Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

milford

Další seriál, se kterým jsem vyrůstal a na kterém mě zaujalo, či přímo fascinovalo samotné cestování bránou a poznávání cizích světů a civilizací, originální humor Jacka O'Neila (později i Teal'ca), sexy uniformy Sam Carterové a na pozadí probíhájící boj s Goa'uldy. Stargate vytvořila celý vesmír a ukázala divákům "co by kdyby někde v daleké soustavě..." situace. A že tam jsou chybyky typu "všichni mluví anglicky", "fyzika takhle nefunguje", no a co? Dyť je to sci-fi proboha. Sci-fi mnohem lepší a promyšlenější než Star Trek, kterej sem vůbec nepobral. Indeed! ()

Tomikxnm

Jedna hvězda dolů za poslední 2 série. Měly i světlé chvilky, ale přece jenom Oriové na Goaldy nemají, za to Vala to zachraňuje :D. Prvních 8 sérií perfektní, pro mě kultovní záležitost. ()

hiroito

Závislost může být v podstatě na cokoliv. Moje závislost je StarGate a na její další varianty. Velice mě baví jak srozumitelně vysvětlují a spojují děj hvězdné brány s naší historií. A někdy mě jejich vysvětlení dějů minulých, dává větší smysl, nežli námi známé fakta. Děkuji tvůrcům za léta zábavy::-) ()

r.carlos

Legendární seriál. Pět hvězdiček se nedá dát samozřejmě všem deseti řadám a všem dílům, ale jsou díly, které si to bezpochyby zaslouží. Podrobnější rozbor všech řad hodlám napsat až po dalším zhlédnutí celého seriálu (po kolikáté už?). ()

MakinaB

Prostě klasika ze světa sci-fi. Není snad jediný člověk, který by neviděl aspoň jeden díl. Je to prostě scifárna a i když některé díly byli slabší převládají ty dobré a já se k tomuto seriálu vždycky ráda vrátím. Ale ten závěr bez O´Niella prostě není ono, i když se to Ben Browder snaží napravit. ()

Mr.Lordi

Jediné, co mi na tomhle serálu vadilo, byla místy překombinovanost postav, mixy vedení, členů týmu... přece jen to co dělalo hvězdnou bránu hvězdnou bránou byl R.D. Anderson a jeho specifický styl hraní... A celkově mě štvali závěreční protivníci - převorové. Ale i tak krásných 85% ()

Reyak

Od malička jsem tento seriál bral s nadšením a každé všední odpoledne se vydával s O´neillem hvězdnou bránou. Toto nadšení ( díky bohu ) přetrvalo do dneška a díky tomuto seriálu jsem se začal zajímat o další sci-fi díla a mohl si vychutnat takové filmy a seriály jako nový Star Trek, SGA a SGU . S odstupem a nedávným zhlédnutím všech dílů sice zjišťuji, že od odchodu O´neilla scénáristé vařili tak trochu z vody, ale nakonec se jim povedlo seriál plně rozvést do spin-offů, filmu a poté důstojně zakončit. ()

Mrtvobog

Po filme Stargate som pristupoval k Stargate SG-1 s odstupom. Nečakal som, že sa dá po vynikajúcom filme pokračovať vo vynikajúcom seriáli. Ale ono sa to podarilo. Nápady epizód sem-tam kolísali, ale celkovo to bolo nápadité (až na často používané kulisy kanadských lesov), atmosféra a dej svižný, zápletka a poňatie originálne, k tomu skvelý R. D. Andersson a sympatický M. Shanks. Ďalšie pokračovania Stargate ma už neoslovili (škoda). ()

Pompeius

Každý díl jsem rozhodně nesjížděl (seriály prostě moc nežeru, je tam moc vaty), ale když jsem mohl, díval jsem se. Velmi příjemná zábava a rozvíjení universa, když člověk přistoupí na hru a není hnidopich. Samozřejmě noví nepřátelé ke konci ("noví, lepší!" jak z reklamy) už naznačovali vyčerpání tématu a nastavování kaše, ale i přesto díky. McGyver mě celkem minul (resp. otřel několika díly v dětství), ale šarm plukovníka O'Neila mu byl tak nějak podobný. Jestlipak to R. D. Anderson vůbec hraje... :) ()

Linsang

Seriál mého srdce, co víc dodat? Všechny díly poctivě nahrané a seriál několikrát poctivě zkouknutý. Prvních šest sérií je pro mě jeden z naprostých vrcholů TV sci-fi tvorby. Největší tahoun seriálu byl plukovník O´Neill a jeho absence v posledních sériích byla dost znát, ale pro mě i tak stále špička. Nejvíc mě bavily díly, které se odehrávaly v paralelních světech či v minulosti (šedesátá léta a naše partička jako hippie je naprostá klasa) a budoucnosti a vrcholem je pro mě díl, kde se tým snažil sám sebe varovat do minulosti, aby si svět nezačal s tou mrzáckou rasou, která sterilizací žen pomalu hubila lidstvo. Dost mě vzalo, že moji oblíbení mimozemšťani Toláni pravděpodobně dostali pořádně nafrak a už o nich v seriálu nepadla ani zmínka. Naopak celá zápletka okolo Ori mě moc nebrala. Tihle mimozemšťané zdaleka nemají na staré dobré Goa´uldy. Ale přes všechny případné výtky, jak už bylo napsáno na začátku, seriál mého srdce :-) ()

turboviking

Nevím jak bych žil kdyby tento seriál neexistoval. Původní film měl zajímavý nápad, mimozemské zařízení schopné dopravovat na jiné planety pomocí stabilní červí díry, a tvůrci seriálu to dovedli k dokonalosti. Můžete mě nazývat skalním nadšencem, Stargate SG-1 jsem od 1. do 10. řady viděl pětkrát, nyní se dívam znovu :). Někomu se to může zdát trochu dementní, hlavně když SG-1 snad tisíckrát utíká před nálety Goauldských stíhačů a stejně vždy všechny střely minou, ale bavíme se tady přece o týmu SG-1 ne. Ale tento seriál je dokonalý, 214 dílů, každý trvá okolo 40 minut, jestli tohle někoho nudí tak ho nechápu :) Nezapomenutelný Richard Dead Anderson jako Jack O'neill ( ty jeho hlášky nemaj chybu) Tealc a jeho vskutku, nepochopitelné žvásty (hlavně pro Jacka) Carterové a samozřejmě Daniel Jackson. Prostě takhle se dělá skvělý seriál ! ()

D||X

Seriál, který mě provázel životem. Seriál bez kterého jsem nemohl žít a den co den mě naplňoval. Se Stargate jsem zestárl a navždy bude součástí mojeho života. ()

A.MacGyver

Hvězdná brána je nejlepší sci-fi seriál. Něco tak stupidního jako Star Trek je pouze odvárek.... Napětí, humor a pořádná dávka "reálného" sci-fi ()

zekon

Důkaz toho jak protahování seriálů totálně sestřelí jeho kvalitu. Dokud čerpal seriál z původního filmu bylo to dobré a kvalita narůstala a stupňovala. Pak přijde 5 tá série a začne se střídat slabý a dobrý díl, šestka už je 3 slabé a 1 slušný a 7 už pohřbívá do té dobý skvělý seriál ve snůšce kravin. Zachrání to fantastický poslední dvoudíl. No a 8, to už trapné stupidní protahování které pokračuje až k nechutnému umělému komatu. Zpočátku byly díly naivní a gumové, ale bylo vidět jak se všichni včetně herců zlepšují. Pak přišel nárůst frků Andersona a Judge, které zachraňovali seriál, ale prázdnotu dílů to nezachránilo.Richarda Deana Andersona s Judgem defakto drželo celý seriál na výši, měli to celé skončit včas. Jde o si ce jeden z nejlepších seriálů ale zároveň nejhůř umírajících, nicméně to aspoň dotáhli jakž takž dokonce, ne jako odpad Lost. Seriál jsem na Nově hltal a tenkrát se mi to zdálo úžasné. Dnes kdy jsem si dal repete jen kroutím hlavou a směji se. ()

Mr.Jokker

Celkem kvalitní scifi seriálek u kterého určitě strávíte par skvělých chvilek . Dal bych 5 hvězdiček , ale to by nesmělo být tolik si podobných epizod s jen malou snahou o úpravu ale jinak bomba . (J) ()

Ajka13

Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální. ()

Henriette

Mám ráda pouze první řadu, i to jedině ve svém hlubokém dětství (teď bych to neunesla - Hvězdnou bránu sledovat). Řekla bych, že je to dobrý seriál pro děti věkem 8-10 let, který je jim schopen přinést spoustu potěšení, dobrodružství a napětí. Z nostalgie a dřívější náklonnosti si dovoluji dát HB (až) 4 hvězdičky. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě