Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

hrumsrt

V upadajícím světě MCU už bylo obtížné věřit, že by ještě něco mohlo skutečně vyjít.. A i když Loki pořád vypadal, že na něj je soustředění větší, už jsem nechtěl opakovat podobnou sprchu jako v případě postupného úpadku předchozího seriálu Tajná invaze, která i po poutavém úvodu nakonec padla a to tehdy hodně bolelo... Postava Lokiho je zkrátka geniální a diváci milují tyhle pokřivené zmetky, kteří jsou ale v jádru dobráky, a i když je v tomhle světě ještě pár větších sympaťáků i já bych boha lsti řadil hodně vysoko... Druhý Loki mě ve svojí první polovině trošku vyděsil, jelikož servíroval statické epizody, které sice reflektovali uplynulé události z předchozí série, ale jakoby jinak šlo o normální samostatné díly, jaké uplynutím stopáže zase začnou nanovo.. Jasně, byla vidět jakási červená niť symbolizující větší odkazování na skutečný život členů TVA, ale že bych zase tolik věřil, že k tomu dojde... Ale rád přiznám, že jsem byl až přehnaně opatrný a skeptický (nedivte se), a že jsem se nakonec mýlil.. Druhá série Lokiho totiž ve svojí druhé polovině rozjíždí pouť, ve kterou jsem u MCU už ani nedoufal. Šikovné zakomponování sci-fi prvků, pay-offy postav a dokonce vtip, u kterého se nejen nemusíte rozhlížet, zda vás nikdo nevidí, ale opravdu se od srdíčka zasmějete... Poslední dvě epizody jsou dokonalou kombinací toho jak naservírovat objektivně hutnou a poutavou epizodu a spojit ji navíc s emotivními pojítky přímo k postavám, a že to pak je úplně jiná úroveň.. Nováčci v podání Ke Huy Quana excelující a stará parta včetně nejprve mně nepříliš zajímavého záporáka Majorse (nyní v jiném podání) naprosto vyhovující.. Rozporuplnost čtvrté a páté fáze MCU pokračuje, ale Loki zaslouženě patří k tomu nejlepšímu.. Jen se obávám, že by tohle mohlo být uzavření jedné celé kapitoly, která sama zodpověděla několik úvodních otázek, a pokud dojde na pokračování (a já bych ho všem teda důrazně doporučil) dostaneme následně něco jiného, co nám třeba začne narovnávat vztahy s Thorem a vůbec třeba napraví celou Waititiho omalovánku.. Loki působí jako úplně jiný Marvel, ne ten starý jelikož je daleko nepředvítatelnější a pestřejší, ale skoro se mu kvalitou začíná dorovnávat.. P.S. Tomík Hiddleston, jede totálně na doraz, i když už na něm ty roky začínají být vidět. 85% ()

Ulmos

„A vám se ten Loki jako líbil, pane Horník?“ Věty podobného rázu mě napadají, když vidím některá z místních hodnocení a přemýšlím, jestli se náhodou nenacházím v paralelní časové větvi, kde mi pustili jiný seriál, než ostatním. Po ucházející první sérii, která zableskla jako jeden z velmi mála posledních paprsků naděje pro MCU, nastává propad do šera průměru. Už po několikáté se v této franšíze opakuje natáhnutí dvouhodinového filmového námětu do absolutně zbytečných 5+ hodin. A i tak je využití konceptu cestování časem a časových smyček naprosto tristní, v některých případech až otravné. Třešničkou na dortu je zabití zbytků chemie postav a naprostá rezignace na jakékoliv vykreslení smysluplnosti děje a motivací protagonistů. Tohle má být jeden z těch vrcholů, ke kterému poslední dva roky multiverzní sága směřuje? Tak ať si dá pan Kevin Feige studenou sprchu a jde se podívat, jak bravurně se to dá dělat u Sony a může jim jenom líbat ruce, že mu dovolili s posledním hraným Spider-Manem trhnout takový balík. Samotné MCU je totiž momentálně úplně vykastrované a nemá vůbec co zajímavého nabídnout. Druhá řada Lokiho je ekvivalent cinkání klíči před miminem, protože zarytým fandům bude stejně k radosti jenom stačit vidět, jak tvůrci vytáhnou z kapsy známé ksichty, nechají je zbytečně běhat od nikud nikam a ve finálně lacině dojit emoce tklivými pohledy do kamery. ()

kyjo

Z druhý sezóny stojí za to vidět hlavně první a poslední epizodu, a možná předposlední. Zbytek je taková dost nezáživná výplň s minimálníma dopadama na hlavní děj. Některý postavy ustupujou do pozadí a dávaj prostor několika novým. Hlavní příběhová linka (nebo spíš větev) se rozuzluje a postava Lokiho dokončuje svůj vývoj nezjištným aktem, a zároveň, ironicky, dosahuje svýho původního cíle. ()

wege

Sralo mě to stejně jako první série, zároveň to bylo jiné. Přišlo mi, že přestal trapnohumor a bylo to takové dospělejší. Zároveň, jak se to už nesnažilo otevírat nové dvěře, tak to bylo prostě více fajn a docela hodně chytré. ()

JohnZ87

Druhá a zjevně závěrečná kapitola (minimálně tohoto uzavřeného) Lokiho příběhu je ještě šílenější (minimálně co se cestování časem týká) než ta první. Návaznost na předchozí sérii je velmi těsná, i proto trochu budí údiv Sylviin odlišný účes. Kang (resp. jeho variant Victor Timely) zde nepředstavuje prakticky žádnou hrozbu a je to spíš uťápnutý jouda a dobrák. Daleko vážnější hrozbu představuje blížící se kolaps časového usměrňovače a samotná nestabilita toku času, stejně jako nestabilita uvnitř TVA. Druhá série má poněkud pomalejší tempo, ale v druhé polovině řádně šlápne na plyn a vytasí se s několika překvapeními. Příběh je tentokrát více koncentrovanější na užší okruh postav. Finále působí dostatečně uzavřeným dojmem, ale Loki má stávajícímu MCU do budoucna ještě rozhodně co nabídnout. 80% ()

DaweForeman

Poslední dobou už v tom mám trochu zmatek - co je dřív a co je později v tomhle univerzu a tak jsem se k této druhé sérii tohoto seriálu dostal až teprve teď. A po všech těch filmech a seriálech nedávno tomuhle prostě musím uznat, že to stojí na špici vedle ostatních suprových děl z počátku, kdy to divákovi zpraví chuť po těch všelijakých tragických počinů. Jakožto u první sérii, tak i tady se to drží svou dramatičnost od začátku až do samého konce, kdy tu máme onen mysteriózní prvek, kdy člověk neví co se bude v následujících chvílích odehrávat. Loki už je tak nějak ve svém chování ustálenější, ale přesto nepřestane překvapovat svým růstem a samozřejmě nemusím ani mluvit o konci, kterým sám mluví za sebe. Obecně si autoři pohráli s příběhem tohohle dílka a velice tomu tak prospěla ona vážnost a závažnost (naproti jiným počinům poslední doby) - v tomhle tempu, duchu a atmosféře by se ta produkce v tomhle univerzu měla tvořit. Jediné, co bych tomu musel ale vypíchnout je trochu nesrozumitelnost. Něco si člověk může tak trochu odvodit, ale chtělo by to více objasnit nejasné či potvrdit ono domnělé. ()

koty2201

Vysvetlí mi niekto, ako môže nejaký magor z IGN dať prvým 4 epizódam tomuto (konečne po dlhej dobe v MCU) skvostu 4 body z 10? Veď je to ten najlepší seriál aký sa podarilo v Marvel Cinematic Universe natočiť. O to viac ma neskutočne trápi, že zvyšok projektov v tomto vesmíre od roku 2021 dopadlo tak priemerne, maximálne jemne nadpriemerne. Áno, existuje hneď niekoľko výnimiek v 4. fáze, ktoré sú skvelé ako Loki; áno, existujú aj o trochu slabšie ale stále solídne filmy a seriály. Bohužiaľ, objavili sa aj vyslovene priemerné projekty, ktoré jednoducho premárnili svoj potenciál, pretože ich komiksové predlohy sú omnoho lepšie. Loki ostal či už v prípade 4. fázy a zatiaľ aj v rámci tej piatej, najlepším seriálom aký Marvel Studios v rámci MCU natočili. Príbeh je priamo nadviazaný na koniec 1. série. Ako keby ste čítal dvojzväzkovú knihu a teraz by ste začali čítať druhý zväzok. Presne tak ako to opisovali aj tvorcovia. To znamená, že celý čas sa rieši to, ako zachrániť samotnú agentúru TVA a aby nehrozila skaza ako na to upozornil Ten, ktorý zostáva. Znovu dokazuje aký je geniálny záporák a o čom všetkom vedel a lišiacky to zatajil. Ale Loki nájde riešenie, ktoré ani samotný Kang nečakal, aby zamedzil hrozbe príchodu nekonečného množstva jeho variant (teda aspoň dočasne). A viac prezrádzať ani nemôžem. Len som zvedavý ako sa vec okolo Kanga vyvinie ďalej a aké iné karty ešte skrýva v rukáve. Je to napínavý príbeh, plný dobrých zvratov a pomerne osudový. Pri poslednej epizóde mi behal až príjemný mráz po chrbte. Pán z IGN hovoril, že ako sprznili Lokiho a že to nie je taký Loki, aký by mal byť. Vôbec netuším ako na takúto blbosť prišiel, keďže je presne taký, aký by mal byť. Tom Hiddleston podáva v rámci tejto Marvel postavy svoj najlepší výkon, odkedy sa ako Loki objavil v MCU prvýkrát, v roku 2011. Rovnako výborná je aj Sophia Di Martino ako ženská varianta Lokiho, ktorá má výborne napísanú svoju postavu. Všeobecne platí o postavách v tomto seriáli, že sú scenáristicky výborne napísané, majú skvelý building ich charakterov a srší z nich výborná vzájomná chémia. Všetci si vás hneď získajú a záleží vám na nich. Preto ma potešil na vysokej úrovni opäť aj Jonathan Majors ako dychberúci a krutý vládca Kang (zároveň koktavý a trochu prdlý Victor Timely) a je škoda, že zrejme bude kvôli jeho súkromným prešľapom asi preobsadený. Gugu Mbatha-Raw a Tara Strong ako Ravonna Renslayerová a umelá inteligencia Minútka boli veľmi fajn bad-ass postavy. No a aby som to uzavrel, tak veľmi ma potešili výkony Owena Wilsona ako Mobiusa a som veľmi rád za ďalšiu príležitosť zažiariť po mnohých rokoch aj pre Ke Huy Quana ako komického mechanika Ouroborosa. Technicky je to tiež veľmi kvalitne natočený seriál, na ktorý sa príjemne pozerá, pretože hra s kamerou je na vysokej úrovni a mali zaujímavé nápady na jednotlivé zábery. CGI je napriek nižším rozpočtom, ktoré seriály od Marvelu majú, rovnako kvalitne spracované a efekt špagetizácie je zatiaľ v tomto seriáli najkrajší (keďže už sa 2-krát v MCU objavil). Hudba je priam až elektrizujúca a jednoducho skvelá. Príjemne podtrhuje dianie na obrazovke. Kostýmy, masky a zasadenie deja sú nápadité a tvorcovia si dali záležať na atypickom štýle celej agentúry a jej zamestnancov.  Takže toto je jeden z mála MCU seriálov, ktoré od roku 2022 mali premiéru a namiesto sklamania veľmi príjemne prekvapili. Ten kto ešte na Marvel nezanevrel, by si mal Lokiho určite pozrieť. Možno už vlastne nič lepšie v rámci MCU nikdy nepríde (v seriálovej tvorbe). () (menej) (viac)

carodejb

Prvá séria ma nadchla, ale bolo tam cítiť priestor na rozvoj. A páni, že to využili. Jasne, má to slabiny, ako väčšina príbehov o cestovaní časom, ale dejovo to bolo plné prekvapení smyčiek a uzlov, ktoré boli nápadité a napínavé. A záver? Krása. Skvelý character arc.   Výborné výkony, hudba, set dizajn k tomu a máme, spolu s VandaVision ukážku toho čo by Marvel v seriáloch mal byť. SF využívaný ako podklad pre osobné príbehy a  fascinujúce špekulatívne nápady. Secret Invasion sa po tomto môže ísť zahrabať do najhlbších pekie zbytočnosti a trápnosti. ()

hynn3k

Překombinovaná nuda. Ale má to vysoký produkční hodnoty, tak se na to aspoň dobře kouká. Do budoucna prosím nešetřit na scenáristech. ()

Hyperbolic

This is MCU? This is what MCU’s supposed to be. Loki se opět ukazuje jako jedna z nejlepších postav univerza hlavně díky péči a lásce tvůrců i všech zapojených. Spolu s první sérií to je jeden velký příběh, srovnatelný s těmi, které patřili OG Avengerům. Některé scény kolísaly, chvílemi tam bylo příliš WTF časově-nevědocké-divno-logiky, ale nad tím rád mávnu rukou. Celkově je ten příběh silný a postavy jsem si oblíbil. ()

inmax

První série mě asi bavila víc, díky novým postavám, prostředím a principům. Ale druhá mě ve finále taky rozsekala, takže se nebojím jít do plnejch. Navíc to vypadá, že se nebáli seriál ukončit a nenatahovat ho donekonečna, takže za to taky body plus. .Aktuálně to nejlepší z Marvelu. ()

adamix

Krásne finále. A celkovo aj so zaujímavým priebehom, prakticky takmer bez akcie ale so sofistikovaným scenárom, ktorý v iných podobných marveláckych seriáloch nenájdete. Loki zakončil svoju 14 - ročnú púť naprieč všetkými fázami dnes už pomaly rozpadajúceho sa MCUčka a ako postava dospel. Spočiatku mi už pri prvej sérii vadilo, že z neho urobili zamilovaného dobráka, ale tu som to tvorcom už odpustil a dočkal sa takého konca, o akom sa mu možno ani nesnívalo. Medzi postavami je chémia a do sympatického dua Hiddleston - Wilson sa pridal aj ,,Kraťas" z Chrámu skazy. Sophie je takým piatym otravným kolesom na voze, ale spomedzi ostatných diesneyovských feministických postáv je stále tou príjemnejšou. Trochu mi je ľúto, že takéto kvalitné neboli aj ostatné marvelácke počiny z obdobia posledných štyroch rokov. Posledná epizóda je geniálna, až slzy v očiach a radosť na duši vyvolávajúca. ()

Cermicek

Snažim se na to nahlížet ze všech možnejch úhlů pohledu, podobně jako se Loki snaží vyřešit otázku časo-prostoru, a pokaždý mi z toho vyjde solidní za tři. Prvních pět epizod (což je vlastně 83.333%) je celkem nuda, kde se divák snaží přijít na to, co tím vlastně básník chtěl říct?🤔 a vlastně se přesvědčuje, že už to teda dokouká (většinou v tomhle bodu dávám od seriálu ruce pryč). Tady jsem ale (i díky čsfd) dal Lokimu druhou šanci a nakonec jsem asi rád, páč finále se vskutku povedlo. Povedlo se v tom smyslu, že i původní pesimista si v hlavě začne přetáčet, tak jak to teda nakonec bylo🤔. Osobně mi to vyšlo celkem kladně. Když si totiž odmyslim nudnou natahovačku a zohlednim herecký výkony a Lokiho charakterovej twist, jsem asi spokojenej. Musim se teda i přiznat, že osobně je Loki (ten "opravdovej" = z norský mytologie) asi můj nejoblíbenější bůh z dětství. Možná proto jsem ale na něj vlastně tvrdší, páč nechci dopustit, aby mii někdo kurvil dětský ideály!!😉. Takže závěrem: určitě existujou lepší seriály, ale v Marvellovskym konglomerátu (především z poslední doby) to určitě patří k tomu lepšímu/nadstandartnímu! ()

TR4XY_CZ

Tady není o čem mluvit. Mé očekávání byla vysoko a i tak jsem byl překvapen z toho, jak úžasný to bylo. Celá druhá série (možná až na třetí epizodu) je v mých očích naprosto perfektní Marvel. První série byla oproti tomuhle jenom takovej malej setup. Tady jde o všechno. O všechen čas. Doslova. Ta osudovost, ta promyšlenost a ta láska k tomu materiálu, kterou tady tvůrci předvádí, vás prostě posadí na prdel. Pokud teda nejste jako kenkaku, tedy autistický... ehm kokot. Všichni herci jedou na plný plyn. Hlavně Tom Hiddleston, který udělal z Lokiho snad tu nejlepší postavu v MCU. Je prostě vidět, že když se chce a když se tomu dá čas, tak Marvel pořád dokáže zázraky. Finální epizoda nejenom, že byla spektakulární, ale zároveň prolomila tu kletbu slabých finálních epizod MCU seriálů. No nemilovat to ty pyčo! 10/10 ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney || Rozpočet: N/A || Sláva! Konečně se Marvelu něco podařilo. Loki byl naštěstí sázkou na jistotu od začátku. Po všech propadácích si ale člověk nikdy není jistý. Druhá série pochopitelně ihned navazuje na konec S1. Protože však už z jiných filmů víme, kam se situace s Kangem posunula, je cliffhander z jedničky odbyt během dvou epizod, které jsou asi nejslabší z celé druhé série. Pak už to jde nahoru, nové postavy jsou fajn (Ke Huy Quan si krade veškerý prostor pro sebe a je zřejmě nejsympatičtějším novým přírůstkem do MCU), Sylvie je pořád na facku, set design je famózní a příběh docela snadno pochopitelný, stravitelný, a především tak akorát odstřižený od zbytku MCU. Sledovat samotného Lokiho totiž už ani nemá smysl, kdyby postava nebyla natolik oblíbená. Loki S2 existuje spíš pro to, aby zalepil několik děr z Ant-Mana 3 a Dr. Strange 2 a celé to kantovské šílenství konečně trochu nasměroval. To by ale nesměl být Majors takový dick. V seriálu je naštěstí skvělý a zajímavý (mnohem více než v S1). To že se s ním Marvel asi nadobro rozloučí je věc jiná. Poslední dvě epizody solidně gradují a daří se jim nastolit epičnost, která předchozím epizodám silně chyběla, až to diváka mohlo i nudit. Závěr to tedy zvedá na lehký nadprůměr. Kdyby ale další série Lokiho nevznikla a tímto jeho příběhová linka nadobro skončila, nezlobil bych se. 70%. ()

ESNYR

Přišlo mi to jako "výplňový díl" v seriálu, jen roztáhlý na celou serii. 2 díl : Bídák Brad - k ničemu // 3 díl : 1893 - popírá co říkal Kang na konci první serie // 5 díl : Věda/Fikce - opět k ničemu // 6 díl : Velké poslání - opakování opakovaných opakovaní. Celá druhá serie by se dala zhustit do 2 dílů a přilepit na konec první serie. Sylvie nevyužitá, OB otravný prvek, Ravonna odsunutá na třetí kolej, Mobius znuděný "tatík" a Viktor zbytečná postava vytvářející chaos v tom kdo je teda Kang. Zmatený závěr dává tušit že autoři moc nevěděly co s druhou serii dělat. Předpokládám že 3 serie už nebude. ()

Lukyys11

Konečně zase nějaká pecka od Marvelu. Každý nový MCU projekt je horší a horší, ale tohle nemělo chybu a jsem rád, že Lokiho nezkazili. Seriál si jede hezky ve vlastních kolejích, necpe tam žádný zbytečný postavy, má to skvělý a hlavně SMYSLUPLNÝ příběh narozdíl od Secret Invasion a po vizuální stránce je to opravdu nádherné. Každou postavu si zde zamilujete a zajímá vás, jak to s každým v tomto seriálu vlastně dopadne, takže skvělé napětí až do posledního dílu. Tom Hiddleston je neskutečně skvělý herec a pro roli Lokiho se narodil a tento seriál to akorát dokazuje. Zakončení bylo kulervoucí a jsem zvědavý, jak se postava Lokiho bude vyvíjet dál, protože od prvních Avengers prošel Loki opravdu velkým vývojem a změnou. No prostě pecka, ať ten Marvel dělá seriály takto, skvělá práce! ()

Juraxin

•Konečne je tu marvel seriál o, ktorom môžem povedať že je fantasticky. Ide o projekt, ktorý je tak silný seriálový a emočný zážitok, ktorý ťažko nájdete v albume v marvel projektoch za poslednú dobu. Jednoznačne z filmárskeho hľadiska niet čo seriálu vytknúť. Loki nám ponúka skvelý scenár plných nápadov čo v svete mcu niet až tak často vidieť. Okrem toho aj bravúrnu réžiu, skvelé efekty, kameru, kulevrujucu hudbu ,humor a nespočetne odkazov na scény ,ktoré sme pred tým už videli. Taktiež aj herecké obsadenie ma tu dosť čo ponúknuť a nikto tu nie je na zvýš. Vzťahy medzi nimi sa dokonale vyvíjajú, a do slova vás do deja ťahajú. A Loki  nám týmito aspektami stále ukazujú že marvel dielni ide vytvoriť stále niečo veľkolepe z čoho doslova všetci padneme na zadok. A po pozretí každej epizódy chcete vidieť viac takýchto marvel seriálov. Jednoducho ide o dokonalosť, aj napriek dvom horším dielom. Ale napriek tomu ide o seriál, ktorý je skvelý, a určite by si zaslúžil vašu pozornosť ako aj viac dielov, lebo ide o príbeh, o ktorom si dovolím povedať že je budúcnosťou sveta mcu. Ale vyslovoval by som to dosť opatrne, aby lokiho nepokazili presne tak rovnako ako mandaloriana 3 sériu 9/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD