West Side Story je filmová adaptácia pôvodného predstavenia na Broadwayi z roku 1957. Pôvodnú choreografiu vytvoril Jerome Robbins podľa scenára Arthura Laurentsa, hudbu zložil Leonard Bernstein. Film prináša príbeh lásky  a rivality medzi členmi dvoch teenegerských pouličných gangov Jest a Sharks grupujúcich sa z dvoch rôznych etnických skupín prisťahovalcov z Portorika a potomkami prisťahovalcov z Európy. (CinemArt SK)

Ripley

Proč!Ptal jsem se,když jsem zjistil,že bude Spielberg točit remake West Side Story.A teď to chápu.Nádherný film!Měl jsem výhodu,že jsem neviděl původní WSS a nemusel jsem srovnávat.Nevím jak moc Steven opisoval z původního filmu a kde a v čem byl originální,ale tohle bylo zkrátka dokonalé.Ale úplně ve všem! ()

filipvrbik

Muzikály nepatří mezi mé oblíbené žánry, tento se však celkem povedl... Z původní verze jsem viděl jen kousek, takže mě ani přemrštěná, až nekonečná stopáž nenudila.. Určitě chci pochválit rézii a výpryvu a pak zejména kostýmy a taky herecké výkony (pro mě zcela neznámých herců, až na Ansela Elgorta pochopitelně). Asi to nebude na Oscarech takové terno jako v roce 1962, kdy West Side Story získala 10 sošek, ale i na tuto verzi se dívat dá a je kvalitní...70% ()

Rozjimatel

"I forgot why I called you." "I'll wait til you remember."     Na tento remake sa dá dívať jedine s ohľadom na slávny originál. A tak si kladiem otázku, čo je vlastne jeho prínosom. To, že Spielberg nakrútil exteriérové scény v exteriéroch, do rolí Hispáncov obsadil Hispáncov a herci si svoje spevácke party naozaj odspievali, za nejaké zvláštne plus nepovažujem (v prípade slabšieho spevu ide dokonca o mínus). Alfou a omegou diela je samozrejme fantastická Bernsteinova hudba (ak niekto tvrdí, že už dnes nemá čo povedať, tak toho o hudbe asi veľa nevie). Sú Bersnteinove piesne v novej verzii lepšie zaspievané? To by som netvrdil, veď viacerí účinkujúci v speve príliš nevynikajú (určite to neplatí o Rachel Zegler, ktorá evidentne spievať vie). Sú herecké party lepšie zahrané? Ani to si nemyslím, viacerí herci sú dosť jaloví (najmä toporný Ansel Elgort, a to priamo v hlavnej role). A ani z tej novej tanečnej choreografie som zvlášť unesený nebol. Zhruba v polovici filmu som bol z toho celého dosť znechutený a bol som presvedčený, že ide o najslabšie Spielbergove dielo a hlavne úplne zbytočné. Našťastie, Spielberg remeslo nezabudol, druhá polovica ma celkom dokázala strhnúť a dokonca aj emócie začali akoby zázrakom fungovať. ()

Marius_ss

Moje pocity z tohto filmu perfektne vystihuje Civalov komentár. Po všetkých stránkach kvalitný film, ale načo vznikol ? Aký má význam plytvať časom jedného z najlepších režisérov histórie na remake klasiky, ktorá žiadny remake nepotrebuje ? Snaží sa Hollywood prepisovať vlastne dejiny ? Prispôsobiť ich dnešnej hyperkorektnej dobe pretváraním svojich klasik, ako to robí Disney ? A čo ďalej ? Zremakeujú aj Odviate vetrom, či Psycho ? Za toto znehodnocovanie vlastnej histórie a mrhanie časom dávam hviezdu dole na konečných 3/5, aj keď kvalitatívne  si film zaslúži 4/5, to čo symbolizuje ho ťahá v mojich očiach dole. Rovnako ako hlavná herečka Rachel Zegler, ktorá je tu úžasná, ale v reálnom svete má s prepáčením “v hlave nasraté”. ()

hemul

Keď som sa svojho syna spýtal, prečo Spielberg potreboval natočiť West side story, keď už jeden perfektný film existuje, povedal mi, že to je pre dnešnú mladú generáciu, ktorá si ten starý film nepozrie. Má pravdu. Nech si ho pozrie. Spielbergov film je totiž lepší ako pôvodný. Podarilo sa mu tento slávny príbeh a ešte slávnejšiu muziku obohatiť o nový rozmer. A nie jeden. ()

Klara

Zklamání. Od prvního záběru bylo vidět, jak moc se režisér snaží kopírovat originál - a že se o to snaží až nepřirozeně moc. Hudba krásná, ale to bylo tak všechno. Nijak mě to nezasáhlo, neprožívala jsem to, a že to je u mě docela umění, protože muzikály já prožívám hodně. ()

Muel

| 20th Century Studios | La La Land vibes. Spielbergove West Side Story je dokonalá ukážka toho, že tento 75 ročný režisér aj dnes točí ako tí najviac fresh režiséri súčasnosti. Pretože s takouto vervou a tempom predniesť takto prehľadne celý príbeh a ešte s tak chytľavými tanečnými kreáciami a vystribreným vizuálom - to nedokáže každý. Asi trebalo trocha viac pritlačiť na pílu v závere, ale inak je to aj tak lahodná krasojazda medzi muzikálmi, ktorá dnes nemá obdoby. Trojica DeBoseZeglerAlvarez veľmi super. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Eterninox

Spielbergova West Side Story je jako mistrovská reprodukce muzejního artefaktu. Je na ní evidentní řemeslný um a technická vyspělost moderní filmové školy, efektivně "prodává" co proslavilo už originál, a její motivy a poselství jsou (bohužel) stále relevantní. Zároveň však nelze popřít, že od dob původní klasiky už přišlo nemálo dalších počinů, které dělají to samé - ať už Shakespearovskou adaptaci, společenskou kritiku, či filmový muzikál - ještě lépe. Ve výsledku je tedy nová West Side Story, navzdory mnoha nezpochybnitelným kvalitám, vcelku zapomenutelný zážitek. 70% ()

Bezda202

I když to bylo parádně natočený se super písničkama, který znám i když jsem originál v životě neviděl, tak kvůli tomu debilnímu příběhu za víc jak za dvě hvězdy nemůžu. Tohle možná fungovalo v době, kdy vyšel originál. Teď už je to chovaní postav na pěst. 2* ()

PanTumnus

Nové West Side Story je dechebroucí film. Steven Spielberg režíruje, jako by to mělo být naposled. Příběh o zakázané lásce, která může být vykoupena pouze smrtí, je strhující více než jakýkoliv akční film. Kamera je tak nádherná, až z ní mrazí. Muzikálová čísla jsou tak energická, že si každé zaslouží potlesk. Film který původní, 64 let starou, látku pozvedá o několik levelů víš (jak divadelní tak i filmovou), aniž by ji zůstával cokoliv dlužen. Letos mě čeká ještě nový Spider-Man a čtvrtý Matrix, ale nevěřím že by jediný překonal mistrovské dílo, kterým nové West Side Story je. Film roku. 10/10 ()

MiniMinion

U West Side Story asi nejde ani tak o příběh, který je všeobecně známý, jako o zpracování a inovativost. A tato verze je zpracovaná velice zdařile, hned po několika stránkách. Zaprvé to je Kaminskiho klasicky vymazlená kamera, dále choreografie, kostýmy, barvy, kulisy a celkově dobová, skoro nostalgická atmosféra. Mizanscéna je podepsána Spielbergovým nezaměnitelným rukopisem. A samozřejmě legendární hudba od Bernsteina a Sondheima nezklamává. Stejně tak důležité je ale i přepracování příběhu a postav pro dnešní dobu, zvýraznění rasismu, třídních rozdílů a celkově sociálních nerovností, které v té době v New Yorku panovaly a vlastně pořád panují. Některé postavy jsou také více do hloubky rozvedeny (hlavně ženy), či dokonce připsány, a celkově působí přirozeněji a zajímavěji. Ansel Elgort hrál tak nějak standardně, ovšem šokoval mě zpěvem, vynikající výkon. Kdo ovšem show ukradl pro sebe byly Rachel Zegler, která mi jako María brala dech, a Ariana DeBose, jejíž Anita byla jednou z nejzajímavějších postav a její herectví i zpěv to jen podtrhly. Mám ovšem výhrady k příběhu jako takovému, respektive k motivacím určitých postav a jejich vývoji, ne vždy je to zcela přirozené, a ačkoliv je to spíše problém předlohy, Kushner se Spielbergem dokázali spoustu aspektů příběhu vyzdvihnout a prohloubit, mohli to tedy udělat i tady. Spielbergův první muzikál je velice příjemný, technicky precizní, i když ničím neohromí. 80%. ()

barteca

Ani se nedivím S.S., že udělal remake, je to nadčasové, stále aktuální. Choreografie, hudba, kamera excelentní. Krásné poselství pro současnost. ()

simon84

Jedej z kulturnich restu odskrtnut, Spielberg umi. Vizualne je to skvele, vyprava paradni, hlavni postavy sympaticke... pisnicky... jak ktere, nektere fajn, nektere nic moc. A celkove hodne dobre shakespearovske drama zasazene do NY. Bavilo ()

djfun

Celé je to pěkné, barevné, po mnoha stránkách možná i bezchybné, až na jednu "maličkost" - že je to dílko úplně zbytečné! Remaky všeobecně moc nechápu, originál nikdy nepřekonaj a málokdy se to povede aspoň neposrat. Což se sice Stevenově verzi WSS docela daří, nicméně nového nepřináší nic (pokud za "vylepšení" nechcete považovat jistou učesanost pro dnešního mladého diváka), jenže proč vlastně inovovat dokonalost?! A jsme zpátky u toho, jakej má smysl přetáčet znova klasiku...? ()

anatheman

Šel jsem na film jako neznalý rozmařilec. O WSS jsem věděl akorát kulové a jen jsem si řekl, že návštěvu kina budu vnímat jako pomyslnou degustaci s potenciální možností stimulace mých filmových pohárků. A jak to tedy dopadlo? No... Obecně si myslím, že se jedná o mnoho povyku pro nic. Tím nemluvím o Spielbergově režii a kameře mistra Kaminskiho. Myslím si, že oba prostě umí, což je vidět na každém záběru. Formálně vypadá vše úžasně a pokud jste fanouškem muzikálu, zřejmě nemůžete pociťovat zklamání (v rámci objektivity ale nemůžu srovnávat, jelikož o původních podobách WSS mám znalosti nulové). Každopádně... Jaksi jsem si během sledování díla potvrdil, že sice nemám vřelý vztah k Americe, ale vyloženě odpudivé nálady cítím k Americe 50. a 60. let. Jak já říkám, v rámci objektivity je třeba uznat, že Steven tu opulentní výpravu servíruje jako špičkový šéfkuchař. Ale... vždyť ta doba byla po estetické stránce synonymem kýče, k tomu ta všudy přítomná zpocenost, kdy máte pocit, že každému byl na hlavu ejakulován neskutečně viskózní gel. Jistě, to má spojitost spíš s mým osobním vkusem, pouze tedy tím upozorňuji, že zcela jistě nepředstavuji cílový vzorek obecenstva. K tomu tedy ta hudba. Prostě nesnáším ty padesátkové orchestrální pseudo-orgie. To je takový humus. Opět jsem tedy vedle jako ezomaniak na vědecké konferenci. Nicméně ok. Jsem ochoten přežít nevkusné kulisy a nekompatibilní hudební doprovod. Co ale považuji za opravdu znepokojující, je skutečnost, že příběh představuje akorát ocukrovanou variaci na Romea a Julii (opět věc, za kterou Steven zjevně nemůže). Akorát tedy místo Kapuletů a Monteků proti sobě stojí portorikánští makakové a jelita běloamerická. Asi jsem se nyní dopustil dvojitého pleonasmu. Od takové klasiky bych tedy čekal něco progresivnějšího. Jinak tedy nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, ačkoli moje myšlenky občas ubíhaly do nepadesátkových končin vesmíru. To byl ale spíše problém délky, jež vskutku působí na první pohled poněkud přepáleně. Zároveň jsem rád, že jsem se setkal s řadou mně neznámých tváří, kterým přeji mnoho úspěchů do budoucna. Takže tedy WSS uděluji jakožto ukázkový mimoň zcela nevyhraněné 3 hvězdy z 5. Dodávám pouze, že nikdy více. ()

HH

Pěkné, hezky se na to kouká, o hudbě se samozřejmě nedá nijak polemizovat. Má to v porovnání s původní verzí svá pro i proti. Ale za návštěvu to stojí a ty 2,5 hodiny uplynou, ani nevíte jak. ()

Pat_rick_fan

Spielberg miluje točiť filmy a ja milujem sa na to pozerať. Niekedy je tá precíznosť žiaľ až na škodu. Film je to totiž tak dokonale vypiplaný, choreograficky, tanečne bravúrny a hlavne doslovný a verný predlohe, až je väčšinu stopáže STERILNÝ a ja som aj napriek maximálne dobre odvedenej robote všetkých zúčastnených (Elgort je miscast, ale snaží sa) nevedel vydolovať nejakú emóciu či zimomriavky a až ku koncu to somnou trochu pohlo. Uznávam ale, že to bude asi predsa len banálnym príbehom. Rachel Zegler môže byť rada, že sa nenarodila v ČR, tu bola obsadzovaná ako princezná asi do 40-tky. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD