Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Jack.Pott

Zábavné jako staré dobré thrillery s Michaelem Douglasem. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem pochopil, co to študoval tým výzkumníků za texty a na jakou konspirační síť narazil Joe Turner, ale obtížně prohlédnutelná mlha indicií se vlastně do Tří dnů Kondora hodí. Potěšila mě humanistická pointa v závěru, kdy Turner rozpráví s cynickým pragmatikem ze CIA. "Děláme prostě to, co od nás čeká veřejnost. Jdeme za jakoukoli cenu po ropě, protože to je klíčová surovina a až začne docházet, až nebudou pohonné hmoty, až propuknou problémy se zásobováním a hlad, potom bude lidi zajímat pouze, jestli jsme jim zajistili prostředky nezbytné k životu. Zahraniční zpravodajské služby to dělají úplně stejně." "Ale to je predátorská morálka," procedí Turner s tím, že zákonům džungle se odmítá přizpůsobit. ()

papuchalk

Redford po přečtení předlohy řekl Pollackovi, že to je „docela blbina“ a že neví, jestli to vůbec bude chtít točit. Mno, jelikož jsem ze špionážní branže přečetl celkem zásadní historické reálie, které byly pochopitelně na uplně jiné úrovni, docela ho chápu : ) Do své doby zapadá perfektně, a beru ho spíš jako takové nakousnutí problematiky spiknutí na nejvyšší poltické úrovni. Opravdové pecky přišly později. Takový JFK je daleko závažnější a dotaženější co se týče obvinění systému, Kozoroh 1 je sice značně smyšlený, ale o to víc děsivý. Podle mne je Kondor nadhodnocený film. Čistý průměr ()

martins

Skvělý špionážní thriller o likvidaci jedné buňky uvnitř CIA, když z celé skupiny přežije jediný Joe Turner alias Robert Redford, který za pomocí náhodné známé Kathy(Fay Dunaway) rozkrývá pozadí této likvidace. Skvělý je i Max von Sydow v roli zabijáka Jouberta pověřený jeho likvidací nebo téměř nepoznaný v kníru maskovaný Cliff Robertson(Příliš pozdní hrdina) v roli jednoho z důležitých mužů CIA Higginse. Do Československa přišel film až v polovině 80.let, vzhledem k povaze film(prohnilá CIA) dost překvapující. Od té doby si dávám pozor na pošťáka. ()

DaliborekD

Tak tomuhle se říká hodně volná adaptace :-) Úplně nechápu, proč se Pollack rozhodl adaptovat kvalitní a populární novelu a pozměnit jak většinu děje, tak charaktery postav. Trochu plýtvání materiálem, ne? Film ale sám o sobě funguje dobře, má takový ten poklidný 70-tkový feeling. Sice herci pronáší každou větu s nasazením, jako by šlo o závěrečnou scénu z Hamleta, hudba je hravá jako by šlo o konverzační komedii (né vždy, ale některým scénám to dává nechtěnou komiku, alespoň z dnešního pohledu) a závěrečný zvrat, který má filmu dát přesah s prvky společenské kritiky je naroubovaný hodně uměle, ale odsýpá to svižně a atmosféru se daří držet po celou stopáž. Ze špionážních thrillerů z té doby patří Kondor určitě k těm povedenějším. ()

generalmagor

Sydney Pollack opět potěšil tímto vynikajícím snímek s Robertem Redfordem v hlavní roli. Celý film jsem byl psychicky v roji a když film skončil, uvědomil jsem si, že mé nehty a pivo je pryč. Film tě neskutečně nechá po celou dobu v napětí, že si ani nestačíš skočit na záchod... Což o to, ani si neuvědomíš, že se ti chce. Kondora si hned velmi rychle oblíbíš. Robert tomu dodává ten správný šmak. Bravo. ()

jack_scott

Velmi kvalitní špionížní film, který je však...takový nemastný a neslaný. Ničím fakt zvláště nezaujme. Je to škoda. Film je dnes už hodně oldschool, to beru, ale rozhodně šlo natočit ho zábavněji. 70% a ***. ()

bigjames

Lehce nadprůměrný špionážní thriller, kterému punc výjimečnosti dodává ústřední dvojice - vtipný Robert Redford a nádherná, okouzlující Faye Dunaway. Závěr a pointa také za jedna. ()

rbrandt183

Na túto konspiračnú drámu ma nalákal fakt, že Condor bol vzorový charakter pre Kevina Mitnicka, slávneho hackera 80tych rokov, ako to spomína vo svojej knihe Ghost in the Wires. Dáva to zmysel, či už len kvoli scéne so stopovaním hovoru (phone phreaking), kde hlavný hrdina úspešne nachádza hlavu konšpirácie (Mitnick bol fanatický do podobných trikov). Film celkovo ubehne rýchlo, jediné, čo mi prekážalo, bolo príliš rýchle zblíženie únoscu a rukojemníčky. Nevravím ale, že im to spoločne nepristalo. ()

Aniki

Tech pet davam tak trochu i z nostalgie,neboť jsem snimek sledoval jako malej kluk a uz tehdy se mi neskutecne libil. A oceňuji i sebe,neb jsem si ve svem utlem věku dal tak nějak děj dohromady i s pointou.....mozna s malou dopomoci sveho otce,přiznávám. ()

muti

Nebyť zbytočnej ťahanici s random ženskou so Štokholmskym syndrómom by to snáď nestratilo na napínavosti. CIA inside CIA už bolo trošku moc, a jeho Bondovske zručnosti civila boli taktiež pozoruhodné. Ak keď vám každý zvihne telefón a hneď vyklopí všetky info tak je hneď svet jednoduchší. ()

Mikecat

Vynikajúci špionážny thriller, škody tej krásnej miešanky v úvode a Redford vie fakt rýchlo behať, jedna posteľná scéna pod plachtou, kde nieje nič vidieť. Analytické stredisko sa môže stať útokom, ak príde na niečo, čo nemali odhaliť.  Skrytá reklama Holliday Inn. "Vy pitomče, víte co jste nadělal škody?".."To doufám!" ()

Nerajohn

Začátek s vyvražďovačkou je vynikající, prostředek trochu zdlouhavý. Scéna s vrahem ve výtahu anebo postava pošťáka ale stojí za to také. ()

gu-staff

Docela fajn film na pondělní večer. Člověk u něj nemusí moc přemejšlet, ale přitom není blbej, nebo nudnej. Redford + Faye docela fungujou, a celý to pěkně drží pohromadě. Na tu dobu - slušný 4*. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)