WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa Frca k tomuto seriálu (10)

WandaVision (2021)

No, na konec to byla celkem fajn komiksová jízda. Je to něco jiného než to klasické MCU. Někteří si prostě říkají "Je to prostě klasický Marvel" LIDI! Tohle prostě je Marvel s tím nic nenaděláte. Čekali jste, že všechno bude jen kolem sitcomů? Samozřejmě, že ne. Mě právě ty sitcomové epizody moc nebavily a byl jsem rád, když jsme nakoukli i do toho klasického Marvelu. Nebyl to pro mě ten nejlepší seriál, ale bylo to fajn. Těším se jak se budou Bucky a Sam spolu hádat ve Falcon and Winter Soldier. Už aby to bylo. Proč dávám 3*? Vision je podle mě jedna z nejnudnějších postav v Marvelu. Ne kvuli herci, ale zkrátka tak. Nikdy jsem si k němu nenašel cestu a vůbec mě nezajímá. NIC PROTI BETTANYMU, ale prostě je mi Vision úplně u p,,,,. Wanda je hustá a těším se na její další dějové linky v rámci Marvelu ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

They are an unusual couple. And Wanda is married to a man. Human one. :D Začátek taková typická sitcomovka s typickými věcmi jako umělý smích. Zatím to ještě není tak šílené, jak to v pozdějších dílech bezpochyby bude.. Ten sitcom nádech to určitě nebude mít pořád a později se to pořádně rozjede, až se budeme všichni divit. A já se těším. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Už se těším, až to bude trochu šílenější. Teprve druhý díl a mě už ten sitcom materiál trochu leze na nervy, jako třeba schůzky se sousedy. Na druhou stranu hodně pobavily "hodinky nepřátel", docela fajn easter egg .Kdyby se dostali i do tohoto seriálu bylo by to fajn. Tuhle dějovou linku bych si nechal líbit Ale bude to asi jen takové pomrknutí. :D A jsem rád, že se nám to na konci doslova vybarvilo. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Mě už odbouraly už ty titulky na začátku. :D Konečně je už barevný obraz a to podání sitcomu mi už tak nevadí. Vrací mi to hezkou nostalgii. Asi jsem si musel jenom zvyknout, ale je to už Ok. A ano, zdá se že i naši protagonisté začínají cítit, že něco není úplně v pořádku. Velmi vtipný průběh těhotenství, protože když ženě praskne voda, tak to ve skutečnosti neznamená, že vám poteče do baráku. :D A způsob, jakým se Wanda snaží zakrýt že během jednoho dne už je dítě vyvinuté jako po devíti měsících... :D A samozřejmě postava "Geraldine" , pokud jste viděli Captain Marvel, tak víte, kdo je... A doufám že se co nejdříve dočkáme i Kat Dennings. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Spoilery, takže bacha. :D Nic proti Wandě, ale jsem rád že se nám děj konečně zaměřil i trochu jinam než do reality ve které s Visionem žije. Velmi mě potěšil návrat Darcy, která je stále stejná a její osobnost mě neuvěřitelné baví. Konečně tam už není (přinejmenším v téhle epizodě) ten sitcom nádech, což velmi oceňuji. Je to vlastně ted z té "druhé strany" a za to jsem moc rád. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Mě už ten sitcom nevadí. Asi jsem si musel jen zvyknout. A asi taky proto, že ten sitcom s našimi dvěma známými Avengery už není hlavním tématem. Obě dvě reality ukazují své dobré karty A že by to s Visionem bylo takhle, to bych tedy nečekal. Vypadá to, že se Wanda opravdu zcvokla. I když na druhou stranu, já až tak moc nevěřím řediteli organizace S.W.O.R.D. Je na něm něco divného, Wandě se to všechno začíná vymykat z rukou. Vision si čím dál tím více uvědomuje pravdu... Tohle asi neskončí moc dobře. A ten konec... OMG. ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Pietro mě odboural už na začátku. :D Hraje tam prostě takovýho cool strýčka, který neustále všechny uráží, ale myslí to dobře. I'am Sokovian forutne teller. That's so.... lame. :D Tempo zpočátku trochu zpomalilo, a na konci se to úplně odpálilo. . Dvojčata boří čtvrtou stěnu a je to strašně fajn. Ředitel S.W.O.R.D.u mě začíná čím dál tím víc SRÁT. Souhlasím s Darcy. "He's a dick." (Mám pocit, že tady bude ve hře zase bud HYDRA nebo třeba A.I,M.) A ten konec... Tohle bude ještě šílený. ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Nevím, tahle epizoda mi nějak nesedla. Vision mě strašně nudil, ale zase na druhou stranu se nám některé věci pěkně vyřešily. Asi nám všem bylo jasné, že jedna postava tam prostě ví více, než se zdá. Jediné, co mě zajímalo byly části mimo Westview. Aspoň ten konec byl zajímavý a navnadil na další epizodu. ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Tak tomuhle říkám pětihvězdičková epizoda (A delší. Konečně). Začátek super a hodně se to rozjíždí. Dozvíme se něco o Agatě (je to pořádná mrcha, co?) Naprosto super flashbacky do minulosti Wandy. A zdá se že s těmi schopnostmi to není tak jak, jsme mysleli... Stejně tak Vision...Elizabeth Olsen to hraje prostě skvěle. Zkrátka taková vysvětlovací epizoda, která nám díky flashbackům odpoví na naše otázky. Ale slovy jednoho našeho již zesnulého zpěváka: "Tohle jsem tedy vážně nečekal" Tady máte odpověď na otázku kdo je silnější. Captain Marvel nebo Wanda? ROZHODNĚ WANDA! Tedy, ne Wanda, ALE SCARLET WITCH. A post credit scéna? HAYWARDE, TY HAJZLE... A mimochodem, jak tomu někdo může dát odpad?! ()

Finále (2021) (E09)

Co od toho ksakru čekáte? Tohle není žádné drama. Je to Marvel. Ti co tomu dali průměr, prostě nechápou. (Nebo nechtějí chápat) Jistě, možná to bylo prostě až moc takové "komiksové finále", ale takhle to zkrátka je. Všechno se to vysvětlí, všechno se vyjasní. A já jsem si užil (téměř) každou sekundu tohoto seriálu. Těším se na Wandu v Multiverse of Madness. (Pokud se toho filmu někdy dočkáme. Však víte. Člověk míní, virus mění.) Za mě 5 hvězdiček,. Celý seriál asi pěti hvězdičkami neohodnotím, ale pořád to byl velmi solidní zážitek. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři