Česká rodinná komédia nakrútená podľa predlohy M.Twaina o dobrodružstvách a láskach chlapčenských liet. Traja nerozluční kamaráti Tomáš, Jožka a Hubert žijú v pokojnom mestečku Levín. Tomáš žije u energickej tety a strýka, ktorým poriadne oživuje život. Jemu zasa robí prieky zlomyseľný bratranec Štěpán. Po neskorom príchode a potupnom potrestaní sa Tomáš rozhodne získať odmenu pre najlepšieho žiaka... (RTVS)

ANTYCHRYST

Dříve se točilo mnoho dětských filmů.. Tohle je jedna z legend.. :) skvělé obsazení.. Hudba.. Dobrodruzo.. Prostě klasika :) na kterou se vždy rád podívám.. Ale neee ale Joo.. Ale nee... :) 100% jeden z pokladů české dětské kinematografie ()

Aiwn

Hodně jsem tento film viděl v minulých letech, ale před časem jsem si ho znovu připomněl. Líbil se mi zhruba stejně, ale zjistil jsem, že mě na něm moc neuchvacují scény s dětmi, ale vynikající výkony spíše vedlejších herců, jako Jiřího Lábuse, Josefa Somra a Petra Nárožného. Spolu s Ivou Janžurovou tvoří nezapomenutelný tým, bez kterého by mě film moc nebavil. I když se na něj po letech dívám trochu jinak než dříve, jeden čas jsem Pány kluky hodně odsuzoval, tak pro mě zůstávají jedním z vůbec nejlepších českých filmů. ()

MaxForValue

Najúprimnejší český "detský" film vôbec. A to trvalo 22 rokov kým som ho videl. Vrchol poetiky, ktorá je videná detskými očami a ktorá zároveň osloví aj dospelého diváka. ()

anyonecek

Klasická Česká dobrodružná komedie, kterou stačí shlédnout jenom jednou a dozvědět se, že to není vlastně nic moc extra. K srdci mi opravdu moc nepřirostla a vtipy takové ty nevtipné, navíc hlavní hrdiny abych pravdu řekl jsem slušně řečeno moc nemusel a nějak jsem nesdílel jejich dobdrodružství. Je to takový průměr. ()

Sssiksseilor odpad!

Velmi dobře si pamatuji, jak jsem byl jako malý nucen prarodiči dívat se na tento údajně vysoce zábavný, krásný a poučný příběh. Též si velmi dobře vybavuji, jak jsem byl kárán a nepochopen, když jsem se celou stopáž za břicho smíchy popadal z té vší glorifikované stupidity. S odstupem let mám ze sebe o to větší radost, jak jsem již tehdy byl schopen perfektně rozlišit kvalitu od rozbředlého lejna. Však taky Plívová, s vrozenou tendencí rozhýbávat hovna po plátně, za celou její současnou existenci na poli filmu nic kloudného nenatočila. Pokud tedy neoPLÍVáte nějakou fekální úchylkou, pak by se vám totiž podobný humusný kompost mohl líbit třeba alespoň na dotek, a přimělo by vás to plýtvat hvězdami přesně tak, jak můžeme vidět tady kolem. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: ? | FDb.cz - 84,2% | Knihu Dobrodružství Toma Sawyera jsme z dětství milovali. Jakmile jsme viděli české podání této výborné knihy, vůbec nás to nezklamalo. Českou klasikou si tenhle film zaslouží být. Pamatujeme si, že jsme vždycky chtěl být jako Tom ;) Akorát nás trošku zklamalo, že se Huckleberry jmenoval Hubert a další jména tam také pozměnili. Ale v žádném případě si neberte z tohoto filmu příklad, protože byste mohli mít pěkně velký průšvih ve škole a doma by byl tanec ! Také hezká píseň k filmu. Kdo neviděl, ať napraví! 75% ()

Dzony

Nechci být moc semtimentální, alle kolik je hezkých a opakovaně koukatelných dětských filmů natočených po 90. letech? Páni kluci jsou má srdcová záležitost, Levín, kde se natáčelo mám nedaleko bydliště. Železnice i stanice zrušené, ale místo má stále své kouzlo. ()

SAINTS

Bolo to dobre,vo filme je aj niekolko zabavnych scen.Herecke vykony detskych hercov su viac menej poriadku.Ale tento film nedosahuje kvalit napriklad Gombikovej vojny z roku 1962.Ale aj tak sa na to dobre pozera. ()

Gamekeeper77

Skvěle vystižená atmosféra tehdejší doby, to je nepochybně největší plus filmu, kterej mě vždycky vtáhne do dětství. Ne sice mojeho, ale určité do jednoho z těch který bych si přál prožít, nemít to svoje. 80%. ()

ostravak30

Nejlepší film Věry Plívové-Šimkové beze sporu. Jako dítě jsem ho miloval hlavně pro tu bezstarostnou dobu. Chtěl jsem v té době žít a vyrůstat. I když ani tato doba nebyla ideální, ale která je. Film voněl dobrodružstvím a touhou po volnosti a bezstarostnosti dětsví. A pak samozřejmě ta legendární hudba. Anebo: "Nůžky, nouže, brousím." Skvělý Petr Nárožný, Iva Janžurová, která se tu vyřádila a Josef Somr. Samozřejmě i hodný strýček Karel Augusta. Tenhle film mě vrací do dětství a vždy vracet bude. ()

Heyyy

Přemýšlela jsem dát 3* pro to herecké obsazení, ale nakonec bohužel... Tu absenci děje (něco zajímavého se začne dít až v posledních 15 minutách) to nezachrání. Bylo náročné to vůbec dokoukat. ()

huzgi

Až když Věra Šimková Plívová přestala své dětské filmy točit, začalo být jasno, jak geniální byla. Tak krásně prosté, samozřejmé filmy už u nás nikdo neudělal a neudělá. Ta lehkost vedení dětských herců. Ale i kreace herců zavedených, které jinde neukázali. Syntéza scénářů, hudby, herců a neherců, přesných lokalit, malebných kamer, to je zpětně tak neuvěřitelné, až to bolí. Každý film paní režisérky je skvostem, který září více a ještě více. ()

Pitryx

Toma Sawyera jsem nikdy nečetl,ale viděl jsem něco zfilmovaného. Tento snímek si z něj dost bere, ale je o mnoho lepší. Paní Janžurová s panem Somrem a Nárožným, no to je prostě pohádka. To se musí vidět. ()

Chladek

Nádherná klukovská komedie, která napodobuje Twainovu knížku Dobrodružství Toma Soyera a Huckelberyhu Finna. Tady je to ale v českých poměrech, a není nic příjemnějšího, než se uvolnit a zapnout tuto, nebo jí podobnou, oddychovou komedii. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)