Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Salus

Dodnes nepochopený (mnou) seriál. Jak může něco tak blbého zbláznit celý svět? Jak říká sežant Murtaugh: "na to jsem už vážně trochu starej" ()

wobufet

Začátek super. První serie - Kanto, je výborná. Časem děj začíná stále slábnout a slábnout, až u poloviny Johta dojde k stereotypním nudným blbostem. Už sem se na to chtěl vykašlat, když se pak objevil výborný Hoenn, a klasické epizody "o něčem" se vrátili. ()

MAST3R

Skvělí seriál. Nesmíte to hodnotit jako dospělí, jelikož to není seriál pro dospělé. To je stejný jako by děti hodnotily seriály pro dospělé, taky by asi všude dávaly odpady :-). Když tento seriál začal u nás tak mi bylo asi 8let takže si to velmi dobře pamatuji viděl jsem skoro všechny díly co tu běželi + mám doma ještě snad 4 sbírky kartiček. To hodnocení co mu udělujete je jaksi mimo. ()

Miyamoto

Nadávejte mi, označujte mě jak chcete, ale pro mě byl tenhle seriál první anime které jsem viděl a fakt hodně mě to (narozdíl od třeba Digimonů) bavilo:-D ()

M0rSalis

Nechápu že Pokémoni mají tak nízké hodnocení, polovina z lidí co tomu teď dává odpad, určitě jako malý seděli u televize a pomalu ani nedýchali ... Pokémoni byli každopádně jediný dobrý japonský seriál té doby (Bey-blade, Digimon, apod. byly nechutné napodobeniny). Pár posledních sérii už ale stálo za prd ... Závěrem: pika, pika ()

Druhácena

Dvě hvězdičky za to, že sem na to ze začátku docela pravidelně koukal, ale pak to začalo bejt na jedno brdo. Když dneska uvidím děcko s batohem s pikačůem, tak si spíš řeknu že rodiče asi nemaj dost peněz... Jo a souhlasím s tím, že se seriál dorazil, když přezpívali tu už tak dost divnou písničku do češtiny, fakt úlet. Zlatý Kačeři se Střihavkou a Čokem. ()

odpad!

naši si prý mysleli, že nemůže přijít větší kravina, než Šmoulové, ale tohle je krutě vyvedlo z omylu, roztomilé to není ani trochu, poučení žádné, akorát se tam mlátěj vymyšlené zrůdičky, nepouštějte k tomu děti (ani dospělé)! ()

glaedrr

Někdo vyrostl na Budulínkovi,Karkulce,Ptáku ohniváku já se koukal na pokémony.Je to sice naprostá blbost,ale ještě ted ve mě pohled na pikachua vyvolá nostalgické vzpomínky.Bylo to naše mládí,možná promrhané,ale nás to jednoduše bavilo. ()

Tomasson93

Jsem Ash Ketchum a chytím je všechny! To je prostě moje dětství! Sbíral jsem je do svého alba a nemohl si nechat ujít jediný díl! Řekněte, nebylo to lepší než nějaká Hannah Montana?! ()

@nthr4X

Nemůžu si pomoct ale mě se japonské animáče líbí. Nemůžu ho dát do odpadu taky jsem v dětství zažil tu ''mánii'' :) Dnes už to jde brát jen s úsměvem... ()

BillieJoe

"My chráníme svět před velkou zhoubou, před láskou, krásou, štěstím a touhou!To ta největší jsou totiž zla, co kdy naši Zemi ovládla! Jesse! James! Zlí Rakeťáci už jsou zase tady! A zamří vám všechny vaše snahy! Mňáááu, se vším všady!" Omg! :D Nemůžu uvěřit tomu, že si tuhle blbost ještě pamatuju, ale fenomén Pokémon mě dostal, užila jsem si náhodou spoustu srandy, kdy mě můj kamarád coby bojový Pokémon dal pěstí do nosu :D No jo, sice to byla sračka, ale ty zvířátka byly roztomilý :) Dávám 3* už jen za ty super vzpomínky a Charrizard je the best :D ()

ZAUME

Je to svým způsobem totální blbost, ale dvě věci této nekonečné pohádce nemůžeme upřít: ovlivnili téměř všechny děti světa a roztočili éru příšer s nadpřirozenými schopnostmi, které dokáží být dobré, ale i zlé. Žádná podobná napodobenina(Digimon, či Bayblade) se netěšila takové obliby jako právě Pokémon ! Sláva mu ! ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)