Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

bolan

Solidní špionážní drama, kde se lehce promítl zub času a pro mě to postrádalo ostřejší tah na branku. Néé že bych se nudil, ale s moderními krimi-thillery se to nemůže srovnávat. ()

husokachna

No...tenkrát to asi byla bomba. Robert, Faye, i sexíku náznak, drama, špionáž, vraždy, totok, tamto. Na mě už to dnes působilo trochu utahaně a vycucaně z prstu. Ale máma prý na tom byla v kině a boží, takže dám tři hvězdy a nelituji, že jsem to viděl. ()

Filomena.I.

Milé dámy, pokud chcete vidět šikovného chlapa (krom svého manžela přirozeně), pozvěte si na Tři dny Kondora - charismatického Roberta Redforda. *** I když u nás nemáme kontroversní CIA, přesto si dejte pozor na pracovní polední přestávky. Může se vám stát, že se vrátíte z oběda a nebude již protivného šéfa a nepříjemných spolupracovníků a vám půjde o život. Budete prchat i před tím, kdo vás měl chránit a ocitnete se u nějakého "protivného" člověka... Tož to se stalo Robertovi alias Kondorovi. Proč - to jsem nikdy nepochopila. Zkrátka špionáže jdou jaksi mimo mne... (Však na špióna švarného podívám se vždy se zalíbením...) ()

lukano

Tohle by se spíše hodilo do zajímavosti. Ve filmu jsou autentické záběry z vnitřku z jedné budov dnes neexitujících dvojčat v New Yorku. Jde o jednoho z pater a spodní vstupní část haly věže. ()

Haniczka

Viděno 105x, prozatím. Udeštěná atmosféra pozdního podzimu v Novým Yorku včele s charismatickým RR. Co jiného člověk na plátně potřebuje... ()

majec4

Film som si uzil, aj ked som cakal, ze ma to dostane viac. Prva polka bola dost pomala, tempo sa zvysilo az neskor.  Redford bol super,  Dunaway tiez. Najviac sa mi vsak asi pacil von Sydow v role cistica. Trochu mi to pripomina novsi film Enemy of the State. ()

Chudobka

Je to už velmi dlouho, kdy jsem film viděla poprvé. Přesto si docela jasně pamatuji, jak silně na mě zapůsobil. Pollack a Redford je výborné spojení, Faye Dunaway je nádherná a z Maxe von Sydowa jde strach. Film jsem viděla několikrát a dnes ho uvidím znovu, nemůžu si ho nechat ujít. Někdo zde píše, jak v současné době působí naivně. Někdo ho dokonce hodnotí jako odpad, jiný zase označuje Pollocka za Brežněvova pohůnka. Prosím. Jak myslíte. Pro mě je ten film nesmrtelný. Četla jsem i knihu, ovšem film  jednoznačně vede. ()

Grafito

V dnešní době působí tenhle politický thriller až úsměvně starosvětstky.. nicméně v době svýho vzniku.. těsně po aféře Watergate.. to musela být pecka.. a i dneska se na něj dá bez problémů koukat.. vynikající film.. pošušňáním je pak výkon Maxe von Sydowa coby nájemnýho zabijáka.. ()

Wawer

Tři dny kondora se dají jen těžko strávit na první zhlídnutí.Síť lidí a jejich vztahů je tak komplikovaná, že jak na moment vysadíte, tak už je v tom bordel, ale co je horší, rychle se z toho stává nuda, které nepomáhají ani jinak dobří herci ()

Saur.us

Klasický špionážní thriller, který sice nesahá na špionážní Olymp, ale i přes to je to parádní podívaná. Sice občas pokulhává, ale některé momenty jsou nezapomenutelné. Všechno pod vedením R.Redforda, F. Dunawayové a výborného Maxe von Sydow. ()

sandinista

Dávám 4*, ale spíš by se hodilo 3,5*. Mám rád herectví Roberta Redforda a tady mě nezklamal. Ovšem občas jsem se ve filmu ztrácel a unikala mi nit příběhu (souvislosti). Nejvíc rozpačitý jsem byl ale z pointy. Tu jsem buď nepochopil nebo byla neuvěřitelně hloupá. ()

Narciska

Přesně ten film, když nechci nad ničím myslet, nic si z toho odnést a nic cítit, maximálně trochu toho napětí, jež mě přiková k obrazovce. ()

Radek.SCH

Dost jem se nudil. A nějak jsem nepochopil, proč se s ním sakra ta herečka vyspala? To protože v každém anerickém filmu pro dospělé musí být aspoň jedna „erotická” scéna? A to erotická mám v úvozovkách, protože to Amíci natočí vždycky stejně: vrchní polovina těla a nic nejde vidět. Prostě něco decentního, aby to nikoho neurazilo. To už je lepší neukazovat nic. ()

Akana

Politický thriller ze staré školy. Děj je napínavý i bez kaskadérských kousků, výbuchů a zběsilých stříleček. Je obdivuhodné, že i když se za těch víc jak třicet let tenhle žánr hodně změnil, Tři dny kondora vůbec nezestárly. Zásluhu na tom má propracovaný scénář, excelující Robert Redford i mrazivé vyústění, které neztratilo nic ze své naléhavosti. 90% ()

Rokle

Dobrá řemeslná práce, tentokráte však bez ostrých hran a moc jsem nedával tu rychlodávačku Faye Dunaway. Pollack měl rozhodně lepší a dramatičtější kousky. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)