Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (CinemArt SK)

Fifer

Soul mi nepřijde jako nikterak výjimečné dílo, klasická Pixarovka. Je tu hrdina, je tu problém a úkol, který je třeba vyřešit, než přijdeme do "dalšího levelu". Nicméně jako velký hudební fanoušek (ač teda jazz poslouchám jen občas) nemohu nemilovat film o lásce k hudbě. Je to kvalitní podívaná, která nezklame. ()

barteca

Až filozofická poéma, vizuál na jedničku, ale scenáristicky překombinované. Rozhodně nepouštět dětem, ztratí se v tom a odejdou, ty menší budou mít nightmares. ()

Saur.us

Studio Pixar letos nabídl divákům dva kousky: veselý, dětský a dobrodružný Onward a mnohem dospělejší, vážnější a přemýšlivější Soul. Rozvinutá myšlenka předešlého Inside Out z hlavy do duše v podobně úžasné animaci ale v lecčem mnohem nápaditější. Jindy drsně elektronické duo Ross/Reznor zahráli na překvapivě klidnou notu, která skvěle zapadla do světa tam nahoře. Vše dohromady včetně pěkné myšlenky dělá ze Soulu velice příjemnou podívanou pro většího diváka. ()

TheSpearCZ

Pixar nám tu naservíroval pořádný animák pro dospělé, který má v sobě všechno, co od takového animáku požaduju - hezkou animaci, výrazné postavy (Joe, 22 a účetní Terry opravdu super!), povedený soundtrack a na konec i to poučení, že žít se má naplno, které zde rezonovalo především na konci, který byl za mě správně silný, až jsem to sám nečekal. Pixar zde v pozitivním slova smyslu překvapil, jen nevím co na to děti, které tu samotnou pointu asi jen těžko pochopí. Čisté 4* ()

Chundys

I když je jazz asi skvělá hudba, mne neoslovila, ale animák to byl úžasný, přesto Vlkochodci jsou o level jinde. Pixar málodky ztratí na dechu, tady to naštěstí zase vyšlo... ()

zahadum

Najdospelejší film od Pixaru...a zároveň najsmutnejší, priam depresívny nebyť pár svetlých bodov...hogo fogo a pod...chce to vidieť a počuť dvakrát. ()

inachisio

Nádherný, nápaditý a inspirativní film. Ano, někdy byl afektovaný, chvílemi zdlouhavý a byla tam viditelná snaha zavděčit se mladším divákům. Ale nádherně udělané prostředí, neuvěřitelně nápaditý příběh a hlavně - úžasný konec s nádherným poselstvím mě dostal a rozložil. Ano, tenhle film je prostě skvělý, vtipný a barevný i vážný a důležitý. Radujme se z maličkostí, protože to nás dělá šťastnými. ()

Lukin413

Film má podobnou poetiku, jako V hlavě. Jak bývá z Pixaru zvykem, postavy jsou velmi dobře napsané a plastické, příběh prostý, ale poetický. Navíc nabízí několik okamžiků k zamyšlení. ()

CaptainCzech

Očekávání byla velká, bohužel podařilo se je naplnit zhruba z poloviny. Co se týká hlubšího smyslu filmu, tak to je u Pixaru téměř ve všech jejich filmech standart. Tady se to povedlo na výbornou a opět jsem si z toho odnesl pár zajímavých námětů k přemýšlení. Animace v ''posmrtném'' životě je kolikrát šílená, ale to se mi líbilo. Navíc originalitou se tu nešetří. Bohužel tímto můj výčet skvělých momentů končí. Joe byl pro mě nudná a ne zrovna sympatická postava. Jazz jako hudební podkres celého snímku je pro mě ubíjející. Emocionálně mě film v závěru nedojal, to svědčí o tom, že celkový příběh a postavy pro mě nebyli až tak zajímavé. Za mě tedy solidní 3* ()

loki5

Co na tohle říct. Pixar je prostě pixar. Nemám rád Jazz. A stejně je zde všechno jak má být. Úžasná animace, i hudba funguje skvěle (pokud zrovna moc nejazzují) a opět je tu tuna skvělých vizuálních nápadů a pak Tina Fey. 90%. ()

Hapretor

Vtipné vlastně vůbec ne ... ale klaním se představivosti a kreativitě tvůrců ... to se povedlo ... úplně z jiného soudku ... pro děti asi málo uchopitelné ... je to dost abstraktní ... přijde mi ... ale já si myslím, že tohle má nejen duši, ale i srdce ... dojalo mě to ... a hodně - přiznávám ..."jedním" slovem ... jen tak nevídané ... ()

helloween93

Z moderních Pixarovek furt vede Coco, ale Soul zaostává jen o kousek. Beyond pasáže byly hrozně catchy, vtip decentní, spíš jen tak pro pousmátí (Jerry a Terry) a hlavní purpose filmu je ta nosná myšlenka, radovat se z každého okamžiku, nikdy nevíte, jestli není váš poslední. Nejhorší je odcházet z tohoto světa nešťastný z toho, co člověk chtěl udělat, ale nenašel kuráž. Když jsou ve filmu Beyond scény, soundtrack je doslova elektrizující, dost podobný Raubíři Ralfovi. Soundtrack hrozně připomínal Zimmerův rukopis, nevím proč. Animák roku 2020. 4* ()

BOURQUE

Jeden z najdospelejších animákov od Pixara („produkovaný prostredníctvom Disney“). Pete Docter nenarežíroval mnoho celovečerných animákov (respektíve ich „nevyrába“ na bežiacom páse), ale vždy, keď do niečoho dal ruku, sa stal neskutočne dobrým. Nie je to inak ani v prípade „Soul“. Vzhľad a čistota obrázok je vynikajúca, nakreslené (ľudské) postavy akoby žili. K tomu je naservírovaná nefalšovaná jazz hudba vo vynikajúcej kvalite. K príbehu by som sa teraz nejako nevyjadril, avšak to by som povedal, že bláznivú komédiu nečakajte. Ako som spomínal, je to animák spíš pre „starších“ divákov s menším počtom humorných/komediálnych prvkov. Je tu však oveľa viac dospelejších a filozofických myšlienok (a nie náhodou). Academy Awards v kategórii hudba a animovaný film za rok 2020 sú v dobrých rukách. Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

lemonova

Ani neviem presne vyjadriť, "co bylo špatně". Asi sa mi úplne nepáčila konštrukcia posmrtného sveta, hoci postavy hogo - fogo boli super. :-)) Vykonštruované to však bolo na mňa až moc.. Ak si to porovnám s dávnejšou a zrejme slávnejšou pixarovkou "V hlave", tam sa podarilo skĺbiť personifikáciu detskej mysle so skutočným životom oveľa jednoduchšie, kompaktnejšie a, úprimne povedané, zábavnejšie. A celé to malo oveľa silnejší ťah na bránu.  K "Duši" sa už asi nevrátim. Avšak musím vyzdvihnúť naozaj skvelú hudbu, a to nemyslím jej jazzovú súčasť, ale predovšetkým tú snovú, elektronickú. Pre mňa osobne dvíha túto rozprávočku o level vyššie. ()

geek.ondra

Geniální, strhující a dojemné mistrovské dílo. Pete Docter servíruje další vrchol Pixarovské tvorby ale taky další vrchol animované tvorby celkově. O tom se nedá psát - to se musí vidět a procítit. 8,5/10 ()

mi-ib

Mně snímek přišel velmi nezábavný a přeplácaný. Nějaké vtípky a grafické řešení se povedly, ale jinak jsem byl rád, že už film končí. Nejvíce o kvalitě snímku vypovídá fakt, že pointa musí být úplně na konci přímo vyslovena, protože ději se povede pointu přes veškerou snahu jen mírně naznačit a já jsem si ji musel hodně domýšlet. Podle mého názoru prvoplánový útok na Oscara a zasazení do černošské komunity taky bije do očí. Nejsem rasista a proto mi to vadí, protože i pozitivní rasismus je rasismus. ()

B.Wilde

Už dlouho jsem se na tenhle animák těšila a nezklamal. Musím říct, že mě dostal stejně jako V hlavě. Tady si ale moc neumím představit, že by z toho měli nějaký velký zážitek děti, je to opravdu celkově hodně pro dospělé a rozhodně to zanechá hodně otázek a věcí k zamyšlení. Moc pěkný film. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+