Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

ASSteroid

Podle mě jeden z nejlepších seriálů, který když člověka chytne, tak už ho nepustí. Slušné množství mimozemšťanů ať už se jedná o spojence nebo originální záporáky. Replikátoři jsou podle mě jeden z nejlepších nápadů na mimozemskou civilizaci. A abych nezapomněl "Blahoslaveni budiž Ori!" ()

GRl3V

Tři hvězdy po dlouhém rozmýšlení za těch pár nadprůměrných dílů, ale jinak většinou furt to samý jdeme na planetu, pomůžeme domorodcům, něco se podělá, málem umřem, obětujem někoho z SG-5 a v epickém finiši přežijem Jó. A příště znova... ()

batik

Máme tu prvý, zo série seriálov inšpirovaných filmom Stargate. Osobne som nikdy nepochopil, ako mohol mať tento program také vysoké hodnotenie a obľúbenosť. Teraz niekoľko dôvodov prečo toto dielo nepozerať.: Nelogickosť až debilnosť postáv a je jedno či kladných alebo záporných. "Výprava a efekty" na úrovni japonských filmov zo 60siatych rokov a neustále sa opakujúce zápletky. Nesympatický herci, ktorí vôbec nevedia hrať. Syndróm nesmrteľnosti, myslím, že s SG-1 by mal problémy aj Chuck Norris. Scenár, ktorý by som zvládol písať aj ja. A dlhý zoznam ďalších vecí, ktoré tento seriál posúvajú do suterénu sveta sci-fi, ale ani mi nestojí za to strácať čas a uvádzať ich tu. 20% ()

Pblashshs

Vlastně úplně chápu, proč má tenhle seriál tolik "hejtrz", co nemají ponětí, co nás skalní fandy vlastně tolik baví. Já to ovšem také s jistotou říci nemůžu. Mám pocit, že je to pro mě svým způsobem spojení s dětstvím, kdy jsem to hltal, teď je to pro mě příjemný odreagování ve světě, kde seriály padají z výrobních linek v podání "všichni mají složitou psychologii a všechno je to hrozný drama atd blah blah blah" V SG1 vždycky přesně vím, jak se kdo zachová a nemusím přemýšlet nad tím, kdo si co myslí. Je to takové hezky hloupoučké, naivní, dětinské a někdy úplně blbé, ale miluju to. ()

MAX33

Dodnes se chystám na poslední série po likvidaci Anubise. Přemůžu se abych měl kompletní obraz. Pro mě naprostý kult a Teal´covo Indeed zůstane věčným. ()

lik009

Seriál má velice, velice dobrý námět, jehož potenciál se daří výborně využít... Epické bitvy, roztomilí mimozemšťané i složité vynálezy...to všechno zde nejdete. Což má, společně s výbornými herci za následek spoustu zábavy. Jistě, najdete zde i slabší díly, ale to asi v každém seriálu. ()

Aceboris

Nemozem povedat zeby ma serial nezaujal urcite ano ale, tych je tu viac. Poprve zaklad bol objavovat hladat. To platilo v prvych seriach serialu neskor sa to zvrtlo na boj proti goaldom a okolo toho sa to tocilo. Porazili jedneho vladcu prisiel iny a ked aj ten padol prisli replikatori. A to iste len v ruzovom aj v neskorsich seriach. V globale casti boli celkovo dost vyrovnane az na par vynimiek ktore ma nezaujali. Vrcholom padu serialu povazujem 7 seriu kedy Jack je uz general a tym padom nieje velitelom SG1 co zvrtlo dej na odohravanie sa vacsiny dielov na zakladni jednym slovom nuda,nuda, nuda. 8 seria uz bez Jacka a par dalsich postav asi ich to uz prestalo bavit. Clovek by cakal nove tvare nove krv novy vzduch. No okrem noveho nepriatela "opat" nic nove pod slnkom nepriniesol. Keby zalezalo na mne tak riesim serial iba cisto na obhavovani novych svetov hladani spojencov . to by stacilo a mna by to urcite viacej bavilo. Takto sa zda ze 10 serii po 22 casti je neskutocne vela. ()

Monkey_Bear

Stargate SG-1 zbožňuji odjakživa, ale až nedávno jsem k tomuto tvrzení konečně dostala důvod. Vlastně hned několik. Když jsem kdysi hooodně dávno shlédla tu a tam nějakou epizodku, hodnotila jsem příběh průměrně, O´Neilla jsem nekriticky milovala a všechny (včetně něj!!) jsem považovala za průměrné herce. Ovšem poté, co jsem zhltla 8 řad za sebou, se konečně mohu veřejně přiznat, že tento seriál ŽERU. Můžu konečně plně ocenit nejen ucelený příběh a skvěle napsaný scénář, ale také skvělé (a místy dokonce fantastické) herecké výkony VŠECH členů SG-1, včetně R.D.Andersona!! Narozdíl od Star Trek: Enterprise, kde se pár dobrých epizod střídalo se spoustou vyloženě špatných, si Stargate SG-1 drží laťku hodně vysoko a nudných epizodek je opravdu poskrovnu. Ovšem jelikož O´Neilla stále nekriticky miluji, musím říct, že od 9. série se koukám vyloženě s nechutí, bez O´Neilla to PROSTĚ NENÍ ONO, linie s ním nebyla ani řádně ukončena, prostě si v pohodě generáloval a najednou tam velí nějaký stařík vypadající jak křeček (Beau Bridges) a místo charizmatického O´Neilla tam pobíhá namachrovaný debílek Mitchell, kterého nemůžu ani cítit. A ne a ne ho zastřelit. ()

bkf1 odpad!

Tento seriál je důvodem, proč jsem se registroval na ČSFD. Dokážu vstřebat pochvalu kdejakého škváru a "uměleckého prázdna", ale tohle je JEDINÁ vyjímka (zatím). Nazývat tohle JAKÝMKOLIV výrazem je pochvala. Něco tak prázdného snad nedokáže vytvořit ani Uwe Boll. Mě se např. v dětství líbilo kde co... všichni ti Herkulové, Xeny, Power Rangers a podobné blbinky pro děti (i dospělé - třeba i na té Esmeraldě nebo Novácích jsem tehdy našel aspoň to minimální minimum, proč tomu věnovat aspoň pár vteřin pozornosti), ale už když jsem tohle viděl poprvé... takové pocity prázdna jsem neměl ani u Esmeraldy :) A to jsem tehdy byl největší sci-fi fanda, který byl cvok do všeho, co jen vzdáleně připomínalo tento žánr. Moje finální hodnocení: ABSOLUTNĚ pochybuji, že lidstvo někdy dokáže stvořit ještě méně... PS: Takovou urážku si původní, mimojiné skvělý film, nezasloužil... tohle je vůbec urážka té části vesmíru, ve které se nacházíme... ()

Hansk75 odpad!

Je chyba ve mně? Nebo v tom seriálu? Nevím. Ale bezpečně vím, že tohle tedy pravdu ne..., jak vidím na Coolu, že následující pořad je Hvězdná brána -> protáčím panenky a přepínám. ()

Lamz0r

Pamatuju si, jak jsem okolo roku 2000 přiběhl každé odpoledne ze školy, hodil tašku někam z dohledu a šel na TV Nova koukat na Hvězdnou Bránu. Rodiče z toho kvetli, sestra takticky spustila tyrády o tom, jak se kvůli mě nemůže koukat na nějakou jinou ptákovinu a já si rochnil blahem nad Jackem O'Neillem, Teal'cem a tou výplní okolo. Za ty léta, co seriál opakovali pořád dokola, jsem musel snad všechny díly jen v televizi vidět několikrát, včetně Atlantis a dodnes se u nich skvěle bavím. U mě jednoznačně nejlepší "vesmírný" sci-fi serál, který (možná díky síle nostalgie, ale vem to čert) pokládá na kolena Star Trek a směle se vyrovná Firefly. ()

stargate17

Wow. Můj v podstatě první sci-fi seriál, který mě absolutně chytil za srdce. R. D. Anderson to celý drží, nápady jsou úžasný a skoro každý díl něčím překvapí. Děkuji Bohu a režisérům, že tohle stvořili. Jeden čas jsem uměl vyjmenovat nazpaměť všech 214 dílů, ale zřejmě už jsem jich pár zapomněl. Každopádně se na tohle můžu dívat furt a pořád znova. ()

Houmr

Seriál na kterém jsem vyrostl. Sci-Fi, které nemá obdoby. napínavé epizody a postupně skvěle vyvíjející se příběh SG1. Člověk se pomalu vžije do jejich života a říká si, tehle boj snad nikdy nemohou vyhrát. Skvělé, kéž by to byla skutečnost. Povaha Plukovníka O'nella s dvěma LL, kdy on vždy tomu dodá lehký humor je skvěle vybraná. Bohužel od 9. řady seriálu se tam už O'nell moc neukazuje a byl nahrazen Plukovníkem Mitchellem jakožto vedoucím teamu SG1. Spíš bych to rozdělil na dva různé seriály přičemž první kdy bojují proti Goauldům a druhý kdy bojují proti Orájům. Jinak já nemohu volit jinak než dát 5 hvězdiček a kdyby šlo víc dám jich víc. ()

Morrigen

Nejsem příznivce sci-fi, ale tomuhle jsem šanci dala. Ovšem k smůle samotného seriálu vyšel tenhle pokus naplano. Jistě si tenhle seriál najde mnoho příznivců a netvrdím, že by si nezasloužil víc hvězdiček, než jsem mu ochotná dát, ale na mě až příliš chaotické, příliš předvídatelné, neustále se opakující scénář jen v bledě modrém. Takových seriálů tu bylo a ještě bude. Ale MacGyver si uznání zaslouží, ten jeho vtipný bonmot má šmrc. ()

DJ.FiNCh

Tenkrat jsem to strasne zral... Po letech ale musim uznat, ze je to fakt nehorazna blbost. Kazdy dil stejny, stupidni pribeh, vyprava=jeden univerzalni lesopark, dialogy psal nekdo po lobotomii, nelogicnost, scifi peklo. Film vzdy 5*, serial v 16 letech 5*, o patnact let pozdeji 1*. ()

saluk

Ach jaj, v prípade tohto seriálu ide objektivita stranou. Stargate je moja osobná klasika ktorú som sledoval pravidelne a snáď som nevynechal ani jeden diel. Neskutočný seriál na ktorom som vyrastal. SG1 ma vždy dokázala pobaviť, a niektoré hlášky O'Neilla poznám naspamäť. Zdatne mu vždy sekundoval Teal'c (nezabudnem na to ako hovoril jaffský vtip) :) Samozrejme sa Stargate nedal brať veľmi vážne, niektoré diely dnes vyvolávajú úsmev. Celkovo kvalita jednotlivých dielov kolísala, ale vždy boli minimálne zaujímavé. Zato niektoré iné by mali patriť do zlatého fondu seriálových epizód (Windows of opportunity). Takže seriál jednoznačne za 5 hviezd, aj keď dokážem pochopiť aj tie jednohviezdičkové hodnotenia :D ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě