Dozvieme sa, ako to bolo dávno-pradávno pred tým, než sa začal Simbov príbeh, a ešte oveľa viac. Timon a utáraný Pumba, najväčší nedoznaní hrdinovia savany, sú najlepší kamaráti, milujú pohodu a zábavu. Vo svojom príbehu ozrejmia, odkiaľ vlastne sú, ako sa zoznámili, ako Simbovi pomáhali zachrániť veľkú pláň Serengeti a aké boli skutočné príčiny najvýznamnejších udalostí príbehu Levieho kráľa. Samozrejme, svoje rozprávanie podávajú z vlastného pohľadu, a tak nás čaká nejedno veľké prekvapenie. Najväčším šokom bude ich osvetlenie skutočnej pravdy o dramatickom uvítaní nového vládcu, ktorému sa všetky zvieratá v pôvodnom Levom kráľovi klaňajú. Pripravte sa jednoznačne na skutočne kráľovské zábavu, kde nechýbajú obľúbení hrdinovia, ale pribudnú aj noví, a na skvelú hudbu a pesničky. (TV JOJ)

Shaleman

Jednoduchá hříčka celkem vtipně parodující svého odrostlého, nabušeného bratra. Dospělí to pro jednou vydrží a občas se pousmějí, ale je to pro děti, tak ať se baví hlavně ony. ()

Wyrdas

Podstatně slabší kousek, který nebylo třeba vůbec tvořit...už to není rodinná zábava, ale spíše jen něco, co zabaví děcka u televize. Tenkrát jsem na tom byl z nostalgie v kině, ale Timor s Pumbou jen těžili z dobrého jména a zasypávali nás jednoduchým humorem. Kolikrát to nebylo ani vtipné. Ale žádný průšvih to také nebyl, jen to zkrátka oproti prvnímu a druhému dílu cílilo na omezené množství diváků. Váhám mezi dvěma či třemi hvězdami, ale po dnešním maratonu se nemůžu zbavit dojmu, že zde šlo skutečně jen o dotěžení značky. ()

rublik05

Lví král 3 už bohužel není tak silnou a líbivou pohádkou, příběh je tentokrát více humorný a mnohem více cílí na tu nejmenší generaci, stále mu však nelze upřít určitá míra originality a poměrně vysoká míra humoru. Timon a Pumba celý film krásně utáhnou, vidět příběh prvního Lvího krále jejich očima je vcelku zajímavý zážitek, byť mi chvílemi přišlo, že se tvůrci nemuseli malým divákům až tak moc podbízet. Animace se mnohem více podobá „televiznímu“ formátu, celkově to není oproti předešlým filmům až tak příjemný a emotivní zážitek, každopádně pokud na to divák přistoupí, krásně se u sledování pobaví. 7/10. ()

Likan7

Řekl bych, že zhruba na stejné kvalitativní úrovni jako druhý díl. Na první se to samozřejmě nechytá, ať už animací nebo příběhem. O to se trojka ale ani nesnaží. Hakuna Matata je díl pro děti. Rodič to ale tentokrát přežije. ()

DjMetal

Cely animak som sa smial. Vyborne vtipy. ´´A uz jsem se neohlednul...mamiiiiiiiiiiiiiiiiii, nevim co mam dělat,meeeeee´´....Tohle měl být běh??:D:D:D.....Hej Pumbo, víš jak se říká hyene s pulkou mozku??..Né, jak??..Nadaná:D:D:D...Miluju štiplavou vuní Pumby po ránu:D:D ()

snebka

Můj nejoblíbenější díl Lvího krále. Není kvalitativně lepší než první díl, ale mě zkrátka baví více dobrodružství Timona a Pumby . Pohádka mého dětství :) . 96/100 ()

Looka

60% v podstatě zparodovaný první díl z pohledu Pumby a Timona. Jediné co mě časem trochu vadilo bylo neustálé "zastavování" filmu Timonem. ()

Scraffy

Iný ako prvé dva diely. A stále rovnako dobrý. Páčia sa mi odkazy na všelijaké možné filmy, ktoré tu sú. Navyše sebaparódia sa podarila na jednotku. Vždy som mal radšej Timona a Pumbuu viac, ako hlavné postavy z Levieho kráľa. Preto som rád, že dostali vlastný film. ()

dobbin

Jen se divím, proč se to jmenuje Lví Král a ne třeba "Paměti Timona a Pumby", ale všudypřitomný komentář "spolutvůrců" nám dává nahlédnout do zákulisí celé legendy a dozvíme se, že hlavním hrdinou není Simba ale ti, kdo jej vychovali. Je to bžunda. ()

Prankster

Mnohem lepší než dvojka, ale na jedničku nemá. Jednička měla nějakou myšlenku a tak nějak vymyšlenější děj. Tady ve trojce už jde asi jenom o srandu, o kterou se ale v drtivé převaze starají TIMON a PUMBAAA - ti to docela oživujou. ()

Wooke

Úžasná dvojka vo výbornom filme, plnom vtipov a piesní a iného pohľadu na život Levieho kráľa. Mne sa to páčilo a som rád, že táto rozprávka bola súčasťou môjho neskoršieho detstva. ()

darthvader77 odpad!

Miloval jsem první dva díly lvího a krále a navždy pro mě zůstanou srdcovkou. Ovšem tady mě naštvalo už jako malého, že jsou to jen divně seskládané první dva díly(1+2=3). Takže pro mě to tehdy bylo zklamání a teď to není jinak. ()

Guran

Snímek nás zavede do stran Timona a Pumby a do událostí co se už v předchozích dílech staly, akorát tady to bude v jiném pohledu. Film začíná v kině, Timon zmáčkne ovladač a promítá se nám jejich příběh co zažili. Krásně uzavřená série úspěšného Lvího krále, opravdu před filmařema smekám. ()

koty2201

Pôvodne som si myslel, že tento tretí diel (u nás je to označované najčastejšie ako Leví kráľ 3: Hakuna Matata) je pokračovanie príbehu Simbu, Naly, Kovuho a Kiary, ale až pri pozeraní som zistil, že ide o akýsi prequel. A zároveň, že sa to odohráva počas udalostí prvého dielu, len z pohľadu Timona a Pumbu.  Najprv teda spoznáme Timonovu matku a zvyšok rodiny a príbeh o tom, ako sa spoznal s Pumbom. Vnímal som to ako fajn osvieženie a spin-off. Veď aspoň sme sa s touto obľúbenou dvojicou bližšie zoznámili. Lenže potom sa dej dostal do bodu, odkiaľ už vieme čo nasledovalo na základe prvého dielu. A tam sme prakticky na nič neznáme alebo nové nenatrafili. Čiže ak by išlo o nejaký bonusový kraťas, ktorý by pojednával len o prvom stretnutí Timona a Pumbu, tak by som to bral. Ale zvyšok filmu je prakticky úplne zbytočný. Hudba sa tu tiež opakovala z jednotky. Pútavý príbeh s poučením pre deti tiež absentuje, pretože ide skôr len o komédiu bez hlbšieho významu. Animácia je krásna, to musím tvorcov naozaj pochváliť. Že síce je to dejovo väčšinou nuda, ale aspoň sa na to dobre pozerá a vizuálne to uchváti. Takže moje odporúčanie je také, že pokiaľ vás bavili tie 2 filmy a nemáte toho dosť, tak si môžte pozrieť aj tento prequel. Len si od toho veľa nesľubujte. Skôr je to taký filler obsah pre prvý diel. ()

MP17

Třetí díl je už, bohužel, jenom klasická blbůstka, která vaří z vody. Timona sem tak nějak nemusel v žádném z těch předchozích dílů (resp. nepřišel mi jako kdovíjak zábavná postava) a tady má hlavní roli, takže to jinak ani dopadnout nemohlo, co se mého hodnocení týká. Kdyby to byl bonusový materiál k prvnímu dílu, tak by to určitě obstálo, takhle ale ne. ()