Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

helloween93

Jeden z nejznámějších politických thrillerů 70. let s přesvědčivým Robertem Redfordem. Napětí a atmosféra je to, co tenhle film dělá tak kvalitní. Knihu jsem nečetl, takže posoudit nemohu, nicméně roli jakou tu Redford hraje ("lovená zvěř") zvládl opravdu skvěle. Nikdy bych neřekl, že čtení brakové literaury může být tak nebezpečné.:) ()

Evander

Tři dny Kondora jsou dobrým filmem, nevyhýbá se mu však naivita filmů 60-tých a 70-tých let, a ta tu trochu škodí, protože k pointě filmu se vysloveně nehodí. Druhá věc je tradiční pro všechny filmy s Robertem Redfordem - jsou nadhodnocené! 75% ()

Hapretor

Dobré. Zabavilo. Nejlepší sekvence byla u tý ženský v bytě. Erotický napětí by se dalo krájet. Velmi precizně zahrané. Redford fakt umí. ()

Raziel_cz

Oldschoolová špionážka se zajímavým výkopem (hlavní hrdina odejde na oběd, a když se vrátí, jsou všichni jeho kolegové mrtví), ale dál už poměrně standardním vývojem. Na dvě hodiny to vystačí taktak, ale filmařina je to výborná a Redford s krásnou Faye Dunaway tomu kralují. Dnes už bych ze žánru spíš doporučil TInker Tailor Soldier Spy, ale kvůli tomu starosvětskému kouzlu přimhouřím oko, ačkoliv pointa toho celého je trochu ojeb. ()

MickeyStuma

Atmosféra po aféře Watergate je plná nejistot a podezírání, čímž mnohé události jakoby postrádali smysl v daném systému. A tak se stávají činy, nad kterými, vlivem pohybů v pozadí, zůstává rozum stát. Jeden vražedný čin rozjede řetězec událostí, ve kterých si hrdina příběhu nemůže být v režii CIA nikým a ničím jist. Odvaha a přesvědčení, zneužívání tajných agentů do služeb ideologie studené války a svým způsobem archaická etuda nesmiřitelných hrdinů odhodlaných zemřít za svou vlast. Stejně jako u jiných podobných snímků, obsahuje zápletka dostatek detailů, abychom se ponořili do plynule se vyvíjejícího dějového odvětví. V jistém smyslu je příběh až moc podezřele jednoduchý, avšak napětí si buduje krásně a shovívavě. V hlavní roli Robert Redford a na režijní stoličce Sydney Pollack. To muselo  dopadnout jedině dobře. Zub času se sice snaží narušit kvalitu snímku, ale vlivem pevných základů se stále drží ve své zajímavosti a divácké přitažlivosti. ()

janouch

Myšlenka a dobře odvedené řemeslo (především s výborným Redfordem), ovšem bez napětí, šťávy a silnější atmosféry. Škoda....70% ()

maciii

Špionážní filmy nejsou můj šálek čaje, protože z nich akorát dostávám depresi. Navíc tohle je na můj vkus takové příliš pomalé, nemastné a neslané. ()

kabel

Liška střádá úlovky, ať počítá,jak počítá jedna trofej jí chybí...To ten vychytralý kondor lstivě uniká a mate lišce hlavu...ta se však nevzdává a klade na něj pasti kde se dá, jenomže lstiví Kondor je o krok napřed. Liška podcenila Kondora. A proto se z lišky stává lovná... Kondorova vůle přežít je stále větší...jeho mysl je soustředěná pouze na jednu věc a to jak přežít. Liška si povolává kamarády, ti jsou však na Kondora krátcí. Vyjde to Kondorovi ? Dostane Lišku za svou tvrdou práci a za všechny zbylé oběti ? A může si být Liška vůbec jistá svými přáteli ? Všechny živé bytosti v tomto komentáři jsou fiktivní a jakákoliv podobnost se skutečnými lidmi, žijícími či mrtvými, je čistě náhodná. ()

NightPorter

Tradičně vynikající Sydow, kterej byl božskej i v tom filmu o fotbalovym mači proti Stallounovi, natož tady, kde má k ruce pěknej scénář. Faye taky tradičně krásná a k zakoukání se do ní hodná. Velice solidní Redford. Docela to odsejpá, je to napínavý, dávám pěťuli! ()

P. J. D.

Zajímavě podaná skutečnost, za níž byl autor nepříjemně kritizován samotnou vládou, avšak vřele přivítán diváky. Redford podává skvělý výkon hodný jeho jména a plně se ztotožňuje s postavou, která postupuje v ději podle dobře napsaného a především vymyšleného scénáře. Co by to ale bylo bez typické Pollackovské režie, která dává film do nových rozměrů. Za mě 5/5. ()

Torgal

U takýchto stariniek môže byť vysoké hodnotenie riadne zavádzajúce, čo potvrdzuje aj tento prípad. Spracovaním i obsahovo je tak neaktuálny, že dnes pôsobí veľmi naivným dojmom. Už zamestnanie hlavnej postavy – čítanie náhodných kníh a hľadanie v nich informácie pre CIA – je jednoducho idiotské a nechce sa mi veriť, že by niekto lial do niečoho takéhoto vládne peniaze. A že by pritom prišiel na niečo, kvôli čomu prídu zabijaci vyčistiť budovu je totálna mimóza. Pridajme si k tomu ženu so štokholmským syndrómom a máme tu nudnú klasiku ohlodanú zubom času. 5-/10 ()

Stíba

Poctivá a ve všech ohledech ukázková sedmdesátková kriminálka. Ten přechod mezi starým a novým Holywoodem v tomhle období je mnohdy tak charakterní, že je to pomalu samostatný žánr a tohle je přesně ten případ. Jo a abych nezapomněl, moc příjemné hudební podkreslení, které podtrhuje výše zmíněné. Ústřední duo snad ani komentovat nemusím. ()

HonzaMag

Vynikající Robert Redford ve špionážním thrilleru Sydney Pollacka. Osamocený boj jednotlivce, který je na odpis a snaží se za každou cenu přežít ... ()

Zevon

Velmi dobrá a poctivě řemeslně odvedená práce. Filmy typu politických thrillerů moc nemusím, tento je jeden z mála. Vývojem od roku 75, kdy byl natočen působí v určitých momentech již úsměvně, nicméně špína byla s politikou od doby vzniku demokracie jedna ruka a je úplně šumafuk, jestli za ní stojí CIA, KGB, nebo volební komando ODS, manipulující s vrhači vajec. Redford v hlavní roli se zhostil své úlohy dokonale a vlastně vůbec nemám, co bych vytknul. Škoda, že v roce, kdy byl i u nás uveden jako jeden z mála zahraničních filmů, neexistovalo žádné slušné záznamové medium, velmi by mne zajímalo, jak se komunisticky obsazený, cenzurou tísněný dabing vypořádal s překladem oproti dnešní verzi :-) ()

waska

Kvalitní špionážní thriller, který udrží napětí až do konce. Skvělý Redford a také ledově nebezpečný Max von Sydow. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)