Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Lavinia

Sladká nostalgie mládí! Napínavá špionážní zápletka, pamatuji, jak jsme v dobách dávných slintali blahem nad tímto filmem, když nám byl mimořádně jednou dopřán. Na rozdíl od všech těch ostatních hnusností. ()

Godhaj

,,What would you suggest?“ ,,Personally, I prefer Europe.“ Tohle je krásný příklad staré dobré kvalitní filmařiny. Žánrová lahůdka s vynikajícím Redfordem, krásnou a křehkou Faye Dunaway. Oba však zastiňuje Max von Sydow, který svoji roli ztvárnil opravdu mistrně. Atmosféra sedmdesátkového New Yorku mě vždycky zcela pohltí, a tady tomu nebylo jinak. Příběh je napínavý, pořád se něco děje, snad jen ten konec mohl být trochu ráznější. Jinak si ale nemůžu stěžovat, tohle je špiónské drama, jako vyšité. ()

Maniik88

Starý film o starých časoch so starými hercami, ktorí sú už dnes žijúce legendy. Súboj vo vnútry CIA, nájomní vrahovia, boj o život agenta bez výcviku. Námet ako sa patrí. Na dnešné pomery je spracovaný v moc kľudnom tempe. Niektoré časti filmu boli proste s dlhými prestojmi a mýslím, že to z toho mohli vydolovať viac. Redford hrá opäť megasympaťáka, s ktorým sa vyspí aj unesená ženská a s ktorým sa skamaráti kľudne aj hitman, ktorý ho mal odrovnať. Skvelý Redford a Max von Sydow to u mňa vytiahli na 4*, aj keď objektívne to je asi horšie. ()

ŠpetaMarek

Jako okénko do historie to funguje naprosto parádně, nicméně některé věci jsou už naivní a archaické. Palec hore za slušnou bitku v bytě. ()

Duke90

Pollackova režie se mi začíná zamlouvat čím dál tím víc a Tři dny Kondora nejsou výjimkou. Krásně napínavý špionážní thriller s vynikajícím hereckým koncertem Roberta Redforda - podle mě jeden z jeho nejlepších výkonů. A není to jediná taková role, kterou si Robert za svou kariéru střihl, protože už jsem měl možnost vidět Slídily a Spy Game, kde jako by téměř navazoval na své "zkušenosti z mládí" (po shlédnutí mou poznámku pochopíte). Ze všech tří filmů se mi ale "kondor" líbil nejvíc! A to jsem se tak moc obával nudy... ()

Amonasr

Klasický americký thriller z prostředí amerických tajných služeb, zde konkrétně CIA. Nezůstává nic dlužen svému žánru, je dostatečně, ale ne přehnaně akční, inteligentní, napínavý a dává nahlédnout do praktik těchto služeb, pro něž žádné zákony a morálka neplatí, jsou doslova státem ve státě, ne-li státem nad státem. Tenkrát jako dnes. Na závěr je dobře zdůrazněna role médií coby hlídacího psa demokracie - pokud jsou ovšem skutečně nezávislá, což je znepokojivě vyřčeno s otazníkem, který tak zároveň zůstává viset i nad dalším osudem hrdiny. Sympatický hrdina coby osamělý vlk vzdorující nelítostnému systému a jeho krásná partnerka jsou zcela nezbytným, byť značně klišovitým prvkem žánru. ()

dkas

Slušný špionážní thriller, i když příběh není úplně srozumitelný a v některých ohledech je trochu nepochopitelný, viz vztah Kondora k unesené ženě nebo spíš její je Kondorovi. Ale i tak se na to dobře koukalo. ()

wege

Takový trochu Jason Bourne z dávnověku. Ten film ve mně navozoval tu atmosféru, ne chováním hlavního hrdiny, ale tím celkovým podáním. ()

charcoal

Sem tam se dá něco málo vytknout (třeba potlačení některých fatálních věcí z knižní předlohy), ale přesto je film hodně kvalitním zážitkem i po letech. Zkrátka poctivé napětí dobrých filmů ze sedmdesátých let, bez zbytečných superakčních vsuvek. P.S. Určitě neškodí jednou za čas mrknout na Maxe von Sydowa místo těch kluků, co se snaží dostat Jasona Bourna..:-] ()

Stejšn

Tak jsem to dneska zase viděl, snad po pětadvaceti letech. Z dětství jsem si pamatoval jak hlasy skvělého dabingu, tak i některé přesné scény ("Mohla byste prosím odstoupit od toho okna?" "Ale já nebudu křičet!" "Já vím.") Dnes oceňuji výborné herecké výkony a zajímavý nápad, ale zhruba od půlky už jsem se v ději slušně ztrácel, i když jsem se snažil soustředit. ()

transbeskyd

Myslím, že tenhle film se kompletně povedl - dobrý scénář, režie, herci. A hlavně narozdíl od hromady současných žánrovek na tohle špionážní téma je hlavní postava MUKLA uvěřitelná a skvěle se vyvíjí. Film si udržuje napětí od začátku do konce, žádné vyloženě slabé místo jsem tam nenašel a zajímavý a ne úplně prvoplánový je i závěr.Letu kondora ani roky neubali na síle a i když ne efekty tak určitě atmosférou se může směle měřit s mladšími a efektnějšími dravci.U mě 90. ()

MaxForValue

Absolútna špička v žánru politického thrilleru. Trojica Redford-Dunaway-Sydow hrá svoje role tak presvedčivo, že vás núti rozmýšľať, či v tom "celom" (nebudem radšej spoilerovať) nie ste namočení aj vy sám. Starý, dobrý Sydney Pollack. Čistá plnokrvná jazda od začiatku po koniec. Poctivá robota. ()

GordonCZ

Nahlédnutí do prostředí špionáže se Pollackovi povedlo i díky výkonu Roberta Redforda, a to poměrně dobře, že jsem chtěl dát i 4*. Nakonec jsem ale zjistil, že by to bylo spíš jen z úcty ke klasice, takže zůstanu u dobrého nadprůměru. ()

Bonniesgun

Instruktáž pro začínající i pokročilé špiony, Robert Redford v nejlepší kondici a Faye, ach Faye… To bychom měli tři body. A čtvrtej jako bonus za atmosféru sedmdesátek! ()

subic

Skvělý thriller ještě jak se říká ze staré školy. Skvělý je i český dabing jak se říká ze staré školy z roku 1988. 90% ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)