Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

Enšpígl

Mě to docela bavilo, ale jen do půlky, pak to nabralo divný spád, kdy proficí se začnou chovat jak blbci a blbci jak profíci. Angie jsem viděl po x letech zase, no bojím se o ní, že za chvíli se mě ztratí před očima, chtělo by to dva tři smažáky denně a navrch svíčkovou aby se trošku vzpamatovala, Docela mě to s ní uteklo i když blbost tady měla poměrně velký pravomoce. ()

Arsenal83

Nebolo to zlé, minimálne príbehom. Celkom zaujal a zaujala aj Angelina Jolie, ktorá mizne pred očami a musí už nosiť detské nohavice. A nie je už ani verná svojmu menu, keďže priezvisko Jolie si kedysi vybrala sama, čo vo francúzštine znamená pekná. Tie časy sú dávno preč. Čo však vo filme vôbec nefunguje sú niektoré prehnané situácie. Auto spadne vo veľkej rýchlosti  do rokliny, chlapcovi sa nestane vôbec nič. Angelina spadne z 10 metrovej výšky alebo tresne s padákom na zem a zase nič. Len si napraví chrbticu a ide. A duu zabijakov mohli dať slepeckú paličku. Z tých svojich samopalov vypálili snáď tisíc rán, no netrafili skoro nič. ()

Gilmour93

Malíček s Jackem od fazolového stonku sice byli nájemní, ale maximálně klauni, které si pozvete na dětskou oslavu narozenin. Možná se najde někdo, kdo se jich bude bát, ale jinak budou rozdávat smích.. Zapálit světlicemi les bylo stejně chytré, jako chtít dostat Micka Dundeeho v jeho australské buši. Proti nim totiž stojí superdrsný fajrfajtr Angelina s pažemi vyrobenými v Solo Sušice. Bez větší úhony zvládá pád z několika metrů na záda, zásah bleskem či několik děl do plastikami vytahané tváře a když na ni přijdou ochranitelské pudy, ohání se požární sekyrkou jak nasraný Čingačgúk.. Sheridan si zřejmě toužil odskočit do prostoty devadesátkových akčních thrillerů, nicméně bude pro nás lepší, když si sbalí své áčkové rekvizity a vrátí se k tomu, co mu nekazí pověst. Do hlavní role původně zvažovaný Cage by nebyl špatný, protože tohle je film jeho parametrů. Možná se bál, že by mu vzplál zbytek vlasů.. ()

mzss1

[58%] Docela zvláštní film, který mi jako celek vůbec nepasuje. Prostě takový divný thriller. Své klady ale má, takže celkově jako jednohubka to nejhorší nebylo, ale víckrát bych si to nepouštěl. Angelina Jolie to zahrála přirozeně, hezky se na ní dívalo a i po herecký stránce to zvládla tak nějak normálně. Jon Bernthal potěšil, i když zde nic výrazného ve scénáři bohužel neměl. Role chlapce taky celkem ok, ostatní bez připomínek. Nevím, od začátku mě to moc nebavilo, zločinecké duo už vůbec ne. Po technické stránce se tu najde něco málo od akce a vcelku dobře natočené, ale nic extra světoborného. Takže ty první dvě třetiny nic, co bych už ve filmovém odvětví neviděl – naháněčky po lese, útek malého chlapce, následné spojení s A.Jolie, která ho bude chránit atd. Když se ale pomalu chýlil závěr, líbil se mi ten vizuál dále postupujícího se rozsáhlého ohně. To bylo natočené dobře. Nějaká ta logika ve filmu taky trochu harpuje, viz ti dva zločinečtí idioti, co podpálí les a pak v něm hledají toho chlapce, ale co už. Hudba od mého oblíbence Briana Tylera je po delší době lepší. Sice nic extra zapamatovatelného, ale ve filmu to aspoň hezky pasovalo. Takže nic extra výrazného, co bych kritizoval, ale ani nic co bych měl větší chuť chválit. ()

EvilPhoEniX

Taylor Sheridan nastavil laťku svými filmy hodně vysoko, takže stěžovat si, že to není další Wind River mi příjde naivní ( prece jen jeho prvotina je béčkový horor Vile) a ikdyž má film pár much, pořád se jedná o solidní, intenzivní a atmosférický Thrill s nádechem 90tek, který jsem si užil. Děj filmu se odehrává v nádherné Montánské divočině s ještě krásnější Angelinou Jolie, ta je při svých 45 letech pořád kočka k neuvěření a zdatně jí sekunduje Punisher či bratrské duo zabijáků ( Malíček a Nux). Akce ve výsledku není moc, ale když na ní došlo je docela intenzivní, zbraně jsou hezky ozvučené a Rko je využito tak na půl. Osobně bych raději viděl v tom hořícím lese běhat 20 hitmanů a sledovat Angelinu s Punisherem, jak je tam za pomocí pastí likvidují, ale to bych chtěl nejspíš moc. Každopádně atmosféra super ,napětí je dost, vizuál i herci paráda, tempo šlape obstojně, takže nemám moc důvod skloňovat se k průměru, kdo si však nedokáže užít film kvůli občasnému nelogickému chování či pár klišoidních odboček, sleduje omylem jiný žánr. 7/10. ()

• Lietadlo na konci videa je DHC-6 Twin Otter s dvoma turbovrtuľovými motormi, lenže zvuková stopa je zvukom len jedného motora, ako napríklad v Cessne 172. (Arsenal83)
  • Angelina Jolie o návrate k herectvu po rokoch režírovania: "Milujem réžiu ale v mojej rodine sa zmenila situácia, ktorá mi niekoľko rokov neumožňuje režírovať. Potrebovala som robiť kratšie práce a byť viac doma, tak som sa tak trochu vrátila k niekoľkým hereckým rolám. Taká je skutočná pravda." (Arsenal83)
  • Hnedý kabát s bielym kožušinovým lemom, ktorý Angelina Jolie vo filme nosí, je identický ako kabát, ktorý bol ikonickou súčasťou Lary Croft v hernej sérii "Tomb Raider". Rovnako cepín, ktorým sa ku koncu filmu oháňa, bol v jednej z hier kľúčovou zbraňou Lary Croft. Netreba zrejme zmieňovať, že práve Laru si Angelina pred rokmi zahrala vo filmoch Tomb Raider (2001) a Tomb Raider: Kolíska života (2003). (matthew.17)

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)