Myši patria do neba

• Česko Myši patří do nebe (viac)

Myška Šupito rada všetkých presvedčuje o tom, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a že sa vôbec ničoho nebojí. Ale opak je pravdou, v skutočnosti sa pokaká zo všetkého, čo sa okolo nej šuchne. Jej vytúženým prianím je byť rovnako statočná ako jej otecko. Ten sa dokázal s nasadením vlastného života postaviť desivému lišiakovi, postrachu celého lesa. Boj síce nevyhral, stal sa ale obdivovaným hrdinom myšieho spoločenstva. Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárne kúsky napr. vytrhnúť zopár chlpov z líščieho kožuchu. Za cieľ si vyberie spiaceho mladého lišiaka Bielobruško. Všetko sa nakoniec zomelie trochu inak, než si malá myška predstavovala. Lišiak sa nečakane prebudí a naháňačka končí nešťastne pre oboch. Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba.
Pri pokuse vyhnúť sa vstupnému očistnému kúpeľu v nebeských kúpeľoch na sebe myška aj lišiak opäť narazia a vďaka spoločnej nechuti k umývaniu sú prinútení pokračovať v ceste spoločne. Putujú po nebeských atrakciách aj po magických zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najskôr poriadne naštvaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný než ostatné toľko nenávidené líšky. Na ceste nebom musia obaja spoločne prekonať rôzne nástrahy, splniť úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi podivuhodné priateľstvo a na konci ich putovania na nich čaká veľké prekvapenie. (Cinemart SK)

korela

Kouzelný film pro děti, který zaujme i dospělého diváka. Snímek nenabízí jen překrásnou stop motion animaci, která v případě výjevů z přírody působí vyloženě realisticky, ale i silný příběh plný emocí, vážná témata zpracovaná tak, aby je pochopil i mladší divák, skryté významy i vtípky, kterým se zasmějí všichni. Zvláštní poetika filmu nenechá nikoho chladným a alegorické prvky vybízejí k zamyšlení. Prostě pastva pro oči i pro duši. Citlivější divák si možná i popláče. Myši patří do nebe jsou animák jako žádný jiný. ()

Sardinka5

Občas tam byla hluchá místa, ale taky mi spoustukrát naskočila husí kůže. Na děti je to trochu moc hloubavé, ale v kontextu české animované tvorby top. ()

Mikey_Silver

Tohle byla nádhera. Tohle je důkaz že i my češi dokážeme udělat povedený animák. Animace je sama o sobě úžasná, příběh je jednoduchý a dabing je velmi povedený. Nejvíc se mi líbila chemie mezi hlavními hrdiny, myška Šupito a lišák Bělobřich jsou prostě úžasná dvojka a jejich přátelství mě dokázalo jak pobavit tak i dojat. Celkově u tohohle filmu jsem byl tak třikrát dojat. Prostě nádhera. ()

motyka52

Pokud si moje dcerka jednou najde zalíbení v podobných filmech, nebudu s tím mít nejmenší problém. Myši patří do nebe je pro malé i velké, je to hezky česky animované, má to krásnou hudbu, nějaké to poselství, je to tak akorát dojemné a co se humoru týká, neútočí to na ty nejnižší pudy. A pokud jde o téma samotné, je zpracované nanejvýš citlivě. Na závěr bych rád podotknul, že Pavlína Balner myšku Šupito dabuje perfektně. ()

Accuphose

Sry, dal jsem tomu 35 minut, ale dál se to prostě nedalo. Jednu hvězdičku dávám za hezkou animaci, ale postavy, dialogy, bezdějový děj... neříkám, že udělat animák je lehkej úkol, ale musíte mít super námět a mega scénáře a pak škrtat. Tohle mě fakt sralo. ()

dusantrestik

Pro mne docela překvapení, jak citlivě, šikovně a nepodbízivě lze natočit animovaný film pro tak odlišné věkové kategorie jako jsou dospělých a dětí. Pěkný biják, animace, scénář, hudba. V řadě faktorů předčící animáče z americké produkce. Kvituji zejména závěr, který dětem citlivě a optimisticky nadnesl téma smrti (syn, se kterým jsem v kině byl, se mne zkraje filmu nepochopitelně opakovaně ptal, jestli myška fakt zemřela, byl na konci dojatý). Překvapený z vypointování nebe jsem byl i já. ()

Benigni

Super film, super hudba, super herci ve svých "audiorolích". Tenhle film strčí do kapsy celou řadu českých hraných celovečeráků a za mně je to vedle Zátopka a Slunce Mad zatím nejlepší český film tohoto roku. ()

FraFan

Milé, kouzelné, roztomilé. Skvělá hudba. Výborné zpracování. Mělo to příběh. Bylo to barevné jak duha, hebké jak samet, dojímavé. K zamyšlení. K smíchu. K radosti. Loutkové. Nádherné! ()

5tipes

Jeden z nejkrásnějších filmů loňského roku. Scenáristicky, výtvarně i hudbě velmi osobité a jemné dílo s úžasně vybranými hlasy skvělých českých herců. Malý filmový poklad ve světě braku a filmového hnusu. ()

Savytan

Pětiletá dcera je dostatečným ukazatelem líbivosti filmu pro děti. Tenhle animák se líbil nejen jí, ale i mně. Lišák s myšákem nerozlučnými přáteli po smrti, ale i v životě. Něco takového tady dlouho chybělo. Jestliže máte děti, nudíte se a nechcete kupovat mývala, pusťte si tuto místy napínavou oddechovku, která vás ke konci i dojme. ()

Belphegor

Je to fakt pro děti, pro dospělé vůbec, snažím se to tedy hodnotit tímto způsobem, a dečka si to opravdu užijí. Já bych jen vytkl, že některý postavičky byly opravdu ošklivě zpracovaný a hlas hlavní dabérky mě spíš iritoval, taky jí nebylo občas rozumět. Co se týká scénáře, tak je to prostě jednoduchá zápletka plná morálních poučení, pro dospěláky úsměvné, pro děti dostačující. Co musím vypíchnout jsou kulisy, které jsou nádherné a originální. Kamera skvělá. Takže jestli hledáte dospělácký film, tomuhle se vyhněte, ale pokud chcete s dětma do kina, určitě nevynechejte. Jinak je to prostě hloupost pro caparty, natočit to Amerika, tak to tady má určitě o dost menší hodnocení. ()

Bagrowitz

Krásný film na který se určitě ještě rád podívám. Milé seznámení se smrtí, ponaučení, humor, emoce, příjemná délka, animace super a celkově pojetí nebe a jeho "obyvatel" se moc povedlo. Na 4* určitě, ale nečekal jsem v tomhle filmu Wilhelm scream a za mě to je na tu hvězdičku navíc. Doporučuju, dabing není špatnej. ()

aquacam

Pěkně udělaný film po všech stránkách. Dal bych mu 5 hvězdiček, ale můj dojem jako blesk z čistého nebe pokazila scéna s huntem (důlním vozíkem). IMHO je okopírovaná z Indiana Jonese. ()

Witcher3

jedna z nejhezčích českých pohádek, co jsem kdy za poslední dobu viděl. Chtělo se mi chvíli plakat. Až budu mít děti a nebudu jim schopný jemně vysvětlit smrt pustím jim tenhle krásný film, který ji něžně a s citem popisuje. Nádherný! ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace