V r. 1941 se v týlu postupujících Němců vedle spousty dalších obklíčených vojáků Rudé armády pohybuje také nemilosrdný mstitel s náramně přesnou muškou. Už si vysloužil i vlastní přezdívku – Rudý přízrak. (chamonix)

laik_60

v lhbokom tyle a počas tuhej ruskej zimy jednoky chlapík likviduje nemcov, ba pridala sa mu aj skupinka rusov vvidiečanov a nejaky ten vojak zbludilec a celkom sa im darilo ()

alchac

Celkem charóšij velikij otěčestvennyj skorowestěrn o tom, kterak se tlupa ruských takyZtracenců pomuchlovala s rotou Wehrmachtu a Zajcevův strejc vše zpovzdálí pozoroval – skrzevá puškohled. Čtvrtá krasnaja sice tentokrát unikla opravdu těsně (cca o čtvrt Dolfiho kartáčku), a to za ten dementní šouDown, ale předchozí přestřelka v O.K. Děrevně byla fakt pěkná! ()

Johnny.ARN

Rusky vtipný western z druhej svetovej vojny, no to mi ho teda vyndej. A presne tak, ako to absurdne znie, presne také to aj bolo. Keď rudé boľševické noky točia vojnové filmy ako komédie, tak sa na to dá konečne aj dívať, lebo netreba rozmýšľať, len sa baviť. A tu som sa bavil ale že perfektne. Na absurdite toho celého, na prestrelkách, hudbe v pozadí, dialógoch, jednoducho na všetkom. Fakt, perfektná oddychovka, len tak ďalej, putinfilm! 4 z 5 ()

noriaki

Je mi trochu líto že režisér nedotáhl svou vizi ještě o kousíček dál, protože tohle nemá k Tarantinovi zase tak daleko. V jádru jde o klasický válečný film, jen se sem tam vynoří absurditou prodknutá syrová scéna, nebo zazní hudba připomínající soundrack z Osmi hrozných. Možná i díky tomu a drsnému mlčenlivému hrdinovi, má Krajsnyj prizrak něco z westernové poetiky. Rusové už nějakou dobu zásobují svět druhoválečnými dramaty, a já pořád čekám kdy na tohle téma natočí něco, co se nebere vážně. Bohužel Bogatyrev k tomu jen nesměle nakročil. Díky alespoň za výbornou závěrečnou třetinu s epickou obranou dědiny. ()

Sany33

Príbeh: Nemecká okupácia pokračuje na východný front a preráža ruskú obranu. Rusi sa bránia za pomoci partizánov ktorý bojkotujú snahu Nemecka na ovládnutie krajiny. Zoznamujeme sa s hlavnými hrdinami, ktorý utekajú cez nehostinnú ľadovú krajinu aby sa pridali k svoje armáde. V ceste im stoja nemecké pluky. našťastie na pozadí udalostí sa objavuje "Červený prízrak" aby vyrovnal sily. Herecké obsadenie: Neviem či sa to zdalo iba mne ale Alexej Ševčenkov (nar. 1974, Sovětský svaz) je taký Ruský Daniel Craig (nar. 1968, Velká Británie) aj správaním aj mimikou tváre aj celkovo som mal z neho taký feeling, že dokáže zabíjať pohľadom. Prevedenie: Príbeh je jednoduchý a opäť pracujeme s dvoma proti pólmi, dobrom a zlom. kde keďže je to ruský film je asi dopredu jasné kto reprezentuje koho. Objavuje sa postava záhadného Jánošíka - hrdinu ľudu. vo všetko okrem vykreslenej doby film pripomína westernovú rúbaicu. Opustené mesto kde je presila zloduchov a hŕstka odvážnych sa im postaví na odpor. Aj napriek tomu, že sa jedná o absolútnu vykrádačku žánru vo finále to funguje. Pocity: Film sa nehrá na niečo čím nie je čo oceňujem. Páčia sa mi aj súboje. Je to celkom surové s množstvom krvi. O tom či je to reálne by sa dalo polemizovať. Ak si odmyslíme ten pôrod a okamžité zapojenie sa prvorodičky do mely tak možno aj hej. Ja nemám osobne moc výhrad. Film ma dokázal upútať. Pridaná hodnota: Variácia na westernovú rúbanicu z prostredia druhej svetovej vojny.   68% ()

Daddko

Komentujem až po druhom zhliadnutí. Toto je klasický príklad dobrého Ruského vojenského filmu ktorý pokazí a vytočí  fanúšika voj, filmov pár šaškárieň ktoré ani netušm prečo sa tam objavili (scéna teatrálne chlastanie samohonky počas najväčších bojov a vyrovnávanie sánky, doslovne westernový záver včítane hudby na záver a pod.) Film bez prehnaného heroizmu a čo oceňujem bez blbej agitky politruka. Ale nakoniec som sa odosobnil, dej a herecké výkony dobré a na reparát dávam 4*. ()

xLIGHTx

Menší, nie dlhý, u nás takmer neznámy film, ale inak kvalitný vojnový thriller. (Jasné, propaganda ruskej armády je tu prítomná, ešte v dnešnej dobe, keď hrozí invázia ruských vojsk na Ukrajinu, hoci tam už po Kryme určitý vojnový konflikt žiaľ je a je trochu zložitejšie sa v tejto situácii k snímke vyjadrovať. Kiež Rusi zostanú len pri točení dobrých vojenských filmov, to im ide.) Rusom nemožno uprieť obrovské zásluhy a obete na potlačení Adolfových über temných síl. Síce nacistickú totalitu Sovieti spoluporazili v r. 1945, ale priniesli žiaľ totalitu svoju, do HUN, PL hneď, do Československa o tri roky neskôr. Na to sa nezabúda.  Samotná snímka na to, že je relatívne skromne pôsobiaca a ledva som ju našiel (iba jedného herca poznám zbežne), je na vysokej úrovni. Vojnové inferno rozpútané na zasneženej usadlosti, statku je parádne spracované. Na zaujatie diváka nebolo treba ani 2hod. (film má cca. 96min.). Za štyri fľaše samohonky (pálenky), teda, štyri silné hviezdy. ;) ()

kenkaku

Přesto, že mi RU filmy nevadí, je pro mě prvních 40 minut dějově téměř nekoukatelných (i když je to natočeno dobře - myšleno z pohledu provedení, kostýmů a výpravy). Neskutečně nudné a užvaněné. Pan nastane “útok na statek” a stane se z toho jiný film. K tomu vizuálu se totiž přidá i dynamická akce (stará škola, žádné upocené CGI), rychlé a brutální. Takže za mě (nematematicky) zaokrouhlených 3,5. ()

janesX

Ja tie nové ruské vojnové filmy žeriem. Po takých peckách ako Neznámá bitva (2019) a ...a jitra jsou zde tichá (2015) je tu perfektne natočený Rudý přízrak. Pri tomto ma už niekde na začiatku napadlo, že tu máme ruského Tarantina a teraz vidím, že som nebol sám. No teraz už  asi budem sám, keď poviem, že toto bolo lepšie než Tarantino. Rusi už majú len jediný problém - že nemajú Hollywood. Týto herci v ruských filmoch sú vždy neznáme ksichty, ale no a čo, mne ako divákovi to kvôli tomu nepríde ako druhotriedny tovar. Herci sú prvotriedni, kamera&strih perfektné, scenár nemá chybu. A čo je tu lepšie od Tarantina? Prirodzene chovajúce sa postavy (robia presne to, čo by človek na ich mieste urobil) a pritom tak geniálne zladené s dávkami humoru.. ako to ten Bogatyrev všetko tak dobre zosúladil, nechápem. A ešte niečo : film pre istotu  neodporúčam žiadnemu Frickovi. ()

Wiluna

Obrovské plus za (ne)obyčajne vyzerajúcich hercov, vďaka ktorým pôsobil film naozaj realisticky, nenútene a bavil ma o to viac. Dej je nenáročný, ale pútavý, nechýba správny humor a napätie. V jednoduchosti sú krásne 4*. ()

warrenur

Uchadzajuce, hoci obcas az ochotnicky divadelne, co sa tyka vykonov. Kazdopadne pekna kamera a niektore herecke vykony. Tak, ako mali v 90tich rokoch americania svojich "jednoosobovych" hrdinov, tak ich maju vo vojnovych filmoch rusi doteraz. Priemer. Pobavila vsak obcasna replika v snahe pripodobnit sa Tarantinovym filmom. Nakoniec, je tu charakter, ktory sa vola rovnako. :) ()

Rockerman

Válečný, ale komediálně odlehčený příběh se scénami jak z hollywoodských akčních filmů a přízrakem, který se objevuje vždy v pravý čas. Hodně přitažené za vlasy, někdy zbytečně mnoho slov, ale zábavné. ()

MickeyStuma

Spaghetti westernový motiv zasazený do druhé světové války? Tak, jak to ruští tvůrci ztvárnili, z takového nápadu nakonec vzešel poměrně dobrý válečný snímek. Německá nepřátelská armáda řeší  ohromný problém. Postupně je likviduje tajemný odstřelovač, kterého však nikdy nikdo neviděl. A jak se později dozvíme, kupodivu jeho totožnost neznají ani sami Rusové. Příběh se odehrává v malé vesničce, kde se Rusové střetnou s Němci, kteří po odstřelovači pátrají. A jak by mohl někdo očekávat, onen tajemný odstřelovač nakonec celý průběh střetu ovlivní. Nuda? Tak to ani omylem. Kýč? Pokud jsou kýče i Tarantinovky, tak ano. Tvůrci si s motivem dobře pohráli a v rámci pouhé válečné popcornové zábavy to dávají najevo nejen humorem, jako třeba Němci odchytnutým hercem parodující Hitlera, ale i soundtrackem, který je spaghetti westerny motivovaný. Rudý duch. Když už není naděje, objeví se. Partyzán, který je statečný, nepolapitelný a jakmile se nepozorovaně objeví, po vykonání své práce zase zmizí. Kdo je to? Opravdu nějaký válečný duch? Pravda se ukáže až v závěrečné přestřelce, která je, chtě nechtě,  po filmové stránce povedená. Ruští tvůrci tímto prokázali, že se žánrových experimentů nebojí. Hrůzy války, hrdinství a vlastenectví jsou zachovány, jen je to prostě celkově krapet jinačí. ()

brumbrum

Mohol som si usetrit hodinu a pol zivota. Slabe jak 100x vyvareny caj, akcna sekanica ala ruske vajce. Pribeh (s)prostucky, par zartikov a mrtvol, ale uz na druhy den neviete, co ste to vlastne vecer pozerali. 2* za par akcii ()

netWoor

Tak jsem se díky zdejším recenzím těšil na kvalitní válečný film. Už první scéna přehrávajících herců mi poprvé zvedla obočí, ale říkal jsem si, no, Rusové to už tak dělaj. Co mě skutečně zarazilo, byl pohled na vojáky SS (velmi úsměvné, zvlášť ten tlustej děda). Ale co mě dostalo ... ten nahatej oficír. Když je nahatej, má pušku při střelbě zapřenou do levého ramena, později oblečenej do pravého (byť na konci zase přehmátne vlevo). Ten herec evidentně pušku nikdy nedržel a nikdo ze štábu nebyl schopen mu to osvětlit (podobných kokotin je tam víc). Je jasný, že takový štáb kvalitní válečný film nenatočí. Že jde ve skutečnosti o taškařici mě přesvědčil až běžící naháč v dámských šatech. Kdy sem se rozhod, že ani ty tři hvězdy nedám (Rusům dávám o něco lepší hodnocení), bylo po šavlovém (zde puškovém) tanci. Co následovalo poté, už je jen trapná tečka. Možná to měla bejt ruská kovbojka (přestřelka je jak ze sedmi statečných), ale hrubě se nepovedla. ()

Listyx

A hle, hleděl jsem do budoucnosti blízké, zříc kokotinu další nekoukatelnou, trapností a mamonem opředenou a po hubě bych si dal, kdybych se na to byl nepodíval. Jako fakt, tohle sem nečekal, místo totální frašky jsem dostal fajn vestern, jen s fašounama a váňama. Nemusí to sednout každému, díru do světa to neudělá, ale jestli se chcete nechat překvapit, okolo chodí rudý přízrak.... bububu ~*.*~ ()

Likan7

Hrdinní Rusové a pitomý skopčáci. Hodina a půl zimy, keců a jedný solidní přestřelky na konec. Pozor, není to ani tak válečný film, spíš to máš mnohem více podobností s westernem...který nesnáším..proto možná tak malé hodnocení. ()