Loki - Season 2 (2023) (séria)

Lámanie Brada (S02E02)

(epizóda)

S TVA na pokraji temporálnej katastrofy sa Loki a Mobius nezastavia pred ničím, aby našli Sylvie. (Disney+)

NiaWolf

Hned na začátku dílu jsem nepobírala, proč jdou po "Bradovi", proč vlastně shánějí Sylvii...na vysvětlování není čas, prostě konec se blíží a to vysvětluje všechno. Ale bylo fajn vidět, že Loki má taky i jiné schopnosti, než jen pohazování vlasů a panické pobýhání sem a tam. To dává připomenout, že je to taky bůh (kteýr se oblíká jinak) a jen úředník s nevkusným ohozem. ()

Trevor

Potom ako tupé stádo modrokabátnikov z Disney+ predviedlo to, ťo je ako jediné v silách sračiek s vysokými školami zo Západného sveta a "novinku" mi aj po týždni okorenil ich zasratý bug pre predplatiteľov z východnej časti sveta že ich sračkové novinky nesmú pozrieť na prvýkrát som si sračku pozrel na najznámejšej stránke s filmami a seriálmi zadarmo, nečakane bez problémov. Samotná epizóda nebola vôbec zlá a oslovila aj mňa, teda diváka ktorý mcu sleduje iba v podstate preto aby sa pri stretnutiach s mladšími ročníkmi pri téme filmy a seriály mal o čom rozprávať, najmä vypočúvanie bolo ozaj orginálne avšak hviezda nadol samozrejme za sračky s Disney+, ktoré svojim nečakaným bugom ani nedocielia aby som zrušil predplatné ktoré som získal v akciovej cene a nedocielia ani to aby som kontaktoval ich zákaznícku podporu aby mala ďalšia sračka s vysokou školou dôvod dostávať almužnu za "služby zákazníkom", dosiahnu iba to že na všetkých dostupných sietiach zverejním videá ako táto služba nefunguje a ako je lepšie šetriť peniažky nech ich posielať týmto neschopných úbožiakom... ()

William_

2. série je zatím pecka a obrovským zjevením oproti ostatní MCU tvorbě. Jak je to všechno promyšlené a především zahrané je naprosto skvělé. Osobně si užívám i kvalitní český dabing, kde se Lumír Olšovský na Lokiho hodí jak prdel na hrnec. ()

Martrix

Tvůrci se honí ta vlastním ocasem, neví co si s vyměklým a nešťastně zamilovaným Lokim počít. Postavu Silvie přepsali jen na křoví, interakce se záporáky neexistuje... přešlapuje se na místě. Obsahově je to jako Lokiho iluze. Jen opičky k upoutání pozornosti. Další nápaduprostý seriál, který stojí jen na oblíbené postavě. Doufal jsem v něco, jako byl excelentní Legion, ale tohle jsou jen časohratky pro desetileté temporálníčky. Vše jde na triko Marvelu....scénárista bez zkušeností, tvůrce je vlastně jen funnyklipař bez schopnosti přijít s velkým a kompaktní příběhem, který by se komiksem jen inspiroval. Jak jinak by to mohlo dopadnout? ()

oveckaoa

První díl co stojí za hovno. Loki s Mobiusem cestují do Anglie nevím už, kterého roku kde je agent tva co se neozývá z toho je nyní herec tak ho z tama unesou. Chtějí po něm vědět kde je Sylvie tak ho pořád vyslýchají až zjistí, že je někde v Usa a dělá v Mcdonaldu (potitulkovka z jedničky) mezitím zjistí, že ti co hledají Sylvii ji nehledají , ale ničí časové pásma. Na konci jich pochytají  a zjistíme, že Sylvie má tempad s , kterým může cestovat časem předpokládám, že ten blokovaný. Nedozvěděly jsme se nic nevíme kdo bude záporák, kde je Renslayerová (tady mám obavu, že to vydrží až do 5 dílu a dopadne to jak první sezóna , že vše narvou do posledního)  ani o co tam jde. 40 procent Marvel jde do sraček a padá do průměru je smutné, že lidem to, ale stačí ke štěstí. ()

Sany33

Príbeh: TVA sa ku katastrofálnej situácii s hlavnou dejovu linkou postavila ako gestapo a začala rezať vedľajšie časové linky čo spôsobilo genocídu asi miliardy ľudí. Loki a Mobius sa snažia dostať od Brada informácie o polohe Sylvie. Tá sa nevie zmieriť že sa TVA opäť pokúša zničiť jej miesto na hlavnej časovej osi. Prevedenie: Trocha slabší diel ako minulý prevažne spôsobené stratou dynamiky. Príbeh sa začína opäť točiť okolo pána času a evidentne aj zo záhrobia má zosnovaný celkom krutí plán. 90% ()

kenkaku

Naprosto jsem se ztratil ve smyslu epizody… co je vůbec cílem? Měl jsem za to, že seriál nejdřív udá směr (vysvětlit víc minulost TVA… KangaSylvii… větvení…) a místo toho se tančí okolo Brada Wolfa aka Zaniaca. Proč nás sakra má zajímat nějaký lovec co zběhnul? Nebo nějaká Dox? Proč zrovna on má informace, kvůli kterým ho musí vyslýchat půl epizody? Jako kdyby se přeskočila jedna celá epizoda. Tyhle všechny otázky se odpoví až po 40ti minutách zmatečných keců a reklamy na McDonald. Pozn.: To na Brada nemohl sáhnout a “přehrát” si minulost jako to udělá na konci Sylvie!? ()

Elerrina

Scénáristické a dramaturgické zoufalství. Na dvě výborné pětiminutové scénky (Bradovo dopadení a zakončení jeho výslechu) připadá 30 minut dějové hlušiny, následované neuvěřitelně zkratkovitým finále (ve kterém se něco zásadního vyřešilo, asi). Hlavní problém je v tom, že po většinu první série, kdy TVA odchytávala jednotlivé Varianty (a nějaká další tajemství byla pouze naznačována), byl koncept jejího fungování ještě tak nějak přijatelný. Tady ale máme místo duplicitních jednotlivců přímo celé paraelní časové vesmíry, které vznikají větvením času (!), a zároveň je lze ničit (ne)konvenčními zbraněmi (?) ... a ne, fakt to nedává smysl. Obzvláště, pokud je v každé z těch paraelních realit restaurace McDonald's. Třetí hvězdu dávám tradičně zase jen za Hiddlestona s Wilsonem, ti dva si prostě nezaslouží míň. ()

B.Wilde

Fakt nechápu, že někdo může mít vůbec nějaké námitky k tomu, jak Tom ztvárňuje Lokiho. Vývoj jeho postavy je totiž naprosto skvělý a to hlavně i tím, že do toho dokáže dát všechny své emoce, které jsou rozhodně dost uvěřitelné. Ne, tohle už není ten Loki co útočil pod vlivem kamene na NY v prvních Avengers... tohle je Loki, který si prošel xy dalšími věcmi a neskrývá se za masku "na ničem a na nikom mi nezáleží", což mě osobně teda velice baví. Jeho staré dobré "záporácké já" když naháněl a vyslýchal Brada? Pecka! Naprosto rozpačité, nervózní pohledy a slzy v očích, když se znovu viděl se Sylvií? Pecka! A i Sylvii chápu, proč se chová, jak se chová... už jen proto, že pro ni od Citadely uplynulo mnohem více času, než pro Lokiho v TVA. Jejich vztah je teď při nejmenším rozhašený ve všech směrech, ale ta jejich chemie... ta úzkost, vztek a rozpačitost... jo, oni dva jsou pro mě fakt nejzajímavější dvojice v MCU. Jinak pokud někdo nevěří, že mezi nimi jde skutečně o romantické city, tak by si měl asi přečíst oficiální novelizaci první série (zatím je jen v angličtině a nebo portugalštině) protože tam jsou všechny scény hezky rozvedené i s nevyřčenými pocity, co oba měli během své cesty a je to rozhodně zajímavé. Ještě ale zpátky k ději: Popravdě nechápu jednu věc, v TVA to jde do kopru a bylo jasné, že Dox něco chystá, proč někdo nehledal i ji? Chápu, nemělo by to ten efekt na konci... ale všichni mi přijdou, že se tam v tom fakt teda dost plácají bez zjevného vedení. Což je pravděpodobně i chtěné, aby to bylo ukázáno. ()

tomik99

Scény mezi Lokiem a Mobiusem stále na dobré úrovni. Jejich slovní výměna u dortu byla parádní. Zbytek ale upřímně nic moc. U Sylvie mi přijde, že se malinko vyčerpala a nemá toho tolik co nabídnout. Brad je rozhodně ceněným nováčkem, ale chybí mi k jeho příběhu nějaké intro. Kde se vlastně tato postava vzala? ()