Loki - Season 1 (2021) (séria)

Na večné časy. Navždy. (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Pro tok času. Vždycky. (viac)

Čas sa kráti a vo veľkom finále série idú Loki a Sylvie v ústrety osudu. (Disney+)

Eliott

Jako finální epizoda tedy ohromné zklamání. Většího šaška jakožto záporáka, co tahá za všechny nitky už ani vybrat nešlo! A není to tak, že by mi šlo jen o akční scény, ale z celé epizody potěšila jen ta bitka s Lokim na závěr. První půl hodinu nudil užvaněný brepta, kdy vysvětloval svou práci tím nejnezáživnějším způsobem a dílo tak zahnal do slepé uličky, ze které se už pokračováním nemůže nikdy vyhrabat. Vysvětlení příběhu tak nebylo vůbec uspokojivé ani příliš promyšlené. Já se však od začátku obával, že tvůrci tuto směsici časových paradoxů a paralelních vesmírů neukočírují a postarají se tak o podobnou frašku. Bez propracovanosti soubojů bych dal jasný odpad. Zpětně lituji, že jsem nedal na své prvotní dojmy, neboť tohle byla opravdová ztráta času. Seriál uzavírám po první sérii a doufám, že obsah co nejdříve zapomenu. ()

darkrobyk

Hm, nějak mi zkraje uniklo, že se chystá druhá řada a po ní nejspíš třetí a další a další. Postavy se zřejmě budou nahánět v různých realitách, a tak když zemřou, nejspíš se nic nestane, jak ostatně tvrdí i ten, co zůstává poslední. Reinkarnace je takový skvělý fígl, kdy se asi nebude divák muset bát o žádnou postavu. Vizuálně nejlepší díl, opět žvanění o pravdě a lži, o emocích a touhách, o svobodě, míru a válce. Konec jsem sice pochopil správně, ale také mi došlo, že to může být začátek nekonečného seriálu....hm, tak se měj, Loki, další řady mě nezajímají. ()

filmfanouch

To, že bude mít finále Lokiho velkou dohru na budoucnost MCU bylo již delší dobu tak trochu jisté. Nikoho ovšem nemohlo nic připravit na tohle finále, které si drží vše nastavené předchozími 5 díly. Výtečná práce s budováním atmosféru, vynikající a půvabný vizuál, nadále fenomenální výkony a především delší dobu očekáváné zjevení jedné postavy, která bude mít na budoucnost MCU dle slibu finále 1. série Lokiho velkou dohru. 1. série Lokiho dokáže skončit jako konec jednoho kompletního celku, zároveň ovšem ponechává výrazně otevřená dvířka pro 2. sérii, přičemž se nadále udržuje to posvátné tajemno. A jen to ukazuje, že se u Lokiho nepolevuje.   Dochází k vyvrcholení vztahu Lokiho a Sylvie, tajemna okolo TVA, komplikací s časoprostorem a definitivně se ukazuje, že není cesty zpět. Celé to po celou dobu skutečně působí, že se o něco hraje, že rozhodnutí hlavních postav bude mít takový či takový zásadní dopad. I přes silné pouto tak dochází ke konfrontacím, jejichž výsledek skutečně ovlivní MCU na několik let dopředu. Oné osudovosti nadále pomáhá fenomenální soundtrack Natalie Holt, který jinak nadále funguje jako skvělá podložka k oné mysterióznosti, která ze seriálu nadále trčí.   Akční scény mají povedenou choreografii, tomu vizuálu se opravdu nedá co vytknout a celé to skvěle frčí k onomu finále, které se bez spoilerů popisuje vlastně dost těžce. Jisté ovšem je, že finále 1. série definitivně otevírá dveře k šíleným věcem, kterých bude v MCU po několik dalších let mnoho. Především je ovšem důležité vědět, že ´´ Loki will return in season 2 ´´. Finále 1. série ovšem bylo fenomenální a především i proto, že to celé vyvrcholí dosti nečekaným způsobem. I ten otevírá dveře k mnoha možnostem...... ()

Cappuccino

Premýšľam, čo si o otvorenom konci seriálu myslieť. Bavil ma a bol som veľmi zvedavý, ako skončí, no zároveň ma mrzí, že miesto zodpovedania otázok z predošlých častí naopak predostrel ďalšie. ()

Praxis

Asi jsem čekal něco úplně jiného. Jedno je ale jisté, MCU se ted odvázalo a začala nová etapa post Endgame fáze, kde můžeme očekávat asi úplně všechno. ()

William_

Tak místo nějakého epického boje plného CGI bordelu jsme se dočkali epizody, která má předpřipravit půdu na 2. řadu Lokiho, ale především nastínit nového záporáka pro nové Avengers. Je to možná asi dobře. ()

Martrix

Vůbec mi nevadí méně akce a spousta dialogů, ale co mě vysloveně s...e je, když jde o mlácení prázdné slámy, když je očividné, že tvůrci mají vymyšlenou nějakou konstrukci, která by vydala tak na tři epizody a snaží se ji roztahat do šesti. Typický příklad byl Mandalorian. A vrchol toho všeho je, že ta poslední epizoda vlastně ani pořádné vyvrcholení nemá a rovnou odkazuje na druhou řadu. Tohle je fakt zklamání...trochu jsem po první epizodě doufal, že tentokrát půjde o kvalitní materiál. O originální pecku s bezva nápadem. Obdivuji Kate Herron, že z tak řídkého scénáře uplácala na pohled slušnou epizodu. ()

oveckaoa

Spoilery To čeho jsem se bál a co jsem predikoval u 5 dílu se bohužel stalo. Seriál nabídl hodně otázek a neodpověděl v podstatě na nic nevíme kdo je Ravonna nevíme kdo je/byl záporák (pokud chápu dobře je to nějaká verze toho co to měl být od začátku , ale kolik jich má kde jsou nevíme jaký měl/neměl  plán nevíme  ) nevíme ani kdo je Sylvia. Tento díl  kromě jedné bitky dvou Lokiů nemá žádnou akční scénu  jelikož ten souboj Mobiuse s Ravonnou se za souboj považovat ani nedá. V podstatě 30 minut to stojí na místě a melou se hovna pak je tu souboj a konec záporák ani neví co chce jelikož první umřít nechce a pak mu to nevadí. Celé to působí dojmem jako by Marvel říkal od začátku bylo vše naplánované nicméně pokud to sledujete od začátku zjistíte, že kolikrát mohly oba umřít. P.s. já osobně bych radši asi  bral tu možnost, že záporáci byly ty 3 ještěři z Time Keepers než tenhle   i ta verze s záporným Lokim by byla možná i lepší. P.s. 2 2 sérii šanci dám ideální by to bylo před Ant Manem 3 40 procent ()

Timak

Aaaa ... jak já nesnáším tyhle konce. Po skvělém 4. a neskutečném 5. dílu se tady v podstatě dupne na brzdu a vše se "zcvrkne" do jedné dlouhé konverzačky. Ale pozor, není to nuda, to ne. Jen jsem takovýhle konec nechtěl. Každopádně Loki je pro mě opravdu velkým příjemným překvapením. ()

Sany33

Príbeh: Sylvie a Loki konečne nájdu osobu, ktorá ťahá za nitky, teraz je iba na nich či jeho príbehu uveria alebo nie. Každopádne TVA to má zrátané a osud sveta je tiež na veľmi tenkom ľade. Prevedenie: Z finálneho záporáka som úprimne sklamaný a z celého vyloženia kariet na stôl som tiež sklamaný. Do toho to Lokiho precitnutie a dôvera. Dávam priemerné hodnotenie iba kvôli predchádzajúcemu good feelingu. 50% ()

Milano33

Silné finále! Jediné, čo mi docela skazilo finálny dojem, bol trápny záporak s jeho detinským humorom, ktorý sa vôbec nehodil k inteligentnému humoru seriálu. Ten zdĺhavý rozhovor starostlivo vybudoval napätú atmosféru a ako nevyhnutná eskalácia tejto výstavby poslúžila vzájomná konfrontácia medzi Lokim a Sylvie. Tento slovný i fyzický stret fantasticky odzrkadlil psychické rozpoloženie oboch Lokiho variant. Bola tam cítiť tá nechuť do boja i tie intenzívne emócie, ktoré jeden k druhému prechovávali. Bolo veľmi ľúto, že muselo dôjsť k takémuto stretu záujmov. Lokiho dojemné slová na konci a následné spečatenie ich krásneho puta bozkom boli vrcholnými scénami tejto skvostnej sekvencie. A ten záver nastolil nový poriadok čo sa multiverzu týka a už teraz netrpezlivo vyčkávam na druhú sériu. ()

kenkaku

Proč se ten “nový a dlouho očekávaný zázrak” musí chovat jako mentál? Thanos byla persona, tohle je klaun. To by bylo na téma Kang. Teď na téma scénář. Vizuál  je pecka, žvaní se tam prakticky 80% času a výsledek stejně žádné odpovědi nepřináší. Celá série je na vodě a závěr co není závěrem nic neřeší. ()

Elerrina

Zmatečné žvanění o blbostech v nějakém středověkém zámečku zabírá většinu stopáže a ten černej šašek ve fialovým hábitu vzbuzuje tak intenzivní chuť ho zabít, že zcela a naprosto souhlasím se Sylviiným rozhodnutím. A cliffhanger na závěr pochopitelně pohřbívá všechno, co se za těch šest dílů odehrálo, jak jinak. ()

SpaceOdyseus

Tak finale me vylozene zklamalo. Fakt jsem si nepredstavoval, ze jako vyvrcholeni marvelovskeho serialu s fan favourite postavou stravime pulku dilu poslouchanim expozice od nejakeho nahodneho mourenina, prerusene nudnou a zbytecnou akcni scenou. A, ze to cele skonci jen cliffhangerem na druhou sezonu? Ble ()