemdesiatiek je fajn. Opäť pár fajn vtipov, zistím pôvod jedného populárneho meme a v závere pár otáznikov. Jo a samozrejme dvojčatá ktoré podľa mňa povedia svoje v celom MCU vesmíre. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Diel kde konečne zavítame do reality, objaví sa naša pološibnutá slečna vedkyňa z Thora, ozrejmia sa nám udalosti v sitkomoch aby sme v závere zistili kto stojí za tým všetkým. Aspoň si to teda myslíme, ale pravda je podľa mňa dakde inde. Šak možno zistíme. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Slušný diel kde sa zase dozvieme pár info v závere aj jednej návštevy ktorú síce nechápem ale nevadí. No a neviem či sa to iba mne zdá ale keď dávajú tú pasáž že previously tak mám taký pocit akoby v niektorých scénach hovorili inak než vtedy naozaj, takže nadobúdam pocit či Wanda nevytvorila alternatívnu realitu v inej alternatívnej realite. EDIT: takže po pár zapátraniach som zistil, že týpek je Xmenovská verzia Pietra. No nápad na prepojenie fajn a nespoznal som ho preto lebo v budúcej minulosti bola tá postava o ničom. ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Teória, že agnes bude tá sviňa v pozadí sa potvrdila, Vision sa spája s Darcy a slečna zo swordu sa dostáva späť do kopuly a získava schopnosti. Očividne dôjde na nejakú tú akciu. ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Síce pomalý diel ale pozrieme sa do wandinej minulosti, nájdeme tam pár zaujímavých vecí, následne prvýkrát počujeme wandin pseudonym a na záver teda riadny cliffhanger. Akurát pasáž v saleme my prišla ako vystrihnutá z nejakého B-čka. ()

Finále (2021) (E09)

Finále síce išlo v MCU móde ale nesadlo mi veľmi. Súboj Visnov slabý, súboj s vojakmi swordu skon čí skôr než začne akurát súboj Wandy a Agnes má nejaké kvality. Záver celkom dojímavý a prvá potitulkovka odkazujúca na Furyho je skvelá. Druhá samozrejme otvára dvierka druhej sérii, ktorá ale podľa mňa byť nemusí. Tak uvidíme čo prinesie Falcon a WS. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři