Loki - Season 1 (2021) (séria)

Na večné časy. Navždy. (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Pro tok času. Vždycky. (viac)

Čas sa kráti a vo veľkom finále série idú Loki a Sylvie v ústrety osudu. (Disney+)

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney || SPOILER Tak tenhle závěr byl ještě horší než Falcon/Soldier. A může za to jeden herec. Nebo spíše jeho herecký výkon. Majerse sice vůbec neznám, a tak nevím jak jinde hraje, ale tady hraje jako nějaký zfetovaný rapper z Comptonu. Pitvoření se, podivné skřeky, trapné pokusy o hlášky, to vše dělá z nejduležitější části série fyzicky nepříjemnou podívanou. A je to vidět i na Lokim a Sylvii, kteří jen sedí, tupě čumí a nedostanou moc prostoru se vyjádřit. Představení Kanga Dobyvatele nemohlo dopadnout hůř. Tato postava, která bude zřejmě novým nepřítelem Avengers, nevzbuzuje žádný respekt, žádnou moc. Když pominu zle vloženou vsuvku uzavření linky s Mobiem, vše se odehrává v jeho kanclu kdesi ve vesmíru, takže jde o ten nejhorší způsob epického zakončení seriálu. Nebýt očekávaného potvrzení multivesmíru a cliffhanger v závěru, zkončila by tato epizoda odpadem. Ne, že by byla až tak zlá, ale proto, že mi pošpinila vše dobré bez možnosti další nápravy. Tedy kromě potvzené druhé série. 40%. ()

Kushina

Dobře, takhle zvrácený konec jsem fakt nečekal. Na druhou stranu, jsem nečekal nic z toho, co se stalo. Vlastně geniálně propracovaný, ale dle mého se to dalo utnout. Takhle sice bude určitě neméně dobré pokračování, ale už je toho dost. Baví mě to a o to vlastně celý jde. 80% ()

KukulienkaHO

!Spoilers! Finále velice prekvapilo svojou extrémnou dôležitosťou pre budúcnosť MCU. Naplno sa nám totiž otvorilo multiverzum. Hlavný "zloduch", ktorý po celý čas tajne riadil TVA, bol čistá prdel. Úprimne, čakal som niečo také (môj typ bola Minútka). Skôr by ma prekvapilo, keby to bolo inak. Každopádne, "Ten, ktorý zostal" ma bavil veľmi. Ukázalo sa (ako som predpokladal), že TVA v skutočnosti nie je nejaká zlovestná organizácia, ktorá chce ničiť nevinné životy len tak z pasie. Skutočne išlo o stabilitu vesmírov a varianty boli, bohužiaľ, nevyhnutnosť pre vyššie dobro. Náš obľúbený Loki to pochopil a stal sa ozajstným hrdinom, ktorý by bol schopný sa obetovať pre svet. Kto to ale všetko posral, bol "prekvapivo" jeho ženský variant. Lebo ona sa chce mstiť, nič iné v hlave nemá. Tu však ale musím tvorcov pochváliť, pretože z nej definitívne spravili pravého záporáka seriálu, akým bola už na začiatku. Znova tu poniektorí ohrňujú nosmi, že kde je akcia. Neviem, akože posledná časť a oni stále nepochopili, o čom tento seriál je... For All Time. Always. vôbec akčnosť nepotrebovala. Úplne postačil brilantný dialóg medzi Lokim, Sylviou a Dobyvateľom, v ktorom sa fantasticky pracovalo so lžou a pravdou. K vizuálu netreba žiaden komentár. Kevin Feige si teda poriadne naložil a ja mu len držím palce, nech sa mu to celé nezosype. ()

Pilgrim6

Skvělé, naprosto skvělé. Rozhodně nejlepší Marvel seriál zatím. Nejsem příliš velký nerd do Marvelu (neviděl jsem ani všechny filmy a komiksy neznám vůbec), ale tohle si nechám líbit. Hiddleston (dle mého nejlepší herec v celém MCU) a Di Martino byli úžasní, perfektní mysteriozní soundtrack a mnohé fantaskní lokace. Spoilers Nerozumím kritice, že se ve finále nic nestalo. Vždyť ve finále S1 se právě otevřel celý multiverse Marvelu se všema možnýma a nemožnýma šílenýma variantama a variants. Války mezi paralelními realitami. Nenapadá mě jaké větší vyvrcholení už by mohlo být. Jen mrazivý konec s Lokim v jedné z timelines, kde He Who Remains je evidentně ve své Conqueror formě. Co víc byste chtěli ve finále seriálu než kompletní změnu pravidel celého Marvel univerza? ()

Doffy

Docela laxně ukončená série. Ten hlavní strážce času, nebo kdo to byl, byl vážně otravně napsaná postava. Vtipálek nad věcí, který zničí jakékoliv budované napětí. Kvalita dílů napříč sérii haprovala, ale tenhle byl snad největší zklamání. Na to, jak byl někdy příběh dost promyšlený a napínavý, to nakonec skončilo unaveným vtipálkem, kterého už nebaví hrát si s časovou osou. Hodně zkratkovitý a levný způsob, jak vytvořit mnohovesmíry. Jako by ten poslední díl napsal nějaký čtrnáctiletý fanoušek Marvelu. Škoda. ()

Mukade

Akurát mi vadilo, že "pánom vesmíru" , ba dokonca multiversa je nejaký šašo - bývalý človek (to jej jedno že bol zo 70. či ktorého storočia, je to ultranafúkané, trápne a smiešne). ()

Fearghast

Loki will return in season 2 .... Smutné zakončení první série, kdy poslední díl slouží prakticky jen jako bait pro další sezónu. Hlavní "záporák" zajímavá postava, ale Loki či nedej bože Silvie nemají v tomto dílu dostlova nic, co by udělali nebo snad smysluplného řekli. Nudné finále o ničem ()

SyL3r

Takto po*rať finále .. po štvrtej a piatej časti ktoré boli fenomenálne je toto naozaj hrozne ale hrozne slabé podľa mňa .. mlátenie prázdnej slamy trištvrte časti .. ach .. a tak som sa tešil ... ()

tein

Tak toto se opravdu nepovedlo. Vsechny predchozi dily se mi libily ale toto je tragedie. Neskutecna nuda, otravnej a otresne neprijemnej "ten kdo pretrvava", kteryho meli zabit uz jak se tam objevil a prohodil svym nesnesitelnym hranim a debilnim hlasem uz prvnich par vet. Skoda by to nebyla, protoze jsme se stejne skoro nic nedozvedeli, a usetrili bysme si ty strastiplne dlouhe minuty jeho bezducheho zvatlani a chichotani. Z cele serie mi navic prislo, ze zrovna tento clovek absolutne neumi hrat a desne prehrava, a to me nikdo nepresvedci, ze to byl zamer. I magora clovek musi umit zahrat a vazne nestaci se jen chovat jako totalni kreten. Je smutne, ze Marvel se opet snazi  "z hovna uplest bic", a tak samozrejme bude tocit nekonecne dilu a novych serii dokud to lidi neomrzi a rapidne nespadne sledovanost, cimz se vlastne ani nemusime vubec dozvedet jak to dopadne a o cem to vlastne cele bylo. Byt to miniserie o 6-8 dilech kde veci budou obstojne vysvetleny a hlavne se dockame aspon prijatelneho zaveru, tak to mohl byt opravdu dobry serial. Takhle to u me pada jako celek z nejakych 90% na 45% a lituji, ze jsem tomu venoval svuj cas. ()

Dody345

Po předchozích dvou dílech, které byly dobré jsem byl zvědavý na závěr a docela jsem se těšil a to jsem asi neměl. Tato epizoda byla hrozná, nudná a velmi se táhla. To velké odhalení, že za vším tím tajemným se schovává jeden užvaněný a toporný černoch bylo obří zklamání. Souboj mezi Lokim a Sylvií taky nic moc. Také jsem čekal jak to Mobius zvládne v TVA a byl luxusní pohled, když otevřel dveře a ukázal se té jeho černé kamarádce soudkyni (jméno si vůbec nevybavuju). Ale ten jejich "souboj" kdy ona ho jen jako nic skopne bylo co? Jak já jsem si přál, aby tu mrchu vymazal. Ovšem to, že udělali, že ona má oproti němu až tak navrch mě naštvalo. Stejně jako samotný konec seriálu. Kdybych se měl ohlédnout za celým seriálem, tak v něm jsou víceméně 4 hlavní postavy a zbytek jen nudné křoví. Loki a Mobius jsou z nich ti 2 sympatičtí a které máte rádi. Každopádně trochu mě tady štvalo a zaráželo chování Lokiho, které bylo občas velmi podivné a pro něj netypické. Mobius byl super. Zbylé 2 hlavní postavy jsou Sylvie a ta soudkyně (kámoška Mobia). Obě byly hrozné, ale u Sylvie to štvalo mnohem více, protože měla spoustu prostoru v seriálu. Štvala mě postupně celým seriálem a nedá se říct, že by jsem k ní pocítil sympatie a to ani na jedinou chvíli. Za něco z toho může i herečka, která je celkem nesympatická a připadá mi spíše jako nějaká mamina ze sousedství než jako ženská Loki, která musí zmlátit každého jako nic. Soudkyně byla taky velmi otravná, ale alespoň neměla až tolik prostoru. A zbytek postav ani nějak nevnímáte. Mimochodem zdálo se to jenom mě a nebo v tomto seriálu bylo až nějak mnoho osob černé pleti oproti bělochům? ()

wollfy

Seriál vcelku fajn, i přes to že to je zase feministická masírka a multikulti nalejvárna ale tahle posledí epizoda to celé zabila. Dalsí sezony už ne, díky. stačilo ()