WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (10)

WandaVision (2021)

Vysvětlí mi někdo důvod proč tohle muselo vzniknout? (EDIT o rok později: aby měl Marvel oslí můstek k druhému Doctor Strangeovi). Prakticky v polovině čtvrté epizody (až) agent Woo pokládá stejnou otázku a dozvídáme se (částečně) nějaké pozadí. Proč ty debilní sitcomy po celou epizodu a skákání po dekádách? Jako samostatná artová cvičení možná. Ale jako součást dlouhé roky budovaného celku ani omylem. Bohužel v nastaveném duchu (otravné sitcomové epizody) se seriál odehrává i po tom co se (konečně) překlopí do “normálního” světa a vyjde ven co se děje. Navíc ta patlanina s Quicksilverem (kterou si Marvel nahnojil sám). Avengers vs X-men. Tohle je jak od DC (Joker/Batman po milionté ani jeden nezapadá do většího konceptu). To nad čím někdo chrochtá blahem (sledování historie sitcomů = boží) je pro mě ten nejotravnější (a zcela idiotský) způsob jak dosáhnout cíle který Wanda má. Jen to vytváří otravnou vatu, která určitě bavila tvůrce seriálu, ale rozhodně nebaví mě (diváka MU filmů). A co je asi nejsmutnější je fakt, že celé to začalo a ukončilo prakticky ve stejném bodě nula (jako jakákoliv epizoda The Simpsons... jen méně zábavná a vtipná) bez zcela klíčové odpovědi bez které koncept nedává VŮBEC smysl: odkud se tam vzala Agatha a kde je teď? ()

Pred živým publikom (2021) (E01) odpad!

Nulová snaha o informaci “co to je a jak to zapadá do MCU”. Zbytečná retardovaná podívaná v 50kovém hávu. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02) odpad!

Retardovaná podívaná bez jakékoliv informace PROČ (!?) pokračuje tentokrát v 60kách. ()

Teraz farebne (2021) (E03) odpad!

Hmm… teď 70ky. Pouhých 30 sekund na konci má nějakou informační hodnotu. Jinak stále zbytečný odpad. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Tímto měl seriál začít. Od první vteřiny to dává smysl, vím na co se dívám a zapadá to do MCU. Oceňuji využití známé postavy z Captain Marvel a  zapojení Kat Dennings (z Thora) a to, že konečně pokládá otázky, jaké mám já od začátku seriálu. Co stále nechápu je proč jsem musel přetrpět tři dlouze retardované epizody (stačila jen jedna - bohatě by stačilo a hlavně fungovalo by to). Stejně jako teď během jedné epizody sledujeme “z venčí” to co jsme “zevnitř” zmateně sledovali (opakuji) tři dlouze retardované epizody. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Jako kurva proč to pokračuje dál do 80tek!? Karty jsou na stole, tak sakra jaká je pointa? V sitkomových výstupech totiž nejsou naprosto žádné informace “proč” se děje co se děje. Děj má obrovské díry (pokud Wanda ovládá mysl ostatních a vytváří iluzi, kde se berou její děti? pokud jsou taky iluze, proč je neovládá a chovají se autonomně? Co ty kecy o nemožnosti něco oživit… před Visionem? A vůbec proč s Visionem debatuje, když to VŠE SAMA OVLÁDÁ). Navíc ta patlanina s Quicksilverem (kterou si Marvel nahnojil sám). Proč? Avengers vs X-men. Tohle je jak od DC (Joker/Batman po milionté ani jeden nezapadá do většího konceptu). Matrix to celkem trefil. ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Takže stále v tom pokračujeme (do devadesátek)? Prostě proč? Moc se mi líbí jak QuickSilver (i když vlastně halucino-mrtvola v hlavě Wandy) pokládá správné (logické) otázky právě Wandě, aby se divák dozvěděl alespoň náznak odpovědí na tenhle bordel. Bohužel ale stále vůbec nedává smysl, jak může fungovat (autonomně) mrtvola Visiona i za hranice “bubliny”, kterou ovládá Wanda??? 3 hvězdy zaslouží recyklace původních komiksových kostýmů a připomenutí, kdo má za “tetu” Captain Marvel :). ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Takže sitkom 00’s… ještěže už zbývá jen jedna dekáda. Opravdu má seriál tolik času, že si může dovolit plácat čas na tyhle kraviny? Celý díl je úplně “vo hovně” krom cca poslední minuty, kdy scénář kýblem chrstne na diváka twist (a zásadní odpovědi). Si říkám kdo zaregistroval Darkhold? (knihu, která propojuje s touhle hrůzou skvělou 4. řadu seriálu Agents of S.H.I.E.L.D) ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

No konečně konec debilních sitcomů a věnujeme se vysvětlení toho debilního twistu s Agátou minule. Flashbackujeme také zpět do Sokovie a dozvídáme se proč zrovna Sitcomy (jako odpověď dobrý, jako omluva za utrpení po celé epizody, dost ale nebude nic) do období před Ultronem. Také se mi líbí, že každá čarodějnice má vlasní “barvu magie” a díky tomu už jen přítomnost fialové, dává jasnou odpověď, kdo má v čem prsty (viz nápověda minule, kdo oživil QuickSilvera a proč ty debaty Wandy ním). Co ale nepřichází, je jedna zásadní odpověď. Kde se tam sakra ta druhá ropucha vzala (jak se k tomu připletla?). ()

Finále (2021) (E09)

Navazujeme přesně tam co minule. Nastává ale brutální nelogický bordel. Vyhalucinovaný Vision (červený) bojuje s restaurovaným Visionem (bílý)? Co to je pořad za hovadinu? Pak přichází ten novinka, která mi doslova zvedla žaludek. Scénář začal tvrdit, že výběr herce QuickSilvera nemá nic společného s postavou v X-menech…? Opravdu lze zastřelit halucinaci? Kam zmizel Vision bílý? A bublina, která drží čarodějnici na uzdě je po vypnutí “konstruktu pro halucinace” kde? A to nejzásadnější… KDE SE TAM AGATA VŮBEC VZALA!? ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři