Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Endor

Seriál Loki mě narozdíl od některých posledních filmů z MCU popravdě nadchl. Původně jsem se bál, že to bude ten nejhorší MCU seriál, který měl vyjít v tomto roce, ale nakonec jsem se mýlil. Seriál Loki je totiž zatím momentálně za mě ten nejlepší a proč vlastně? Je to hlavně z toho důvodu, že se seriál vydává trochu jiným směrem než ostatní Marvelovky, které se začínají se svými zápletkami a celkově obsahem opakovat. Děj se popravdě ubírá velmi slušným směrem, pochválit ale musím taktéž rozvoj postav, vizuální efekty či herecké výkony. Seriál ale bohužel není dokonalý, ale i tak se jedná z mého názoru o velmi slušný seriál. Celkové hodnocení první řady - 8/10 ()

Pythonator

Strašně rád bych dal hvězdičku navíc za Owena Wilsona, ale ty poslední díly byly tak zprasené, nelogické, trapné a zbytečné, že prostě nemůžu. Jako by se někdo snažil o nějakou scénáristickou bombu, ale zapomněl si při tom zapnout mozek. A ze začátku to vypadalo tak slibně. První dvě epizody navnadily na něco, co se potom zcela nesmyslně pohřbilo. Ta typická seriálová debilita je patrná, ale v rámci seriálů je to pořád nadprůměr. Na filmy to nemá ani náhodou. ()

Andy.222

Co na to říct, Marvel prostě umí. Co se Lokiho týče, ústřední myšlenkou seriálu je to, že žádný zaporák není zlý, prostě protože je zlý (řečeno slovy konkurenčního DC: zaporák je hrdina který měl o jeden špatný den navíc) a tím pádem se každý může vrátit na cestu dobra, když mu dáte důvod. Nápad je zajímavý, některé fóry geniální (a jako bonus aligátor) a všichni herci hrají na výbornou. Co víc si přát. ()

Rebel24

Loki sa radí vrámci seriálovej tvorby Marvel 2021 hneď za WandaVision, je zaujímavé ako sa mágia a surrealisticke prvky universa stávajú ťahúňmi celej šou. Od prvej časti ide o dynamicke a najmä gradujuce predstavenie, čo je významná devíza naproti práve WandaVision, preto výsledný dojem môže byť lepší aj keď reálna kvalita seriálu je jednoznačne nižšia. Pravidlá hry ale tvorcovia stanovili jasne, práve to ako funguje TVA dokáže diváka neustále prekvapiť, aj keď dej je poslabší, každá časť má niečo unikátne co dokáže zaujať. Pomáhajú veľmi prirodzene výkony Owena Wilsona ci Jonathana Majorsa, silný je seriál aj v dialógoch, kde to ústrednému duu skvelo klape a divák sa nevie odtrhnúť od tej dvojice s otázkou ci sa na konci scény pobozkaju alebo skôr rozsekaju. Hudba je opäť doménou seriálu, chyba však nejaký wau moment, akoby si to najlepšie tvorcovia šetrili a divák čakal do poslednej časti a neprišlo to. Skôr ide o dlhšie intro k verme ešte lepšej druhej sérii. 83% ()

Stinger78

Začínám mít se seriály od Marvelu problém v tom, že první dva díly pecka, člověk se baví, ale následné 2-3 díly se jen filozoficky kecá a je z toho vata. No a pak přijde poslední díl, který je o digi záběrech a zase to dostane nějaký ten drajv. A úplně stejně to bylo u Lokiho. Takže fázi velkého očekávání pak vystřídá fáze zklamání a já si jen řeknu WTF... ()

AmunRa

Očekávaná exhibice Toma Hiddlestona nezklamala v žádném ohledu. Hrátky s časovými liniemi jsou výborně vymyšlené a výjimečně si nestěžuji na scénáristy, kteří tentokrát odvedli dobrou práci! Je také vidět, že nebyli omezení zadáním příběhu pro celou rodinu, který naplní kina a je plný kompromisů. Bylo od začátku jasné, že horda fanoušků Toma Hiddlestona se na seriál stejně podívá a možná přiláká i fanoušky sci-fi hrátek s časem. Nečekaně velký prostor dostal i Owen Wilson a díky za to, je ve své roli výborný. Někoho možná zklame odklon od filmového Lokiho, ale za mě dobrá práce! ()

Sashmen13

Docela dobrej příběh, ale akce hodně slabá, prostě jen šašci se svítícíma tyčkama po sobě mávají a pak se mění v ohňostroje. Příběh zakulhal až ke konci, kdy popravdě, konec zápletky docela nic moc. Main Loki byl fun, hlavně scéna kdy zpíval v norštině, to mě zajímá asi nejvíc, Loki, proč je Loki?, jak je Loki? atd. No a teď k hlavní otázce, jak se říká, když se člověk zamiluje sám do své kopie? Selfcest? Incest^2 ? Tímhle směrem by se měla zaměřit věda. ()

Jenda1cz

Snad nejlepší počin Marvelu, druhá série ale neměla nikdy vzniknout. No a když už teda vznikla, dalo se to zvládnout daleko líp, tady si nejsem jistej, jestli scénář nepsala opice. Pryč však od druhé série a vraťme se k základu, z kterého jsem tak nadšenej: Loki jako postava je mi najednou o něco sympatičtější. Úchvatný vizuál, zajímavý příběh, velmi sympatičtí herci. Napětí je tam tak akorát. Emočně mě většina Marvel filmů nechává chladným, Lokimu se povedlo, abych se vžil do postav. ()

Pes

Pravdou je, že Marvel ide od Endgame do pi... no či.... Do pinoči. A je v nej už pekne hlboko. Od parádnych superhrdinských filmov tu máme filmy cieliace na wannabe cool tínedžrov... Kurva sfilmovaný komix je svet poďobaných nerdov a mňa (lebo ja som len poďobaný, nie som nerd, som tupec čo nevie čítať tak pozerá filmy). Loki ako môj obľúbený hrdinský antihrdina ma našťastie NE-SKLA-MAL. Ale nie som ani nadšený, žeby som si utekal na WC utrieť vytekajúce spermie z gatí. 70% ()

SpiderMan28

Postavu Lokiho jsem měl vždy v MCU rád, proto na mně tento seriál skvěle fungoval a bavil mě. Byla to skvělá jízda, Tom Hiddleston je prostě skvělý herec a v tomto seriálu se pod tím jen potvrzuje. Bavil jsem se od začátku do konce, mělo to skvělý scénář, nápady i herecké výkony a hudba byla fenomenální. Jediné mínus byly pro mě občas trapné vtipy a někdy slabší cgi. Postavu Lokiho tu vykresleli nejlépe jak mohli a Loki dostal tu nejlepší péči kterou dostat mohl. 9,5/10 ()

ronyyy

Nebylo to špatné, ale čekala jsem to lepší. Možná škoda, že se tvůrci radši nerozhodli natočit jeden pořádnej film, místo natahování děje na seriál. Akce v podstatě žádná. ()

Rogamko

LOKI boh lsti a falše. Táto postava bola už v prvom filme s Avengers úžasná a Tom Hiddleston je pre ňu ako stvorený, neviem si už v predstaviť iného herca ktorý by tak super zobral svoju rolu do hrsti ako to urobil on, to je to isté ako si neviem predstaviť to že Wolverina by hral niekto iný a nie Hugh Jackman, poďme ale k seriálu. Každá jedna z epizód aj keď ich bolo iba 6 bola niečim zaujímavá, postavy sú skvelé dokonca aj Owen Wilson v úlohe Móbiusa je úplne že wau, tak isto varianty Lokiho niečim zaujali a nemôžem zabudnúť aj na ženskú verziu Silviu ktorá dostala myslím si že dosť priesoru. Kostýmy, dej, efekty sú výborné a na konci nesmie chýbať ON. Veľmi sa teším na druhú sériu a pevne dúfam že bude tak isto super ako táto prvá.  Hlavne pozor na tok času. 10/10 ()

13Maty13

"For all time. Always."     /// S1: V roce 2021 třetí seriál ze světa MCU podle mě všem výtřel zrak. U Marvelu jsme na tohle nebyli zvyklí. Je to náročnější a chytřejší než klasická Marvelovka. Hrátky s časem a celý nápad TVA jsou geniální. Všechny postavy, zejména Loki a Mobius, jsou taky úžasný. Zkrátka jedná se o skvělý seriál, který nakousává složitá témata, kdy se každým dílem dozvídáme víc a víc. Bomba!     / S2: Po dvou letech se Loki konečně dočkal pokračování a musím říct, že v takovouhle jízdu jsem snad ani nedoufal. Všechno co první série dělala dobře, tahle ještě vylepšuje. Je vidět, že si na tom někdo dal záležet. To rámování, barvy, kulisy, hudba a kostýmy jsou neuvěřitelný. Herci si to taky neskutečně dávají. Dozvídáme se tady ještě víc šíleností, přibyl nám tu časový skluz, nové postavy (O.B. je úžasnej) a nechybí ani emoce. Já jsem nadmíru spokojen. Každý týden jsem nedočkavě čekal na další díl. Tohle je jedna z nejlepších věcí, co nám Marvel zatím naservíroval.  / Hodnocení: S1 9/10, S2 10/10❤️. Celkem 9,5/10. ()

Woitisek

No já nemám slov. Loki je tím nejsvětlejším bodem současného MCU. Jak je možné, že v posledních letech vznikají od Marvelu ohromnou většinou průměrné až podprůměrné projekty a pak dostaneme tohle, tuhle perfektní show? Celé to působí neskutečně originálně, pestře a živě a to díky úžasným praktickým retro setům, kulisám, kostýmům a podobně. Lokiho zápletka je podkreslena velkolepým, znovu podotýkám originálním hudebním doprovodem, což tomu všemu dodává ještě víc na síle. Všechny vedlejší postavy jsou fenomenálně jak napsané tak zahrané. Ať už Sophia Di Martino jako Sylvie či Jonathan Majors jako všechny zde přítomné varianty Kanga, jenž si tuhle roli absolutně dává. Owen Wilson a jím ztvárněný Mobius je absolutní zlatíčko a jeho dynamika s Tomem Hiddlestonem je nepředstavitelná a je něčím, co jste nevěděli, že potřebujete. A když je řeč o Tomu Hiddlestonovi, tak ten je absolutní král. Do návratu do téhle role dal v této show maximum, dal do ní své srdce. Jeho postava zde projde neskutečným charakterovým vývojem. Máme možnost zde nahlédnout do hloubky jeho osobnosti, do jeho úmyslů a skutečných motivací. Vše víše zmíněné je pak doplněné v obou sezónách o geniální zápletku. Je tu napětí postupného odhalování v sérii první a nekonečná nálož dalších zvratů v sezóně druhé. Vše je do puntíku promyšlené, má to emoce, impakt a svůj smysl. Loki byl tvořen s láskou, pílí a srdcem. Jedná se o jeden z těch nejlepších MCU projektů všech dob a projekt s Velkým Posláním! ()

Lares4 odpad!

Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení zde na csfd.  Vydržel jsem to do 4 dílu.  Tak nudný seriál už sem dlouho neviděl. ()

nitrak

Upřímně... Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě něco vtáhlo do děje tolik, abych musel hltat jeden díl za druhým. Prostě vždy jsem šel v poklidu spát a někdy příště pokračoval. Ale tady ne - jak první, tak druhá série mě donutila k tomu jít spát minimálně o díl dýl, než jsem chtěl, a to v pracovní den. A to je u mě fakt co říct. Prostě ten děj tady pořád někam směřuje a nečekaný zvraty jsou na každym rohu. Asi nikdy jsem nic podobnýho neviděl. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři