Myši patria do neba

• Česko Myši patří do nebe (viac)

Myška Šupito rada všetkých presvedčuje o tom, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a že sa vôbec ničoho nebojí. Ale opak je pravdou, v skutočnosti sa pokaká zo všetkého, čo sa okolo nej šuchne. Jej vytúženým prianím je byť rovnako statočná ako jej otecko. Ten sa dokázal s nasadením vlastného života postaviť desivému lišiakovi, postrachu celého lesa. Boj síce nevyhral, stal sa ale obdivovaným hrdinom myšieho spoločenstva. Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárne kúsky napr. vytrhnúť zopár chlpov z líščieho kožuchu. Za cieľ si vyberie spiaceho mladého lišiaka Bielobruško. Všetko sa nakoniec zomelie trochu inak, než si malá myška predstavovala. Lišiak sa nečakane prebudí a naháňačka končí nešťastne pre oboch. Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba.
Pri pokuse vyhnúť sa vstupnému očistnému kúpeľu v nebeských kúpeľoch na sebe myška aj lišiak opäť narazia a vďaka spoločnej nechuti k umývaniu sú prinútení pokračovať v ceste spoločne. Putujú po nebeských atrakciách aj po magických zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najskôr poriadne naštvaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný než ostatné toľko nenávidené líšky. Na ceste nebom musia obaja spoločne prekonať rôzne nástrahy, splniť úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi podivuhodné priateľstvo a na konci ich putovania na nich čaká veľké prekvapenie. (Cinemart SK)

Mr.Ward

3,5 asi. Celou dobu se mi film nějak extra nelíbil a hlavně jsem negativně vysazený na tenhle styl animace. Pořád jsem ale koukal a koukal a čekal, co je na tom teda tak dobrého. No a pak přišel konec, a ten mě emocionálně rozložil. Byl moc hezky udělaný. Pro někoho prvoplánový konec, pro mě udeřený hřebíček na hlavičku. Takže nakonec mám z toho pozitivní dojem, ještě když si uvědomím, že to je Made in Czechia. ()

psychohippo

Tak přesně tohle jsem den po parlamentních volbách potřeboval, tuhle čirou radost, čistou krásu a vtipný příběh. Bylo to jak ponořit se do očistné lázně. Grafická stránka a umění animátorů by nadchlo i Jiřího Trnku, jehož duch se tu mihl v milých náznacích. Konečně animák, kde hraje vyhrává fantazie a hravost, které dokonalé technické provedení slouží, ne naopak, jak se často děje. Prostě paráda. ()

koza3

Už to je pár týdnů co jsem to viděl, takže to nemůžu hodnotit s čerstvými emocemi, ale po krátkém odstupu musím říct, že to byla pěkně zpracovaná pohádka, která byla pro děti jen částečně. Téma co se děje po smrti je takové ožehavé a moc se o něm s dětmi nemluví, ale tohle zpracování bylo moc fajn a líbil se mi i závěr, že to zahráli na takovou fajn notu. Češi umí dělat animáky a jsou vždycky trošku jiné než mainstreamové blockbustery, kterých máme tak trochu už po krk. ()

Blazis34

Hezký animák s pěkným příběhem. Nebylo to tak srandovní, jak jsem si myslel, ale na druhou více empatické. Grafika velmi hezká. Lepší tři hvězdy - 67%. ()

blondboss

Animovaná rozprávka, ktorá má v sebe viacero atribútov kvality a ktorá určite priniesla osvieženie do radov tvorby podobného žánru. Zmysluplne zvolené animácie, dejovo tvorivá atmosféra, zaujímavé posolstvo a v neposlednom rade aj kopec emócií. Musím uznať, že tvorcovia v tomto prípade odviedli kus dobrej roboty (ako hovorí jeden slovenský klasik) a určite tento snímok vrelo odporúčam. 70 % ()

Gig

V něčem mi tento snímek připomíná kreslený film z konce osmedsátých let a můj první film na vhs Všichni pejskové jdou do nebe. Moc milý film s plejádou českých herců a krásnounklsdickou loutkovou animací. ()

KajlQ

I přesto že každý normální člověk už nad českou kinematografií spíše zlomil hůl, jelikož už dlouhá léta (až na vyjimky) nedokáže být dobrá a většinou je nanejvýš průměrná a za všechno toto může buď Fiala nebo ten kokot Troška a jeho Babovřesky, které nejen poznamenali duši nejednoho filmového nadšence, ale dočista negativně poznamenala průměrné IQ naší země. Myši patří do nebe je důkaz že u náš ještě existují schopní režiséři s láskou pro film. Krásná animace, u které si myslím že i přes neoblíbenost loutkových a různých takých nepočítačově dělaných animací sedne snad každému. Příběh je pěkný, poučný, ale rozhodně není pro úplně malé děti a myslím že naopak si ho nejvíce užijí dospívající a dospělí, story telling je taky pěkný. Animáku se těžko něco vytýká, ale i přesto to na mě nepůsobí na pět hvězd, každopádně hezká podívaná a určitě pěkný filmový zážitek, který si i přes jeho krásu podruhé asi nezopakuji. 80% ()

Alden_Larson

Moc krásný film. Děj nebyl úplně originální, některé jeho části mi přišly trochu klišé, ale i tak se mi jeho zpracování moc líbilo. Animace byla perfektní, stop-motion je můj nejoblíbenější styl animace a v tomto filmu se náramně povedla. Herecké výkony byly dobré, ale v rámci celého filmu byly jeho nejslabší aspekt. Taky mi přišlo zvláštní, že ve filmu, který je očividně určený pro děti, zazní tolikrát slovo "vražda". Hudba byla ale moc dobrá, do každé scény se výborně hodila. 8/10 ()

Fin_429

Myši z nebe jsou zajímavé v tom, že to je snad jediný přeceněný český film na čsfd. Proč? Má to svá poselství a ano já si většinou stěžuji na to, že jich ve filmu bylo málo, ale tady jich bylo až moc a ne všechny byly rozpracovány tak, jak by mohly být. Což nás přivádí k další věci a to je to, že film je strašně krátký. Nic se nestihlo pořádně rozjet a když už, tak film skončil. Je to škoda, protože jinak by to byl dozajista perfektní snímek - teda co se alespoň ohledně mého názoru týče. 7/10 ()

Sebule

Krásný animák, který mě docela dostal. Krásná hudba, příběh a skvělý dabing. Animace typu Wes Anderson mi vůbec nevadí a naopak se přidám k menšině a tenhle typ animace se mi líbí. Taky to bylo nesmírně kreativní, několik pěkných záběrů a nápadů. A hlavně, celou dobu jsem se bavil a nenudil jsem se ani chvíli. Hodnocení: 10/10 ()

jungewolf

Je to vynikající a famózně natočená pocta legendám našeho animovaného filmu, např. J.Trnkovi, H.Týrlové,B.Pojarovi(učitel spolurežiséra J.Bubeníčka) a dalším a dalším, zaslouženě ceněná doma i v zahraničí - VIZ : Ocenění . Je to adaptace knihy Ivy Procházkové /napsala např.scénáře ke krimi-seriálu ČT Vraždy v kruhu,2015 nebo k psychologicko-kriminálnímu dramatu,filmu ČT Záblesky chladné neděle,2012/. ***Vynikající dabing : vedle hlavních postav myšky Šupito(Pavlína Balner) a mladého lišáka Bělobřicha(M.Ruml) taky třeba milující tatínek myšky Šupito(O.Vetchý) či srandovní kámoš krtek se snad 20 dioptriemi(L.Pavlásek)- to vystihuje skutečnost/krtci mají silně zakrnělý zrak/. Dále : zábavný mýval(J.Lábus), kabaretně,až cirkusově šoumenský krabík(M.Dejdar), stejně tak jako kočka(M.Issová), pyšný páv(Mir.Donutil) nebo papoušek+havran(M.Ruppert). Moc jsem se bavil u akční letky chroustů(velitel chroustů D.Novotný - velice vtipný "loutkový Mission Imposible po česku" ... :-) . ***V podtextu zaznělo to, co říkal velmi výstižně rak (naprosto přesný M.Etzler) - nic nejde vrátit zpátky. I když se pohádkové postavičky vrátily na zem, z lišáka byl myšák a z myší slečny byla naopak mladá liška. ***V poděkování od filmové firmy Fresh Films jsou mj.uvedení Pavel Brychta a Spolek přátel betlémů v Třešti a taky významný loutkový animátor Jan Balej. Je moc dobře, že film dostal finanční podporu našeho Státního fondu kinematografie + podporu evropského fondu Eurimages. Stejně jako Polského film.institutu, Slovenského audiovizuálního fondu a též několika francouzských institucí. *** UPOZORNĚNÍ pro ty, co ho chtějí vidět : už jen pár dní, do soboty 22.4.2023 bude dostupný na webu Č.televize - ČT 1, program ze soboty 8.4. ve 20.10 h !!! ()

PetraMishka

Opravdu velké překvapení je tento film pro děti, který se líbil mně i synovi. Je to osvěžující vidět český film, který není hloupý, ale naopak chytrý, detailně propracovaný, se skvělým dabingem, nádhernými nápady a dokonce i poučením. Je to pohádka, na kterou se znovu ráda podívám a jsem si jistá, že tu najdu plno malých detailů, které jsem přehlédla. ()

Anusak

Jasne, po technicke a vytvarne strance je to nadherna a propracovana zalezitost. Co me ale dostalo je fakt, ze jsem konecne videla cesky film (je jedno ze animovany, proste cesky), ktery je nabity emocemi, kde si udelate vztah s postavami a treba se i zamyslite nad tim, co Vam chce rict. Protoze on chce neco rict. S lehkosti vypravi o pratelstvi, strachu, konecnu i nekonecnu. Ano, chvilemi je to pateticke, chvilemi mozna trochu infantilni, ale za sebe rikam, ze to nevadi. Takze hura! Cesky film nezahyne, jen ho mozna ozivi animovane filmy. ()

NiksCZ

Kdybych si měl tipnout, co bude můj letošní animák roku, byl by to rozhodně právě Myši patří do nebe, který je založen na stejnojmenné knize. V tomhle filmu funguje naprosto všechno na jedničku. Příběh je typická jízda o přátelství, ale nejen o něm. Probírá se zde třeba také strach, předsudky a samozřejmě i smrt. To sice nezní jako nejoriginalnějsí synopse, ale kvalitní postavy a kreativní zpracování dokáží film v pohodě utáhnout. Postavy mezi sebou mají uvěřitelnou chemii a jsou napsány velice výrazně a přirozeně. Dále bych hrozně rád ocenil výborný soundtrack, sound design a fenomenální voice acting. Herci byli vybráni perfektně, ale nejvíc si to, dle mého, kradl pro sebe právě Matouš Ruml jako lišák Bělobřich, Tlamoun v podání Martina Stránského a také, ačkoliv dostala pouze krátký štěk, Martha Issová jakožto Kočka. Tempo filmu je sice trošku pomalejší, ale film i přesto plyne velice hezky a nenudí ani chvilku. A nakonec se vyjádřím k samotné vizuální stránce, kterou jsem si nechal na konec, protože k ní mám nejvíc, co napsat. Tvůrci využili naprosto vyšperkovanou Loutkovou animaci, kterou obohatili o CGI prvky (Postavy (Ano, byly zde i plně digitálně vymodelované postavy), pozadí (např. umývárna), mraky, vodní plochy apod.). Sety byly velmi hezky vyrobené a ze všech sálala neskutečná porce lidské práce, lásky a péče, character design je pak tak kvalitní, jaký byste čekali od filmu, který obsahuje, povětšinou, antropomorfní zvířata.  Podtrženo sečteno, Myši Patří do Nebe je neskutečně famózní animovaný snímek, který mě nejednou dojal a rozesmál. Dokázal splnit veškerá má očekávání a dokonce jsem z kina odcházel i dost překvapen, jelikož jsem až takhle kvalitní snímek neočekával. 10/10 ()

rigby

Na můj vkus docela hodně ukecané, ale jinak se mi to moc líbilo. Z pomalého poznávání vykrystalizoval křehký příběh s hodně dojímavým závěrem, při kterém jsem si neodpustil slzičku. A to všechno v češtině namluvené originálními českými herci. Na naše poměry opravdu výjimečné dílo světového kalibru. ()

Grázl83

Animace musela dát obrovskou práci, přičemž ale občas vypadá příšerně. Nejvíc mi ale vadil hlas hlavni mysi postavy, který je velmi nepříjemný. Děj moc smysl nedava a hlavně první polovina filmu je nudná. Celkově zklamání, slabší 3,* ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace