Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Stepan.Frank

Last Night in Soho je nejnovější snímek režiséra Edgara Wrighta. Sledujeme tu Eloise, která přijíždí do Londýna za studiem, aby unikla často ne příliš příjemné realitě. Potápí se do svých snů, které se odehrávají v 60 letech a odhalují pravdu, která je pro Eloise šokující. Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy tu podávají naprosto úžasné herecké výkony. Obě herečky jsme již v poslední době mohli vidět v mnoha celovečerních snímcích předvádět skvělé výkony a tento není výjimkou. Práce s kamerou je skutečně nádherná a výrazná, hlavně ve scénách kdy se sen prolíná s realitou. Příběh je originální a osvěžující. Snímek nestráví žádný čas vysvětlováním proč se určité věci ve filmu dějí, což se mi velmi líbilo. Jedná se o věci a události, které nutně nepotřebují přímé odůvodnění. Jelikož se jedná o horor tak je důležité zhodnotit hororové scény, kterých se nám tu ke konci snímku objevuje relativně mnoho a nepůsobí příliš strašidelně. Atmosféra je na druhou stranu skvělá a bohatě by stačila jakožto onen hororový element. Co mi tento snímek bohužel lehce kazí je samotné vyvrcholení. Odhalení na konci snímku je velmi předvídatelné a ne příliš uspokojivé. Osobně bych raději malinko jiné a efektivnější odhalení. Tento film je ale skvělá podívaná, kterou bych určitě neváhal zhlédnout. Můj osobní highlight filmu je úžasný Matt Smith, který tu má spíše vedlejší roli, ale vskutku vyniká. ()

Zaks

Audio vizuálne 60´ orgie par excellence, len dejovo občas trochu pokrivkáva. Zrkadlové scény dotiahnuté k dokonalosti a tiež tanečný prejav najmä Anya Taylor-Joy famózny spolu s jej retro lookom. ()

Squzzer

Musím říct že mě film překvapil, vyhýbal jsem se mu protože mě námět nějak nezaujal a v současném pustoprázdnu jsem se na to vrhl. Ze začátku jsem koukal tak půl okem a asi po 15ti minutách mě to vtáhlo, hlavní hrdinka velmi sympatická, příběh nakonec za mě skvělý, hudba parádní, opravdu nejde o horor, bát se nebudete, bubáci tam jsou, ale ne takovým způsobem aby vás to vyděsilo, šla mi hlava kolem kolem šílenství co se hlavní hrdince dělo, mě by asi mrdlo :-D opravdu pěkně upletená (propletená) barevná retro ponožka :) ()

KarlN

Pro mě naprosté a úžasné, hororové zjevení tohoto roku. Kamera hudba, scénář, střih a především herecké a uvěřitelné výkony obou hlavních představitelek...mohu pouze zatleskat. Inovativní, nápadité, je vidět že i tomto žánru mě může leccos překvapit. Pecka! Za mě naprosto zasloužených pět hvězd. ()

hypnos11

Na trailery se zásadně nedívám, ale u tohohle kousku mě něco tak zaujalo, že jsem před shlédnutím udělal výjimku. Trailer rozhodně nezklamal, navnadil na zajíamvý mysteriózní zážitek. nakonec jde o zajímavý, ale také zvláštní, až podivný film. Na jednu stranu nádherná slupka (stylizace, kostýmy, kamera - pastva pro oči, zaujme i hudba), na druhou stranu film ke konci dějově mírně zaškobrtne, a ta hlavní dějová linka kvůli tomu zanechá vá jakousi pachuť, ačkoliv nějakou dobu šlape na výbornou. Skoro všechny psotavy v Eloisině rovině příběhu jsou ploché (např spolužačky jsou tak falešné, až to je přehnané) a předvídatelné. Čest pár výjimkám, které ale také mají své mouchy. Stará slečna Collinsová je případ sám pro sebe, na konci se začně chovat hodně abnormálně. Postava Terrence Stampa se od samého počátku chová děsně podivně a podezřele, aby se konci jako mávnutím kouzleného proutku ukázalo, že zde si tvůrci pro diváka přichystali jednu velkou podásovku. Samotné Eloisino prolínání reality se sny je podivné, ale tak zajímavě podané, až se těšíte, co přijde dál. Určitě je nutné zmínit závěr, který není úplně povedený. Eloise (Thomasin McKenzie) samotná je povětšinou nudná, zamindrákovaná postava. Naopak musím vyzdvihnout postavu Sandie (Anya Taylor-Joy, která se mi touhle rolí zdařile dostala pod kůži :)), jež byla něco mezi femme-fatale a damsel in distress. Působila až étericky, nadpozemsky, vůbec bych se nezlobil, kdyby byl film výlučně o ní. Ale to by zase utrpěl příběh, člověk holt nemůže mít všechno. Celkově jsem rozhodně spokojený, jde o zajímavý, originální (někdo srovnával s Mulholland Drive, ten jsem neviděl) a výtečně natočený film, jehož největší devíza je zároveň největší salbinou - ono prolínání dvou světů na konci dostane vážné trhliny. To ale nic nemění na jendoznačně pozitivním zážitku. ()

lineker

Wright ukázal, že jde vkusně natočit v podstatě mainstream horor, který nemusí být nutně plný klišé a stokrát jinde viděného ( bohužel až na poslední dvacet minut ) i když samotný příběh k tomu mohl klidně svádět. Thomasin nám od doby, kdy pobíhala s tátou po lese náležitě vyspěla ( herecky samozřejmě) a v roli venkovanky opojené hlavním městem a konkrétně jeho minulým věkem předvádí velmi sympatický výkon. Ty probliky mezi současností a šedesátkami v hlavním městě Albionu jsou nosnou části filmu a tu barevnou atmosféru falešného pozlátka je třeba si náležitě vychutnat. Kostýmy jsou na Oscara. ()

BStone

Thomasin McKenzie jako mladičká studentka, která zavítá do Londýna, který by pro ni mohl být až moc... Vlastně napíšu to, co tady zaznívá ve většině recenzí. První cca. hodinka filmu úplně suprová, skvělá atmosféra, bezvadný soundtrack, holky hrají parádně. Zbytek filmu se pak přesouvá do dramatičtější polohy. To by mi až tak nevadilo, jenže jako horor to moc nefunguje a hezky rozjetý film tak postupně shazuje. Takže nakonec  průměr. 50% ()

Stingray

Parádně stylizovaný “něco”u čeho skoro do konce nebutete vědět která bije! A to mě na tom bavilo. A po Babydriverovi si tady Wright s hudbou hraje ještě víc! ()

Boxi

Pěkně natočeno, stylizace 60. let vás pohltí, hudba skvělá. Obecně mě ale moc neberou filmy, kde se ve větší míře mícha realita s vizemi, kdy nevíte, na čem jste. A zde se pointa filmu začala odkrývat až v samém závěru a zbytek filmu tak zůstává celkem nudný, místy až iritující. Obě hlavní představitelky jsou však skvělé a celkový dojem trochu zachraňují. ()

ezop1012

Ani nemastné ani neslané, nedobrý scenár, do príchodu do Londýna dobre, potom už len horšie. Násilne pridaná menšina len ešte viac znižuje ako takú kvalitu. ()

OsahuKimina

5.5/10 Jindy ladně vyladěný rukopis Edgara Wrighta nám s vážnějším scénářem začíná trochu škrábat. První části Poslední noci v Soho vychází stylizace do estetiky sexy šedesátých Londýnských let perfektně v důmyslně řešených scénách s výbornými kostýmy, výpravou a uchu lahodící kombinací dobové hudby. Herečky v postavách Ellie a Sandie předvádějí nadstandartní výkon a celému filmu vnášejí ten pravý šmrnc. Natahovaný přechod v půlce snímku do psychothrilleru s proniknutím hororových prvků drhne a skřípe, navíc bez jakékoliv svižnosti a dynamiky na kterou jsme u Wrighta zvyklí. Nakonec to trochu působí jako dva odlišně žánrové snímky se stejným dějem střižené do sebe. Rádoby hororové části, plné prolínajících snů s realitou se stíny natahujících rukou uřvaných mrtvol vůbec nefungovali a doslova mě otravně dráždili. Byť vyústění v krvavé finále vlastně stálo za to, první polovina filmu mě navnadila na něco mnohem víc, něž jsem dostal a tím pro mě film bohužel selhal. ()

Meraxes

Úžasná šesťdesiatková retroštylizácia, ktorá to spolu s výborným hereckým obsadením drží nad vodou. Ellie si ma ako hrdinka dokázala postupne získať a v závere som jej napäto držal palce a to aj napriek tomu, že Thomasin McKenzie trochu prehráva. Naopak Anya Taylor Joy je proste božia, tak ako vždy. Nanešťastie hrozivé a krvavé scény Edgarovi Wrightovi vôbec nejdu, nemajú ani atmosféru, ani nie sú strašidelné či nepríjemné, čo by byť mali. Hlavne tí duchovia bez tvárí čo ju prenasledovali na každom kroku vôbec nefungovali tak ako by mali. Napriek tomu, že som hororový fanúšik, uvítal by som, keby tam neboli a ostalo to len pri tej retroštylizácii, lebo tá ide Wrightovi výborne. Alebo ak by po hororovej stránke radšej vsadil na prepracovaný zostup do temných duševných stavov, niečo na štýl Noého Climaxu. Keď si Sandie uvedomila, že vlastne nie je speváčkou/tanečníčkou ale kurvou, malo to ten správny nábeh, ale akosi sa to rozbilo ako celý tento film. Celý je akýsi divne nesúrodý, trochu chaotický a v závere sa úplne rosype. Na jednej strane snové scény so šesťdesiatkového Londýna, životom pulzujúce nočné kluby a pestré farby spolu s výbornou kamerou a zrkadlením reality a sna vytvárajú podmanivú štylizáciu. Pri prvých snových návštevách minulosti som bol úplne nadšený. Na druhej strane to hororovo vôbec nefunguje, hoci sa snaží až moc, na poriadne giallo je to málo krvavé a celé to nedrží po kope. Trochu muzikálové pojatie mi tu vôbec nevadilo, aj keď muzikály rád nemám, použitá hudba sa sem proste skvele hodí. Nakoniec trochu sklamanie a to to bol pre mňa jeden z najočakávanejších filmov roka. 3* alebo 4* Vôbec neviem. 70%? ()

bara1313

Takový horor (tohle slovo neberte úplně vážně) pro děti. Ale co je třeba vyzdvihnout, to je naprosto dokonalý soundtrack. Ten si sám o sobě zaslouží ***** :) ()

Dakota1978

Vynechal bych označení horor, ovšem atmosférický thriller na 1*. Dlouho tady nebylo tak hezky vykreslené retro se všemi detaily, co k tomu patří - hudba, barvy, kostýmy, exteriéry...jednoduše báječně ladilo. Myšlenka zajímavá - neotřelá, casting výborný (Anya má rozhodně potenciál), vše dohromady tvořilo netuctový mix a já si tohle kino moc užil. Vřele doporučuju. ()

Koloman_R

Film je to skvelý, to je jasné. Ale nie je výborný. Nemôžem povedať, že by som po ňom nedokázal zaspať a musel nad ním premýšľať. Som v pomykove. Dať mu 3 hviezdy alebo 4? Tri sú málo ale štyri by znamenali, že ide o film ktorý vyniká nad ostatnými. A to obávam sa nie je pravda. Dám teda tri. Aj keď štvrtú by som mu dal za Pauline McLynn, ktorú keď som zbadal, skoro som prehltol ovládačku na soundbar. Nie že by Thomasin McKenzie nebola milá (veľmi som s ňou súcitil po príchode do Londýna) ale keď som za barom videl Mrs. Doyle (viem, že by mi za toto pomenovanie zlomila nos) veľmi som sa ako fanúšik Otca Teda potešil. Takže za mňa tak. Film inak fajn, bavil som sa od začiatku do konca. Mám však pripomienku k žánrovému zaradeniu, s označnením horor by som bol asi opatrnejší. ()

Belphegor

Dilema film, co se týče hodnocení. Oceňuji zpracování a trochu art, na druhou stranu ten konec je takovej moc rychlej a chtělo by to víc, zejména co se rozuzlení týče, nemá to takové grady, jaké by to mohlo být, ale to by chtělo asi budovat ještě nějak přidanou příběhovou hodnotu po celý film. Námět je ale zajímavý a herci jsou moooc super - Anya Taylor-Joy mě už překvapila v Queens Gambit, tady dokázala, jaká dokáže být nadaná herečka. Takových 75% si to zaslouží. ()

SilverC

Vyobrazenie danej doby bolo výborné. Film dokázal diváka vtrhnúť do deja a mal som pocit, že sa nachádzam naozaj v Londýne 60.rokov. Išlo o môj prvý snímok režiséra Edgara Wrighta a nebudem klamať, trošku mi zo začiatku prišli jeho režisérske postupy smiešne no ako náhle som začal akceptovať jeho formu dostal som veľmi zaujímavý snímok. Neónové Soho ma jednoducho uchvátilo. Aj keď časové slučky boli občas veľmi mätúce, postupom času sa v nich človek zorientuje. Pôvadbné ženské herečky hrali ako najlepšie vedeli. A krásna Anya Taylor-Joy bola asi stovrená nato hrať dámu z minulých čias. ()

BigJohn02

Začalo to jako lehká duchařinka, pokračovalo jako lynchovská schíza a končilo kriminálním zvratem. Holky byly fajn a vcelku očekávané rozzuzlení také neurazilo. Šedesátkový popík skvěle dokresloval atmosféru. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)