Lonegeverňáci a Velraňáci sú 2 skupiny chlapcov zo sediacich dedín, ktoré sa nenávidia a s vervou a odhodlaním proti sebe vedú vojnu, ktorej trofejami sú gombíky, traky a opasky. Ich strata znamená nielen potupu na bojovom poli, ale aj výprask, či iný trest rovnako zarputilých rodičov. Film, ktorý bol nakrútený podľa rovnomennej knihy Louisa Pergauda, sa stal jedným z najpôvabnejších a najzábavnejších filmov nielen pre deti, ale pre celú rodinu. (RTVS)

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale "Knoflíková válka" je pro mě jeden z nejzajímavějších dětských příběhů v tom smyslu, že se jedná o zvláštní alegorii na válku, která je kritická, zábavná, ale zároveň do jisté míry i děsivá, protože některé věty zní z dětských úst nevinně, ale dosadit je do dospělých, najednou to má jiný smysl. Tohle staré francouzské pojetí se mi líbilo velmi. ()

Spectre

Krása, genialita! Kladiem si otázku, ako som mohol takýto skvelý film až doteraz nevidieť. V kine bol samozrejme zážitok o to väčší. Keďže o hláškach a scénach tu už bolo povedané dosť, musím vyzdvihnúť aj formálnu stránku filmu, ktorá je výborná. Moderné "režisérske postupy" (ako bolo niekde spomínané) ja osobne nemám moc rád a tento film mi príde ako oáza poctivého remesla. Film je pritom nenáročný, zaujme ako najmenšieho diváka, tak aj staršieho filmového nadšenca. Ako dvadsiatnik sa radím skôr do tej mladšej kategórie, takže pocit nostalgie som nemal (ako spomínam, predtým som to nevidel), ale zato som sa vyžíval vo filme samotnom. Vynikajúci je okrem iného aj dabing (a to som na dabované filmy dosť alergický). Kapitola sama o sebe je soundtrack, ktorý je snáď až moc vážny, avšak má patričnú silu vyvolať tie správne emócie. Som nesmierne rád, že sa tento film dostal do kín a opäť sa dá pozerať na jednoduchú, ale inteligentnú zábavu (zopakujem to čo hovorím pri viacerých filmoch - takéto filmy sa už dnes netočia) ()

blackrain

Tak tohle je vážně klasika. Vždycky si vzpomenu na tu legendární větu, kterou pronese ten mrňous. Tu mám vrytou hluboko pod kůží. Občas ji používám a super je, když se na to někdo chytne. Atmosféra francouzského venkova se všemi těmi postavami byla dokonalá. Jak málo v té době stačilo ke štěstí. To už dneska není vůbec možné. Neustále se k tomu to snímku vracím. Působí na mě jako magnet, kterému se prostě nedá odolat a já mu ani odolávat nechci. ()

Karlas

Poněkud volné, ale velmi hezké filmové zpracování knihy Louise Pergauda, které můžu doporučit všem příznivcům tvorby Věry Plívové - Šimkové. Největší chlapecká válka v dějinách Francie vypravována v tomto úžasném dobrodružství o přátelství a statečnosti. Skvělá hudba, příjemný český dabing dětských hrdinů a dobové černobílé zpracování, to vše je prostě báječné. ()

route60

Nádherná klasika které nelze nic vytknout, Knoflíkova válka a vní banda kluku obou znepřátelených stran se musí zamlouvat každému kdo má v sobě ještě trochu dětské duše, režiser Yves Robert a všichni herci a hlavně dětští jsou výborní a je smutné že dnešní dětští představytelé v sočastných takzvaných dětských filmech působí spíše odpudivě. A ktomu ta nádherná hláška: kdyby sem to býval věděl, tak bysem sem nechodil: prostě a jednoduše 100% jinak to ani nejde. ()

• Film měl problém ve Spojených státech kvůli nahým scénám, které šokovaly americkou Ligu ctnosti. (sator)
  • Natáčeno v pískovně Saint-Arnoult-en-Yvelines, v lomech Poyers (Orphin) a na venkově v Bailleau-Armenonville. Scény v Longeverne jsou natočeny v Armenonville-les-Gâtineaux (Eure-et-Loir) a ty ve Velrans v Orphin (Yvelines). Poslední scéna se natáčí na Adolphe-Chérioux na rue Édouard Tremblay ve Vitry-sur-Seine. Rybářská párty se koná u rybníka Guiperreux v Poigny-la-Forêt. Yves Robert také využívá okolí svého pozemku, Moulin de la Gueville v Saint-Hilarion v Buttes Noires. (sator)

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (viac)