WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (10)

WandaVision (2021)

Hodnocení celého seriálu jako celek? No, na mě to působí jako dva seriály v jednom. V první polovině je především ta komická část o sitkomech která nemá moc hlavu a patu (alespoň ze začátku), žádný hlavní nosný příběh zde není a to mě moc nebavilo. Potom se ale začíná ukazovat dění okolo které mě už začalo bavit a pomalu se to začíná spojovat s tou komediální sitkomovou částí. Mě bavila druhá polovina více i z toho důvodu že to konečně na sebe navazovalo a začínalo se to propojovat. Přechod z komedie na klasickou Marvelovku je sice plynulý, ale i tak si myslím že pokud někoho bude bavit první polovina, bude u druhé možná zklamaný a naopak. Celkem to sice má svůj uzavřený příběh ale jak jsem vypsal v posledním díle, mám plno otázek na které jsem nedostal odpověď. Ten kdo čeká klasickou Marvelovku bude napůl zklamaný a kdo čeká sitkom bude zklamný taky napůl. Já jsem šel do seriálu a čekal jsem sice sitkom, ale na trochu jiné bázi vyprávění, takže ze sitkomové části jsem byl zklamaný ale z té Marvelovské nadšen. ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

Jako úvod moc nenavnadilo. Chápu že amíkům je tento starého sitcomu bližší než nám. I když se na to podívám objektivně tak nic světoborného ani nového (snad kromě létajících talířů a jídel). Příběhově taky nic zajímavého, a vtípky spíše trapné. Na druhou stranu to je takový experiment aby se zkusilo něco trochu jiného. Je taky pravda že postavy Wandy a Visiona známe a nemusí se představovat, proto bych teda čekal alespoň lepší příběh, ale Marvel má ve zvyku propojovat svoje série a jsem si celkem jistý že v dalších dílech se to zlepší. Ale ať už jako úvod do nové minisérie nebo samostatný díl to by mě to vůbec neoslovilo. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Lepší než první díl. První polovina se snaží být vtipná ale spíše než úsměvné jsou vtípky opět trapné, podobně jako v prvním díle. Ovšem druhá polovina se už začíná pomaličku rozjíždět a představení v talentové show mě docela pobavilo. Konečně se začínám těšit co asi bude v dalším díle. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Jde to od toho nejméně povedeného dílu k nejlepšímu. Třetí díl prozatím mírně lepší než druhý. Vtípky se o něco lepší a těch trapných ubývá. I přesto se ale jedná o (mírňoučký nad) průměr ať už jako komedie, díl z klasického seriálu nebo cokoli z dílny Marvelu. Ke konci to začíná být napínavé a konečně to začíná připomínat něco co patří k něčemu provázanějšímu. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Konečně se to rozjelo. Propojování se začíná ukazovat a spousta postav co se zde objevilo po delší době určitě potěší. Příběh začíná do sebe pomaličku zapadat. (Jsem jediný koho zajímá co se stalo s tím týpkem co vystoupil z kanalizace? Poslala ho Wanda taky pryč z města nebo se úplně vypařil? Nebo jsem něco přehlídl? Snad to bude v dalších dílech). ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Wandě se to pomaloučku začíná nějak hroutit. Spousty pomrknutí a menších odkazů na jiné události ze světa Marvelu. Trošku mi to tam kazí ty části s dětmi (které moc rychle rostou). Když se nakonec objevil "nový" bratr, seriál mě začal teprve pořádně zajímat. Zatím se multivesmír a paralelní reality tváří že se budou představovat pomalu a postupně, což je fajn a jsem celkem zvědavý jak s tímhle elementem budou tvůrci pracovat dále. ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Wandě se to málem rozpadlo. Jsem celkem zvědavý kolik si toho bude pamatovat Vision z toho co viděl a slyšel od Agnes a za hranicí města a taky jak s tím naloží. Wandin bratr je zde spíš jako další vtipný prvek který zatím nenašel moc využití ale doufám že se to změní. Organizace SWORD mě začíná pěkně štvát, a vzhledem k tomu že víme že jím (respektive šéfovi nebo kdo to je) jde především o Visiona, tak se bojím že dost tuším jak to dopadne. Jinak menší plus za schopnosti dvojčat, chvíli jsem se bál že budou nevyužití a úplně "normální". ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

V tomto díle se toho zas tam moc nestane. V zásadě se to dá shrnout takto: 1. Vision odkouzlí Darcy aby si pamatovala co bylo předtím a ona mu na oplátku řekne co bylo s ním a Wandou před tím vším. 2. Monica se dostane zpět do města, čímž získá nějaké schopnosti (komiks jsem nečetl takže nevím jaké přesně má a jak je původně dostala a jestli vůbec vystupuje v komiksech) a konfrontuje Wandu. 3. Agnes celou dobu nebyla jen loutkou (což se dalo tušit protože tam byly náznaky) a je taky čarodějka (což je pro mě velký plus, díky kterému se tento díl u mě vyšplhal na 4 hvězdy, jinak bych dal jen 3). ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Na úvod je zde minulost Agnes/Agathy. Ta je pěkně udělaná ale žádné překvapení nebo velké boom. Potom je to v podstatě celé o minulosti Wandy. Ta ukazuje že své schopnosti měla vlastně už před setkáním s kamenem. Jediné co mi to kazí je jakoby se svět kolem zastavil a nic jiného se neřeší (Co Monica kterou chytil Pietro, který je nejspíš pořád očarovaný od Agnes? Co Vision který letěl za Wandou? Město není přece tak velké aby Monica stihla v předešlém díle dojít k Wandě ale Vision který umí létat se k ní doteď nedostal? Malinko nelogické ale uvidím co přinese poslední díl). Jinak mě dost štve že SWORD má teď vlastního Visiona, už teď je jasná konfrontace s Wandiným Visionem a Wandou samotnou a to působí trochu lacině. ()

Finále (2021) (E09)

Docela pěkné zakončení. Doufal jsem že nechá to pole alespoň kolem svého domu, to by nikomu neublížilo a navíc by měla pořád Visiona a děti. Mám ale taky spousty otázek. 1. Kam se poděl ten bílí jednobarevný Vision kterého probudil SWORD? 2. Když Wanda z Agathy udělala Agnes a potom zrušila to pole, neměla by si na všechno vzpomenout a stát se z Agnes opět Agatha? 3. Co Wandin falešný bratr/soused. Byl to její bratr z jiné dimenze? Měl ty schopnosti jen protože mu je dala Agatha nebo Wanda nebo jak to bylo? 4. Pořád nějak nechápu co má Monica za schopnosti a jak k nim přišla (jestli to bylo fakt protože šla skrze to pole nebo to měla od narození akorát ji to pole posílilo nebo to v ní vyvolalo?) a podobných věcí mám v hlavě vícero. Ale toto je Marvel a ten nám snad nějaké ty odpovědi časem dá. Jinak spousta věcí je uděláno pěkně. Finále s Runami mě celkem překvapilo (i když někdo pozornější to mohl vytušit). Rozmluva mezi Vision x Vision ve stylu filozofických otázek mě celkem bavila. Potitulková scéna č.1 fajn a č.2 taky, ale ta vyvolala spíše dalších pár otázek. Jako uzavření série celkem komorní na to že je to součástí většího celku zvaného Marvel. Proto je celkem divné že by si na Wandu nepozvali nikoho z Avengers. Ano, někdo by namítl protože chtěli Visiona, ale to byla stejně slepá scénáristická ulička (ledaže by v budoucnu našel uplatnění právě ten druhý bílí Vision). ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři