Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

CheeseFigure

Prvá séria ma bavila o dosť viac. Či už príbehom, alebo aj samotným Lokim. Ale poďme postupne. Tešili ste sa, po finále prvej série, na TVA pod vládou Kanga, ktorého nám Ten, ktorý ostáva vykreslil ako veľké zlo? Tak smola. Loki spraví časo-šmyk a hotovo. Celkovo ma príbeh tejto série nebavil, prišiel mi zbytočne natiahnutý. Podľa mňa by sa to dalo stlačiť aj do filmu. Prvé epizódy sa zmätočne behá a Loki mi príde ako vedľajšia postava svojho seriálu. Taktiež Tom Hiddleston mi prišiel znudený, ako by ho to ani nebavilo. Našťastie sa to v piatej a šiestej epizóde mení a Loki sa stáva centrom diania (ešte aby nie, keďže sa to volá Loki). Taktiež mi tu chýbal nejaký výraznejší zloduch. (SPOILER: Na nejakú zlú variantu Kanga zabudnite. Jediná varianta je tu Victor Timely a ten nie je vôbec zlý. Rola ,,zloducha" je prenechaná Renslayerovej a Miss Minute, ktorá je celkom desivá, čo je fajn. Bohužiaľ sa s ňou hrdinovia ľahko a rýchlo vysporiadajú. KONIEC SPOILERu). Aby som ale len nekritizoval, tak niektoré vtipy boli podarené a rovnako chválim aj novú postavu Ouroborosa. Taktiež Owen Wilson bol fajn. A stotožňujem sa s internetom, že finále bolo celkom emotívne. Takže nebolo to úplne zle, len po prvej sérií celkom sklamanie. ()

Mukade

I like that sh*t, ale muselo to byť strašne lacné natočiť lebo je to takmer "inscenácia", všetko pekne indoor, v jedných a tých istých chodbách, väčšinou. Plus opakovane to isté nicmoc CGI. Lol. ()

Pes

Marvel je sračka. Sračka, ktorá cieli na mladé sračky. Nové filmy, nové seriály... To všetko je cielené na mladú generáciu. Teda... Malo by to byť cielené aj na mňa... Lenže moju dušu zatrpknutého dedka neojebe farba a efekty a nejaký priblblý hrdina. Neviem prečo ale new-gen Marvel filmy ma bavili. IronMan1,2,3, Thor, Avengers... Celkom príjemné zabijáky času, pri ktorých netreba rozmýšľať a vieš si pri nich v kľude vychutnať predražený kinopopcorn. Potom prišli na scénu Strážcovia Galaxie - asi najlepší film od Marvelu, celé sa to začalo spájať a zlievať... dopadlo to všetko nejak a teraz sme tam kde sme - po uši zahltení sračkami... Loki je krásna výnimka. Napriek tomu, že má samozrejme slabšie chvíle, ničím ma neurazil. Tému času resp. mnohovesmíru mám rád a som šťastný, že tento Marvel nie je ďalšia sračka. ()

VesVes

Musím smeknout před autory, že se jim to opravdu povedlo. Jeden z mála seriálů/filmů, který po jeho závěru zanechá emoce i na několik dnů. Tom to ve finále prostě zahrál perfektně, kdy jen jeho pohled říká naprosto všechno o tom, proč je tam, kde je. To mě dostalo. ()

Updated_Cake

Absolutně nepobírám, co se děje v Marvelu. Poslední dobou filmy ani seriály za moc nestojí, i ty lepší kusy jsou víceméně spíše průměr nebo nadprůměr i v měřítkách komiksovek, herec Kanga je odsouzený násilník, který neumí hrát a jeho výkony za jeho postavu byly diskutabilní. A stejně je 2. série Lokiho něco, co se dá bez mrknutí oka přirovnat k dobrým časům MCU, možná bych se ani nebál to hodit do nějaké top příčky. Ať už to člověk vezme od scénáře, který je vynikající, propracovaný, přes efekty, hudbu až k hereckým výkonům... Tom Hiddleston v tom seriálu nechal kus sebe a upřímně mě šokovalo, kam se jako herec posunul od doby, kdy jsem ho poprvé viděl v 1. Thorovi. Owen Wilson a jeho posunky a vtipná mimika seriál oživuje i do vtipné části. Postavu OB jsem si jednoduše zamiloval, Sylvia byla taky skvělá. A teď zbývá otázka, proč tohle nejde udělat i s filmi a ostatními sériemi? To není vyloženě tak, že Marvel to neumí dělat, tady je důkaz, že to jde, tak kde je problém? V závěrečném díle 2. série si Marvel na sebe upletl docela tuhý bič a těžko říct, jestli Lokiho sólovka nepřijde vniveč vůči zbytku MCU. Protože jak Marvel už ukázal, dokáže krásně a jednoduše ignorovat to, co sám napsal, např. v Eternals. Postava Kanga v podání Jonathana Majorse je opět nezáživná, jako jsem ji považoval od začátku. A není to scénářem, který je skvělý, ale Jonathan Majors nemá absolutně pro tohle vlohy. Byl to strašný výběr pro tuhle postavu a ve světle posledních událostí jsem docela rád, že od Marvelu dostal padáka a už se na plátně neukáže. Raději zkousnu přeobsazení než akceptovat to, že tento "herec" měl být v budoucích letech hlavní záporák celého MCU. Herec Kanga je tak ale vlastně jediným negativem, co můžu seriálu vytknout a se kterým Marvel popravdě nemohl moc dělat ze dne na den, takže to i rád odpustím. A budu doufat, že se Marvel začne tímto směrem vydávat častěji, protože tady do sebe vše zapadlo perfektně jako dílky skládačky a jako celek to je bez pochyby to nejlepší, co má Marvel v poslední době za sebou. ()

Raziel811

Za mě jedna z nejlepších Marvelovek. První sezona byla skvělá, ale druhá je naprosto výborná. CGI je zde jen na výpomoc a vše se točí kolem příběhu. A ten je asi nejlepší ze všeho, co MCU vyprodukovalo. Proti tomu, co se zde dělo je Thanos jen pouliční rváč a lokální problém. Owen Wilson nebyl vyjímečně na zabití a naopak Hiddleston byl perfektní. Jeho přerod ze sobeckého parchanta do někoho, komu na něčem záleží je nenásilný a příjemný. Musíte být fanda MCU a dívat se ze zvýšenou pozorností (zkrátka se věnovat tomu, na co koukáte), ale výsledek je perfektní ve smyslu "zde si sedlo opravdu všechno - od výpravy, přes efekty, střih, vyprávění a herecké výkony". ()

Dannyss

Luxusní podívaná! Druhá řada Lokiho je pastvou pro oči a jedinečný zážitek, který jen těžko najdete v jiném projektu od Marvelu. Velmi bravurně zvládnutý scénář, vizuální efekty, hudební složka a kamera. Přestože se zde zachází s časem v hojném množství, je vidět, že si tvůrci s logikou pohráli na solidní úrovni, ačkoliv pár smysl nedávajících situací by se jistě našlo. Výborné herecké obsazení, jejich vývoj a vzájemné interakce příběhu skvěle prospívají, zkrátka radost pohledět, jaký seriál spatřil světlo světa. Celá druhá řada náramně využívá humor a nespočet odkazů na již viděné události. Vydařený seriál, který má sice dva slabší díly, ale zato zbylé čtyři jsou až téměř dechberoucí. S ohlédnutím se zpátky však musím říct, že šest dílů bylo možná málo, jistě by si Loki zasloužil propracovat do vícero dílů, přesto se bude jednat o jeden z nejlepších Marvel seriálů, který jen těžko bude hledat konkurenci. 9/10. ()

Langosos

Tady není o čem mluvit. Moje očekávání bylo vysoko, a i tak jsem byl překvapen z toho, jak úžasný to bylo. Druhá série lokiho je jeden z nejlepších marvel seriálů který vyprodukovaly. Opravdu po tolika fejlech jako ms marvel, she hulk, moon knighta, ale hlavně nudného třetího antmana jsme se konečně dočkali opravdového prvotřídního bangeru který s každou epizodou nezastavuje, ale naopak brutálně zrychluje svými nápady, zasazením, ale hlavně dialogy samotných postav. Tom Hiddleston podáva v rámci Lokiho postavy najlepší výkon, od kdy se poprvé objevil v MCU. To samé říct o Owenovi Wilsonovi, který si užívá s Tomem každičkou scénu na place. Výborná je i Sophia Di Martino jako ženská varianta Lokiho, která má výborně napsanou postavu a je to hlavní hnací motor pro Lokiho postavu. Všeobecně všechny postavy, které se vrátili z první série odvádí skvělé výkony, až na Gugu Mbatha-Raw jako Renslejrovou a miss  minutku, které za mě tam byly na strašně malou dobu a jejich výkony nebyly moc identické oproti první sérii. Ovšem musím pochválit hlavně nové postavy hlavně oskarového Ke Huy Quana jako OB, si mě dostal do náruče, a já doufám jestli ho ještě někdy uvidíme. Ale asi to nejlepší na konec je samozřejmě Jonathan Majors jako Kang a Viktor Timely. Majors si krade pomalu každou scénu pro sebe přes jeho brutální charisma a herecké výkony, a tady se teprve ukázal jako pravá budoucí hrozba pro další Avengers. A jeho nejlepší dialog: You can't scale infinitely growing multiverse. It's like trying to divide by zero je naprosto geniální metaforická narážka že jsem se nemohl zasmát. Příběh a zápletka celé série se točí hlavně konceptem ohýbání multiverza a přepisování budoucnosti díky pomalé destrukci TVA je naprosto dechbedoucí. Co musím hlavně vyzdvihnout je CGI na seriálové poměry, které se dokázalo nějakým způsobem využít. Samotné souboje zde moc nejsou až na první 3 epizody, které mají parádní choreografii a styl soubojů pěst na pěst. A hudba, o té se nic říct nedá. Je prostě perfektní a samotné tikání hodin v pozadí pomalu každého tracku mi vykouzlilo úsměv na tváři. Samotný konec mě neskutečně nechalo chladným bez emocí, jak to dokázali pane bože skvěle odvyprávět, a Lokiho postava se díky tomuto seriálu perfektně zakončila. Vlastně když to tak vezmu, druhá série Lokiho nemá pomalu žádnou chybu čemuž se ani nedivím. Všechno prostě funguje na jedničku opravdu co jediné mohu říct je ta trochu pomalejší první půlka a některé herecké výkony. 9.5 z 10. ()

MatyRock

Nečekaně skvělý Loki i na podruhé. Příběh je oproti první sérii výrazně komornější, nejvíce ze všech lokací zaujme TVA, přesto osudovější. Tvůrci zručně a nekompromisně naváží na finále předešlé série, a člověk by ani nepoznal, že se částečně měnil tvůrčí tým. Loki oplývá nesmírně silnou preprodukcí, promyšleným scénářem, výbornou hudbou, kamerou, setdesignem a herci. Tom Hiddleston jako vždy kraluje, Owen Wilson baví a nově příchozí Ke Huy Quan krásně zapadne. Jen Sophia Di Martino a její role v příběhu mi tentokrát ne úplně sedla. A to jsem jí měl v první řadě fakt rád. Finále je hořkosladké, nečekané a narativně bezchybné. Loki si během celé své existence, a především ve svém seriálu, prošel obrovským smysluplným vývojem. Nejen že druhá série Lokiho kvalitativně převyšuje cokoliv z komiksových projektů letošního roku, ona může jít do přímé konkurence s těmi nejlepšími. 9/10 ()

ReproBoy

Celej Marvel se může jít s těma přibuzlejma transgender terminator aligator sračkama jít směle zahrabat. Jedinný, co se mi od Endgame líbilo bylo What If a samozřejmě Loki.  Ta druhá serie je o poznání tmavější, taková “detektivka”, něco jako Silo, kde do konce netušíme (a spoilerů mohlo být hodně, ale ani jeden nebyl ten správnej) a dopadne to uplně skvěle - smutně - správně. Čuměl jsem jak puk, za mě seriál roku, děkuji, dávám plný počet.  Teď už se ale od Marvelu není zase na co těšit pár let, tak snad natočej to pokračování Sila. ()

Stepan.Frank

Poslední dvě epizody jsou neskutečný nářez! Jen je škoda, že takové nebyly i první čtyři epizody... Ty působí jako zbytečně protáhlý úvod k tomu co se stane právě v posledních dvou. Kdyby to jen  bylo naopak, a ta bezduchá nuda první až čtvrté epizody byla narvána do dvou dílu a zbytek série by více natáhnul a rozvinul Lokiho epický "time slipping" a zánik celého Multiversu. MCU je na  pokraji smrti a můj zájem o tento sdílený vesmír už před nějakou dobou upadl. Na druhou sérii  Lokiho jsem se podíval tak trochu z povinnosti a poslední dvě epizody mi ukázaly, že se stále může jednat o silnou a napínavou podívanou, co se MCU týče. Stačí aby šlo o osobní  příběh, pěkně napsané postavy, a máte vyhráno. Jak jsem už ale zmínil na začátku, je obrovská  škoda, že tohle všechno přijde až v poslední třetině série. I přesto mé hodnocení značně stouplo  díky epizodám "Science/Fiction" a "Glorious Purpose", které mě skutečně vtáhly do celého příběhu, a skvěle napsané momenty mezi postavami Lokiho, Mobia a Sylvie mě dokonce zahřály u srdíčka.  Po dlouhé době jsem něco cítil při sledování MCU projektu. ()

MrMartinTm

I když si myslím, že 2. řada Lokiho je slabší, než ta první, stále se jedná o jednu z nejlepších věcí, co Marvel kdy stvořil. Shrnu to velice rychle, ale celý seriál se dá popsat jako naprosto perfektní. Od nádherných setů, kostýmů, kulis a celého vizuálu, přes fantastickou hudbu, bombastické herecké výkony a naprosto skvělý a emocionální příběh. Scénář je neskutečně silný a 2. řada Lokiho je po fakt dlouhé době projekt, u kterého jsem si připadal, že byl opravdu psán člověkem a ne umělou inteligencí, co se snaží napodobit tradiční blockbuster. K tomu si přidejte jedno z nejlepších a nejsilnějších finále v celém seriálovém Marvel světě (a to počítám i věci jako je Daredevil) a máte prostě božský seriál. 8,5/10 ()

555borac555

Druha série je ještě lepší než ta první. Koho by napadlo, že zrovna Loki se stane u mě jednou z nejlepších postav z celého MCU. Jeho charakterový progres je fenomenální. Skvělý vizuál, postavy, nápady, osudovost a ty zvraty. Skvělé budovaní zvědavosti na budoucího nepřítele kanga a jeho varianty. A soundtrack. To je dokonalost. Letos Loki a Strážci galaxie ukazujou, že marvel má pořád co nabídnout. Zasloužených 9/10. ()

tein

Klasickej průměr ale jak se říká mezi slepými jednooký králem. Některé epizody jsou opravdu docela nudné a zdlouhavé. Formát seriálu tomu ale rozhodně prospívá, protože být to natočeno jako film tak je to určitě další mega propadák. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD