Ambiciózny absolvent práva prijme lukratívne miesto v renomovanej advokátskej firme. Čoskoro však zistí, že za jej honosnou fasádou sa skrýva organizovaný zločin. Kto sa mu vzoprie, je nemilosrdne odstránený a to platí aj pre samotných zamestnancov. (RTVS)

chef

Celý kameň úrazu tohoto filmu je, že v pohode by to vystihla aj 110 minutová stopáž. Celý dej totiž nebol zaujimavý natolko aby sa mi pri ňom nezývalo. ()

jondoe

Mam rad filmy zo sudnej siene. Skor ako som tento flm videl ,precital som si knihu. Film sa dobre drzi predlohy ,sice sem-tam sa trochu odkloni ale na skodu mu to neni. Film je vyborne obsadeny a herci hraju paradne. Len ma trosku mrzel zaver ten bol v knihe iny a podla mna lespi. Ale aj tak je to nadpriemerny thriller. ()

klukluka

Na to, že je to starý bezmála 30 let, to má neskutečně šmrncovní look. Bohužel pro mě to ale ke konci bylo krapet překombinovaný a nejsem ochoten uvěřit, že by to Mitchovi (Tom Cruise) prošlo. Jestli hledal způsob, jak spolupracovat s FBI a neohrozit při tom sebe a manželku, tak ho za mě rozhodně nenašel. ()

iXtr3m3

Iný pohľad na odvrátenú stranu či tú skutočnú stranu pravého amerického sna? Asi nie, ale ako výborný triler v raných deväťdesiatkách to zafungovalo. Cruise si strihol "neškodného" kravaťáčika a napriek jeho hrdinských úlohám z rokov minulých, uveril som mu to. ()

wosho

Nezáživné právnické drama mixnuté s thrillerem, asi nejméně podařený film podle románu J. Grishama co jsem měl možnost vidět. ()

pedro33

trosku staromodny, ale vyborny thriller s hviezdnym obsadenim, moc sa mi pacil soundtrack zahrany len na klaviri...Cruise ako vzdy aj tu trochu prehrava, ale rola mu celkom sadla. ()

dopita

Nedávno jsem přečetl knihu, tak jsem si znova po letech pustil i film. Změn je oproti knize více než dost, což je běžná praxe. Některé jsou nedůležité (Mercedes místo BMW), jiné už jsou důležitější (Mitchova nevěra na Kajmanech zůstane v knize manželce utajená, zatímco ve filmu jí to Mitch všechno blbec vykecá) až vyloženě zásadní, které mění celý závěr příběhu. Takže (bacha spoiler) zatímco v knize mafiány okrade a předá FBI všechny tajné složky, včetně svého šestnáctihodinového svědectví a zdrhne všem kamsi do karibiku s tím, že ho mafiáni můžou kdykoliv najít a sejmout, ve filmu z toho všeho nějak divně vybruslí tak, že si zachová svůj život i kariéru a všichni jsou šťastní. Průser. Film je příliš dlouhý a obsahuje řadu nudně natahovaných scén (třeba ta už výše zmíněná s nevěrou), závěr nijak negraduje a je to víceméně starosvětsky natočená nuda. Za klad bych považoval herecké obsazení, Tom Cruise se do role Mitche výborně hodí a i ostatní jsou v pořádku. Taktéž hlavní hudební motiv je na úrovni. Ale to je vše, jinak je to spíše zapomenutíhodný film. ()

Hanys_

Jediná větší výtka. Je to moc dlouhé. Hlavně rozjezd, než Tomovi začne všechno docvakávat se dost táhne. Pak už je ale Firma přesně tím "právnickým" thrillerem, jaký jsem čekal. Ale zajímalo by mě, za co dostala Holly Hunter nominaci na Oscara. ()

mirkaaa

Vynikající thriller s vynikajícím Tomem Crusiem natočený podle Johna Grishama. Mám ráda filmy z právnického prostředí a tohle je jeden z těch lepších. Vynikající jsou i ostatní „grishamovky“ (Případ pelikán, Porota, Vyvolavač deště, Cela smrti…) ()

Dyas

První třetina filmu a závěr je to nejlepší na celém filmu a může za to příliš dlouhá stopáž. Být to kratší, bylo by to i lepší. Cruise, Hackman i Ed Harris dobří herci jako vždy, příběh není špatný, ale jaksi mi po první třetině filmu bylo jedno, jak to dopadne a vyčítám to právě tomu, že je to příliš dlouhé. Člověk se pak začíná nudit a přeje si konec filmu. ()

Schuldiner

Slušný thriller, kde, i přes občasně lehce přitažené vlasy, je vše tak nějak uvěřitelné. Scénář brilantní, herecky skvěle zvládnuté. Nemůžu říci, že bych byl vyloženě odrovnán, ale líbilo se mi to. A jednoduše oceňuji kvality. --- 75% --- ()

Paldiny

Thomas mal a stále má správny čuch na role aj keď priznávam, že mi naviac sedí tvorba z rozkvetu jeho kariéry. Do drámy sa vždy vložil s väčšou vervou či už ňou bolo Zopár správnych chlapov, alebo práve Firma. Obe sú zo súdneho prostredia a obe odhaľujú besného psa spoločnosti, čo sa spod masky vydáva za jej ochrancu. Rovnako v nej sledujeme špičkové obsadenie a rovnako silné okamžiky podporované vkusne zvolenými klavírovými tónmi. Tie vyniknú v dramatických, pomalších aj intímnych momentoch. A síce dej príde miestami zdĺhavý (v strede filmu si pravidelne schrupnem) a chovanie oných inštitúcii naivné (FBI sa nechá vydierať / benevolentné podsvetie / ľahkovážne vedenie), film zanechá pozitívny dojem. Minimálne aj preto, že vyústenie so sebou neprináša žiadne zázraky, tobôž iba triezvy pohľad na nevyrovnanú hru so zločinom. ()

Yardie

Vynikající thriller. Viděl jsem ho již několikrát, ale kouknu se rád znovu. Tom Cruise podává vynikající výkon, námět filmu je taktéž velice kvalitní a zajímavý. Celková atmosféra a skvělá hudba jen dokresluje výborný dojem z filmu. Nebál bych se tento snímek nazvat už klasikou. Velmi povedené dílo! Howgh! ()

Mikino00

Neskutečně zdlouhavé, takže celkové vyznění filmu, tzn, plán Toma Cruise vyzní do ztracena. Na konci jsi jsem si jen řekl "No a co" a dlouze se divil tomu, že film s takovým potenciálem někdo šikovně nesestříhal do napínavější kratší verze. ()

kritiklon

Od začátku mě to zaujalo a bavilo až po závěrečné titulky. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že ačkoliv dobře vystižená atmosféra Grishamova dnes již světoznámého Thrilleru, na mě působila béčkovým dojmem. Tato skutečnost a řekl bych zbytečně dlouhá stopáž ovlivnily mé výsledné hodnocení. Jinak scénář i samotná zápletka je dobrá a jak už jsem říkal, rozhodně jsem se nenudil. Co se týče Cruise, na svůj zde ještě mladý věk zahrál solidně. Hackman byl spíše průměrný ale velice se mi líbil Ed Harris - jak vzezřením tak i ztvárněním své role nevyzpytatelného agenta! 3,5* za 73% ()

mira007

Mladý právník nastoupí do prosperující firmy, ale později zjistí, že je něco v nepořádku.... tahle konstrukce se lépe uplatnila v Ďáblově advokátovi, ale ani tento skvěle obsazený film není špatný. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)