Krajina Nomádov

• Česko Země nomádů (viac)

Po ekonomickom a sociálnom kolapse banského mesta v rurálnej a izolovanej časti Nevady sa hlavná hrdinka Fern v hereckom podaní držiteľky Oscara Frances McDormand rozhodne radikálne zmeniť svoj rozpadajúci sa život, ktorý sa ocitol v slepej uličke. Zakúpi si starú rozpadajúcu dodávku, ktorú si prerobí na karavan a vydáva sa na spirituálnu cestu hľadajúc život mimo konvenčnej spoločnosti ako jej moderný kočovník. (CinemArt SK)

uhlerado

tak je to hlbsi film, smutny a vesely zaroven, vnasa do zivota dušu a nadej. ale nedam tomu viac ako 3 hviezdy, lebo som pri tom skoro zaspal, hlboke filmy na zamyslenie su fajn, ale to si radsej precitam knihu. ano zmysel zivota, tych ludi este raz stretnes, no tento film si ja uz nepustim. ()

Adaaamecek

Film. který nám ukáže, jak se má skvěle pracovat s kamerou. To ovšem nezachrání zbytek. Už je to chvilka, co jsem tento film viděl a stále si nejsem jistý pozitivním, nebo negativním hodnocením. Doopravdy bych chtěl pochválit soundtrack vytvořený z klavíru a smyčce. To, že tyhle hudební nástroje miluji, a miluji je ještě víc dohromady nijak neskrývám. Proto hudební nástroje lehce zlepšily můj celkový požitek z Nomadlandu a možná pro mě způsobily lehké nadhodnocení. Hudba nijak nerozbouravá scény, spíše jim skvěle pomáhá s výstavbou a podporou celé atmosféry. Co mi ale již úsměv nevytvořilo byl scénář. Ten mi přišel plytký, nudný a nikterak zajímavý pro dvě hodiny. S tím se pojí, že Frances McDormand zde vlastně nemá co hrát. Možná jsem ale pouze barbar, který to nedokáže dostatečně ocenit. (je to dosti možné). Jsem doopravdy zvědavý na umístění tohoto snímku na Oscarech. Rozhodně tam totiž patří. 6/10 ()

VLADEK

Až tak příkrý jako uživatel "johnn333" nebudu, ale drtivá většina toho co napsal vystihuje mé rozpoložení ohledně filmu. Nějakého vhledu do života moderních amerických "nomádů" jsem se nedočkal. Proč tam nebylo naznačeno kolik si u Amazonu na předvánoční brigádě vydělala? Jaké tam měli pracovní podmínky? Tihle lidi fungujou cash nebo karty? Mají zdravotní pojištění? Pohybují se tak po celých USA nebo v rámci státu? Proč většina z nomádů byli běloši? Jaká je mezi nimi kriminalita? Mají tam někde nějaké zákony ohledně toho jak daleko od silnice se musí jít na malou nebo velkou? Atd... Jo máte pravdu, on to vlastně byl ženský poetický film o svobodě, stárnutí, samotě a vyměšování. ()

BrusVejn

Film bez príbehu a zápletky, len zmes pekných na seba nenadvezujúcich obrázkov zo zaujímavého prostredia. Palec hore za väčšinu hercov, ktorí hercami neboli, nebolo to vôbec poznať. Za to naopak si bohužiaľ nemyslím, že by Frances McDormand predviedla Oscarový výkon, hrala v podstate samu seba, tak ako väčšinou. ()

m.arta

Film jsem viděla včera v kině na Zélandu, na své cestě, kterou mám tady mnohdy podobnou a film se mě dotýkal. Některé scény byly delší ale kamera se záběry do silných lidských tváří na mě působily úplně nejvíc. Lidské vrásky a osudy a rozhodnutí, která děláme každý den. Je to silný film, který už nemusím vidět podruhé. ()

Amalberga

Proč by Oscary měly vyhrávat jen velkofilmy nabyté akcí a křiklavým humorem, odehrávající se někde ve třpytivém Hollywoodu? I příběhy lidí, na které společnost kašle, si zaslouží být vyprávěny. ()

kokofek

Myslím si ,že touha od všeho odejít je skoro v každém jedinci.Často nežijeme životy ,které bychom si přáli a jen setrváváme .Najít odvahu žít po svém,ale dokážou jen silní jedinci.Klobouk dolů. ()

fafejt001

Dlouhé ,  smutné  a  hlavní  hrdinka  je  mi  , tak    nějak ,  nesympatická . Nic  proti  ní  , ale  tohle  mne  nezaujalo . A že  to  dostalo  Oskara , nechápu . ()

panki9922

Možno zľahka nadhodnotím, ale po tak dlhej dobe byť konečne v kine a vidieť nádherne natočený film so skvelou hudbou, pomalým tempom ktoré mu sluší a s výbornou McDormmand, to človeka nadchne. Užíval som si nádherné obrazy prírody i myšlienky o domove a slobode. 85% ()

bonovox

Oscarový Nomadland je presne taký ako som očakával. Nadpriemerný snímok v ktorom sa zdanlivo nič nedeje ale aj tak ide o pútavú sondu do života ľudí bez domova, ktorý brázdia amerikou za sezónnymi prácami a žijú svoj život úple inak ako my. Frances v hlavnej úlohe dokonalá. 80% ()

Kozlowski8

Příběh amerických nomádů - lidí, kteří putují napříč USA ve svých karavanech a obytňácích, vydělávající si příležitostnými, většinou sezonními pracemi a žijí si svůj život mimo ruchu velkoměst. Jejich cesty se často protínají a při loučení si neříkají "sbohem", ale "uvidíme se". Hezky natočený, atmosférický snímek, který je prezentován v dokumentárním stylu, a to nejen snímáním kamery a způsobem vyprávění, ale i skutečností, že se odehrává v reálných lokalitách a většina postav jsou skuteční nomádi, tedy neherci. Frances McDormand ale herečka je, a je to herečka par excellence, která zaslouženě sbírá filmové ceny a nominace, včetně Zlatých Glóbů a Oscarů, jako na běžícím páse. I v tomto případě je její (třetí) oscarová soška zasloužená. 75 %. ()

Leník

Film se mi celkem líbil, ale to tempo bylo místy až vražedně pomalé. A jednu hvězdičku odebírám za vyměšovací scény... proč?... úplně stejně zbytečné jako většina sexuálních scén ve filmech. Film mimo jiné o tom, jak je Amerika strašně nemilosrdná, tím, jak činí každého jednotlivce zodpovědného sama za sebe. Je snadné vydělat spoustu peněz a stejně snadné spadnout na úplné dno, ani ne vlastní zásluhou. Ovšem ty scenérie, nádhera.... ()

Heywood

Oceňuji každého, kdo poznal voliče Donalda Trumpa i to, co dnes představuje globalismu, když v Číně hledají lidi i na obyčejnou práci a v USA neseženete pro obyčejné lidi nikde nic. Myslíte, že český socialismus měl tyhle nomády? Nikoliv, taková bída v tom "bídném režimu" tu nebyla. A v nejbohatší zemi je? Přeci o tom tento film je, a herci a lokace se do toho jen doplňují. Protože tu není, co hrát, tu se ukazuje, tu není co řešit, protože je to neřešitelné, tady můžete se jen dívat na lidi, osoby a místa a přemýšlet, proč je to tak. Proto to sbíralo Oscary, protože Amíci to pochopili, ale v Evropě to těžko někdo bude chápat a cenit. Zázrak, že je to tu v červených číslech. Zázrak, že se na to sehnali peníze, aby se tahle obžaloba globalismu natočila. Režírovala čínská emigrantka? Aby ne, ta asi nejvíce tuší, jak moc jsou současné USA na tom špatně.Film byl výborný 80%. ()

veverysiak

Beriem to ako sociálnu drámu o človekoch, ktorí sú nezaraditeľní a preferujú život mimo skazenej a rozmaznanej spoločnosti, ja sa do nej tiež radím a nemenil by som, aj keď mi to všetko naokolo lezie na nervy, v podstate obdivujem takúto asociálnu komunitu jednak za to, že sa dokázala odtrhnúť od konzumu a blahobytu, druhak za to, ako sa dokážu adaptovať na enormný diskomfort, takže 40%. ()

Modeman123

Frances McDormand považuji za nejlepší herečku současnosti, která si drží svojí hereckou kvalitu již od dob původního Farga, což je více než pětadvacet let! V tomto, barevně skvostném filmu, naprosto exceluje a dá se považovat klidně i za jediný důvod, proč se na Zemi Nomádů podívat. ()

RavenSpector

Pravda, film ze života, ale na dívání to není. Možná tak do art kina. Nedávno jsem četl Setkání s šumavskými samotáři od Palána a to mě tedy přišlo mnohem zajímavější. ()

Tr0nic

Film o Američanoch pre Američanov. Nádherná krajina, zaujímavý životný štýl a vynikajúca Frances McDormand a Ludovico Einaudi. Dejovo ale nijak zvlášť nezaujal. ()

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny